Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u

[es] :: Flash :: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u

[ Pregleda: 5821 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.041net.co.yu

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u19.01.2004. u 22:42 - pre 246 meseci
Pored animacija i multimedije, Flash može da se koristi i za programiranje. Dobar primer za to su igre.

Spremih jednu igricu kao primer. Ideja je inače preuzeta iz jedne malo veće igre: the Longest Journey. No o tome na drugom mestu.
Ovde možete da komentarišete priloženu igricu. Upakovan je i radni dokument, pa ste pozvani da virnete i u kod i stavite na diskusiju štogod vam se učini potrebno.

Interesuje me šta mislite o igrama u Flashu. Imate li nekih iskustava ili ideja koje jedva čekaju realizaciju?

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 22.01.2004. u 15:03 GMT]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Naslov promenjen da biste poželeli da pročitate: Hvala20.01.2004. u 08:26 - pre 246 meseci
Za proteklih desetak sati se čak četr do pet posetilaca usudilo da pročita temu s naslovom "Igrarije u Flashu?". Zato sam smislio bolji naslov.

Ili sam GLUP u osmišljavanju valjanog naziva teme, ili zaista nikog ne interesuje Flash. Da li je istina da sam sam u celoj priči na ovim prostorima? To mi deluje okrutno...
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.sab.sezampro.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Naslov promenjen da biste poželeli da pročitate: Hvala22.01.2004. u 12:54 - pre 246 meseci
Nisi sam u celoj priči ,nego ti je post potpuno besmislen.
Obrazloži šta si hteo da kažeš pa će tek onda da se stvori kakva takva diskusija ...
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u22.01.2004. u 13:53 - pre 246 meseci
@Nikola - Biće da si u pravu.
@Bojan - Hvala za promenu naslova Teme.

Tema je: korištenje Flasha kao programerske alatke.

Primer: programiranje igrara u Flashu

Primer igre: http://xlt.viaphoenix.net/flash/examples/lj.swf (okačio sam pre neki minut)

Nezavisno od primera, interesuje me da li neko sa ovog foruma koristi Flash za programiranje, na koji način, kakva iskustva ima...

...
offtopic: Malo sam iziritiran temama vezanim za Flash koje se pojavljuju na forumu. Ako pogledam ko postavlja pitanja, najčešće su to korisnici sa jednocifrenim brojem poruka. Postave određen broj pitanja i ne pojavljuju se više. To mi govori da ovo nije pravi forum za Flash. Da jeste, ti ljudi bi se vraćali i bili aktivniji. Ili su to samo turisti (što se tiče Flasha), koji vide da je to zanimljivo i da se puno toga može uraditi - a kasnije napuštaju kada vide da se to puno ne pravi samo od sebe.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u22.01.2004. u 13:58 - pre 246 meseci
Pogledaj neke od igara koje su napravljene u firmi gde radim.

www.kr3m.com
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.ppp-bg.sezampro.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u22.01.2004. u 20:01 - pre 246 meseci
Pazi generalno Flash igre su jako zanimljive jer mogu da pretstavljaju i web igru.Ozbiljniju igru ne možeš da očekuješ od fleša(3D,DirectX itc) ,mada puno stvari može da završi.
Apro po korisnika koji ovde dolaze u vezi fleša,nemam komentara to je njihova stvar.

Igre u flešu se na zapadu lepo plaćaju ovde ... hm...no comment....


ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

arsa xx
Srdjan Arsic
Beograd

Član broj: 14203
Poruke: 452
*.air.tehnicom.net

ICQ: 247217004
Sajt: webdizajn.arsic.biz


Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u22.01.2004. u 21:49 - pre 246 meseci
Citat:
Pogledaj neke od igara koje su napravljene u firmi gde radim.

Bas sam se lepo izigrao :)
Grudvanje je najjace

Citat:
Igre u flešu se na zapadu lepo plaćaju ovde ... hm...no comment....

I ovde ko zna da naplati.
Flash komponenta za atraktivan prikaz vesti na sajtu:
www.flash-news-ticker.com
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u23.01.2004. u 08:40 - pre 246 meseci
Da napomenem da igra u Flashu može dosta da pruži a da pri tom zauzima minimalno prostora. Prvi primer koji sam okačio zauzima nešto više od jednog kilobajta, s malo šminke i dizajniranja dobio bi verovatno još nekoliko, ali to je još uvek manje od neke prosečne .jpg slike na webu, a i služi nečemu.

Zanimljivi su primeri kr3m, žao mi je što iz nekog razloga nisam uspeo sve da ih pregledam. Otvori mi se novi prozor kad odaberem prvu ikonicu (tamo su 3 igre) a kasnije nisam uspeo da otvorim nešto drugo...

Okačio sam novi primer, ovaj je baš masivan - ima čitavih 36 kB.
Napomena: originalno nije pripremano za web, pa ne postoji neki preloader.

Link: http://xlt.viaphoenix.net/flash/examples/pasijans.swf

Igra s kartama, kod nas poznatija kao Pasijans, inače veliki krivac za popularizaciju Windowsa (Solitaire).

Ovde, u Flashu, ne funkcioniše desni klik i dupli klik (ograničenja Flasha).
Slike su vektorske, pa se mogu fino skalirati (probajte FullScreen varijantu...).

Postoji i undo/redo mehanizam koji pamti više nego jedan potez. Na kraju, kad se reši, nema one glupe animacije iz Windowsa, već...
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u23.01.2004. u 12:36 - pre 246 meseci
Jesi li ovo sam pravio?

Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

noviKorisnik
Dejan Katašić
Novi Sad

Član broj: 13216
Poruke: 4533
*.bankmeridian.com

Sajt: www.novikorisnik.net


+5 Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u23.01.2004. u 12:51 - pre 246 meseci
Citat:
NikolaVeber:
Jesi li ovo sam pravio?

Da, proleće 2002. Doba pojave MX-a. Rađeno je u Flashu 5.
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u23.01.2004. u 13:01 - pre 246 meseci
Vde (Nemacka) se uzimaju fine pare samo za licence. Npr ono grudvanje: neke firme kupuju licencu da stave igru na svoj sajt + mala promena grafike... ne bude lose. Inace, sada radimo (rade, posto sam ja u drugom "odeljenju") realizaciju drustvenih igara na web-u (tipa monopol, covece ne ljuti se i sl, samo sto ima i boljih stvari). Verovatno ce biti okacen demo kada zavrse.
Jesi li video onu sa trpanjem ljudi u liftove? Ta je postigla odlican uspeh (gledajuci po broju ljudi koji je igraju online na sajtu i po komentarima).
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

[es] :: Flash :: Programiranje (pravljenje igara) u Flash-u

[ Pregleda: 5821 | Odgovora: 10 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.