Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?

elitemadzone.org :: MadZone :: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41290 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bttp
Vračar

Član broj: 48840
Poruke: 1539
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 8285806


+155 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?26.04.2010. u 22:47 - pre 170 meseci
Na autoputu ljudi voze onoliko brzo koliko im je udobno, a to zavisi i od toga kakav auto imaju. Kod nas se u proseku sporije vozi jer ima mnogo krševa po autoputu koji se muče da dostignu i 120km/h.

Ako imaš iole bolji auto, 120 je premalo i auto jednostavno "hoće" da ide brže, znači kad si u petoj ili kojoj već brzini, 120km/h mu je kao da voziš 40 u trećoj, i tada je optimalan osećaj kada voziš 140-160. Kod nas na autoputeve izlaze stojadini koji se raspadaju i ne mogu da pređu 80km/h.
Sell 'crazy' some place else. We're all stocked up here.
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?26.04.2010. u 23:00 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Ja nisam bas neki reprezentativni uzorak ali svaki put kada dolazim u Beograd, taksisti onaj mali deo auto puta bogme voze oko 150... osim ako nije guzva.
Na tom delu autoputa koji je verovatno najgori primerak bilo kog asfaltnog kolovoza u Bg kada vozis 80km/h, osecaj je kao da se kreces duplo brze :). Ustvari zbog talasa, rupa, kolotraga, pukotina na tom delu autoputa jeftinije je po trap voziti preko 150 ili ispod 50, sve izmedju je pogubno, za trap naravno.

Sto se tice brzine bar ja sve vreme pricam o neprilagodjenoj. A sto se tice ogranicenja brzine, to je vec posebna tema u koju se ne bih mnogo mesao... Ali mislim da Srbiji, sa ovim autoputem, sa ovim voznim parkom, sa ovom kulturom voznje ne treba ohrabrenje u vidu skidanja brzinskog limita. Iako su neke deonica za brzine iznad 120, ali je onda pitanje minimalne sigurne brzine, a samo dve trake ...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?26.04.2010. u 23:06 - pre 170 meseci
Porediti nemački autoput i srpski je u najmanju ruku smešno, tako da su i statistike zakačene ovde ništavne. Jednostavno je manje sudara na autoputu jer je dosta manja frekfencija, kao što neko već reče, a i nema preticanja iz suprotnog smera. Slažem se da je retkost videti brže vožnje od 150km/h a i ti bi trebalo biti kažnjavani. Ovih 200 km/h sat ne želim da komentarišem.

Desilo mi se letos u HR da sam se opustio i nisam ni osetio 180km/h jer im je autoput nov, i održavan, za razliku od naše kaldrme. I patetičan je samo onaj koji kuka ''moj auto može da juri 200''. Zakon je ograničio na 120 i kraj. I sam sam na prošlim kolima imao 240 ks na relativno malu kilažu, i nisam imao gde u SRB da ga produvam. Jel mi to daje za pravo da na ''autoputu'' koji je neosvetljen, neograđen, neravan, pun rupa i kolotraga, rizle i ostalih gluposti ugrozim nekoga vozeći 200km/h?

Mene više brinu ovi sa žmigavcima. To je veoma ružna i opasna navika i svaki put mi se javi želja da kupim neku kršinu od par k eura i 2 tone i vozim svoju vožnju bez sklanjanja budalama. I frajerima parkiranim po kolovozima. Ali na sreću nisam puno u Srbiji, pa me mine želja.

Pre neki dan sam prelazio pešački kod SIV-a, i naravno slabo ko staje, ali se ne žurim, krenuo na kafu po keju. Prelaz nema semafor. I stade neki pick-up, ja zakoračim a neka drtina sa leve strane obidje u solidnoj brzini, mogu da zamislim da je umesto mene, koji sam krajem oka video budalu na prelazu bilo dete, ili niža osoba. I koja je kazna za njega odgovarajuća? Buzdovan u čelo!

