Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Radnici traže bolje uslove

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnici traže bolje uslove

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9473 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:09 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat: e pazi,ti znas koliko oni dnevno obrnu love i da li mogu da pokriju troskove poslovanja i da nesto zarade pored toga

ma...


znamo mnoge sto su zatvoriili jer kazu ja tolko da se cimam za 300,400 ne pada mi napamet, ja mislio da moza par hiljada da se zaradi... zbog toga sam naveo tu cifru.

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:16 - pre 170 meseci
ma nista manje od miliona
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:25 - pre 170 meseci
Kakvo bre "obrtanje love" ?

Znas, ono sto neko kupi - prvo mora da se kupi od ponudjaca. Dakle, nije lova koju ukucas u kasi tvoja, vec mora da se plati ulaz.

Naravno kada se radi o ulazu, moras da kupis vecu kolicinu, i nikog ne boli ona stvar ako ti se roba ukvari ili joj prodje rok. Sve to sto se desi je cist gubitak za tebe - pokvareno mleko neces moci da vratis nazad i da trazis lovu od onog od koga si ga kupio.

Dodaj na to i rentu za lokal.

Na sve to dodati sve moguce i nemoguce takse od Tata Drzave, struju (znas, oni frizideri ne rade na vruc vazduh) itd...

Onda, od onoga sta ostane treba platiti plate i, naravno, doprinose.

I tek onda ti ostane nesto... a u dobrom broju slucajeva to nesto nije nista.

Neces videti puno prebogatih vlasnika malih i srednjih firmi - od ovakvih prodavnica pa i do malih firmi koje proizvode nesto. Razbacivanja ces videti samo ako neko radi za Tata Drzavu ili u nekoj firmi za mrsomudjenje (tipa marketinska agencija) koja je opet povezana sa Tata Drzavom i sluzi za pranje love koje Tata Drzava uzima kao mito od stranaca.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:27 - pre 170 meseci
^^pa to sam i ja rekao,al je anakin rekao da oni lazu kad kazu da im se ne isplati

vise sam metaforicki napisao "obrtanje love" (u smislu ciste zarade ulozeno-dobijeno)
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:29 - pre 170 meseci
Pa i ne isplati im se.

Opcija a) - budes privatnik. Otkidas se od posla za 400 EUR mesecno zarade
Opcija b) - uvalis se negde, nemas odgovornost i mnogo manje radis - za 200 EUR

Mnogima se opcija b) daleko vise isplati.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:31 - pre 170 meseci
i jos je problem sto je veca verovatnoca da ni ne zaradis tih 400,vec manje
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
77.243.16.*



+137 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:42 - pre 170 meseci
Citat:
^^pa to sam i ja rekao,al je anakin rekao da oni lazu kad kazu da im se ne isplati
Citat:
oni ne odustaju zato sto ne zaradjuju vec zato sto za 300-400e mora MNOGO DA SE RADI. ovako im se vise isplati da odu na sisu za 150 a u slobodno vreme da se bore za svoja prava.


jel sam ja negde napisao da neko laze?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-132-230.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 22:46 - pre 170 meseci
Citat:
oni ne odustaju zato sto ne zaradjuju


dakle, nisi napisao direktno da LAZU, samo si se postavio kao neko ko ima direkt uvid u njihovu zaradu
 
Odgovor na temu

BluesRocker

Član broj: 20536
Poruke: 1130



+394 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove02.05.2010. u 23:39 - pre 170 meseci
Naravno da ne zarađuju svi privatnici. Na faksu su nas učili da u svetu 70% malih biznisa propadne posle godinu dana, ili neki sličan rok. Tržište je utakmica, firme se bore za mušterije. Nema tu 400€, 200€, već koliko grizeš, koliko se trudiš oko mušterija, koliko rintaš. Nisu svi za to. Mnogi su mislili da će da otvore prodavnicu koja nešto prodaje, zaposle 2 radnice i da će posao da im "krene". Oće to tako. Kad bi išlo svima, onda bi svi nešto otvarali i započinjali.
Romanes Eunt Domus
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove03.05.2010. u 10:06 - pre 170 meseci
Pa ima tu i nekih daljih analiza oko mindseta ljudi koji ulaze u SOHO biznis i sta oni od njega ocekuju. Tokom studija citao sam neki rad koji se bas doticao morala malih privrednika u USA, ispostavilo se da 75% firmi koje ljudi pokrenu ocekujuci da na kraju zarade oko $50,000 godisnje propadne u prve tri godine, dok cak 50% firme koje ljudi otvore ocekujuci da na kraju zarade $1mil godisnje uspe da napravi bar $50,000 godisnje posle tri godine. TO je valjda u sklopu sa "necu da se cimam mnogo, ne treba mi velika lova" pricom. Ako pucas na visoko i ozbiljan si onda valjda zapnes jace pa uspes bar delimicno.


