Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???

[es] :: Elektronika :: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???

[ Pregleda: 9197 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???10.05.2010. u 22:17 - pre 170 meseci
Evo primera "Treninga Živaca " onome ko je pomislio da je
kupovinom Turskog Produznog Kabla---Jeftino prošao !

I da ce "Wimbledon"--Travnjak lagano uz samo jedno Pivce da "okreše"---Eeeh Pa Nece !

Ili če trebati još Piva ili če trebati još Kabla !--I to VALJANI PRODUŽNI !

Posle detaljnog pregleda--ostaje se bez reci !-Slika je 1000 Reci :

Prosudite SAMI u šta ulažete :



Previse plastike na malo prostora,,A tek dimenzije ( da se smrznes!):


PS:

--NISAM TOLIKO BOGAT DA KUPUJEM JEFTINE STVARI !!!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gti2

Član broj: 25296
Poruke: 2776
*.ptt.rs.



+334 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???10.05.2010. u 22:24 - pre 170 meseci
Dejavu...Pre par godina sam kupio takav produzni i iznenadio se kad je busilica pocela da se vrti na pola obrtaja
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???10.05.2010. u 23:14 - pre 170 meseci
Pa Rekoh ja,

--Iznenadjenju NIKAD KRAJA ( sa Turcima)
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???10.05.2010. u 23:21 - pre 170 meseci
Kao i moj komsija. Kupio kablove sa klestima za povezivanje dva akumulatora pa mu nesto izgorelo...
Izolacija debela kao prst, a samog bakra nema ni 2,5mm2, pa ti vidi...
I nisu Turci nego, ovi nasi... usvojeni
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???10.05.2010. u 23:34 - pre 170 meseci
Usvojeni ---!

'vala baš !!!
 
Odgovor na temu

baki.
Pančevo

Član broj: 136254
Poruke: 559
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+25 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 00:10 - pre 170 meseci
Pa da, ce da vidimo kroz neku godinu, kad zatraze dodatke i ostalo...
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 00:26 - pre 170 meseci
Al' to u Nemackoj !

--A NE ovde !

Tamo su Turci i Nasi izgarali i izgradili pola Nemacke po Kisi-Vetru i po Snegu i Danju-i-Nocu !

Pa sad kad u nekim mestima pobedi Turcin na izborima--za Gradonacelnika
,nek se sete

kolika je vrednost bila MARKE u godini 1985-oj ???

Bice ono : Arbeit macht Frei !-------Ali Nema Kome ???

-Kad Mi budemo usli u Evropsku Zajednicu--vise Niko Nece Biti u njoj !!!

Svi ce da pobegnu-Glavom -bez-obzira samo da sebi " umire zivot" da bude bez Trzavica,Kredita i +Dodatnih Dadjbina,
___________________________________________________________________________________

Ovo bas i NEMA veze sa Elektronikom,
ali ako MOD ne mora da brise,,nek ostavi dan-dva,,cisto radi citanja,,


pozdrav Sjajnoj Ekipi !!!
 
Odgovor na temu

BBS
Be Back Soon
ŠUMADIJA DO TOKIJA

Član broj: 40443
Poruke: 1720
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 250629747


+75 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 04:47 - pre 170 meseci
LJudi imate kablove domaćih proivođača atestirane u Vinči i odaberite šta vam odgovara
 
Odgovor na temu

radarac66
elektronski tehnicar, taze peMzioner
beograd

Član broj: 225948
Poruke: 1365
95.180.83.*



+52 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 09:57 - pre 170 meseci
RTB Bor, Zajecar, Sevojno,...,

a Turci i P.R.C. JOK!!!

Pozdrav ekipi
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 11:21 - pre 170 meseci
evo i ja da se ukljucim, sto se tice produznih, ne znam da li nisam dovoljno trazio ali nisam nasao produzni kabel a da je unutra zila deblja od 1,5mm 2 , ili je 1,5 ili je tanja, znaci ako zelim valjan produzni, kupim licnasti od 2,5mm i "dobar utikac i uticnicu" pa napakujem, kao sto sam i uradio.

pre mesec dana mi se na terenu zapalio kotur kabla od 50m, jeste da nije bio razmotan ali je na njega bila prikopcana sijalica od 75W , ( kabel je bio 3x0,75mm) pretpostavljam da je do ovoga doslo zbog efekta var aparata ( vihorne, ili ti vrtlozne struje ) pa se lepo zagrevao celu noc dok se izolacija nije istopila pa doslo do spoja :) PS: nemojte pomisliti da sam ja ostavio ne razmotan bunt, odavno sam prosao tu skolu :) odmah nakon ovoga odem i kupim 75 m kabla 3x2,5mm sa silikonskom izolacijom i dva para uticnica i utikaca i napakujem 50m i 25m produzni.

