Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Legalizacija narkotika

elitemadzone.org :: MadZone :: Legalizacija narkotika

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66991 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
*.talia.net.

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 18:49 - pre 166 meseci
Ja bih svoju decu radije podizao u drzavi kao sto je Singapur nego negde gde drogu mogu da kupe u apoteci.

http://en.wikipedia.org/wiki/Capital_punishment_in_Singapore
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 18:54 - pre 166 meseci
To je jako lepo, samo vidis - ne mogu svi da budu Singapur, cak ni kada bi se potrudili.

Pitanje na mestu bi bilo da li bi voleo da tvoja deca budu opljackana od nekog narkomana koji je u krizi, ili da taj narkoman bude na legalnom heroinu koji bi dobijao u adekvatnoj ustanovi.

E sad, sta je realnije - poboljsati celo to pitanje odnosa sa takvim delom drustva, ili zeleti "Singapur" sto je prakticno totalno neizvodljivo za bilo koju drzavu u Evropi.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 18:54 - pre 166 meseci
@Lesli
Ok, smejao sam se na prva 2 posta ali sad vise nije zanimljivo. Ti covece stvarno razmisljas tako? Tebi Hitler nije ravan...
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-1.sezampro.yu.



+198 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:12 - pre 166 meseci
Suvise su to veliki novci da bi se sprecavalo, to je fakat. Samo dva rata u Vijetnamu i ovaj u Afganistanu dokazuju koliko je to isplativo. Price o moralu i mislite na decu trabunajnja nema. Kakav je haos u Meksiku npr ovih dana, oni ljudi su ocajni, jos malo ce da bude uredjenje kao u Somaliji. A Amerima sve pucaju zvoncici za njih, sve im lose.

Sto se Srbije tice, od legalizacije nema nista jos cirka 200 godina, ali neka dekriminalizacija na jednoj strani, sa poostravanjem kazni na drugoj bi dobro dosla. Ne sme overeni diler da ode na vikend i opet da prodaje. Ali isto tako ne moze se isto tretirati lik sa 5g vutre i 5g kokaina ili heroina.

Citat:
flighter_022: Ja bih svoju decu radije podizao u drzavi kao sto je Singapur nego negde gde drogu mogu da kupe u apoteci.


Taj singapurski model bi Srbiji odgovarao na mnogo strana, pa i sto se droge tice.
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.16.*



+288 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:18 - pre 166 meseci
Necu da mi deca rastu u leglu droge i pederisanja i slicnih bolesti, zato sam protiv legalizacije.

A izgovori su uglavnom za one sto vole da smotaju po neki dzoint da im bude lepo pa bi im bilo jako zgodno da mogu to sra*e da kupe u apoteci u zgradi a ne da se skrivaju pa mracnim prolazima i sl.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:21 - pre 166 meseci
Deca ti rastu u leglu droge i ovako i onako. Kao sto rekoh, postavlja se samo pitanje da li narkomane zelis da gledas kako pljackaju i prostituisu se ili da imaju pristup legalnim narkoticima sto eliminise glavnu motivaciju za antisocijalno ponasanje kod tih ljudi.

Potezi ka promeni odnosa prema drogi koje neke od progresivnijih drzava rade su upravo posledica tih problema i pokusaj da se nesto resi, a ne dodatno pogorsa.

Leslijeva opcija nije relano izvodljiva... niti je moguce napraviti Singapur... to ne uspeva cak ni ostalim zemljama u Aziji gde je OK roknuti coveka, a kamo li u Evropi.

Citat:
ArsenLupen
Taj singapurski model bi Srbiji odgovarao na mnogo strana, pa i sto se droge tice.


Odgovarao bi... kao i prosveceni apsolutizam uostalom, ali je prakticno potpuno neizvodljiv.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:34 - pre 166 meseci
A ko bi kontrolisao legalno tržište narkotika? Sve mi se čini isti oni koji kontrolišu i ilegalno tržište.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:42 - pre 166 meseci
Citat:
AstralPro: Necu da mi deca rastu u leglu droge i pederisanja i slicnih bolesti, zato sam protiv legalizacije.

