Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama

[es] :: Vodič za učenje :: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18829 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.yubc.net



+105 Profil

icon SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama19.01.2004. u 12:19 - pre 245 meseci
Kompanija Siemens vec koju godinu zaredom organizuje takmicenje JOIN MULTIMEDIA u cilju afirmacije omladine u uzrastu od 12-20 godina i povecanje njihove kompjuterske obrazovanosti i interesovanja za kompjutere i multimediju.

Fond nagrada je 130 000 e, a ostale informacije na zavanicnom site-u kompanije Siemens namenjeno ovom takmicenju:

http://www.siemens.co.yu/joinmm/
 
Odgovor na temu

NetMouse
Dusan Stojnic
Sremska Mitrovica

Član broj: 34829
Poruke: 38
*.dialup.neobee.net.



Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama30.11.2004. u 19:35 - pre 235 meseci
Jel zna neko gde bih mogao da downloadujem prošlogodišnje nagrađene prezentacije. Interesuje me kako su urađene jer razmišljam da se prijavim ove godine.
Puk'o lanac na dzomblajzni pa gefufna na spicbodenu preskace!
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.sli.la.charter.com.



Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama14.01.2005. u 00:36 - pre 233 meseci
Posalji e-mail ljudima koji su zaduzeni za organizuju i oni ti mogu poslati prezentacije, barem su tako do sada radili. Imas i neke na sledecoj adresi:
http://w3.siemens.de/knowledge.../join_multimedia/anmeldung.php.
Kada se skola prijavi za takmicenje, mislim da svi clanovi grupe dobijaju direktno iz Njemacke CD sa proslogodisnjim pobjednicima. Barem smo mi dobili.
Inace, bas je fino raditi na tome, a i u Beogradu je bilo odlicno na dodjeli nagrada. Ako neko od onih koji su tome prisustvovali cita ovo, neka primi puno pozdrava od Sandre (kotoranke) :P.
Ne znam da li ste do sada radili na projektu, i vazno je znati sta se cijeni, i kakav je nacin bodovanja. Ako te interesuje i to mogu da objasnim...
http://www.siemens.co.yu/joinmm/04/scg.php
 
Odgovor na temu

djela
Milan Milan
U kraju

Član broj: 28751
Poruke: 119
*.info-net.co.yu.

ICQ: 191850237


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama14.01.2005. u 21:38 - pre 233 meseci
Citat:
shake
Ne znam da li ste do sada radili na projektu, i vazno je znati sta se cijeni, i kakav je nacin bodovanja. Ako te interesuje i to mogu da objasnim...
http://www.siemens.co.yu/joinmm/04/scg.php :)


Ja bi te zamoli da u nekoliko reci kazes sta znas o projektu, sta se ceni, kakav je nacin bodovanja?

ja sam se prijavio pre nekoliko dana sa ekipom iz skole, pa bi mi jako znacilo da nam kazes nesto.

pozdrav!
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.dhcp.slid.la.charter.com.



Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama15.01.2005. u 03:46 - pre 233 meseci
Upravo procitah koje su teme ove godine, i moram da kazem da su odlicne!
Pokusacu da kazem nesto vise o ovim kriterijumima koji su postavljeni na site-u.
Prije svega najvaznije je odabrati temu jer materijal je najteze sakupiti. Traze se sitnice, istorija, zanimljivosti, kreativnost i osmisljenost.

Pridržavanje odabranoj temi i informativnost sadržaja
- Napr. ako je tema ljudi i mjesta, prosle godine neki su pisali o nekom sportskom klubu ili Nikoli Tesli. Takve prezentacije ne prolaze. Svi oni podaci koje je lako pronaci nikome nisu interesantni. Tema treba sto dublje da bude obradjena i shvacena. Bez nekog fraziranja i sl. Budite oiginalni i kreativni!
Gledala sam mnogo prezentacija pretrpanih tekstom. Na prezentaciji Short Run, po nekom mom misljenju od 30 stranica, do 12 sasvim ispunjenih tekstom je i vise nego dovoljno. Treba imati na umu koliko ce biti interesantno nekome ko nikada nije cuo nista o tome sto cita. Ako se prica onako samo da se prica o necemu niko to nece citati. Znaci kratko, jasno, poucno, a pri tome kreativno i zanimljivo. Izbjegavati godine, vjekove i istoriju. Uglavnom preko opisa se stice najbolji utisak o procitanom.

Metodičnost pristupa istraživanju teme
- U svakom trenutku treba da znate sta cete da radite, koji materijal da sakupljate, gdje da nadjete i sl. Veoma je vazno na vrijeme se organizovati, jer obicno svi cekamo mart pa pocnemo da radimo na projektu .

