Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

elitemadzone.org :: MadZone :: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35769 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 15:19 - pre 169 meseci
Citat:
mmix:
Sta je poenta ove vase price, da Kostic nije uspunio ugovor sklopljen privatizacijom i da je prosao bez posledica?


Diskutujemo ovde o tome da li je Kostić zaje**o državu ovim ili ne, i da li je ispunio obaveze ugovora:
1. Da li ja zaje**o državu, o tome upravo diskutujemo - da li je validan dokument koji su prezentovali mali akcionari
2. Da li je ispunio obaveze iz ugovora, to nemamo pojma, ne postoje javno dostupni podaci i možemo samo da špekulišemo da li jeste ili nije.

 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 15:23 - pre 169 meseci
Postoje podaci da je smanjen broj zaposlenih. Evo, to je dovoljno da se ugovor ponisti. ;)

@anakin14

To je normalno za firme koje se bave razvojem softvera. Uspesno.
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+837 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 15:30 - pre 169 meseci
Bata Kole, se spominje kod prodaje zgrade CK-a, ovde kod mene Partizanka(Vukov spomenik), gde je srusio fabriku i napravio elitne stanove..
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 15:54 - pre 169 meseci
Citat:

Dosta podataka ima tamo koji su lako proverljivi. Da ta secerana ne vredi toliko koliko pise ne bi mogao Kostic da se zaduzi za jos 9 000 000e

bas,pa same nepokretnosti koliko vrede? vise od dugova ili manje?

---
Citat:
Berlin zabranio špekulacije
19. maj 2010. | 11:18 | Izvor: Beta Berlin -- Nemačka vlada je donela odluku o zabrani visoko špekulativnih berzanskih poslova i određenih nepokrivenih berzanskih kupoprodaja.

Zabranjene su transakcije bez vlasništva nad bazičnim hartijama od vrednosti deset najznačajnijih nemačkih finansijskih instituta.

Među njima su i Nemačka banka (Deutsće Bank), Komercbanka (Commerzbank), Nemačka berza, Minhensko reosiguranje (Muenćner Rueck) i Alijanc Osiguranje (Allianz).

Pored toga zabrana se odnosi i na nepokrivene, takozvane prazne kupoprodaje državnih obveznica zemalja evrozone.

Ove mere su tokom jutra dovele do daljeg pada evra na svetskim berzama.

Savezna kancelarka Angela Merkel, koja u Bundestagu treba da podnese izveštaj o radu vlade na stabilizaciju evra, govoriće i o merama o zabrani visoko špekulativnih berzanskih poslova.

Kod "praznih kupoprodaja", investitori igraju na pad vrednosti akcija ili valuta - koje pozajmljuju od drugih ulagača da bi ih odmah prodali a zatim kupili po nižoj ceni i vratili uz dobit za sebe. Ovakvi poslovi ubrzavaju pad kurseva.

Nemačka vlada je zabranu izrekla sa trajanjem do 31. marta 2011.

Pema navodima neimenovanih političara vladajuće Hrišćansko-demokratske unije (CDU) kancelarke Merkel, koje prenose mediji, cilj zabrane je da se u vreme teške finasijske krize ponovo uspostavi primat politike.

Pri tome se ne isključuje mogućnost da će nemačka vlada doneti dodatne mere.

izvor


 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 18:00 - pre 169 meseci
Iskreno nisam ni ocekivao da EU dozvoljava ovako nekontrolisan naked short-selling na svojim berzama, ta procedura je zivo zlo, ne iz razloga koje merkelova daje vec iz cinjenice da gomila tih transakcija uopste ne bude zatvoreno i kupci ostanu kratki. To nije nista gore nego izdavanje cekova bez pokrica. Forex spekulacije i dumping medjutim ce veoma tesko da zabrane jer se forexom trguje sirom planete, ne samo u EU, ako i zabrane spekulacije na lokalnim trzistima pritisak sa spoljnih berzi ce opet oboriti kurs. Ne moze se braniti slaba valuta u nedogled, sto je vise branis vise ce da boli na kraju.

