Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc

[ Pregleda: 3684 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

fortress
fortress
Priboj

Član broj: 61951
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc10.06.2010. u 20:25 - pre 168 meseci
Imam komp stara 4 i u njemu 3 ATA hard diska, 2 su MAXTOR a 1 WESTERN DIGITAL. Na jednom MAXTORU je instaliran XP ovaj drugi se vidi, ali ovaj Wester digital se ne vidi kad udjem u My Computer. U Divace Manageru se vidi i pise "WDC WD800JB-00JC0". 2 Maxtora su povezana na 1 kabel a Wester Digital na kablu sa DVD romom.

Moze li neko da mi pomogne da resim ovaj problem da ga komp prikaze u My Computeru??
 
Odgovor na temu

Genie_1984
Novi Sad

Član broj: 61150
Poruke: 93



+1 Profil

icon Re: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc10.06.2010. u 20:35 - pre 168 meseci
Možda disk nije formatiran...Windows ne prikazuje ne formatirane diskove
Ili je možda na njemu bio instaliran Linux (ni njegov format win ne prepoznaje)
A možda je jednostavno,u najgorem slučaju, crkao :)

idi u Control Panel > Administrative Tools >Computer Management (bar mislim da je tako prevedeno win mi je na srpskom - Upravljanje računarom )
Pa u panelu sastrane izaberi Disk Management. Tu bi trebalo da budu prikazani svi diskovi,optika,ako je uključen flesh i sl.
Ako nije formatiran pisaće unformated disk ili tako nešto. Ako je linux pisaće Unrecognizable format ili tako nešto. Malo mi je engleski loš :)

Ako ga ni tu nema....onda skini neki program poput Norton partition menager ili Acronis disk management .

Naravno,pretpostavljam da znaš da namestiš master/slave jamper-e na hardovim/optici

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc11.06.2010. u 08:58 - pre 168 meseci
Da li je to radilo pa prestalo ili uopšte nije? WD hardovi imaju različita podešavanja za singl i za master poziciju pa bi to bilo prvo što moraš da proveriš. Ipak, ako ga vidi bios i ako se u device manageru prikazuje, proveri još u disk managementu da li se tamo vidi i kako izgleda raspored particija na njemu. Moguće je i da su obrisane ili ih XP ne prepoznaje ... što je opet povezano sa prvim pitanjem.
 
Odgovor na temu

fortress
fortress
Priboj

Član broj: 61951
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc11.06.2010. u 20:08 - pre 168 meseci
Hvala na javljanju, jer ja rlo malo znam oko ovih podesavanja!
Ovaj Western dig. je neki stari hard disc koji je radio na nekom drugom kompu. Proverio sam u Biosu-u vidi se tamo, vidi se i u Divace Manageru ono kao sto sam opisao ali kad udjem u Computer Management-Disc managementu tu se NE VIDI! Inace jedan Maxtor je sa jednom particijom C: na kojoj je sistem. A drugi MAxtor ima particije D i F koje rade dobro. Jos samo ovaj WD nikako da se vidi. Proverio sam jumpere podesio ga na master, a dvd-rom na slave posto su na istom kabelu. Nisam pokusavao sa tim programima za particije posto ne znam to da radim.

Postoji li neki drugi nacin da se pojavi WD???
 
Odgovor na temu

Hardveras
Beograd

Član broj: 268980
Poruke: 21
*.cpe.vektor.net.

Sajt: spasavanje-podataka.info


Profil

icon Re: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc22.09.2010. u 02:12 - pre 165 meseci
Čim se disk vidi u BIOS-u i Device manager-u, dobro je podešen jumper. Mislim da je samo problem u particijama. To se može rešiti nekim programom za particije sa Hirens Boot CD-a, ako neće iz Windows-a.
 
Odgovor na temu

[es] :: Storage :: Ne prepoznaje ATA hard disk - pls pomoc

[ Pregleda: 3684 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.