Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Bad sectors na Seagate Momentus 7200.4

[es] :: Storage :: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.4

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4787 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 11:55 - pre 169 meseci
Dakle HDD je Seagate Momentus 7200.4 od 500 GB, 2,5" za laptop.
Racunar radio dobro do pre nekoliko dana,, odjednom nece da podigne OS (primarni win7 x86) vec se zaustavi kod win7 logo-a prilikom starting windows, dok se win7 x64 koji je instaliran na drugoj particiji podize bez problema.
Probao da odradim repair pomocu instalacionog diska i EDR 6.5 medjutim nista.
Odradio samo scan sa MHDD 4.6 i tamo nasao blizu 800 sektora za koje je izasla poruka error i oko stotinak sa porukom warning. Sa MHDD nisam nista vise radio jer nisam nasao nikakvu opciju za repair ili recovery.
Radim scan sa HDD regeneratorom 1.71 i do sada je nasao 851 bad sector, mada su svi u prvoj trecini HDD tako da mislim da vise i nece naci nijedan.
Sta ciniti i koji alat koristiti (ako se ista moze koristiti i uopste uciniti) da se resi problem sa ovoliko bad sectora?
Hvala unapred!
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Moderator
Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-3.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 12:25 - pre 169 meseci
Alati "kupovina novog" ili "reklamiranje postojećeg ako je u garanciji" su ubedljivo najbolji, ali tek posle uoptrebe "sačuvaj bitne podatke" alata.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 12:40 - pre 169 meseci
Sve sam blizi primeni alata broj 2, naravno nakon detaljne upotrebe alata broj 3.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 13:07 - pre 169 meseci
A čekaj, zbog čega dupliraš postove ? Nisi zadovoljan odgovorom ili šta ?

Win7 (x86) odjednom nece da se podigne
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 14:02 - pre 169 meseci
Ma zadovoljan sam odgovorom, stavise sada trenutno SeaTools radi svoj posao (na 35% je), nego posto je tema prvobitno postavljena u windows desktop jer sam mislio da je problem hardverske prirode a onda ste mi otvorili oci i ukazali da je problem do HDD samo sam postavio pitanje u onom delu pod foruma gde bi takav problem i trebao da bude.
Drugim recima samo sam u skladu sa razvojem dogadjaja prebacio temu tamo gde joj je inace mesto, izmedju ostalog i toga sto pojedini ljudi koji se bave hardverom i problemima sa istim i poznaju tu materiju ne zalaze (ili ne zalaze dovoljno) u deo podforuma sa softverom gde je tema prvobitno postavljena i obratno.
Mislim da nemas razloga da se ljutis sto sam pitanje postavi na drugom delu foruma jer inace radim upravo ono sto si rekao (jos jednom hvala na savetu, bez obzira na ishod), ali jos neki savet ili iskustvo nekog ko je mozda imao slican problem nikako nije naodmet.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 14:16 - pre 169 meseci
Ma ne ljutim se daleko od toga. Pričam ti iz sopstvenog iskustva, više puta sam na ovaj način koji sam ti gore naveo rešio problem. Ostaviš ga da radi preko noći i ujutro rešen problem :) Bez gubljenja vremena po servisima. Ukoliko ti to ne pomogne možeš s' pravom da tražiš novi hard disk ako ti još uvek traje garancija. Pozz
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 14:33 - pre 169 meseci
Pa evo SeaTools radi i slicno kao i prethodni programi nasao je neke greske vec na samom pocetku i otada ih nema.
HDD regenerator 1.71 je nasao 851 bad sector, kao odradio recovery ali svejedno, situacija sa podizanjem OS se nije promenila.
U svakom slucaju bilo bi dobro kada bih uspeo da podignem sistem bar privremeno da sa njega izvucem neke bitne stvari (podatke, instalacije etc.) mada znam da to mogu i preko drugog OS da odradim pa da kasnije odradim format i da ga nosim na reklamaciju kojoj cu sigurno da pribegnem.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 15:28 - pre 169 meseci
Eh, stvar je u onome "kao" . Uradiš detaljno skeniranje i popraviš te sektore. Pre toga moraš uraditi bekap podataka. Reinstalaciju sistema ne možeš izbeći nosio ga u servis ne nosio zbog toga što su sasvim sigurno zahvaćeni i sistemski fajlovi. Dakle redosled: uradiš bekap, popraviš loše sektore programom za tvoj hdd koji skinuo sa sajta proizvođača sa izabranom opcijom za detaljno skeniranje a potom i obavezna reinstalacija sistema. Poenta je u tome što će ti u servisu isto to uraditi za duže vreme nego što bi to sam uradio i to bez bekapa podataka :) Mislim ako te mrzi da to sam radiš odnesi ga da ga oni srede i gotovo, imaš garanciju al' ko vidim voliš da se igraš pa da te uputim :)