Btw, ovaj clanak u B92 je veoma los prevod strane vesti, zabranjen je samo naked short-selling hartija od vrednosti nekih nemackih institucija. short-selling deviza ne mozes nikako da sprecis jer cak iako udaris zabranu spekulant ce odraditi short selling kroz futures contract.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-231.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 18:11 - pre 169 meseci
moze prevod drugog pasusa?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 19:25 - pre 169 meseci
short-selling je prodaja necega sto nemas uz uslov da to isporucis kasnije uz uzimanje profita/gubitka izmedju trenutne prodajne vrednosti i buduce cene po kojoj ce prodavac nabaviti predmet prodaje. Npr ja ti prodam danas pile za 100 dinara sa tim da ti ga isporucim sutra, onda sutra kupim pile za 90 din i dam ti ga i zadrzim 10din za sebe (plus sam tvojih 100din obrnuo jedan dan i sad imam recimo 10.05din ), ali isto tako snosim i rizik da pile bude 110dinara i da puknem 10din, prednost za tebe je sto ces dobiti pile za 100din kako god da okrenes. Problem nastupa ako ja uopste ne mogu da ti nadjem pile sledeceg dana i zbog toga je short-selling los kao mehanizam. Merkelovoj je los zato sto igrac sa stvarno puno love moze da forsira potraznju ili ponudu za odredjenom hartijom ili robom.

Na forexu je vec druga prica, ti kupujes i prodajes devize tj parama kupujes pare, posto nema predmeta prodaje short-selling ti uopste nije neophodan da bi spekulisao kursom, to isto moze da se radi kroz tz currency futures ugovore koje ne mozes da blokiras jer se stvaraju i njima trguje sirom sveta, daleko van bilo cijeg pojedinacnog suvereniteta cime utices na ponudu i potraznju na globalnom nivou, ako je valuta slaba i ako je mnogo u opticaju veci je i pritisak na kurs. Nemacka moze da zabrani npr currency short-selling i futures na svojim berzama ali to ne znaci nista jer ce se istim trgovati i u njujorku i u tokiju i u sangajau, itd. Zato ta vrsta zabrane nema nikakav efekat osim ako nije forsirana globalno, zato merkelova i pominje neke globalne razgovore o tome, ali po meni slaba je sansa za to, kao i svuda gde nekom smrkava drugom svice Nema spasa od spekulatora, oni su kao elementarna nepogoda, ako nisi dobro pokriven pronaci ce slabost I evropljanima su njihovi spekulatori bili super dok su mucili amere, sad kad su na bussiness strani price sad im se ne svidja, mo's misliti.


Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 22:25 - pre 169 meseci
Citat:
A ko su zapravo pripadnici te kamarile ? Ratni profiteri, Miloševićeve sluge, barjaktari otimačine, ucena, prevara i pretnji. I svakolikog drugog kriminala. Od Srbije su isisali, izmuzli sve šta su mogli, sve naglas predstavljajući sebe kao da su bog zna šta dali Srbiji. Po principu: Sve za Srbiju. Naravno da onda baš bode oči to što su im firme na Kipru.

A ko je Novak Đoković ? Vredan i nadaren sportista čiji su roditelji prodali sve šta su mogli, jer je start profi tenisa izuzetno skup. Sve nadajući se najboljem. Momak, kome majčica Srbija nije dala ni feninga za početak spoortske karijere. Ni cvonjka. Pojedinac koji nije na "aukciji" kupio ni jednu šećeranu za 2$ niti lanac C-market prodavnica za 20.000 EUR. Šta Novak duguje Srbiji ? (Slučajno, komšinica radi u kancelariji sa kevom jednog drugog našeg relativno uspešnog tenisera. I tako, rekla-kazala otprilike čujem koliko mnogo para treba za početak teniske profi karijere !)