Onda nemoj da "pravis" decu. To ti je jedino resenje.
Citat:
Miroslav Jeftić: A ko bi kontrolisao legalno tržište narkotika? Sve mi se čini isti oni koji kontrolišu i ilegalno tržište. ;)

Upravo tako. Samo sto bi im zarada bila manja, a korisnici (a i ostatak drustva) sigurniji. Zato se i bore protiv legalizacije




btw. Sta mislite - da li u Singapuru nema droge ili je mozda samo skuplja?
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:46 - pre 166 meseci
Citat:
A ko bi kontrolisao legalno tržište narkotika? Sve mi se čini isti oni koji kontrolišu i ilegalno tržište.

Poenta je u tome da tim što sad kontrolišu ilegalno tržište, ne bi bilo interesantno da se petljaju u legalno tržište, jer to ne bi bilo toliko isplativo. Cena narkotika je trenutno velika jer je ista zabranjena, pa 2.5% odlazi na proizvodnju, 2.5% na distribuciju, a 95% je neka vrsta nadnice za strah jer se radi o teškoj ilegali. Kada bi bilo legalno, tih 95% otpada, pa narkotici bivaju 10-20 puta jeftiniji i samim tim nisu više interesantn za crno tržište i stavljanje glave u torbu ni za šta. Takođe, jeftiniji narkotici, kao što Ivan reče, doprinose smanjenju kriminala, jer narkomani više nemaju potrebe da ubijaju, pljačkaju, prostituišu se da bi došli do novca za drogu.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 19:52 - pre 166 meseci
Ja mislim da nas par ovde "mlati praznu slamu" pokusavajuci drugima nesto da objasni, ali oni ne kapiraju (nece, ne mogu), vec samo ponavljaju ono sto su naucili napamet (sa radija, TV-a, stampe i sl.)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:04 - pre 166 meseci
Brate, ja koliko vidim, i samo teoretisanje deluje narkotično po neke ljude.

Nije mi jasno, kako zamišljate da bi izgledao saobraćaj sa gomilom narkomana u automobilima?

Izjednačavanje alkohola i narkotika 1:1 - za ovakvu logiku je potrebno biti žešće urađen. A drugo, neki narkotici (većina) pravi trajna oštećena nervnog sistema. Ništa slično nije moguće izvesti čak ni 24-časovnim priključenjem na rakijovod.

Borba protiv narkotika bi bila prilično efikasna, kada bi bila iskrena. To što nije iskrena, ne može se uzeti kao dokaz da borba nije svrsishodna.

Što reče neko, pa 'ebem mu mater - i pedofilija je isto tako kriminal, pa ajde sad - pošto već ne možemo da ih pobedimo, trebamo valjda - da im se pridružimo?

Alo - na kakvim drogama treba biti, pa rezonovati na ovakav način?




Citat:
Ivan Dimkovic: Ja sam imao operaciju pre par godina koja je zahtevala jacu anesteziju, zveknuli su me fentanilom koji je nekoliko puta jaci od heroina a ima identicne propratne efekte - ono budes na sedmom nebu nekoliko sekundi posle aplikacije i nekoliko sati posle operacije si totalno "uradjen" sa svim onim "junkie" efektima + prepisali su mi 2 nedelje slabijih opijatnih analgetika sa istim samo slabijim efektom (ono 5-6 sati ti "bude lepo"), pa opet - nisam razvio ni najmanju zelju posle toga da se drogiram i da kupujem dop na ulici niti pravo da ti kazem nesto tako moze da mi padne na pamet.

A kako se te stvari daju svaki dan stotinama hiljada ljudi - ocigledno postoji bezbednost.

Ovo je vrlo neozbiljno razmišljanje. "Svaki dan" se možda daju stotinama ljudi, ali se ne daju stotinama puta ISTIM jedinkama narkomanske zajednice. Takvi ljudi postaju rizični za sve oko sebe, zbog svog psihotičnog ponašanja. Psihoza ne dolazi uvek od nedostatka "materije", nego čak i potpuno bezrazložno.