A to za sindikalce i prvomajske proteste, Ivan je 100% u pravu, to je sve sviranje alatki sindikalnih voda. Bas prvog ujutro sidjem ispred caletove zgrade i vidim komsiju pakuje se u kola, znam ga vec godinama kuburi u propaloj lokalnoj firmi. Pitam ga jel ide na proteste u Beograd, odgovor je "ma jok, idem na rostilj u pesak (banatsku pescaru)". Sta ja da kazem nego "lepo se provedi", u subotu je pancevo bilo avetinjski grad, mogo si da parkiras gde si hteo jer pola grada nije bilo tu. Ako njega/njih ne interesuje sindikalna borba i ako se na dan koji treba da predstavlja borbu za prava ranika krkaju cevapi na izletistima znaci da problema nema.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Kovacevic Vladimir

Član broj: 131509
Poruke: 1237
*.dynamic.sbb.rs.



+346 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove03.05.2010. u 12:46 - pre 170 meseci
@kelja

Nema ni potrebe da idealizujemo radnika, kao takvog.

Potrebno je samo da ga definišemo u današnjem vremenu, bez obzira da li on ima 30 ili 1 godinu radnog staža.

Činjenica jeste da je Radnik, ako ima znanja/volje...samouveren u svoje sposobnosti...već davno napustio samoupravljački orkestar i otišao u druge "formate", možda i van zemlje ili legalizovao svoju zanatsko-uslužnu radionicu.

U masi su ostali svi Ostali, manje više svesni svoje nemoći i najbolje je biti u masi sa transparentima, raditi "fuš" poslove *ebati majku svima i tražiti od Države, pritom ne dajući ništa svoga, pa ni rad (jer ga zapravo i nema).
Na žalost, takvih imaaaa više nego Radnika...
Ali ja ih ne bih stavljao u istu ravan: radnike i nezaposlenu masu, jer (ponavljam se), nezaposleni su (definisano), oni koji ne znaju da rade, ili iz raznih (njima odgovarajućih razloga) - neće da rade.

Pozdrav
Vladimir
It´s easy to play any musical instrument:
all you have to do is touch the right key at the right time and the instrument
will play itself.
Johann Sebastian Bach
(1685 - 1750)
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.rs.



+5251 Profil

icon Re: Radnici traže bolje uslove04.05.2010. u 13:42 - pre 170 meseci
Upravo to, da se definise i objasni, da je epoha Velikog Vodje, zavrsena..

Volodja se trudio da najnizi sloj radnika ima spektakularan standard, beneficirana odmaralista, lecilista...slusam danas Cedu(pametnog, onaj drugi je "lepi"), samo je trebalo da pozele da se zaposle, i da odu na bolovanje. Trinaesta plata, letovanje sa popustom, nakon par godina vec im "pripada" stancic...moze i u nekom naselju..mada je bolje centar, bliza je apoteka...

Vojska je dugo odrzavala doticni status, i na kraju su ponajvise profitirali...sada su, u vecini, mladjani penzioneri, sa pravom da raduckaju...pa makar za platicu 15000 din...uz pemzijicu 20-30-40..dodje kao bonus(trinaesta i cetrnaesta plata..sto jos neki neguju), uz ubijanje vremena...


Prosto da ne smeju da definisu "bolje uslove".. Ja bih razumeo da su spomenuli specijalizaciju, doobuku, promenu okruzenja(koja je u solidnoj meri obezbedjena, laki krediti, svasta je solidno dostupno..), bolje i bezbednije uslove rada...ali NE, oni bi SIGURAN posao(bolje receno izvor prihoda, posao tj rad je nebitan), velika reparaciona prava(odmori, bolovanja, dotirana letovanja), uz lagodno radno vreme, bez obaveza da se posao ZAVRSI...nekako su navikli samo da RADE..bez obzira na rezultat RADA

Poz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Radnici traže bolje uslove

Strane: < .. 1 2 3

[ Pregleda: 9473 | Odgovora: 51 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.