Kreativnost
- Treba biti mastovit i pronaci i korsititi nesvakidasnje informacije i dogadjaje.

Realizacija i usklađenost sa prikazom u formi stabla (tree view)
- Ovo je veoma vazan dio iako mnogi timovi ne obracaju veliku paznju na to, (zbog cega bivaju iskljuceni iz takmicenja). Kada se zavrsena prezentacija salje, pri tome se pravi Tree View (Microsoft Visio je najidealniji za to). Tu se mora prikazati tacno gdje koja stranice ide, kao kad pravite porodicno stablo. Ako jedan dio prezentacije nije kao na Tree View istog trenutka ste ispali iz konkurencije. Znaci poceti sa Introm, jednostavan Menu i linkove prikazati, zavrsiti sa Outro-m. Imate primjer toga u Siemensovom prirucniku koje cete dobiti na adresi skole nakon prijavljivanja.

Kvalitet korišćenog materijala koji su učenici sami kreirali
- Kvalitet je naravno veoma bitan, i to je prva faza prezentacije koja se radi na racunaru. Fotografije moraju biti obradjene, sredjene, bez bijelih ivica na krajevima i sl. propusta. Veoma vazno je da je svaka fotografija simbolicna. Napr. mi kada smo govorili o prodici koristili smo fotografije sa vjencanja, djece sa roditeljima; o ekonomiji - fotografije novca, kancelarija, radni sto... ili tako nesto.

Strukturna i organizacija menija multimedijalne prezentacije
- Menu sto jednostavniji a sto kreativniji. Niposto ne koristiti vise od 5-6 linkova. Ubaciti muziku za dugmad. Sto vise detalja to bolje. Ali "na pravom mjestu, u pravo vrijeme".

Razmeštaj vizuelnih elemenata
- Isto sto vazi i za prethodno.

Korišćenje i logička povezanost interaktivnih elemenata
- Ovo ne moram ni da komentarisem, to je logicno. Tema - recenica- tema - recenica.

Timski rad
- Veoma vazan dio, ali uglanvom oni ne znaju koliko je ko i sta radio, tako da kako god da radite glavno je da zavrsite. Mnogi timovi na kraju, Outro, napisu sta je ko radio. Mi to nikada nismo praktikovali, jer cini mi se da kada se to ne naglasi ima se bolji utisak timskog rada - svi sve rade. Mada mozda smo tu malo i pogrijesili. U svakom slucaju Outro ne igra glavnu ulogu kod zirija.

Ostalo...
- Zanimljivo, ali svaka pobjednicka prezentacija ima napravljenu neku igricu, puzlu, a da je u vezi sa prezentacijom. Ovo ostavlja veoma dobar utisak i zahtijeva dosta rada.
- Muzika u skladu sa textom - najbolja kombinacija, a jos ako neki dio prati text (iscitavanje ili sl.) wrh. Ovo ja onako pricam iz svog ugla, jer sam pogledala sve pobjednicke prezentacije iz prethodnih godina.
- Voditi racuna o kvalitetu zvuka i fotografije.
- Koliko god da je prezentacija dobro uradjena opet je stvar ukusa, tako da treba osmisliti najbolji nacin za Home page, Menu i ostalo.
- Intro, kao pocetni dio prezentacije, ostavlja najbolji utisak. S toga, uvijek teziti da to bude sto bolje odradjeno.

Mislim da sam bila dovoljno opsirna. Nadam se da ce ti nesto od ovoga koristiti. Ako imas jos pitanja, ja cu pokusati da ti odgovorim.
Heh, sad mi je zao sto nisam tamo, bas je fino raditi na svemu tome. Ove godine su jos teme vrh, ova prva je odlicna barem za textualni dio; a ova poslednja - svjetlost- za Flash, 3D Studio i Photoshop. Srecno!



[Ovu poruku je menjao shake dana 14.02.2005. u 02:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
*.dialup.neobee.net.