Ne znam koji su iznosi kazni kod zapadnih nam komšija što ne idu na SP, a nisu BiH, ali po mentalitetu su isti kao mi, i tamo sam bio iznenadjen poštovanjem propisa.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?26.04.2010. u 23:10 - pre 170 meseci
Citat:
Flo33
Ne znam koji su iznosi kazni kod zapadnih nam komšija što ne idu na SP, a nisu BiH, ali po mentalitetu su isti kao mi, i tamo sam bio iznenadjen poštovanjem propisa.

Otprilike isti kao i u Srbiji...
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?26.04.2010. u 23:17 - pre 170 meseci
Citat:
Otprilike isti kao i u Srbiji...


Znači da se zakon mnogo bolje sprovodi. Mene je bilo sramota naših sugrađana koji su svoje manire poneli i tamo. Čim vidim nekog da pravi prekršaj odmah znam da je naš, jer turci ne idu tamo na more. Setih se avensisa sa NS tablama kako baja obilazi kolonu od 3+ km na ulazu u Pulu. A mi, u ostalih 200 vozila smo glupi, ne
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 08:14 - pre 170 meseci
Citat:
Flo33: Porediti nemački autoput i srpski je u najmanju ruku smešno, tako da su i statistike zakačene ovde ništavne.
...
Jel mi to daje za pravo da na ''autoputu'' koji je neosvetljen, neograđen, neravan, pun rupa i kolotraga, rizle i ostalih gluposti ugrozim nekoga vozeći 200km/h?


Posto ne slusas Venturu, verovatno bi se iznenadio kad bi ti rekli da su nemacki autoputevi u dobrom delu nalik srpskim ... 2 (dve) trake + zaustavna, sa ne toliko novim asfaltom, ali ipak dobro odrzavanim. Naravno da postoje i deonice sa lepim asfaltom na 3-4 trake u svakom smeru, ali su mnogo cesti ovi sa dve trake.
Dakle u nasim uslovima sasvim je moguce dozvoliti veca ogranicenja ...
Takodje, nemacki autoputevi nisu osvetljeni sem pored nekih iskljucenja, pumpi ... ako ti je do osvetljenih autoputeva, za to imas belgiju.
Povremeno mogu da se nadju i kolotragovi, ali kao sto rekoh ti putevi su uglavnom dobro odrzavani.

Citat:
Flo33
Mene više brinu ovi sa žmigavcima. To je veoma ružna i opasna navika i svaki put mi se javi želja da kupim neku kršinu od par k eura i 2 tone i vozim svoju vožnju bez sklanjanja budalama. I frajerima parkiranim po kolovozima. Ali na sreću nisam puno u Srbiji, pa me mine želja.

Ne znam sto ste svi napali venturu.
covek je dao primer sta se jako cesto desava na srpskim autoputevima.
Nije vazno da li idete 200, 250 ili 120 kmh ... ali kad vam neko na 70-200 m ispred vas izleti iz desne trake sa 60-70 kmh i pocne ubrzavati da pretekne autobus ili kamion ili sta vec, onda ste uvek u istoj situaciji da morate da kocite ko manijak da ne biste spakovali tog psihopatu u kutiju cipela ...
a to se meni desava pri svako drugoj voznji na srpskim autoputevima.
I sad gledao ovu temu gde se javlja milion dusebriznika koji napadaju Venturu sto vozi 200, a ne pada im na pamet da iskritikuju te psihopate koji ulecu u levu traku kad ona nije slobodna
... sad da se ne bi javili razni dusebriznici po pitanju pune linije, ovde posmatram situaciju sa isecanjem ljudi u levoj traci...
Valjda ste svi ucili pravila preticanja u skoli, da je ono dozvoljeno samo pod uslovom da je traka sa leve strane slobodna!.

i tu nema pametovanja sa "ma mogu ja", "ko ga ...", "sta je ovaj nasao tu da divlja".
ako je leva traka zauzeta nema izlaska u nju.

a ovo se posebno odnosi na
@Predrag Supurovic

Citat:
Predrag Supurovic
Prilicno je prepotentno da sporis nekome da se u saobracaju ponasa prema propisima zato sto se ti ne ponasas prema propisima pa ne mozes da se uklopis u njegove postupke.