Nikad Ti nisi video osobu na sedmom nebu - i zato je ovakvo razmišljanje potpuno razumljivo za većinu "liberalno nastrojenih" ljudi. Klasić u vojsci je, nakon što se uradio kombinacijom Trodona (za neupućene - zajebancija za heroin ili LSD, recimo) i još nečega (više se ne sećam), umislio da je supermen i hteo da poleti sa krova komande. Kad takva sran*a vidiš dva-tri puta u životu, naprasno ti se izmeni percepcija o narkomanima i narkoticima uopšte.

Spoznaja da bi, nakon takve "liberalizacije", gomila majmuna, koji nisu imali mudašca da probaju, pomislili da voze leteći tanjir, nakon što sednu u auto, izaziva u meni najmanje jezu.

Koliko vidim po tekstovima na netu (http://en.wikipedia.org/wiki/Drug_policy_of_the_Netherlands), u Holandiji je, nakon liberalizacije, upotreba heroina smanjena za 30%, ali je zato ilegalna trgovina narkoticima praktično nesmanjena. Toliko o teoretisanju bez osnovnih znanja o materiji. Pozitivni efekti su praktično rečeno - ništavni, naspram svih negativnih implikacija koje bi snašle normalne građane.

EDIT: Nije smanjena upotreba heroina, nego broj narkića na ulicama.

Pozdrav

[Ovu poruku je menjao StORM48 dana 08.09.2010. u 21:23 GMT+1]
 
Odgovor na temu

boki
Boris Prpic
CTO
CodeZen, Cityexpert
Beograd

boki
SuperModerator
Član broj: 2681
Poruke: 2442
*.adsl.verat.net.

Jabber: boki@elitesecurity.org
ICQ: 195245022
Sajt: www.goglasi.com


+34 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:20 - pre 166 meseci
Citat:

Nije mi jasno, kako zamišljate da bi izgledao saobraćaj sa gomilom narkomana u automobilima?

A sad ne voze automobile, sta ?
I onda kad se legalizuje svi ce da krenu da se vozaju...

Prisebnost pri koriscenju bilo koje supstance zavisi samo od jednog - kolicine.
Svaku drogu je moguce konzumirati kao i "limenku piva" a moguce se i odvaliti od nje. Sve od trave do lsd-a.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:20 - pre 166 meseci
@ StORM48: U saobracaju mrtav pijan = drogiran. Uostalom, pri legalizaciji se moze izvrsiti evidentiranje korisnika, pa onima koji su na "tezim" oduzeti/ne izdati vozacke... Postoji resenje za sve, samo vi to (namerno) pojednostavljujete i karikirate pa ispada nemoguce.

Pedofilija nema dodirnih tacaka sa narkomanijom.

Tebi je 30% smanjena upotreba heroinom nista? Mis'im...
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:23 - pre 166 meseci
Citat:
Wi-Fi: Ja mislim da nas par ovde "mlati praznu slamu" pokusavajuci drugima nesto da objasni, ali oni ne kapiraju (nece, ne mogu), vec samo ponavljaju ono sto su naucili napamet (sa radija, TV-a, stampe i sl.)


Pa objasni nam sta bi ti da sprovedes u djelo... Od koga ce drzava da kupuje kokain i heroin? Ili si mislio da Cvetkovic nabavlja heroin od Tacija i da ga distribuira u apotekama i domovima zdravlja?
Mozda si mislio da cio svijet legalizuje drogu?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:27 - pre 166 meseci
Nije uopste bitno da li ce da proizvodi ili kupuje (mada verujem da bi se odlucili za prvu opciju), nego to sto vi u legalizaciji vidite manu (vece zlo od nelegalnog) i zivite u (laznom) ubedjenju da se narkomanija moze spreciti hapsenjem/ubijanjem dilera...

Naravno ceo svet (normalno ne odjednom)
 
Odgovor na temu

Nocni
Banicevic
Autocentar
[email protected]
MNE - NK

Član broj: 4631
Poruke: 3740
*.crnagora.net.



