Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pascal - problem

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pascal - problem

[ Pregleda: 2154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lazoman

Član broj: 261300
Poruke: 93
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Pascal - problem09.06.2010. u 11:49 - pre 168 meseci
Odradio sam program u Pascalu,uglavnom zove se Parking.
Program se sastoji iz slogova,na cijem pocetku treba da se unose informacije o vozilu koje treba da bude smesteno na parking u datoteku PARKING.DAT(znaci svaki auto pri ulazu na parking dobija automatski sifru,unosi se registracioni broj,marka i boja vozila,kao i vreme kada je on smesten na parking pomocu gettime procedure)
Program treba da sadrzi proceduru kreiranje pomocu koje cemo napraviti datoteku PARKING.DAT i u kojoj ce se uvek nalaziti jedno vozilo (znaci i pri otvaranju datoteke i pri zatvaranju - to je kao moje vozilo koje je uvek na parkingu,samo ne znam zasto...profesorica tako rekla)
Druga procedura je ulaz vozila preko koje cemo u datoteku unositi novo vozilo (informacije o vozilu koje zelimo da smestimo na parking)
Treca procedura je izlaz pomocu koje cemo izracunati vreme koje je vozilo provelo na parkingu takodje pomocu gettime procedure,i obracunati racun i tu vrednost smestiti u kasu) pri cemu cemo odma posle toga obrisati vozilo sa parkinga(iz datoteke);
Cetvrta procedura je prikaz stanja kase.
Peta je ispis svih vozila koji se trenutno nalaze na parkingu.
Sesta je pretraga vozila po marki.
Sedma je resetovanje datoteke za novi dan.
Osma procedura je zatvaranje parkinga(mora biti samo ako se na njemu nalazi 1 vozilo- moje)

Ovde je program http://www42.zippyshare.com/v/9457779/file.html

Ako vam nije tesko da mi pomognete,radi se o programu koji radimo u skoli,i trebo bi da ga predam u 5ak ispravnog,pa ako znate kako i sta treba da ispravim u programu ovde napisite.Bio bih vam mnogo zahvalan!

Pozdrav




 
Odgovor na temu

savkic
Igor Savkić

Moderator
Član broj: 92186
Poruke: 2739



+92 Profil

icon Re: Pascal - problem09.06.2010. u 21:51 - pre 168 meseci
Ali šta ti je konkretno problem, šta ne radi, ne mogu samo prostim pregledom koda utvrditi gde je problem.
 
Odgovor na temu

miniplazma

Član broj: 240037
Poruke: 68
*.crnagora.net.



Profil

icon Re: Pascal - problem12.06.2010. u 11:45 - pre 167 meseci
u proceduri za kreiranje datoteke , reset(x) ispravi u rewrite(x)
mislim da ti je ostalo dobro
 
Odgovor na temu

[es] :: Pascal / Delphi / Kylix :: Pascal - problem

[ Pregleda: 2154 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.