Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem kod vojne obaveze

elitemadzone.org :: MadZone :: problem kod vojne obaveze

Strane: 1 2

[ Pregleda: 26475 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

spartak

Član broj: 5625
Poruke: 631
195.252.81.*



+3 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 18:28 - pre 245 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...- sto verovatno znaci - jos sporije procesiranje i manju mogucnost da stvarno i pokenu postupak :)


Na zalost obrnuto je. Sad te bez mnogo zamlacivanja proslede sudiji za prekrsaje. Evo kako mi rece drug da je na Vozdovcu ulovljen:

1. Posalju ti poziv.
2. Ponove ti poziv.
3. Daju policiji da ti uruci poziv sto je automatski i potera.
4. Posle odredjenog vremena ako se ne pojavis samo proslede slucaj sudiji za prekrsaje (civilnom), gde ako nemas suvislo opravdanje platis ovecu kaznu (tu od par stotina eura) i sve jedno dobijes poziv.

Ja sam licno par puta od patrole morao da uzmem poziv, pa sam po javljanju u vojni odsek isao u vozdovacki sup kod nekog inspektora (napisu ti panduri ime na poledjini) da mi "skinu poteru". Jednom sam se zeznuo misleci da javljanje vojnom odseku automatski skida poteru, kad ono tiru-liru pajkan men u sred noci...
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 22:22 - pre 245 meseci
[quote] jedino ako vojska odjednom ne uvede kompjuterski informacioni sistem povezan sa kompjuterskim informacionim sistemom MUP-a... a to ce se verovatno desiti posle nego sto autor ove teme napuni 35 godina :)))

[/quote
Nista se ne sekiraj , na njihovom informacionom sistemu je radio Nabukodonosor,
a za izbegavanje-to je bar lako. U ovoj zemlji je sve moguce.

PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nemanja Jakovljevic

Član broj: 940
Poruke: 707
*.ptt.yu



+39 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 22:56 - pre 245 meseci
a zasto sam ja 2001. godine dobio pasos na 10 godina? tad sam imao 15god. Mislim ako nisam odsluzio vojsku, a nisam, trebalo bi da dobijem na 5.
Nemanja Jakovljevic
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:07 - pre 245 meseci
A ne, ti si vojni obveznik (regrut) od 17-te godine zivota - tako da ako pasos izvadis sa 16 god, dobijas ga do kraja 26-te godine max. Nije to nikakva nauka, dosta ljudi koje znam su tako imali 10-godisnje pasose, ali je problem sto nasi pasosi imaju 32 strane, i za razliku od, recimo, UK pasosa - nemaju "skuplje" varijante sa vise strana.

Tako da, ako cesto putujes, pasos biva popunjen za par godina - a onda dobijas novi na 5 god :) To sad nije problem, jer sigurno dobijas 5 - ali ranije je bio jer su gospoda iz odseka za prasinarenje davali dozvole na godinu/dve itd... a jedan moj kolega koji sad radi u DE je jednom dobio dozvolu za izdavanje putne isprave sa rokom vazenja od mesec dana!! :)


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.csd.plymouth.ac.uk



+1 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:09 - pre 245 meseci
zato sto posle 10 godina pasosa ti imas 25 , sto je ispod 27...

mene zanima dve stvari:
koliko kosta vadjenje pasosa u BG?
ovde u ambasadi u londonu, 83 funte za 5god i 148 funti za 10god.
ja sam novi izvadio u novembru 2001 (stari bio popunjen) i dobio sam ga na 4 godine, tj do godine kad punim 27. Da li neo zna da li je moguce u ambasadama SiCG dobiti pasos na 5 godina ako si mladji od 27 i nisi odsluzio vojsku?
posto na sajtu ambasade stoji sledece;

-------------------------------------------------
Uz zahtev za izdavanje pasosa (popunjena 2 formulara za pasose), potrebno je priloziti:
Stari jugoslovenski pasos
Dokaz o drzavljanstvu Srbije i Crne Gore (uverenje o drzavljanstvu Srbije i Crne Gore)
Tri istovetne fotografije velicine 3.5 x 4.5cm
Za maloletno lice (do navrsenih 18.g. zivota), kome se prvi put izdaje pasos, prilaze se i izvod iz maticne knjige rodjenih iz SCG ili dokaz da je izvrsena prijava rodjenja deteta i upis u pasos roditelja u Ambasadi SCG u Londonu.