Porediti Milosevica i Djokovica mislim da ipak nije moguce. Milosevic je velika krupna istorijska licnost, svakim danom sve znacajnija, a Djokovic je obican fizikalac kome se posrecilo da moze ekstra i da zaradi.
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 22:33 - pre 169 meseci
Citat:
Izvoljski: Porediti Milosevica i Djokovica mislim da ipak nije moguce. Milosevic je velika krupna istorijska licnost, svakim danom sve znacajnija, a Djokovic je obican fizikalac kome se posrecilo da moze ekstra i da zaradi.


a jel mozes malo manje subjektivan da budes u tvojim postovima.
evo na primer ja npr kazem da je Milosevic jedna totalno neznacajna licnost koja nece ni uci u istorijske udzbenike i da su ljudi vec zaboravili i ko je bio taj covek.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 22:47 - pre 169 meseci
Citat:

Milosevic je velika krupna istorijska licnost, svakim danom sve znacajnija


Gde je to sve znacajniji? Mozda u Pozarevcu :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 22:51 - pre 169 meseci
E bas kao Cercil, Hitler, Gandi...

Mislim da je njegov domet znatno nizi i da su posledice njegovih odluka prilicno skromnije, nego odluka ovih gore.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 22:57 - pre 169 meseci
necemo sad o politici poenta je samo da je po meni glupo porediti recimo Obamu i Tajgera Vudsa ili Blera i Bekama ?!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom19.05.2010. u 23:03 - pre 169 meseci
Pa niko nije ni poredio Slobu i Djokovica, nego "Miloseviceve sluge" - kako rece autor posta.
 
Odgovor na temu

DigiTal007
Belgrade

Član broj: 87455
Poruke: 117
109.237.64.*

Jabber: digital007@elitesecurity.org
ICQ: 486712354


+1 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 00:02 - pre 169 meseci
auuu al se tema razila :) pa sta bi, jel moze da se osteti ta drzava ili ne? da i mi nesto zaradimo ;)
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 08:38 - pre 169 meseci
Pa mozes naravno, uspostavljanje i upravljanje offshore kompanijom na nekom poreskom raju kosta od cirka $800 godisnje (dominikana) do $15000 godisnje (bermuda) i sijasetom opcija izmedju (delaware, sejseli, itd). Sa registrovanom kompanijom otvaras tamosnji bank account i na njega deponujes sav osnivacki kapital. Kao imenovani agent te korporacije osnujes firmu u Srbiji kao cerku offshore kompanije, preneses osnivacka sredstva u lokalnu banku ovde i odlukom borda (koji si ti) imenujes sebe za direktora ovdasnje kompanije. Kad skupis neku zaradu isplatis dividendu ofshore kompaniji kojom posle raspolazes tim sredstvima za nove investicije, itd. I to je sve legalno. Ono sto bi bilo nelegalno sada je da odes tamo i pokupis tu kes lovu sa racuna i doneses ga u Srbiju bez placanja poreza i kupis nesto sebi na svoje ime.
Ja sam npr registrovao firmu u dominikani 2005e dok sam ziveo napolju i lozio se da cu tada nesto da pokrenem u srbiji, al sam je ugasio nakon serije razgovora sa lokalnim zivljem ovde i reality check-a (bolje puknutih 800, nego vise). U svakom slucaju da je ta ideja zazivela ta moja konstrukcija bi funkcionisala isto kao sto funkcionisu firme tajkuna koje mediji prozivaju. Da bi drzava bila ostecena prvo mora da postoji koncept po kome drzava polaze pravo na taj poreski prihod, sama drzava se medjutim odrekla oporezivanja dividendi korporativnim entitetima da bi stimulisala investiciji i samim tim ne moze ni da polaze pravo na te pare pa ni da tvrdi da eje ostecena. Napravite razliku, te dividende ne idu peri, miki, ziki u dzep, idu na racun firme koja je llc/doo. Da bi drzava bila ostecena za licni porez prvo te pare moraju da sidju sa racuna firme i da predju u ruke rezidenta. Tek tada drzava ima pravo da naplati porez i moze da tvrdi da je ostecena.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 10:03 - pre 169 meseci
Citat:
Ja sam npr registrovao firmu u dominikani 2005e dok sam ziveo napolju i lozio se da cu tada nesto da pokrenem u srbiji, al sam je ugasio nakon serije razgovora sa lokalnim zivljem ovde i reality check-a