pre oko godinu sam kupio slican kabel ko sto je na slici ( taj narandzasti ) samo sto je na jednom kraju bio utikac a na drugom sijalicno grlo sa plasticnim kucistem i ugradjenim prekidacem sa tinjalicom, i metalnom mrezicom oko sijalice ( nesto kao gradjevinska ili serviserska stek lampa ) cim sam to doneo kuci, uvrnuo sijalicu od 100W , i ukopcao u struju, kabel je sagoreo verovali ili ne celom duzinom, ali tek kada sam ukljucio prekidac, ( na utikacu je uredno ugravirano 16A :)) a kad sam otvorio kuciste gde je grlo, a ono prekidac vezan paralelno sa sijalicom a kabel jedva da ima cetiri licne, i to tanje nego sto se nalaze u valjanim kablovima, tako da je pre izgoreo kabel nego sto je izbio osigurac :) - sreca pa sam ovo isprobao napolju u dvoristu na betonu, inace bi bila dobra reklama " zapalite kucju za samo 350 dinara, 100% efikasno " :)

a sto se tice kablova za prespajanje akumulatora, nije vredno pomena , 12mm izolacije i 1,5mm zila, a na stipljakama uredno ukucano 400A :))) LOL

cudi me kako ovakvi kablovi uopste prolaze krajnje testove u fabrici, a ako je mala privreda, kako to da niko takve stvari ne kontrolise ? neko ce poginuti ili zapaliti kucju zbog ludaka koji gledaju da zarade na sirotinji koja gleda da prodje sto jeftinije.

dobro kazu nemci i slovenci, a jos malo i mi - " nemam novca da kupujem polovne i jeftine stvari, niti da vozim polovan automobil "

pozz svima.
 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 11:36 - pre 170 meseci
Ja sam ovakav produžni kabli tj od 30m sa dekleracijom koja kaže da namotan trpi 900 W a odmotan 2300 W kupio u Merkatoru...rekoh ajd slovenci nisu kinezi...koristio sam ga za el. trimer od 350 W po drvorištu...trimer c'rko ove godine, al kabli je ponosno izdržao "torturu". Videću kad priključim el. gril od 2000 i kusur W.
Zamirisaće nešto, roštilj ili pvc pitanje je sad.

Ako izroštiljam pvc odneću ga u Merkator da poslužim prodavce.

 
Odgovor na temu

veselinovic
Jovan Veselinovic
Ist. Sarajevo

Moderator
Član broj: 7761
Poruke: 3875
91.191.34.69



+334 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 12:46 - pre 170 meseci
Shadow,

nesto razmisljam o smotanim i razmotanim kablovima i te vrtlozne ili Fukoove struje mi bas i ne idu u glavu.

Ako kroz fazu prodje n ampera, kroz nulu prodje takodje n ampera ali u suprotnom smjeru i to bi trebalo da se ponisti ( na tom principu radi FID sklopka ).
Mislim da je tu problem u otezanom hladjenju kablova, jer te famozne fukoove struje se desavaju samu u ferometalima.

Ili sam ja nesto propustio u skoli.

Imao sam priliku da se visokonaponska zila ( svaka faza poseban provodnik) zapali jer je bila pricvrscena celicnom obujmicom, i otada stavljam samo plasticne ( one od vodovodnih cijevi su odlicne)


Poz.
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???11.05.2010. u 21:50 - pre 170 meseci
u pravu si za otezano hladjenje kablova, ali ne i za vrtlozne struje i feromagnetne materijale, i to je manje vise glavni faktor zapaljivanja bunta, a meni se jednom prilikom zapalio bunt 100m kabla 3x2,5mm - pun presek jer sam na njega prikopcao sijalicu od 100W , posle toga mi je profesor prakse rekao da su tu glavni uzrok vihorne struje, a kad malo bolje razmislim , isti efekat kao kod indukcionog elektricnog brojila, dva strujna kalema, namotana u suprotnim smerovima, tj ponistavaju im se magnetna polja, a ipak se javlja vihorna struja u aluminijumskom disku ( koji nije feromagnetni materijal ) pa tecenjem te styruje u disku, javlja se magnetno polje usled kog se javlja sila akcije i reakcije izmedju tog polja i polja koje obrazuje naponska spulna u elektricnom brojilu pa se usled te sile disk okrece. ( poenta ovog poredjenja je da se vihorne/vrtlozne struje javljaju i u ne feromagnetnim materijalima )

