Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu

elitemadzone.org :: MadZone :: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 60435 | Odgovora: 386 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 16:47 - pre 169 meseci
A i Karl Malden je zesci jevrej. :D
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 16:53 - pre 169 meseci
Drze ogroman kapital i kojekakve resurse. Naravno da su i mediji u opticaju, siroki front su zauzeli. Cak i da su napravili omasku, pa propustili dobar deo medijskog prostora, nadoknadili bi to sa necim..vec..

Ali posto se ispostavilo da jako malo grese, da je Mosad broj jedan agencija na svetu (za razliku od kvaziprofesionalne CIA-e, koja pomalo lavira ka politici, i vise sluzi da, rasplinuto po svetu, proizvodi situacije).
Uz vrhunsku opremu, sposobnost i profesionalizam, prisutan je i beskrajni patriotizam, kada covek napreze sebe iako mu nece biti pokriveni dodatni troskovi...
Ne verujem da im se moze prisiti neobavestenost, i da je neko planirao samo prostu humanitarnu operaciju, a da, u drugom planu, ne stoji neka naknadna akcija...

Cemu je sluzio "otpor" posade, sta su ocekivali kao reakciju, kakva su prava sebi dodelili da oruzanu silu napadnu..pa makar i pajserima...ako je toliko "nevin" konvoj, zasto nije dozvoljena kontrola..sta su to "branili", da im grupa vojnika ne pojede sir?


Izraelci, jedino kao takvi, mogu da stanu na megdan fanatizmu i slinavim istupima kojekakvih nevladino-humanitarnim organizacijama, koje su, vrlo cesto, kisobran za subverzivne aktivnosti..

Pa te kurseve su izmislili pripadnici mosada

Poz
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 16:58 - pre 169 meseci
Da su nesto branili, ovi bi to nasli... Nego, izgleda se demonstracija sile zavrsila neplanirano ili su informacije bile pogresne (i najbolji ponekad grese)
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:09 - pre 169 meseci
Citat:
A ostalo o "cionizmu" i sl... ne treba trositi reci. Upravo su ovakve predrasude i optuzivanja najbolji primer zasto Izrael treba da ima nuklearno oruzje. Zbog svih "zutokljunaca" ovog sveta.


stavovi su ti pomalo kontradiktorni Dimkovicu.

Po tebi cak iako nije uredu to sto radi Izrael, opet je okay jer, nema ko da ih spreci, svezali su se sa Amerima koji su najjaci i end of story. Iduci tom logikom, logikom sile a ne prava, sasvim je uredu dakle da i arapske zemlje imaju takav gnusan clan u ustavima koji pozivaju na unistenje Izraela ?

Zasto onda ne bi bilo ok imati predrasude o Jevrejima ?
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:18 - pre 169 meseci
Citat:
Cemu je sluzio "otpor" posade, sta su ocekivali kao reakciju, kakva su prava sebi dodelili da oruzanu silu napadnu..pa makar i pajserima...ako je toliko "nevin" konvoj, zasto nije dozvoljena kontrola..sta su to "branili", da im grupa vojnika ne pojede sir?
Moze se postaviti i suprotno legitimno pitanje, po kom pravu i ovlascenju naoruzan komandos iz helikoptera upada na tudji brod u medjunarodnim vodama, i sta su ocekivali da ce ih docekati sa slatkim i zitom ?

Ukratko akcija izraelskih specijalaca je bila vrlo neprofesionalna i tragikomicna, ne komentarisuci deo kada su zapucali po civilima. Ako na palubi vidis besnu rulju sa motkama koja te ceka za linc, onda sigurno ne spustas iz helikoptera komandose jednog po jednog u narucje rulje.
Nezobiljno, neprofesionalno, ponizavajuce, pogotovo za neke komandose. A kada su se vec uvalili u problem ... odlucili su da ga rese pucnjavom.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:26 - pre 169 meseci
Meni je cudno da je, kad su vec otvorili vatru, bilo potrebno ubiti 19 ljudi i raniti preko 10+... sta su ti na brodu bili "leminzi", samoubice? Mislim da su posle prvih par pogodaka (3-4), svi poceli da se sklanjaju - tj. tako je obicno kad neko sa par metara puca u tebe automatskim oruzjem. Nego, cini mi se da su izraelci bili vishe nego trigger happy... 19 ubijenih + 10+ ranjenih, da nije malo mnogo da bi se odbio napad? Pa na onom snimku koji je snimao njihov brod (kako izraelce napada posada), se ne vidi 30 ljudi (ubijeni + ranjeni) koji istovremeno napadaju i trce. Ako im je cilj bio samo odbrana, malo je mnogo...