Ja takve kao sto si ti uvek kad stignem zajebavam na putu a ne jednog sam naterao da sidje s puta i stane. Kad im zaskripe gume i nagutaju se prasine, posle toga su mirni ko bubice i ponasaju se pristojno.

Jednog dana ces se ti nagutati lima.
E vidis, takvm manijacima kao sto si ti bi trebalo oduzeti vozacku na 3-5 godina ...
Ti dakle svesno ugrozavas i ometas druge ucesnike u saobracaju sa razlogom licnog zadovoljstva i osecaja superiornosti proisteklog iz prilike da se ponasas kao neki serif ...



Citat:
Predrag Supurovic
Ventura, stvar je prilicno jednostavna: ako neko ispred tebe pretice sporijeg od sebe, ti bi trebalo da ga pustis da to obavi. Na autoputevima, bar ovim nasim, ne stoji kojom brzinom treba voziti u kojoj traci.


Izvini ali u nasem zakonu je propisano koliko se vozi kojom trakom, jer je desna traka za voznju, a leva za preticanje, po cijem zavrsetku ste obavezni da se vratite u desnu. Ako neko, ko se vozi sporije od mene, vec pretice vozilo nije problem da usporim, ali ako taj isti nastavlja da vozi 80-90kmh levom trakom iako mu je desna slobodna, jer je lenj da se vrati ili se oseca kao serif, onda je to pre svega prekrsaj, ali ipak bezobrazluk. I normalno da ces takvoj osobi blicati, svirati, sta vec...
Jos pogotovo kad vas neki psiho isece na 100 m.

U takvim slucajevima nije vazno da li je neko budala, da li forsira srpski inat, da li se oseca kao lokalni serif ili je opterecen cinjenicom da neko iza njega vozi auto 50 puta skuplji od njegovog ... jednostavno to predstavlja jako ugrozavanje sigurnosti u saobracaju.
I to mnogo vece nego sto prekoracenje brzine izaziva.


Inace, jos jedna redovna pojava kod nas je da neki manijak pri ukljucivanju na autoput, ubrza jedva na 80 i iz zaustavne ide direktno u brzu traku?!



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 08:36 - pre 170 meseci
Citat:
ventura

Citat:
Predrag Supurovic: Ventura, stvar je prilicno jednostavna: ako neko ispred tebe pretice sporijeg od sebe, ti bi trebalo da ga pustis da to obavi. Na autoputevima, bar ovim nasim, ne stoji kojom brzinom treba voziti u kojoj traci.

Slažem se u potpunosti. Ako je započeo preticanje, nek pretiče do mile volje... Ali ako ja nailazim, i očigledno je da sam mnogo brži, i da mu blicam, i da me vidi, i da ja znam da me vidi... I da pored svega toga on iz nekog prkosa, inata, učenja pameti, ili čega god izleti u moju traku i time bespotrebno stvori rizičnu situaciju po obojicu.. E to nije u redu, i to je čista bahatost...



Pa nije tako. Ako vidiš da je neko u situaciji da je očekivano da će preticati ti moraš tome da se prilagodiš, to jest da mu ostavis prostora da to uradi. Puni su putevi takvih sto misle da su oni najvazniji pa nece da sacekaju onog ispred da obavi sto mora da obavi.

Srednja traka ne služi tome da ti možeš da se iživljavaš sa 200+ na sat, nego da oni koji su brži mogu da prođu one što su sporiji.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 08:47 - pre 170 meseci
Citat:
Deep|Blue: Nije vazno da li idete 200, 250 ili 120 kmh ... ali kad vam neko na 70-200 m ispred vas izleti iz desne trake sa 60-70 kmh i pocne ubrzavati da pretekne autobus ili kamion ili sta vec, onda ste uvek u istoj situaciji da morate da kocite ko manijak da ne biste spakovali tog psihopatu u kutiju cipela ...


