Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?

[es] :: Pretraživači i SEO :: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?

[ Pregleda: 4109 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?17.01.2004. u 13:29 - pre 245 meseci
Dakle kada pretrazivac pretrazuje stranice da li postoji razlika izmedju iste stranice koja stoji u razlicitim hijerarhijama npr uzmimo stranu strana.html na nekom sajtu abc.com:

http://www.abc.com/strana.html

u odnosu na:

http://www.abc.com/english/job/pages/a_b/strana.html

kako pretrazivac tumaci sajt i da li mu je lakse da ga tumaci sa jednim da kazem korenom:

www.sajt.com -prva
....................-druga
....................-baza
....................-info
....................-pregled

ili kad je razgranat /:


www.sajt.com -prva -info
............................-baza -pregled
....................-druga


Ili uopste nema veze od strane pretrazivaca gde se stranica nalazi?


(tek sam sada video da ima podforum PRETRAZIVACI pa ga premestite tamo...)
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

Vukan Karadžić
NS

Član broj: 4675
Poruke: 586
*.datanet.yu



+7 Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?17.01.2004. u 17:27 - pre 245 meseci
Nema nekog preteranog uticaja, ali ako mozes da biras, definitivno je bolja druga varijanta; i probaj da ubacis keyworde u nazivima direktorija, ali bez preterivanja.
 
Odgovor na temu

-zombie-
Tomica Jovanovic
freelance programmer
ni.ac.yu

Član broj: 4128
Poruke: 3448
*.vdial.verat.net

Sajt: localhost


+5 Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?17.01.2004. u 19:12 - pre 245 meseci
neki tvrde da je za google bolje da su svi fajlovi u root-u, ali to je
1) spekulacija
2) možda samo osobina trenutnog algoritma, i podložno promeni

koliko sam ja skapirao google, oni svoj algoritam stalno usavršavaju i njegove rezultate približavaju ljudskom poimanju "dobrog sajta". počev od organizacije fajlove, preko strukture svake stranice, pa do učestalosti linkova i drugih elemenata na stranici..

dakle, i ja predlažem drugu varijantu, jer je definitivno bolja organizacija, gledano i iz ugla posetioca sajta, i iz tvog ugla (olakšava održavanje). ako već google ne ceni trenutno ovu organizaciju, moguće da će to početi u bližoj ili daljoj budućnosti ;)

 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?18.01.2004. u 17:01 - pre 245 meseci
Pitam zato sto imam iskustva sa sajtom koji sam uradio po prvom principu dakle sve iz roota. Definitivno, organizacija takvog sajta je dosta komplikovana, broj fajlova se uvecava u rootu (izuzev slika i ostalih dokumenata koji se nalaze u drugim folderima - govorim znaci samo o .html ili .htm fajlovaima).

Primetio sam da Google moj sajt prilikom pretrazivanja razlicitih zadatih reci visoko rangira (od 1 do 20 mesta, najcesce) sto je svakako dobro.

Trenutno se bavim na prosirivanju sajta, tj dodavanju strana a vec mi sada izgleda root katastrofalno, oko 50 .html fajlova. Tako da sam mislio da napravim totalnu reorganizaciju ali po svemu sudeci bolje da sacekam.

Sta mislite: bolja organizacija ili bolje pretrazivanje?
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

djoca!

Član broj: 14245
Poruke: 117
*.verat.net



Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?19.01.2004. u 11:07 - pre 245 meseci
U svakom slucaju ne sve u root, ali ni preterivanje sa nivoima nije pozeljno. Jedan nivo je taman dovoljan za Google, posto mislim da sve ispod prvog nivoa vec manje boduje. Cini mi se da je ovo posledica upravo pokusaja da se organizacija podnivoa zloupotrebi radi sto boljeg rangiranja na Googlu. Recimo imas sajtova koji imaju link tipa
www.sajt.com/keywords1/keywords2/keywords3/keywords4.html
Uglavnom je cilj Googla da ovakve sajtove spusti, tako da bi ti preporucio
www.sajt.com/keywords1/strana.html
Naravno niko ti ne moze odgovoriti potpuno tacno na ovo, a i podlozno je promenama i to koliko primecujem vrlo cestim u poslednje vreme. Deluje mi da oni bas dosta rade u zadnje vreme na promenama algoritma.
 
Odgovor na temu

Goran Rakić
Beograd

Član broj: 999
Poruke: 3766

Sajt: blog.goranrakic.com


+125 Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?19.01.2004. u 15:15 - pre 245 meseci
A da nije to možda odbrana od www.geocities.com/peraimika pri čemu bi
nepenalisanjem ovog dir-a peraimika dobili rang od yahoo-a?
http://sr.libreoffice.org — slobodan kancelarijski paket, obrada teksta, tablice,
prezentacije, legalno bez troškova licenciranja
 
Odgovor na temu

euripyd

Član broj: 10884
Poruke: 1069
193.11.18.*



+7 Profil

icon Re: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?21.01.2004. u 12:29 - pre 245 meseci
Citat:
Goran Rakić:
A da nije to možda odbrana od www.geocities.com/peraimika pri čemu bi
nepenalisanjem ovog dir-a peraimika dobili rang od yahoo-a?


Pa mozda je i to.
Sunca li ti žarevog!!
 
Odgovor na temu

[es] :: Pretraživači i SEO :: Sto se tice pretrazivaca sta je bolje:...?

[ Pregleda: 4109 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.