Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Idu bolji dani za narod u Srbiji

elitemadzone.org :: MadZone :: Idu bolji dani za narod u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5730 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 09:50 - pre 169 meseci
Secate se pocetkom devedesetih kad je bila hiperinflacija? E ti dani su bili odlicni jer izdaci za placanje komunalnih racuna, struje, vode, telefona itd su bili bagatelni. Sa 10 maraka si bio bogat ejj !! Secate se da sa 100 maraka se ceo mesec mogo ekstra ziveti. Za 20 evra si mogo da kupis svinju od 200 kila !! Razmenis 5 maraka i odes u kafanu i jedete vas cetvoro i to ekstra jelovnik, pun sto.

Danas vecini obicnih ljudi plata ode na placanje tih racuna. Kad dodje hiperinflacija ti izdaci ce otici na minimum. Takodje kad je inflacija onda i hrana pojeftini u dolarskom pogledu jer trgovci jednostavno ne mogu toliko brzo da promene cene na artiklima koliko moze brza inflacija da bude. Sto je opet dobro za nas potrosace jer sa manje dolara se moze kupiti vise robe.

Neko ce se pitati pa odakle devize narodu kada zaradjuju u dinarima. Odgovor je prost 80% privatnika placa bez problema u devizama zaradu cak i danas. Obicno danas veci deo plate se da ispod tezge u devizama a onaj mali deo ide preko racuna cisto da eto kazu da imaju zaposljene.

Sto se mene licno tice ja jedva cekam ovih par meseci da opet krene hiper inflacija jer uglavnom imam prihode u devizama kao i 80% ostalih gradjana u Srbiji.

Za mene su 90" bile najbolje godine. Milosevic jeste krao ali je pustao da se narod snadje kako je umeo. Danas ovi kradu i sakom i kapom i nista ne daju narodu. Narodu ne daju cak ni da se snadje. U milosevo vreme mogo si da prodajes cigare, gorivo, svercovalo se sve i narod je pravio kuce od toga a danas narod vse ne pravi kuce nego samo jako mali broj lopova koji su u vrhu stranaka na lokalu.

Naravno tu izuzimam ratove, sankcije, ubistva novinara, brutalna mafija i slicno. Sto se toga tice nikad se ne ponovilo. Samo kazem za hiperinflaciju i sverc. Jer u Srbiju samo svercom moze para i profit da dodje do naroda a ovako kad je sve preko racuna sve ide pojedincima u dzep a narodu ostaje samo za suvi hleb

Jao secate se ove novcanice. Kad si je imao u dzepu mogo si malte ne sve u Srbiji. Sa tom novcanicom si ceo mesec ziveo kao car, zene, jelo , pice, provod ... Sa njom si bio car!!!

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 09:57 - pre 169 meseci
Dokle vise treba pisati o proslosti i kako je bilo nekad, kakve tacno koristi ima iko od toga?
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:02 - pre 169 meseci
Citat:
DaliborP: Dokle vise treba pisati o proslosti i kako je bilo nekad, kakve tacno koristi ima iko od toga?


Ima koristi jer reko sam, jedino svercom i takvim slobodnim aktivnostima profit dodje i do obicnog naroda. Ovako kad postoji sistem sve pare i profit ode kod nekolicine a narod ostane go i bos i bez hleba kao sto je danas. Danas gotovo niko od obicnih ljudi ne pravi kuce vec samo politicka vrhuska i oni koji ih opsluzuju, kao i oni koji ih placaju naravno ali takvih je nekoliko stotina.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:06 - pre 169 meseci
Pretpostavljam da samo politicka vrhuska pravi kilometarke kolone ispred gazele i da od te vrhuske no mozes parkirati kola ispod usca ili u centru itd ...A benzin nikad jeftiniji ...

Jbt koja si ti trollcina ...
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:08 - pre 169 meseci
Citat:
pri3rak: Pretpostavljam da samo politicka vrhuska pravi kilometarke kolone ispred gazele i da od te vrhuske no mozes parkirati kola ispod usca ili u centru itd ...A benzin nikad jeftiniji ...

Jbt koja si ti trollcina ...


Znaci covek ako vozi auto onda je bogat? I nemoj da vredjas. A osim toga govoris o Beogradu a Beograd je druga drzava. Beograd nema veze sa Srbijom.

U Beogradu zivi 2 500 000 stanovnika a jedna gazela pa sad ti vidi kad bi svi imali auto kolika bi tek tad bila kolona.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-3.sezampro.rs.



+395 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:10 - pre 169 meseci
Problem je samo u tvojoj glavi , kao sto lepo kaze tvoj potpis .

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

iizuzetan

Član broj: 186478
Poruke: 375
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+16 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:14 - pre 169 meseci
Onih 2 000 000 srba kojima u zemlji Srbiji krci stomak dobro razumeju sta ja ovde pisem. A ti ako si se jutros najeo i napio svaka cast ali i mi svi ostali isto zelimo to. Zato ako ti je lepo nemam nista protiv ali nemoj da vredjas nas koji nemamo posla, hleba, i sve ostalo.
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:28 - pre 169 meseci
Citat:
iizuzetan: Znaci covek ako vozi auto onda je bogat? I nemoj da vredjas. A osim toga govoris o Beogradu a Beograd je druga drzava. Beograd nema veze sa Srbijom.