Lupetaš samo tako ! A ako ti nije jasno zašto to tvrdim, probaj da nađeš podatke o putu kočenja pri brzini od 120 ili 250 ! Jedini psihopata i manijak u ovoj situaciji je onaj koji vozi 250 !

Uzgred, na koliko metara ispred tebe neko sme da krene u preticanje ? 1.000 m ? 5.000 m? Da li neko u retrovizoru može da odredi koliko brzo vozi manijak i psihopata udaljen 200 m ?


Citat:
Deep|Blue: E vidis, takvm manijacima kao sto si ti bi trebalo oduzeti vozacku na 3-5 godina ...
Ti dakle svesno ugrozavas i ometas druge ucesnike u saobracaju sa razlogom licnog zadovoljstva i osecaja superiornosti proisteklog iz prilike da se ponasas kao neki serif ...

Manijacima koji voze preko 130 km/h od odzvoljenog trebalo bi trajno oduzeti dozvolu. Ne razumem kako ti nije jasno ko koga ugrožava !



Oustalom, bila je ovakva tema i ranije, a ticala se sulude samubilačke pijane vožnje poznatog vaterpoliste, doduše na motoru. Nije uspeo u svojoj nameri, tj, preživeo je. Sećam se da je i na toj temi bilo ljudi kojima je sasim normalno da se motociklom juri 200+ a da je obilaženje traktora na putu bilo okarakterisano kao manijakalno ponašanje na drumu.




[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 27.04.2010. u 10:19 GMT+1]
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 09:14 - pre 170 meseci
Da li je moguce da na forumu koji posecuje obrazovaniji deo populacije postoje 2 krajnosti?

Izleteti u levu traku bez davanja signala je gadan prekrsaj saobracajnih pravila - bez obzira koliko brzo vozio onaj iza. I ne samo da je prekrsaj, vec je nenormalno ponasanje i nedostatak elementarne saobracajne kulture za koje bi trebalo ukidati dozvolu BAS kao sto je nenormalno ponasanje voznja neprilagodjenom brzinom.

E sad, ne znam sta kaze ZOBS u Srbiji o izletanju u levu traku sa signalom ali bez adekvatne procene situacije (u sta spada i mogucnost da je traka zauzeta i da je neko iza vas ko se krece vecom brzinom) ali znam da negde i te kako jeste, i da za to sleduje odgovornost za udes, a samim tim i za troskove.

Naravno, ukoliko osoba u levoj traci vozi vecom brzinom od dozvoljene onda i ona snosi deo odgovornosti, sto procenjuje policija. Ali ono sto Ventura rece... izigravati kamikazu i "terati inat" ljudima sa brzim kolima samo lose moze da se zavrsi po osobu koja bi da "tera inat".

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 09:33 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Izleteti u levu traku bez davanja signala je gadan prekrsaj saobracajnih pravila - bez obzira koliko brzo vozio onaj iza. I ne samo da je prekrsaj, vec je nenormalno ponasanje i nedostatak elementarne saobracajne kulture za koje bi trebalo ukidati dozvolu BAS kao sto je nenormalno ponasanje voznja neprilagodjenom brzinom.

Potpuno se slažem.

Uostalom, oduvek sam trvdio da su za saobraćajnu nesreću potrebna dva nepažljiva vozača. Nebrojeno puta sam izbegao sudar opreznom vožnjom, a moram priznati, bilo je slučajeva i moje nepažnje, ali je, hvala Bogu, neko drugi bio pažljiv vozač.

Ali, postoji nešto što je ovaj zakon definisao kao nasilničku vožnju. Dakle, ne govorimo o prostoj nepažnji, već o nečem što je mnogo gore. Dakle, ako pretičem možda sam slučajno zaboravio da dam žmigavac. Mislim, nikako ne opravdavam takvu "zaboravnost", ali to nije manijakalno ponašanje u saobraćaju niti nasilnička vožnja. Možda je slučajno crkla sijalica, što da ne ? Sa druge strane, vožnja brzinom od 250 km/h (tamo gde je dozvoljeno 120) nije slučajnost, i slučajna mala nepažnja, već upravo nasilnićko ponašanje u saobraćaju,
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 09:45 - pre 170 meseci
Tacno.