Citat:
Ukratko akcija izraelskih specijalaca je bila vrlo neprofesionalna i tragikomicna, ne komentarisuci deo kada su zapucali po civilima. Ako na palubi vidis besnu rulju sa motkama koja te ceka za linc, onda sigurno ne spustas iz helikoptera komandose jednog po jednog u narucje rulje.
Nezobiljno, neprofesionalno, ponizavajuce, pogotovo za neke komandose. A kada su se vec uvalili u problem ... odlucili su da ga rese pucnjavom.


Upravo zato postoje shock bombe, suzavac (onaj vojni, a ne ovo sto bacaju na demonstracijama)... gumeni meci...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:29 - pre 169 meseci
Citat:
101010: Ukratko akcija izraelskih specijalaca je bila vrlo neprofesionalna i tragikomicna, ne komentarisuci deo kada su zapucali po civilima. Ako na palubi vidis besnu rulju sa motkama koja te ceka za linc, onda sigurno ne spustas iz helikoptera komandose jednog po jednog u narucje rulje.
Nezobiljno, neprofesionalno, ponizavajuce, pogotovo za neke komandose. A kada su se vec uvalili u problem ... odlucili su da ga rese pucnjavom.

Neprofesionalna akcija!? Kako, zasto? Koliko su zrtava imali Izraelci? Koliko je brodova stiglo u Gazu?
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:37 - pre 169 meseci
@ a1200: Nisu imali automatsko oruzje, vec samo pistolje i paintball puske, ali i to je previse protiv sipki i pracki s klikerima
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:42 - pre 169 meseci
Da umres od smeha... evo jedan video na kome se vide "paintball" pistolji i puske.



Meni ovo lici na uzi sa prigushivacem, atomatsko oruzje - duge cevi... al' sta ja znam... ako Izraelci kazu da je "paintball pistolj", mora da je tako... da nisu plasticne igracke iz Kine? Doneo im deda mraz...
Toliko o objektivnosti Izraelskih saopstenja... ustvari, ovi sto su umrli su se okliznuli na koru od banane... slucajno.

U krajnjoj liniji rafal iz Uzija ili automatske puske bi pokosio bilo koju rulju (ili coveka), da im je pucano u noge... tesko je promasiti na tom rastojanju <10m.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:49 - pre 169 meseci
Ma ne, pistolji su pravi ali puske su paintball. Naleteo sam juce, trazeci vesti, na neku jasniju sliku "komandosa" s tom puskom, i neko od komentatora okacio link koji je model. Kao kraca puska, ali nigde sarzera i ispod cevi neka poluga... A i s obzirom da koriste M16/4, Galile i Tavore, ne lici ni na jednu
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 17:51 - pre 169 meseci
Alo... :)
Odgledaj pazljivo video. Pusti komentare. Lepo se vidi Uzi + standardne izraelske assult puske... mislim, sta ima da se objasnjava kad se vidi naoruzanje...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 18:00 - pre 169 meseci
Evo, odgledao. Na 0:05 se (nejasno) vidi to sto sam rekao (nije ni uzi ni AP), pokusacu da nadjem sta je tacno. A na 0:52 se vidi lik s necim sto lici na AP i lik s pistoljem
 
Odgovor na temu

101010

Član broj: 166349
Poruke: 112
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+18 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 18:02 - pre 169 meseci
a1200 bilo je vise brodova i vise video zapisa sa tih brodova iz razlicitih faza preuzimanja kontorle nad njima.
Ako upadas na brod da bi preuzeo kontorlu logicno je da ne ides sa buketom cveca, vec oruzjem, ali nije logicno da kao specijalna jedinica dozvolis sebi toliko propusta, a zatim ih peglas olovom.