+105 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama19.01.2005. u 23:26 - pre 233 meseci
Školsko takmičenje u izradi multimedijalnih prezentacija "Join Multimedia" se ove godine održava na evropskom nivou osmi i četvrti put na nivou naše države. Join Multimedia 2005 donosi nove specijalne nagrade i dodatne “E-learning” kurseve za profesore-mentore. Kao i u prethodnim godinama, timovi sastavljeni od 4 do 8 članova će testirati svoje sposobnosti u izradi multimedijalne prezentacije za PC na engleskom ili nemačkom jeziku. Rok za prijavu na takmičenje je 24. januar 2005.god., dok je rok za predaju završenih prezentacija 15. maj 2005.god. U našoj zemlji, takmičenje se sprovodi po četvrti put u saradnji sa Ministarstvom prosvete i sporta i Centrom za razvoj i primenu nauke, tehnologije i informatike (CNTI). Nacionalno finale je organizovano po uzoru na evropsko, ali jedno drugo ne isključuju. Svečanost proglašenja nacionalnih pobednika, na koje će biti pozvani učenici prva tri nominovana tima u obe takmičarske kategorije, će biti priređena sredinom juna. Ove godine, po prvi put, jednom od nominovanih timova će biti dodeljena i specijalna IT PRESS nagrada, koju dodeljuju odabrani novinari iz dnevnih i specijalizovanih novina. Više informacija možete pronaći na web sajtu: www.siemens.co.yu/joinmm
 
Odgovor na temu

djela
Milan Milan
U kraju

Član broj: 28751
Poruke: 119
*.info-net.co.yu.

ICQ: 191850237


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama07.02.2005. u 17:33 - pre 232 meseci
hvala puno ShAkE

poz
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama09.02.2005. u 20:31 - pre 232 meseci
Ucestvovao sam na ovom takmicenju pre 3 godina sa osnovnom skolom; Utisci su sjajni, a najvaznije je sto sam mnogo toga naucio; Ove godine ucestvujem sa srednjom skolom;
 
Odgovor na temu

EArthquake

Član broj: 20684
Poruke: 884
195.252.103.*



+67 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama09.02.2005. u 23:51 - pre 232 meseci
ja nisam dizajnerski orjentisan ali sam radio prosle godine sa srednjom skolom


koje su teme ove godine


mi nazalost ove godine ne ucestvujemo jer nam se multimedia tim raspa (zavrsili su 4 godinu)

ja sam tu imao ulogu programera i sl
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
213.244.208.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama10.02.2005. u 00:54 - pre 232 meseci
Tacan naziv tema imas na sajtu www.siemens.co.yu/joinmm znam da je jedna tema valjda Svetlost a druga Ljudi i mesta ili tako nesto.

Nego kazi mi, posto kazes da si imao ulogu programera, u cemu si/ste radili to sto ste radili? Kol'ko sam video hardware-ski zahtevi su prilicno strogi a i kako ste resili "problem" oko Tree View-a?
Mislim jel to treba da je u okviru prezentacije (npr. kao enciklopedija Encarta ili kao Konqueror u Linuxu gde su ti sa desne strane direktorijumi a s leve gledas sadrzaj npr. html fajla. Btw. nisam rekao Explorer jer tu ne moze ovo sto sam naveo) ili kako?

Hteo bih da to pravilno shvatim jer sam i ja ove godine clan tima u mojoj srednjoj skoli.

Pozdrav!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

BYTEman
Zagreb, Hrvatska

Član broj: 42453
Poruke: 57
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama11.02.2005. u 21:45 - pre 232 meseci
Mene isto interesira sve kao i mad-maxa!

Ovih dana smo dobili cd-e sa prošlogodišnjim pobijednicima, mogu reći da je recimo prvo mjesto u mlađoj kategoriji urađeno pomoću mediatora i nekavih efekti koji izgledaju kao power-point (ta razina), pa kažem da izgleda da je jako bitan sadržaj i što više nekavih efektića ma koliko oni bili jeftini!
Advice is least heeded when most needed.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama12.02.2005. u 12:48 - pre 232 meseci
I da to radi na (valjda) nekom Pentium-u I ili II u rezoluciji 800x600? Jel tako ili ne? Ovo pitam jer u ovoj "mojoj" ekipi moj drug i ja smo dosta radili u 3DS Max-u tako da efekti nisu problem ali ako prezentacija treba da bude u Flash-u ili kao u Flash-u onda ne znam kako cemo. Meni je prvo palo na pamet da to uradimo u Delphi-ju ili .NET-u ali s obzirom na to tesko da ce raditi na ovim konfiguracijama i to (ponovo valjda) na Win 98. Ispravite me ako gresim ali jesu li to html strane ili ne? Mi btw nismo dobili niakakav cd sa prethodnim prezentacijama!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama12.02.2005. u 13:10 - pre 232 meseci
Mi smo u osnovnoj pre 3 godine dobili CD sa programom Medijator 6. I u njemu smo vecinu radiliz a sad ce mo sve u C++. Tree view Samo na jedan papir odstampaj kako idu strane pocev od glavnog menija.
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
195.252.107.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama12.02.2005. u 13:27 - pre 232 meseci
Citat:
nnn: Mi smo u osnovnoj pre 3 godine dobili CD sa programom Medijator 6. I u njemu smo vecinu radiliz a sad ce mo sve u C++. Tree view Samo na jedan papir odstampaj kako idu strane pocev od glavnog menija.