U slucaju udesa, u zoni gde je max. brzina 120 km/h, ako osoba koja vozi 250 km/h ukuca onoga i ko nije dao zmigavac - bice odgovorna, bar delom zbog neprilagodjene brzine uslovima puta.

Medjutim, mislim da je krajnje suicidno da neko iz inata izlece takvim ljudima (koji idu 250 km/h) jer epilog nikako ne moze da bude dobar po onoga ko bi da bude nezvanicni regulator saobracaja :-)

Inace ovde gde zivim je bio interesantan sudski spor pre mesec-dva - do okoncanja tog spora je vladalo misljenje da bez obzira sta radio taj iz srednje trake, ukoliko je vozilo u levoj traci islo iznad 130 km/h ono snosi deo odgovornosti, cak i ako nema ogranicenja brzine. E tako je neka zena izletela u levu traku i u nju se ukucao covek koji je isao mnogo brze, na delu puta gde je to dozvoljeno... i njeni advokati su isli na tu opciju "iznad 130 uvek odgovoran". Al' ne lezi vraze, sud je presudio u korist vozaca iz leve trake, tj. da zena snosi 100% odgovornosti jer je njena duznost da utvrdi da je bezbedno da promeni traku, sto na takvim deonicama zahteva mnogo vecu paznju. Ona to nije uradila (evidentno se vidi iz kocionog traga) i platice 100% stete.... nekako mi bilo drago, ne znam zasto hehe :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 09:48 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Medjutim, mislim da je krajnje suicidno da neko iz inata izlece takvim ljudima (koji idu 250 km/h) jer epilog nikako ne moze da bude dobar po onoga ko bi da bude nezvanicni regulator saobracaja :-)

Sasvim tako - samoubilački.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10255 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 09:57 - pre 170 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: ... je njena duznost da utvrdi da je bezbedno da promeni traku, sto na takvim deonicama zahteva mnogo vecu paznju.

Vidi, i oko ovoga smo diskutovali. Meni se slična situacija jednom desila. Bogu hvala, samo jednom.

U gradu, skrećem desno i ulazim u prometniju ulicu, dakle nemam prednost. Gledam levo u traku u koju ulazim (pogled traje delić sekunde - okret glavom i očima, i odmah vraćam pogled ispred sebe) i vidim auto koji je jako daleko. Dakle, situacija koja je obična, svakodnevna, hiljadama puta doživljena i rutinski odrađena. Pošto je vozilo jako daleko ja skrećem desno, ulazim u ulicu, računajući da imam više nego dovoljno vremena i da se uključim i da ubrzam. Ponavljam: svakodnevna situacija ! Ali avaj ! Lik je vozio mnoooooooogo brzo (ne znam koliko, sigurno preko 120, u gradu), "stvorio" se kod mene za 2 sec. i inicident je jedva izbegnut !

Možeš li ti Ivane da u deliću sekunde, koliko traje okret glave u levo, da utvrdiš brzinu automobila koji je udaljen preko 200 metara ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:05 - pre 170 meseci
Da, ali postoji ogromna razlika izmedju auto puta i raskrsnice. U tvojoj situaciji je stvarno nenormalno ocekivati da neko vozi 120 i ti nisi uradio nista neobicno (ali, opet, vise paznje ne skodi kao sto si i sam video, jer budala uvek ima).

Na auto putu su brzine velike, daleko duzi kocioni putevi - i nije pametno gledati "u delicu sekunde", pogotovu kad ides u levu traku gde se vozi najbrze, osim ako ne zelis da zavrsis u mrtvacnici.

Doduse, ja vecinu vremena na auto putu provodim u levoj traci i gledajuci da mi ne izleti neko spor iz srednje :-)))) Ali kada sam u srednjoj (desnoj) pre nego sto predjem u levu i te kako dobro pogledam, bar oko sekundu-dve a nekad i duze ako je "nejasno", kako bih ocenio brzinu vozila koje je iza. A znas zasto? Pa zato sto sam, kao i svi, imao par vrlo gadnih situacija i naucio sam da nije pametno pretpostavljati da mozes da se ubacis.

