Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Wireles pomoc za PC i MAC OS

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Wireles pomoc za PC i MAC OS

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

AtilaHuntBG
Milan Alavanja
Beograd

Član broj: 153017
Poruke: 19
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Wireles pomoc za PC i MAC OS14.06.2010. u 20:47 - pre 167 meseci
PC desktop ima USB D-LINK adapter, PC laptop karticu u sebi i MacBookPro takodje u sebi, svi hvataju free hotspotove kafica koji su mi na 20m ispod prozora, naravno iz odredjenog dela stana, a najbolje ako mi pola tela viri sa terase(sto je naravno krajnje debilno) bez problema se konektujem, ali mi je signal naravno jaci ako virim sa terase, pa me zanima sta trebam da kupim da bih imao primopredajnik na terasi(mozda se ne izjasnjavam pravilno) ali znate sta zelim. Znaci bez da se setam po stanu trazeci najbolji signal, kakva spoljasnja antena mi je potrebna?
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: Wireles pomoc za PC i MAC OS14.06.2010. u 21:02 - pre 167 meseci
Prvo da ti kazem, blago tebi kada imas kafic u blizini! Vidi sta ces da uradis , kupi jednu najjeftiniju virales karticu koja ima na sebi rpsma konektor spois karticu na usb od laptopa nakacis kabal na rpsma konektor i izvuces kabal na terasu i stavis antenicu od rutera ili ap-a i eto ti signala!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

Dr.Love
Ljubomir Ljubojevic
vlasnik Servisa PC računara i WISP-a,
admin jos 2 WISP-a
Srbobran, Vojvodina

Član broj: 12587
Poruke: 113
*.plcomputers.net.

ICQ: 257142059


+2 Profil

icon Re: Wireles pomoc za PC i MAC OS03.07.2010. u 15:43 - pre 167 meseci
@vkoja, ni ja te nisam razumeo.

Atila, ima vise varijanti. Najjeftinija bi bila da kupis ili pozajmis USB produzni kabel pa da spustis USB WiFi dongle, adapter preko ivice terase da vidis da li ce da pasuje. Ali ne duze od 10m.

Druga varijanta je da uzmes jedan Wireless AP kao Ovislink 5460/5470 ili TP-Link TL-WA5110G ili TL-WR-543G, namestis ih u WISP mode i da LAN-om povezes sve racunare, ili samo do switcha pa dalje sa switcha do ostalih racunara u zavisnosti na sta se odlucis od AP-ova (543G i 5470 imaju cak 4 LAN-a, a 5110G mozda i samo jedan LAN konektor, 5460 ima 2 LAN-a).

Treca da pored tog jednog kupis jos jedan AP, bilokoji da ti sluzi kao lokalni wireless AP za prenosne, a moze i za desktop preko USB adaptera.
Love is in the air.
Google is the Mother, Google is the Father.
rpms.plnet.rs: CentOS/RHEL 5.x sa extra rpm paketima specijalno kompajliranim (Skype 2.1.81, OpenOffice 3.2, itd.)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Wireles pomoc za PC i MAC OS

[ Pregleda: 2129 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.