takodje mislim da se usled ponistavanja magnetnih polja u buntu dobija prigusnica bez induktivnog otpora - simetricno bifilarno namotavanje , i usled toga dolazi do efekta auto trafoa, tj var aparata, gde su vihorne struje ( i reaktivna energija kroz kabel ) nekoliko puta vece od snage prikacenog potrosaca, pa otud i pojacano zagrevanje kablova a kao sto si i sam rekao, usled nedostatka hladjenja, eto ti belaj :)
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???12.05.2010. u 10:23 - pre 170 meseci
@shadow88 Brkas pojmove!
Bifilarne prigusnice imaju daleko veci induktivitet i Q faktor od obicnih, zato se koriste za razdvajanje bliskih frekvencija.
kod njih se ne javlja rasipno magnetno polje.
Disk brojila se obrce zbog indukovanog elektromagnetnog polja.
A onaj tvoj profesor bolje da vrati diplomu i uzgaja sargarepu u basti oko kuce.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???12.05.2010. u 19:51 - pre 170 meseci
Citat:
Horvat I:  Brkas pojmove!
Bifilarne prigusnice imaju daleko veci induktivitet i Q faktor od obicnih, zato se koriste za razdvajanje bliskih frekvencija.
kod njih se ne javlja rasipno magnetno polje.
Disk brojila se obrce zbog indukovanog elektromagnetnog polja.
A onaj tvoj profesor bolje da vrati diplomu i uzgaja sargarepu u basti oko kuce.



pardon, nesto sam se zaracunao sa pojmovima, ali, "Disk brojila se obrce zbog indukovanog elektromagnetnog polja." a to polje se javlja usled vihorne struje koja protice kroz aluminiumsku plocu, i to je ono sto ja zelim da iskazem, da se vihorne struje javljaju i u ne feromagnetnim materijalima .

jos jednom se izvinjavam zbog greske, nesto sam drugo hteo napisati za bifilarno namotavanje tj drugacije sam hteo formulisati post kako bi imao smisla ali nile bitno posto je to off-toppic

pozz
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???12.05.2010. u 21:40 - pre 170 meseci
@shadow88

-Ne jedi se,,
nisi Ti ovde od juce pa da se "sapletes na jednom postu"

--Jedan ko ni jedan !

I Horvat ZNA da Si "prebrzo napisao post"--i ukapirao je da:---- znas da nije tako,
to obicno,pa bifilarno,--bla,bla,bla --znas vec.

Idemo dalje,

stvar je "Resetovana" tako da nemas brige,

Sutra je NOVI Dan,---novi problemi,nove zackoljice,

Samo Napred !

Ostanite Pozitivni !

I NE dozvolite da vas los komentar prelomi,
nije sve tako crno
kao sto se na prvi Pogled vidi garez na elektronskim komponentama,

--nesto je i prezivelo,,

Uzdravlje vredni Narode !!!






 
Odgovor na temu

Nikola M
Češka

Član broj: 11660
Poruke: 360
212.200.65.*



+25 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???17.05.2010. u 23:53 - pre 169 meseci
aj za presek, al ovo nema ni treću žicu
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???18.05.2010. u 00:09 - pre 169 meseci
Ma da Nikola !

Taj nema trecu zicu za uzemljenje !

A utikac i uticnica Redovno imaju "Plekove" kao SIMULACIJA za sprovodjenje uzemljenja.

--Ne dao Ti BOD da Ti zena ubode peglu u takav produzni

a da kojim slucajem grejac u pegli PROBIJE na kuciste !!!---Ostade bez Žene !!!

--Ili kosis polumokru travu a improvizovano motorce od Ves-Masine

PROBIJE na kuciste (ram) Kosacice!--a Ti guras kosacicu BOS ili u od znoja polu-mokrim papucama ?!?!?!

Pa to su Debil-ske stvari na nasem trzistu u slobodnoj prodaji.

I onako nam je Natalitet u opadanju---Samo nam Nedostaje ovakav "Pametni-produzni" !!!



 
Odgovor na temu

alexandar_cajic
Aleksandar Cajić
Niš

Član broj: 100194
Poruke: 214
79.101.230.*



+6 Profil

icon Re: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???18.05.2010. u 20:05 - pre 169 meseci
Ja sad proverih, moj produžni ima treću žicu uzemljenja.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Kad kosiš travu--'el više Psuješ ili više Kosiš--Sa Turskim Produžnim ???

[ Pregleda: 9197 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.