Pozz
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 18:04 - pre 169 meseci
Odradio sam kompletan skan sa SeaTools-om i on je nasao 11 problema. Popravio je sve te probleme i nakon novog prolaska (short) koji sam mu zadao dva puta rezultat je PASS za razliku od prvog puta kada je rezultat bio FAILED.
Nakon toga ponovo sam pokrenuo instalacioni disk i probao Recovery medjutim nista nije pomoglo.
Sada sam startovao ERD 6.5 i zadao mu opciju Repair system Files i trenutno gradi log fajl ali za razliku od prekjuce kada je log fajl bio samo 381 b ovaj je vec 4MB i jos narasta! Posto sumnjam da ce ista biti i od ovoga sleduje mi backup podataka, nakon cega sam u dilemi - da li da samo radim reinstal OS i vidim ako sve radi kako treba da tako ostane ili da nosim HDD na reklamaciju, probam da ga zamenim (ako budu hteli, a sta bi drugo mogli sto ja vec nisam probao) i tek onda radim reinstal.
Naravno za sada sam daleko blizi ovoj potonjoj opciji, mada videcemo.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 18:36 - pre 169 meseci
Nemoj da te mrzi, zadaj programu da ponovo odradi puno skeniranje zbog provere, nemoj to (short). Ako ti javi da je sve OK instaliraj Win od nule, popravke tu ne pomazu.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.opera-mini.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.415.05.2010. u 19:35 - pre 169 meseci
Hocu, to sam i planirao samo sto sam sada u procesu back-upa podataka pa tek kad to zavrsim prelazim na ponovni skan HDD-a.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 12:09 - pre 169 meseci
Odradio sam skan sa SeaTools-om (i short i long) i nije nasao nijednu gresku, tj. rezultat je nakon oba bio PASS.
Takodje sam odradio skan sa MHDD 4.6 i za razliku od prethodnog puta kada je imao blizu 800 fajlova sa rezultatom Error (! UNC) i oko 100 sa rezultatom Warning, sada je nasao "samo" 12 sa rezultatom Warning (10 sa <500 ms i 2 sa >500 ms) i to svih 12 u prvom procentu HDD. Ne znam da li je to dobro ali je sigurno daleko bolje nego prethodni put. Sledi jos provera i sa HDD regeneratorom (cisto da budem siguran u rezultate) i posto sam back-upovao podatke na eksterni HDD ide instalacija Windowsa.
E sad sam u maloj dilemi - da li da instaliram cist Win i zatim svo ono instaliranje, podesavanja, tweakovanja etc. ili da instaliram samo Acronis TIH i pomocu njega i .tib image fajla koji sam njime napravio jos decembra prosle godine vratim racunar u to stanje? Oba imaju svojih prednosti i nedostataka tako da za sada uopste nisam nacisto sta ciniti.
I da li nakon ovakvih rezultata novih skaniranja da radim reklamaciju HDD-a ili da nastavim koriscenje normalno kao da nista nije bilo?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 13:48 - pre 169 meseci
Ako ti je program koji ti je dao proizvođač rekao da je disk OK onda je uredu i možeš nastaviti da ga i dalje koristiš bez problema. Ono što bih ja uradio je vraćanje image fajla Akronisom, ne vidim razlog zbog kojeg bi gubio vreme. Napravi iste particije i iste veličine particija kao što je bilo u trenutku kad si pravio image fajl tim programom i vozi. To pod uslovom da je bio bekapovan na nekom drugom disku zbog toga što ako je bio na tom istom disku postoji mogućnost da je fajl oštećen. Nema potrebe da nosiš disk na reklamaciju, nastavi da ga koristiš. Nosi ga na reklamaciju jedino ako ti se to ponovo dogodi u skorije vreme a čisto sumnjam da hoće.