Hm, a ja mislio da treba da se napravi Tree view kao podprogram gde imas mogucnost da klikces na linkove sa tog tree view-a pa sam razmisljao kako to da uklopim.

Hvala puno i pitacu ja jos! :)
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

Radovan__III
Radovan__III
Beograd

Član broj: 15669
Poruke: 1245
*.blueisp.co.yu.



+26 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama12.02.2005. u 16:18 - pre 232 meseci
Ja sam ucestvovao pre prosle godine. To mi je i maturski rad :), gledao sam nagradjene radove proslih godina i kretali su se od deca od tri godine su nabacala slike i tekst u flesu i napravila dugmice pa do stvarno profi stvari ( secam se neki nemci su napravili neku kucu , mozes da vidis kroz zidove, menjas namestaj .... )

Puno srece.
Aj sad svi u biblioteku da nesto pojedemo i popijemo ...
--------------------------------
Knjigovodstvo

 
Odgovor na temu

nnn
Tech Lead
Haxr.io
Beograd

Član broj: 16743
Poruke: 679
*.yubc.net.



+87 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama12.02.2005. u 16:21 - pre 232 meseci
Citat:
MAD-MAX: Hm, a ja mislio da treba da se napravi Tree view kao podprogram gde imas mogucnost da klikces na linkove sa tog tree view-a pa sam razmisljao kako to da uklopim.

Hvala puno i pitacu ja jos! :)

Mi smo onako uradili i nije bilo nikakvih problema, a i pobednicke prezentacije niso to imale. Isto mora da se napise kao scenario. To ti je u fazonu u desetak recenica opises svoju ideju. E da prezentaciju mozes da pravis u kom god softveru hoces. Uopste nema ogranicenja.
Koju si temu odabrao za ovu godinu?
Mi smo odabrali: Tehnologije i inovacije:Svetlost pokrece svet.
PS: U koju skolu ides?
 
Odgovor na temu

MAD-MAX
Marko Mitic

Član broj: 351
Poruke: 1060
213.244.208.*

Jabber: MAD-MAX@jabber.com
ICQ: 65811355


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama13.02.2005. u 15:49 - pre 232 meseci
Idem u Gimnaziju iz Pirot-a.

Inace i mi smo odabrali istu temu.

Znam da mogu da radim prezentaciju u cemu god hocu ali ako recimo izaberem neku kombinaciju sa .NET-om onda Win 98 otpada a koliko znam to treba da radi bas na ovom OS-u u rezoluciji 800x600. Ispravite me ako gresim!
"If you do what you always did! - You will get what you always got!"
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
*.rcub.bg.ac.yu.

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama14.02.2005. u 07:40 - pre 232 meseci
Pirot-a? LOL
Mislim da je vreme da malo odmoris...
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

shake
Podgorica

Član broj: 22889
Poruke: 89
*.i-55.com.



Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama14.02.2005. u 14:02 - pre 232 meseci
Zaboravih da kazem da je jednostavnost ljudska vrlina .
Kako vi ljudi komplikujete. Kakvo programiranje? Ako znas Flash do detalja nista ti drugo ne treba. Mi smo sa Flashom, Swishom i Photoshopom osvojili prvo mjesto. Bez programiranja, bez filozofiranja...
Nego kome je lakse u C++ da radi, samo naprijed. Grrr...
 
Odgovor na temu

djela
Milan Milan
U kraju

Član broj: 28751
Poruke: 119
*.info-net.co.yu.

ICQ: 191850237


Profil

icon Re: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama01.03.2005. u 20:32 - pre 232 meseci
Tako bre shake kazi im! Stvarno ja ili nisam informisan ili sam glup, kakav c++? Vi pravite neku igricu momci u tom C++ a? Samo napred!

A za sve ucesnike ove godine, jedna informacija, prijavilo se za takmicenje preko 4000 timova iz evrope, a od toga oko 400 iz Srbije, nase lepe domovine...

moja skola na zalost jos uvek nije dobila CD-jke od siemensa sa pobednickim radovima.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: SIEMENS join multimedia - Takmicenje u multimedijalnim prezentacijama

Strane: 1 2

[ Pregleda: 18829 | Odgovora: 32 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.