hm, ispada da je lokalni zivalj kriv sto ti nisi u stanju da pokrenes biznis ? Zar ti se to ne cini malo preteranim ?

Tvoje je da pokrenes biznis, a radnikovo je da radi ono sto mu ti kazes. As simple as that...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 12:37 - pre 169 meseci
Nije preterano, ne sa "ti ne mozes da me platis toliko malo koliko malo ja mogu da radim" stavom. Tako da jeste delom kriv lokalni zivalj zbog svojih ocekivanja, a delom i tajming jer je tada u Srbiji bila ekspanzija poslova u appdevu pa su developeri i realno trzisno trazili puno para, vise nego sto bi moj biznis plan mogao da pokrije shodno mogucnosti za prodaju tamo, cak su i Kanadjani bili jeftiniji. Situacija se cak nije promenila ni 2007e kad sam isti taj research radio za mogucnost da moj poslodavac nesto otvori ovde. Jednostavno ne ide ( i ne zelim da idem u off sa tom pricom zasto, vec sam jednom o tome pisao).
Alternativa mi je bila neka Indija ili Kina, ali njima verujem veoma malo i nemam nacina da efektivno kontrolisem rad takve strukture. Poenta je bila otvoriti nesto ovde sa kljucnim ljudima od poverenja, a sem tentativnih odgovora tih ljudi od poverenja nisam uspeo da zatvorim konstrukciju, tako da sam odustao. Ne krivim ja nikog za to, niti sam kivan, gubio sam ja i vise od tih $800. 2003-e sam ovde puko neke pare kroz agenciju koju sam ovde otvorio i kojom nisam mogao da naplatim svoja potrazivanja. Ja sam prilicno hladnokrvan kad je biznis u pitanju i taj gubitak meni nije gubitak, oba puta sam izvukao vazne lekcije iz toga. A svaka skola se placa.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Suns

Član broj: 240388
Poruke: 375
*.dynamic.sbb.rs.



+39 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 12:44 - pre 169 meseci
A šta ćemo ljudi moji sa Bekom koji je prodat za 100.000€ !?

Bože kada se setim ovoga, tuga.

Svojim očima sam u Beku pre par godina video 2 mašine koje zajedno vrede ~ 220.000€ šta drugo da pričamo mi ovde....
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 14:26 - pre 169 meseci
Citat:
Suns: A šta ćemo ljudi moji sa Bekom koji je prodat za 100.000€ !? :D

Bože kada se setim ovoga, tuga.

Svojim očima sam u Beku pre par godina video 2 mašine koje zajedno vrede ~ 220.000€ šta drugo da pričamo mi ovde.... :(


Pa može da ima mašine vredne 100 miliona, ako duguje 500 miliona, onda možeš da prodaš i za 1 evro, neće niko da kupi...

Koliko teško je shvatiti koncept da za 1 evro ti ne kupuješ samo fizičku firmu, već preuzimaš sve obaveze te firme tj. dugovanja.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom20.05.2010. u 14:29 - pre 169 meseci
Problem je, jer masine mozes da prodas :) a dugovi ostaju (u Srbiji). Posto je zemlja desavanja Srbija to se sve lepo sredi (masina se rashoduje knjigovodstveno, pare se daju u kesu i tako...) ;)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: mediji optuzuju tajkune da su ostetili drzavu jer odlaze u zemlje sa manjim porezom

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 35769 | Odgovora: 233 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.