U Beogradu zivi 2 500 000 stanovnika a jedna gazela pa sad ti vidi kad bi svi imali auto kolika bi tek tad bila kolona.


Covek koji svakoga dana ide autom na posao u Srbiji moze nije bogat, ali sigurno nije siromasan.A to kako je u drugm delovima Srbije je opet prica za sebe.Mnogo je vise verbalne kuknjave nego realne,a da im je tako epohalno lose, pretpostavljam da bi reagovali mnogo burnije.

Inace ajd malo da se elaborira ta epoha divote u Srbiji.Samo podsecanja radi tokom tog zlatnog doba si i radio u proseku za 10-15 maraka mesecno, i to pod uslovom da dinare promenis na vreme jer navece vrede upala manje nego izjutra.Tokom tog bajkovitog doba je netregaom nestala stara devizna stednja u nepoznatom pravcu, privreda propala, ispusteno je ko zna koliko investicionih ciklusta sto je dovelo do toga da danas nisi u stanju ni trorinete da pravis a kamoli bilo sta komplikovanije.Na desetine hiljada porodica je na najgori moguci nacin baceno u ocaj, Srbija je uvecana za stotine hiljada izbeglica.Krajem tog idilicnog peroda zemlja je dozivela i prakticni slom, ali hell sta je to kada si 94te mogao da pokaras pola bg-a za 100dm zaradjenih bez naprezanja valjanjem carapa na bulevaru:)
 
Odgovor na temu

djoka_l
Beograd

Član broj: 56075
Poruke: 3453

Jabber: djoka_l


+1462 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 10:39 - pre 169 meseci
Citat:
pri3rak:Inace ajd malo da se elaborira ta epoha divote u Srbiji.Samo podsecanja radi tokom tog zlatnog doba si i radio u proseku za 10-15 maraka mesecno


iizuzetan je '93 imao 12 godina (ako su istiniti podaci na dating sajtu koji mu je u profilu), pa nije ni radio...
Naš narod za nekog poput njega kaže: Malo su dve noge za takvu pamet...
 
Odgovor na temu

karadima
Beograd

Član broj: 231812
Poruke: 95
*.mediaworksit.net.



+7 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 13:09 - pre 169 meseci
Ja sam ubedjen da je iizuzetni bacio kosku pa sad gleda reakcije hehehe.

Prosto mi je neverovatno da neko uopste razmislja na ovakav nacin i da prica ovakve gluposti.

@iizuzetni:

1. Ne znam odakle ti ta informacija da danas u srbiji 80% ljudi dobija platu u devizama?

2. Devedesetih se uopste nije zivelo kao sto ti kazes jer je tako ziveo samo onaj ko je imao neki privatan biznis i svoje usluge i robu naplacivao u markama. Ostali koji su radili u drzavnim firmama su ziveli kao slepci najveci, cesto radeci 2 posla da prehrane decu.

Sledeci put kad budes hteo da pravis "koska" temu , bar se potrudi da izneses istinite cinjenice a ne neke "prepricavane" od strane komsija i familije koja je "extra" zivela 90-tih.


 
Odgovor na temu

Majstor_Pućko

Član broj: 176794
Poruke: 513
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 13:20 - pre 169 meseci
Ala si ti izgubio kontakt sa realnošću...
bolje je biti malo lud nego malo pametan
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+26 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 14:23 - pre 169 meseci
Citat:
Neko ce se pitati pa odakle devize narodu kada zaradjuju u dinarima. Odgovor je prost 80% privatnika placa bez problema u devizama zaradu cak i danas. Obicno danas veci deo plate se da ispod tezge u devizama a onaj mali deo ide preko racuna cisto da eto kazu da imaju zaposljene.


Eh da je tako, drzava sve isplacuje u dinarima svojim radnicima, da li ti mislis da tek 20% ljudi radi za drzavu ?
Nemoguca je hiperinflacija ako imas pokrivenos deviznim rezervama, 90-ih ste stampalo vise nego sto smo imali u rezervama sto je onda izazvalo dizbalans. E sad ne vidim kako i ti npr mozes biti zadovoljan ako npr ne dodje do inflacije a povecaju se plate i penzije svim budzetskim korisnicima, sto ce odmah najverovatnije dovesti i do povecanja cena a posto ti imas fiksnu platu ...
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji26.05.2010. u 18:15 - pre 169 meseci
http://www.youtube.com/watch?v...gDqIjl2ITY&feature=recentf


mlogi u nas posthumno obozavaju ovog lika (poslah ovo malo da zasmejem)

Sto se tice iizuzetnove teorije, ne znam jel se sali ili sta?
Nije to bilo lako vreme (Bilo je bolje od ovog a narocito od onog sto nam sledi, na sve moguce nacine, a mozda ti se tako chini i sto si bio mladji)

Jer znas kako je... postoje ljudi kojima smeta levica - kada je u Srbiji , smeta desnica - kada je u Srbiji.
To su onda bili samo elementi van Srbije. a sad ih, izgleda, imamo i za izvoz.
H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Onaj

Član broj: 260000
Poruke: 131
*.dynamic.adsl.itsisp.net.