 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 18:08 - pre 169 meseci
Pa ja prosto ne mogu da verujem da neko misli da su Izraelski komandosi usli na brodove samo sa pistoljima i paintball puskma... pritom nikad nisu culi za gumene metke, koji su btw. i napravljeni za suzbijanje protesta sa minimumom sanse da nekog ubiju... to je toliko smesno da boli :)
Znaci, nisu ocekivali otpor, pa su usli sa paint ball puskama, a pritom, nisu poneli kanistere sa vojnim suzavcem, niti shock bombe... niti pendreke...

A u stvari najsmesnije je, sto je izgovor za napad na brodove "kontrola", jer izrael nije smesna zemlja i ima Mosad, koji je sigurno znao da na tim brodovima ima oruzja!!! Zato i upad komandosa, jer su brodovi "sumnjivi"... a onda isti ti komandosi idu sa "paintball" oruzjem u inspekciju brodova koji su "sumnjivi", i koji mozda prenose oruzje... how yes no :)

Video je tu da ga svi vide... meni se cini da im je Deda mraz podelio plasticne kineske puske na vodu ... al' sta ja znam...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 02.06.2010. u 19:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 18:14 - pre 169 meseci
Pa paintball moze da se koristi i za pepper spray, ne samo za paint... A oruzja nema, tako da je ocigledno Mossad pogresio. Ili su znali da nema nista ali ipak poslali ekipu da malo zastrasi ove, meni je to logicnije. E sad, sto je ekipa postala nervozna zbog malo batina pa se raspucala, na to nisu racunali.

0:52 klasicni paintball
Da li su ostali imali prave AP ili replike u paintball varijanti (posebno ona na 0:05 tvog klipa, posto lici na pistolj koji ima kundak i prigusivac na koji je montiran bipod, a tako nesto ne postoji)

[Ovu poruku je menjao Wi-Fi dana 02.06.2010. u 19:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 19:44 - pre 169 meseci
Svako vidi ono sto hoce :) ocigledno. Mozda su i imali par paintball pusaka, ostalo su 100% real stuff... ja na onom videu ne vidim paintball, vidim uzi sa prigusivacem i drzacem za ruku ispod prigusivaca (0:34)... malo kasnije se vide assult puske (0:48), koje je koristi nato pakt... vidis po sirini cevi da nikakav "paintball" ne dolazi u obzir. Cak kasnije, kad je onaj deo gde udaraju vojnike koji su iskocili iz helikoptera, u jednom momentu vojnik ga gura puskom koja je sve osim paintball puske...

Nego ona puska na ledjima onog lika je isto paintball puska... sve sa drvenim kundakom (0:56). :)

...
Nego, znace se uskoro druga strana price, kad puste ove sto su ih zatvorili... i kad se izvrshi istraga.
Paintball my ass (al' stvarno mi je mnogo smesno... mislim toliko medijsko nabijanje gluposti, pranje od svega, da umres od smeha, ipade da su ovi napali izraelce u njihovim teritorijalnim vodama, a ovi se branili paintballom) :)
 
Odgovor na temu

ArsenLupen
BG

Član broj: 57292
Poruke: 79
*.adsl-a-7.sezampro.rs.



+198 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 19:45 - pre 169 meseci
Biber sprej ili kuglice sa bojom - nebitno, 19 mrtvih iz cuga. Da su pomislili na oružje, bez obzira da li ga je bilo ili ne, to bi već bilo na vestima sigurno.

A lepo rekao Gadafi - ne trebaju njima ni džihadi ni bombaši samoubice, samo vreme. Natalitet u pojasu Gaze je najveći u svetu. Uskoro će odabrani narod biti manjina u svojoj zemlji(ili već jesu, nisam siguran). I šta će onda da rade kad ih ostane veoma malo odabranih - zapaliti u USA i ugasiti svetlo? Ili ga zakloniti sa pečurkom, pod parolom, posle mene potop, kad ne mogu ja da imam nećeš ni ti?

Hamas su fanatici? Kad bi fanaticizam mogao da se konvertuje u keš, koliko košta da se prosečnom šabanu dovede u stan mega mašinerija od propagande, ala bilo koja random hahaha serija na Foksu? Armada glumaca producenata i sl.? Ja te ljude(Hamas, Fatah) pre doimam kao nekoga ko je prosto očajan.