Taksa za izdavanje pasosa naplacuje se u gotovom :
Izdavanje pasosa sa vaznoscu od 10.g. - £ 148.00
Izdavanje pasosa regrutima (do 27.g.) - £ 83.00
Izdavanje decjeg pasosa (do 14.g.) - £ 44.00
Izdavanje punog lista za povratak u SRJ - £ 42.00

Rok za izdavanje pasosa - za izdavanje pasosa se ceka 5 radnih dana ili se pasos izdaje sledece nedelje ukoliko se zahtev posalje postom.
-------------------------------
pozdrav,
jovan.


Citat:
Nemanja Jakovljevic:
a zasto sam ja 2001. godine dobio pasos na 10 godina? tad sam imao 15god. Mislim ako nisam odsluzio vojsku, a nisam, trebalo bi da dobijem na 5.


...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:14 - pre 245 meseci
http://www.elitesecurity.org/poruka/269484

Lepo pise - 770 din... meni se isplatilo da platim avionsku kartu, zezam se u Bgd-u i izvadim pasos i vratim se u pecalbu nego da ambasadi platim 200 eur + transport do iste :)

A tek sto je smeh bilo putovanje sa blanko pasosem i pasosem koji je prosao kroz centrifugu + kuvanje + ispiranje... those were the times :)

Mislim da svi izdaju pasose po algoritmu 5 god > X < 27 god - Rok Vazenja tako da ne mozes da dobijes nista sto prelazi 27 god ako nisi sluzio vojsku, sto je smejurija - jer odmah posle 27 god dobijas 10 god... no propisi su propisi :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.csd.plymouth.ac.uk



+1 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:26 - pre 245 meseci
pitao sam da li se razlikuje u ambasadama, jer je moj drugar u oktobru prosle godine (puni 27 sledeceg meseca) izvadio pasos u BEG (nije sluzio vojsku) i dobio je na 5 godina.
moj problem je sto me englezi cimaju sa boravisnom dozvolom samo do isteka pasosa (i prethodni pasos mi je bio na 4 godine) - u septembru sam produzio boravak ovde samo do isteka pasosa - NOV2005 a trebalo je da mi daju do SEP2007....
anyway, ako je samo 770 din, onda mozda i odem u bg... koliko se ceka na isti???

...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net



+7169 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:34 - pre 245 meseci
Ja sam imao identican problem sa vizama - ali se stari pasos oprao, dobih novi na 5 godina pa i vize mogu da se alociraju na toliko :)

Citat:

NOV2005 a trebalo je da mi daju do SEP2007....
anyway, ako je samo 770 din, onda mozda i odem u bg... koliko se ceka na isti???


Pa imas varijantu redovnog puta - to je nekoliko dana (2-7)

A mozes u Ljermontovoj da trazis da ti hitno izdaju pasos, i to onda traje odmah 1-24-48h, u zavisnosti od opstine gde zivis i koliko je stvarno hitno.

Mozes u nasem MUP-u da kazes da ti treba pasos na 5 godina zbog boravisne dozvole i problema sa kreditima/kreditnim karticama/sranim vizama/you figure... - pa bi trebalo uvek da ti daju na maximalni rok.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

jms_uk_2001
jms_uk_2001
United Kingdom

Član broj: 19481
Poruke: 197
*.csd.plymouth.ac.uk



+1 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.01.2004. u 23:45 - pre 245 meseci
Ivane, hvala puno, na odgovorima,, veoma korisne informacije...

pozdrav,
jovan.



Citat:
Ivan Dimkovic:
Ja sam imao identican problem sa vizama - ali se stari pasos oprao, dobih novi na 5 godina pa i vize mogu da se alociraju na toliko :)

Citat:

NOV2005 a trebalo je da mi daju do SEP2007....
anyway, ako je samo 770 din, onda mozda i odem u bg... koliko se ceka na isti???


Pa imas varijantu redovnog puta - to je nekoliko dana (2-7)

A mozes u Ljermontovoj da trazis da ti hitno izdaju pasos, i to onda traje odmah 1-24-48h, u zavisnosti od opstine gde zivis i koliko je stvarno hitno.