Pozzz
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 14:05 - pre 169 meseci
Akronisom sam uradio samo bekap sistemske C particije a taj image faj mi je bio (i jos uvek je) na D particiji, koja bar po izvestajima ovih programa nije bila opterecena bad sectorima. Valjda ce moci da se odradi i valjda ce taj image fajl samo da utice na tu sistemsku pariciju, ne i na ostale dve.
Inace napravio sam sliku kompletne sistemske particije tesku nekih 70GB, jer sam mislio da ce tako boje - vernije da je vrati u slucaju potrebe.
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 15:32 - pre 169 meseci
Ako na toj D particiji nije bilo loših sektora slobodno iskoristi taj image fajl da bi dobio sistemsku particiju. Uradi chkdsk nakon što završiš proceduru i podigneš sistem, iz tog sistema. Za svaki slučaj.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 16:03 - pre 169 meseci
Mislim da ih nije bilo mada nijedan izvestaj nisam dobio po particijama ali imajuci u vidu procente u kojima je dolazilo do pojave bad sektora, cini mi se da ih proporcionalno velicinama particija nije bilo.
Btw. jel jedini nacin da podignem sistem preko tog image fajla tako sto cu da uradim novu instalaciju, instaliram Acronis TIH i preko njega pokrenem taj image fajl ili ima jos neki nacin?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 17:30 - pre 169 meseci
U izvestaju mora da pise 0 bad block to ti prijavi na kraju skeniranja. Sve drugo znaci da popravka nije uspela i da moras da ga reklamiras. Sto se tice Akronisa. Trebao bi da imas njega na Hirensovom cd-u ako nemas Hirens nabavi negde butabilan CD samo te verzijb Akronisa ili ga sam napravi iz instaliranog programa na nekoj drugoj masini.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
*.adsl.verat.net.

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 20:30 - pre 169 meseci
Nakon skeniranja SeaToolsom rezultat je bio PASS sa 0 errors, nakon skana sa MHDD nije bio nijedan fajl sa greskom tipa !UNC, dok je skaniranje sa HDD regeneratorom dalo rezultat 0 bad blocks sto znaci da sad bas i nema osnova za reklamaciju.
Kad je Acronis u pitanju imam instalaciju, samo te nisam bas razumeo kada si rekao da ga instaliram na nekoj drugoj masini?! Jesi li pod tim mislio da je instaliran na nekoj drugoj particiji, da li mozda na drugom OS koji je instaliran na istom racunaru, da li mozda na particiji na kojoj uradim reinstall OS pa da odatle podignem ili si mozda mislio nesto sasvim cetvrto?
 
Odgovor na temu

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 21:47 - pre 169 meseci
0 gresaka. Odlicno! :) Potrebno je da podignes Akronis odnekud, najbolje ako imas butabilni CD na kojem postoji ovaj alat. Imas ga na Hirens kompilaciji a mozes ga sam napraviti pa narezati ako imas instaliran program na nekoj masini ( trebalo bi da postoji opcija u programu). On ti sluzi samo da taj image fajl raspakujes tamo gde zelis ukoliko nisi u stanju da podignes sistem, sto je ovde slucaj jer je u pitanju sistemska particija.
 
Odgovor na temu

Marti Misterija
Vladimir Ignjatović
Beograd

Član broj: 109348
Poruke: 158
95.180.78.*

Jabber: wllaxy@verat.net


+1 Profil

icon Re: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.416.05.2010. u 22:33 - pre 169 meseci
Pogledacu da ga nema na Hirens Bootu 10.4 pa ako ga ima tamo probacu odatle da ga pokrenem a ako ga ne bude snaci cu se vec nekako.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Bad sectors na Seagate Momentus 7200.4

Strane: 1 2

[ Pregleda: 4787 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.