Da se razumemo - nisu nacisti prvi koji su bacali hejt na jevreje, samo u zadnjih dve hiljade godina, koliko ga je bilo? Ne kažem da su svi oni u pravu ili u krivu, samo te natera da se zapitaš.

Opet na kraju, svi mi imamo našeg ličnog s*anja i za izvoz, lično se ne najedih puno za parče pustinje bez kapi nafte, ali činjenica je da se tamo dešava nešto veoma, veoma pogrešno.
 
Odgovor na temu

CONFIQ
♫♪♥♪♫

Član broj: 4218
Poruke: 1994
*.red.bezeqint.net.

ICQ: 82327428


+10 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 19:52 - pre 169 meseci
Citat:
a1200: Pa ja prosto ne mogu da verujem da neko misli da su Izraelski komandosi usli na brodove samo sa pistoljima i paintball puskma... pritom nikad nisu culi za gumene metke, koji su btw. i napravljeni za suzbijanje protesta sa minimumom sanse da nekog ubiju... to je toliko smesno da boli :)
Znaci, nisu ocekivali otpor, pa su usli sa paint ball puskama, a pritom, nisu poneli kanistere sa vojnim suzavcem, niti shock bombe... niti pendreke...

A u stvari najsmesnije je, sto je izgovor za napad na brodove "kontrola", jer izrael nije smesna zemlja i ima Mosad, koji je sigurno znao da na tim brodovima ima oruzja!!! Zato i upad komandosa, jer su brodovi "sumnjivi"... a onda isti ti komandosi idu sa "paintball" oruzjem u inspekciju brodova koji su "sumnjivi", i koji mozda prenose oruzje... how yes no :)

Video je tu da ga svi vide... meni se cini da im je Deda mraz podelio plasticne kineske puske na vodu ... al' sta ja znam...

[Ovu poruku je menjao a1200 dana 02.06.2010. u 19:18 GMT+1]


pa ono, ako bi Izrael lagao u vezi painball-a zar nije logicnije da lazu da su nasli oruzije na brodu nego koje oruzije koje su koristili?
cisto da budes malo vise informativniji, nosili su i shock-bombe i suzavce a Izraelska vojska nema pendreke. Problem je sto su ovi na brodu imali gas-maske tako da suzavac ne pomaze bas...
Rekoh vec na proslom postu, vojska nije ocekivala ovakvu agresivnost da su znali sigurno ne bi proslo ovako.

Ako smo vec kod medija meni je zanimljivo broj mrtvih. Turci su prvi rekli da ima oko 20+ mrtvih na pocetku i onda ceo svet kopirao te podatke dok Izrael tvdi da je nadjeno 9 leseva mada se ne uzbudjujem vise od toga, vec je poznato da je lako uvelicavati...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
94.101.199.*



+105 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 19:55 - pre 169 meseci
http://upload.wikimedia.org/wi.../4/4a/Population_of_Israel.svg

Za 20 godina bice vise muslimana od jevreja...dzabe su krecili...

Btw, Turska uslovila Izrael deblokadom zapadne obale ako hoce normalizaciju odnosa...
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu02.06.2010. u 19:56 - pre 169 meseci
@ a1200:
nedvosmisleno paintball: http://2.bp.blogspot.com/_KI3I...1tSjEomu5eQ/s1600/idfpaintball
nepoznat model, moguce paintball: http://i50.tinypic.com/28akoxk.jpg (drzac za ruke je vertikalan, ovo je horizontalno a i ne moze tako da se montira)
neki ar15: http://i49.tinypic.com/2zzp10z.jpg
Drveni kundaci se vise ne koriste, polimeri i metal (alu i sl.) su u modi

Sto se tice paintball-a, pogledaj kakvih sve modela ima: http://www.sakworldpaintball.com/paintball-guns.html


Fanatici su i jedni i drugi, a i ovi treci (sa broda) - mlatili su ove "komandose" iz helikoptera iz sve snage, onako sa uzivanjem

@ Slobodan Miskovic: Upravo tako, ako ne i ranije
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Izrael napao brodove sa humanitarnom pomoci za Gazu

Strane: << < .. 12 13 14 15 16 17 18 19 20

[ Pregleda: 60435 | Odgovora: 386 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.