A pazi, ovde jeste legalno voziti 250, dakle svaki vozac koji provodi vreme na auto putu se svaki put surece sa tom situacijom "da li onaj na 200 metara od mene vozi toliko brzo da ce da se ukuca u mene"....

Naravno, u zemljama gde je 120-130 max brzina, ljudi daleko krace gledaju u proseku i daleko brze "iskacu" jer su navikli da 90% ljudi vozi unutar ~20% tolerancije max. brzine, dakle do oko 150 pa posle par godina voznje svako stekne potrebno iskustvo koliko brzo se stvari krecu i koliko je neophodno za verodostojnu ocenu brzine drugih ucesnika u saobracaju. Opet, ja cak ni tu ne bih rizikovao i procenjivao bih situaciju bar pomenutih sekundu-dve jer .. kao sto vidis, nikad se ne zna da li ima nekog ko vozi mnogo brze, mozda Ventura bas tog dana prolazi :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:05 - pre 170 meseci
Sto se tice upotrebe INATA u saobracaju, ja bi takvima oduzimao dozvole do kraja zivota, ako vec nema mesta u ludarama.
U tom slucaju ucestvovanje u saobracaju nije namera da se obavi prevoz, vec da se zaleci ludilo.

Sto se tice davanja zmigavaca, poceo sam da ukljucujem doticni i u krivinama ulica sa prvenstvom prolaza, pokazalo se potrebno.

Inace, u saobracaju je sve vise losih vozaca, mnogi su se opustili nakon aktiviranja novog zakona, vidim da na novosadskom putu razgibavaju masine preko 80...uskoro plavi krecu u zetvu..:)


Poz
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:09 - pre 170 meseci
A jel ima jos traktora na auto putu? Ili novi ZOBS to kaznjava po kratkom postupku?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:15 - pre 170 meseci
Bla, bla cry me a river.

U DE je zakon da neke deonice nemaju ogranicenje, u SRB je zakon da je najveća brzina 120. Poštuj zakone zemlje u kojoj se nalaziš. A ne moralisati. Koliko se sećam na pomenutoj temi sa motorom svi su se zgražavali nad 200km/h, jer i sami ne voze motor, a gle sad, s kolima je to ok. Jer imamo 16 air bagova. Potpuno se slažem sa Vladdom.

 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6279

Sajt: pedja.supurovic.net


+1571 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:22 - pre 170 meseci
Citat:
Deep|Blue:Nije vazno da li idete 200, 250 ili 120 kmh ... ali kad vam neko na 70-200 m ispred vas izleti iz desne trake sa 60-70 kmh i pocne ubrzavati da pretekne autobus ili kamion ili sta vec, onda ste uvek u istoj situaciji da morate da kocite ko manijak da ne biste spakovali tog psihopatu u kutiju cipela ...


Kada ispred sebe u daljini vidis autobus i kamion i iza njega neko vozilo valjda je logicno da ocekujes da taj namerava da pretekne i onda ne treba da stisnes gas na 200+ nego da popustis da coveku ostavis prostora da to uradi.

Citat:

I sad gledao ovu temu gde se javlja milion dusebriznika koji napadaju Venturu sto vozi 200, a ne pada im na pamet da iskritikuju te psihopate koji ulecu u levu traku kad ona nije slobodna


Kada vozis 200+ moze se nazvati uletanjem i to kada se neko prestroji ispred tebe, s obzirom da ti imas mnogo veci zaustavni put i taj moze da te svojim postupkom ometa. Problem je sto ti krsis propise, vozis neprilagodjenom brzinom i upravo samproduzavas svoj zaustavni put. Onaj ko se ispred tebe prestrojava niti je duzan niti moze da procenjuje da li ti vozis 200+ na sat. Moze samo da pretpostavi da postujes propise i da vozis prilagodjenom brzionom, i da ti najavi svoju nameru ukljucivanjem zmigavca, a u tom slucaju on ima dovoljno prostora da izvrsi preticanje.