Mozes u nasem MUP-u da kazes da ti treba pasos na 5 godina zbog boravisne dozvole i problema sa kreditima/kreditnim karticama/sranim vizama/you figure... - pa bi trebalo uvek da ti daju na maximalni rok.



...ja radim samo jedan dan dnevno...
 
Odgovor na temu

MilošV
Podgorica

Član broj: 7996
Poruke: 484
195.66.163.*



+1 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze22.01.2004. u 07:27 - pre 245 meseci
@Ivan Dimkovic
U PG jos uvjek idu preko vojnog suda, provjereno...
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
*.vdial.verat.net

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze22.01.2004. u 23:13 - pre 245 meseci
Citat:
marenovic:
Nista se ne sekiraj , na njihovom informacionom sistemu je radio Nabukodonosor

Marenovicu, Marenovicu...kako te nije sramota, imas 100 godina a govoris gluposti! )
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

budan




Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze15.04.2004. u 15:03 - pre 242 meseci
Ima li neko iskustva sa vadjenjem pasosa u inostranstvu vs. u BG'u? Tacnije, trenutno sam u Engleskoj i istice mi pasos. Cuo sam da regrutima (imam 25 godina) daju do 27'e samo... dok u BG ima sanse da daju na 5 godina (sto bi bilo bolje).

Problem mi je zbog vize/residency.....

Hvala!

 
Odgovor na temu

Ni ten ichi ryu

Član broj: 4489
Poruke: 2043
*.dsl.snfc21.pacbell.net



+1 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze15.04.2004. u 17:20 - pre 242 meseci
sistem radi prilicno sporije u inostranstvu. u US moras da saljes prepaid koverte da bi ti slali bilo sta, uz to i $260 za pasos....
FBzP
 
Odgovor na temu

smrda

Član broj: 10703
Poruke: 53
*.emirates.net.ae.



Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze17.04.2004. u 14:18 - pre 242 meseci
A tek na bliskom istoku... Jedina ambasada u Kuvajtu, 260$ za pasos, plus 120$ za DHL, plus 50$ za glupu potvrdu za vojsku (svake godine, sto sa DHL-om izadje 150$). Ja sam inace u Emiratima, i stvarno ne razumem kom je genijalcu iz MIP-a palo na pamet da drzi ambasadu u Kuvajtu kad su Emirati vodeca (ekonomski, tehnoloski i ostalo) zemlja u regionu (plus i JAT direktno leti za Dubai, a ne za Kuvajt, al' se ambasada ne da, kakvi likovi).
 
Odgovor na temu

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.127.EUnet.yu



+1365 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze17.04.2004. u 15:50 - pre 242 meseci
To je bio moj slucaj.
Ja nisam bio nigdje zaveden, ali kad sam isao da izvadim pasos oni u SUP-u (ili MUP-u?) su mi trazili potvrdu iz vojnog odsjeka.
Mada mislim da ipak moze da se dobije pasos bez potvrde...
I onda sam odlucio da ipak odem i maknem to s***** sa vrata, da mi ne visi to nad glavom stalno...
Ostalo mi je jos 3 mjeseca i gotovo je sa ovom robijom... :)

vojska sux
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
Odgovor na temu

neca
ERP Consultant
Smederevo

Član broj: 1460
Poruke: 1283

ICQ: 129255214


+92 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze19.04.2004. u 03:37 - pre 242 meseci
E dobro kad smo lepo pretresli ovaj zakon ja sad imam jos jedno (pomalo offtopic) pitanjce ;).

Mene isto niko nije zvao ni za te evidencije ni regrutacije,pasos postoji...
Interesuje me jedna stvar. Koliko je moguce da prevaris ovu drzavu da ti izadjes iz nje na malo duze a da to ne bude turisticka viza.
 
Odgovor na temu

Deniz

Član broj: 39173
Poruke: 257
*.sc.ni.ac.yu.



Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze18.06.2008. u 17:30 - pre 192 meseci
Imam 29 godina i do sada sam vojsku odlagao na osnovu potvrde sa fakulteta a predhodne dve godine su mi odlagali vojsku dva puta na po godinu dana na osnovu nekih lekarskih nalaza.Naime dugo godina sam lecen od depresivnosti.Kada sam ove godine bio na ponovni lekarski pregled,psiholog koji mi je i prosle godine bio me je izprvocirao ne uvazavanjem moje dokumentacije i tvrdnjom da ja samo hocu da izbegnem vojsku.(iskreno govoreci sobzirom da imam lekarske nalaze i ne zelim da idem u vojsku) tako da sam ja kod drugog clana komisije tj.neuropsihijatra trazio da idem od septembra.E sada,psihijatar mi je napisao privremeno nesposoban na 1 god a neuro psihijatar me je osposobio na moj zahtev,iako je mogao na osnovu papira da mi odlozi na 1 god.Ovoh dana sam dobio predpoziv da odem u VO i tom prilikom ili podnosim zahtev za civilku ili trazim ponovo da me salju na ocenu sposobnosti.Ponovnim odlaskom na ocenu sposobnosti bih mogao da izdejstvujem odlaganje na 1 god.Kako se meni uopste ne sluzi vojska a za to imam i zdravstvene osnove da ne idem,pitanje je sta mi vi predlazete?
Da li da se zalim i idem na ponovnu ocenu sposobnosti
ili da odem recimo u civilku i da krenem da se zalim na svoje zdravstveno stanje?
Ukoliko odem na ponovnu ocenu odlozice mi 1 god,pa opet mozda posle toga jos 1 god....i pitam se dokle tako?
Voleo bih da to resim jednom zauvek
Ukoliko odem u civilku i zalim se na svoje zdravlje koje su mogucnosti da me oslobode?
Gde mogu da nadjem spisak bolesti(dijagnoza)koje oslobadjaju ili privremeno oslobadjaju vojske?
Trazio sam ovaj p[odatak u vojno regrutnom centru i oni mi nisu dali
vec su mi rekli da se obratim svom VO a VO kaze da se obratim regrutnom centru.
Ima li izgleda da se uskoro vojska ukine?
Sta predlazete da radim?
 
Odgovor na temu

jesus alejandro
jesus alejandro

Član broj: 11084
Poruke: 310



+9 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze18.06.2008. u 21:22 - pre 192 meseci
Zar nije bolje da odsluzis vojsku nego da svi oko tebe pricaju da si ludak i da te ta karakteristika prati u zivotu, pogotovu kada budes konkurisao za posao kod neke ozbiljnije firme. Par meseci cas prodje, i nisu nista spram ovoga sto sam malopre napisao. Mada o5, izbor je samo tvoj.
Inace cisto da znas, otprilike par dana nakon odlaska u vojsku i prijema u jedinicu, psiholog kaze " ko hoce da se skine, nema potrebe da se pravi budala i lud, moze odmah da se prijavi da mu se odlozi na godinu dana" naravno posle godinu dana sve u krug, a ti se samo smaras i na kraju moras da odsluzis vojni rok.
Prvo hopni pa reci skoč.
 
Odgovor na temu

drobac

Član broj: 164297
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze18.05.2009. u 18:44 - pre 180 meseci
Ja se blizim 35-oj godini zivota. Naime, ove godine punim 34-tu. Stizu mi pozivi iz vojnog odseka u nepravilnim razmacima, ali nikada ih nisam licno primio.
Da li bi mogao neko da mi odgovori sta ce se desiti ako nastavim sa ovom "taktikom" sve do isteka kalendarske godine kada punim 35 godina ?
Kako nisam na vreme regulisao vojnu obavezu, kasnije mi je bilo sve teze da se na to odlucim. Posao je glavna prepreka. Ako nisi zaposlen u drzavnoj ustanovi,
radno mesto te nece cekati toliki dug vremenski period.
 
Odgovor na temu

AMD guy
Miroslav
.NET developer

AMD guy
Član broj: 128930
Poruke: 1007

Sajt: www.its.edu.rs


+38 Profil

icon Re: problem kod vojne obaveze21.10.2009. u 10:39 - pre 175 meseci
Jel istina da Vlade Divac nije sluzio vojsku?
http://i.imgur.com/V3feW.jpg
http://on.wsj.com/H9yjz6 -- India Graduates Millions, but Too Few Are Fit to Hire
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: problem kod vojne obaveze

Strane: 1 2

[ Pregleda: 26475 | Odgovora: 39 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.