+1232 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:30 - pre 166 meseci
Mislis i Kina i Singapur, Iran i ostali kod kojih je za dilera sad smrtna kazna na snazi? I oni da legalizuju?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:33 - pre 166 meseci
Pa kad-tad ce morati. A nismo ni mi daleko (napredniji) od njih
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:43 - pre 166 meseci
Citat:
Wi-Fi: @ StORM48: U saobracaju mrtav pijan = drogiran.

Ubio me Bog ako su neki od vas ikada probali nešto jače od Guarane...

U alkoholisanom stanju čovek može biti pospan, narušene ravnoteže, refleksa i rasuđivanja.

S druge strane, kod narkotika postoji i ona "mala" razlika koja izaziva teške halucinacije, pa "oko vašeg letećeg tanjira kreću da lete zmajevi, a lopte iz dalekog svemira vas zapišavaju u rafalima"™ (actual interpretation of, so-called - "do jaja osećaja" nekadašnjeg prijatelja).

Citat:
Pedofilija nema dodirnih tacaka sa narkomanijom.

Kako to nema? Pa oba su zabranjena i oba se ne mogu iskoreniti! Znači, jedino rešenje je - dozvoliti, u cilju smanjenja ilegalne trgovine dece i njihovog primoravanja na bestijalnosti. Je l'?

Citat:
Tebi je 30% smanjena upotreba heroinom nista? Mis'im...

Zapravo... nije "ništa", nego je "BAŠ ništa". Izmenio sam post - lapsus je u pitanju. Smanjen je samo broj narkića na ulicama, jer - mogu mirne duše da se "rade" bilo gde, bez da žicaju za "autobusku kartu".

Pročitaj i ostatak zaključka sa linka - intezitet ilegalne trgovine NIJE smanjen ni za 1%. Jer, ako država legalnim putem ponudi za xx dinara, dileri će za xx-10€. Uostalom, cigare su legalne, pa je njihov šverc u samom vrhu svetskog kriminala. Iste fabrike koje proizvode legalne, proizvode i te koje se švercuju, ali ih puštaju posebnim kanalima. Ali da, znam da je slađe imati sopstvenu predstavu o nečemu, nego saslušati i drugu stranu.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:55 - pre 166 meseci
U alkoholisanom stanju covek moze biti apsolutno nesvestan svojih postupaka, a opet aktivan i komunikativan. O refleksima nema(m) pojma. Nakon cega sledi kompletna amnezija za period te veceri/dana... Ovo iz iskustva. Za dejstvo narkotika - ne znam, ali verujem. Dakle, biti u alkoholisanom stanju nije toliko zivopisno ali je jako slicno.

Pedofilija je prilicno retka spram narkomanije, potpuno druga vrsta bolesti i nista slicno (sem to sto je bolest) nema sa narkomanijom. Drugi simptomi, metodologija, resenja itd. Zabranjeno je i ubijanje ljudi/zivotinja ali opet nema skoro nista zajednicko. Ni sa narkomanijom ni sa pedofilijom.

Smanjen je broj heroinskih zavisnika za 30%. A ilegalna trgovina ne. ALI, ilegalna trgovina se ne odnosi samo na trgovinu heroinom. I nema sanse da diler ponudi xx-10€ jer ima mnogo vece troskove od drzave.

Sverc cigara je u samom vrhu zbog:
a) velike zarade (niska cena proizvodnje, pa bilo to iz legalnih ili nelegalnih fabrika uz prilicnu maloprodajnu cenu)
b) manjeg rizika (visestruko manje kazne nego za narkotike uz priblizno istu maloprodajnu cenu)

Pozdrav i tebi
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: Legalizacija narkotika08.09.2010. u 20:57 - pre 166 meseci
Bre Wi-Fi, ne čitaš pažljivo - NIJE smanjen broj korisnika heroina, nego su se povukli sa ulica!

Uostalom, ostavio sam link.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Legalizacija narkotika

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 66991 | Odgovora: 329 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.