+196 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji27.05.2010. u 00:00 - pre 169 meseci
Citat:
iizuzetan: dobro razumeju sta ja ovde pisem.


Samo ti pisi meni je bas zanimljivo da citam pa mozda i shvatim.
Slobodan i otvoren internet = elementarno ljudsko pravo
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.rs.



+137 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji31.05.2010. u 07:11 - pre 169 meseci
Citat:
djoka_l: iizuzetan je '93 imao 12 godina (ako su istiniti podaci na dating sajtu koji mu je u profilu), pa nije ni radio...
Naš narod za nekog poput njega kaže: Malo su dve noge za takvu pamet...



jel ti stvarno verujes da je OVO tacno? http://www.zaljubi.com/index.php?u=iizuzetan

lol

inace kada iskoristimo tineye za neku od njegovih slika dobijemo : http://www.queerty.com/jesse-metcalfe-butches-up-20080421/
 
Odgovor na temu

AstralPro
NS

Član broj: 73891
Poruke: 901
77.243.28.*



+288 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji31.05.2010. u 15:58 - pre 169 meseci
eeee,bice jos gore! nego, jel se isplati svercovati gorivo iz bosne? tamo je evrodizel jeftiniji 20 din,znaci po toni 200 evra. :)
ps: ironicno je sto 80% naplacujem u evrima na ruke,privatnik sam a posto mi drzava nije obezbedila uslove kao u nemackoj porez im placam minimalno tj mizerno.
 
Odgovor na temu

herzog

Član broj: 69219
Poruke: 1095
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 41486438


+298 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji25.06.2010. u 14:10 - pre 168 meseci
- seljadije je bilo manje, manje je glorifikovana i eksponirana

- Izgleda da smo uzivali nekakav respekt export firmi, jer je roba imala
daleko bolji kvalitet nego danas

-Jeste, niko ili retko ko je bio gladan. Za tih par maraka koje su dobijane
kao plata ili penzija (Ali, pobogu, samo par meseci koliko je trajala hiper
inflacija) moglo se i jesti i piti

- Visok stepen demokratije , u odnosu na svet.
Nije to bio ni komunizam, ni nacionalizam, kako su nas, respektivno
ocrnjivali spolja a docnije- i iznutra. Neverovatno je kako nema smisla
nekome pripisati da je komunista, pa nacionalista, i
onda da jos neko tomu poveruje upravo tamo gde se sve to odigravalo.

-Velika zamerka - da je tada uprkos ideoloskoj propagandi, iza ledja
zapoceta privatizacija (ali ni priblinizno onakva kakvu ovih 10 tuznih
godina imadosmo).
Taj nazovi-trockizam mi se nimalo nije svideo , i u sklopu svega mi deluje
kao namesteni uvod u ovo
sto danas imamo.

-Zdravstvo besplatno,kvalitetno. Danas je zdravstvo trgovina
(setimo se raznih histerija, najveci H1N1)

-Skolstvo besplatno, i kvalitetno.

-Nauka na zdravim osnovama, bez sci lista, faktora citiranosti, bolonjskih procesa
(koji se ne forsiraju u skoro nijednoj zemlji Evrope/EU)

To su bile devedesete, iz mog ugla.


Ovo sto sad imamo = propast in vivo ; io sono ditatore - zabranjujem i
levicu i desnicu
i samo se ja mogu predstaviti kao levica (jer sam clan nekakve
"socijalisticke internacionale"
- i , samo ja mogu da tumacim sta je nacionalni interes.) ,
vodice opstem dugorocnom kolapsu regiona cak i ako se ova nazovi
drzavna-tvorevina
grype ludista i raspadne. Bunar bez dna, ti evri sto cuva ovaj agent DB nece dugo izdrzati , pa ne bi
ni onda.



H bibz cbgcvfh arzn zhqebfgv , cerqwv an fyrqrćv.
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji25.06.2010. u 14:30 - pre 168 meseci
Citat:

-Skolstvo besplatno, i kvalitetno.


Ma jok.

Skolstvo je sad, kao i onda lose.
Samo tad je bilo jeftinije.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji25.06.2010. u 14:41 - pre 168 meseci
Citat:
herzog
To su bile devedesete, iz mog ugla.

Sve ce da bude u redu, samo nemoj da izlazis iz svog ugla.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9517
*.teletrader.com.



+10256 Profil

icon Re: Idu bolji dani za narod u Srbiji25.06.2010. u 14:43 - pre 168 meseci
@herzog
Jesi li se ti najeo gljiva ludara ili si jeo bunike ?
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Idu bolji dani za narod u Srbiji

Strane: 1 2

[ Pregleda: 5730 | Odgovora: 30 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.