Na kraju krajeva prilicno je mali broj divljaka i na autoputevima. Vecina vozaca besnih automobila se ponasaju sasvim normalno - ne prelaze zadato ogranicenje, a cesto voze i sporije od toga.

Citat:

Jednog dana ces se ti nagutati lima.
E vidis, takvm manijacima kao sto si ti bi trebalo oduzeti vozacku na 3-5 godina ...
Ti dakle svesno ugrozavas i ometas druge ucesnike u saobracaju sa razlogom licnog zadovoljstva i osecaja superiornosti proisteklog iz prilike da se ponasas kao neki serif ...


A odakle tebi ideja da ja ugrozavam i ometam druge ucesnike u saobracaju? Mislis da je neophodno prekrisiti propise da bi budala zavrsila kraj puta u prasini? Naprotiv, upravo je dovoljno postovati propise. To sto si ti navikao da ne postujes zakon ne znaci da svi drugi tako rade.

Citat:

Izvini ali u nasem zakonu je propisano koliko se vozi kojom trakom, jer je desna traka za voznju, a leva za preticanje, po cijem zavrsetku ste obavezni da se vratite u desnu. Ako neko, ko se vozi sporije od mene, vec pretice vozilo nije problem da usporim, ali ako taj isti nastavlja da vozi 80-90kmh levom trakom iako mu je desna slobodna, jer je lenj da se vrati ili se oseca kao serif, onda je to pre svega prekrsaj, ali ipak bezobrazluk. I normalno da ces takvoj osobi blicati, svirati, sta vec...


Prvo, ako je taj ispred tebe duzan da se krece levom trakom, osim kada pretice, zasto se onda ti kreces srednjom iako ne pretices? Ili ti preticanje za pocinjes stotinama metara unapred? To mu ispada da ti sebi zbog besnih kola dajes za pravo da si ti u stvari uvek u preticanju i svi ostali treba da ti daju prednost? Malo sutra.

Kada na autoputevima budu postavljeni znaci koji odredjuju minimalnu brzinu za kretanje nekom trakom, tad ces moci da vozis kako hoces - u odgovarajucoj traci. A dotad, moraces da ispostujes svakoga ko se na putu nalazi ISPRED tebe.

Drugo, zasto sad okreces pricu na potpuno drugu stvar - sporu voznju u srednjoj traci? To je potpuno druga stvar u odnosu na preticanje

Citat:
Java Beograd:
Možeš li ti Ivane da u deliću sekunde, koliko traje okret glave u levo, da utvriš brzinu automobila koji je udaljen preko 200 metara ?


O tome je bila nasiroka diskusija onomad kada se Ikodinovic zakucao sa motorom a i ovde se ponavlaj ista argumentacija kako idioti ne gledaju kada nameravaju dapreticu i sve tako u tom stilu.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:53 - pre 170 meseci
Haha, jeste, ja sam takodje iz posta @Deep|Blue zakljucio kako je njemu najveci problem, posto on vozi 200+ i to levom-preticajnom trakom, kada neko ispred njega krene u preticanje a vozi sporije. Tj. mozda vozi u granicama ogranicenja do 120. ali je to ipak strasno sporo za @Deep|Blue.
Sta taj "psihopata" trazi u levoj traci koju sam ja zauzeo!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?27.04.2010. u 10:59 - pre 170 meseci
kad vec pominjete autoputeve,je l vam se nekad desilo da vam na "poluautoputu" iz suprotne trake izleti bembara koja vas mimoidje sa vase zaustavne trake ;) (zurilo se coveku da zaobidje vozilo ispred sebe)
taj slucaj sto mi se desio mislim da je vrhunac

velika je razlika 140 km/h i 200km/h (a tek 200+++)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Dajete li vi (ž)migavce kada se prestrojavate?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 41290 | Odgovora: 187 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.