Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Manjinski a službeni!

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35742 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:35 - pre 163 meseci
Citat:
vilil1: Ovo si seljacki, nevesto, uradio...

Te fazone sam zaboravio jos u osn. skoli, zaista.

Nego, ne napisa, posto si zacetnik toga da treba cistiti u svom dvoristu, sta se radi kod vas? Ono, silne afere i aferice...Vasi politicari, novi i stari, rade li sta? Kako ta nova nacija "bosnjaci"?


Izinjavam se... ali Srbija treba i mora da ko god se u izjasnjava kao Srbin(sa nekim normalnim dokazima, tipa da nije bezanje od tudjeg zakona... itd..) ima pravo na srsko drzavljanstvo.... toliko od mene...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:35 - pre 163 meseci
@milance_kg
Dok se mi sjetimo da "osudimo" profitere i zlocince, ovi nam se nacestitase mile majke samo tako. Prolaze godine milance, ti profiteri vec umiru od starosti a nakradeno ostavise svojim potomcima koji ne mogu da odgovaraju za ono sto im radio djed ili otac! U tome je problem. Sta ima da se sredjujemo 100 godina - sve to moze za 6 mjeseci da se rjesi. Ali ne moze se nista rjesiti zato sto u glavama vecine zvone zvona i bleje ovce...
na zalost, reset ne ide, moras formatizovati hdd... ocistiti sve sto ne valja, pa foramtirati iz pocetka na ispravnim temeljima.

@ljuba.micic
Citat:
Ili što bi se reklo dadoše veru za večeru!

Ili malo direktnije, dadose patriJotsku zaludjenost za svoju veceru - nece ljudi da imaju posla sa likovima nedokaznim. To se moze nazvati i pragmatizam - ocjene sta je realno i vade korist iz toga koliko god mogu. Meni licno njihov potez je logican i koristan.

@a1200
Sta ja to pozitivno ignorisem? Ja kad javno kazem da Boris Tadic radi pravu stvar patriJote skoce ko oparene. Ja kad kazem da je "Obraz", "1389" i ostale organizacije tog tipa zrelo za hapsenje i zabranu, patriJote opet skacu i dizu dreku. Sta god kazem da bi bilo dobro da se ispravi - odmah nisam Srbin, odmah sam protiv svog naroda...
Pa poenta je da ispravimo negativnosti a pozitivno je svakako vrijedno hvale. Sta se imam time hvaliti kada ima problema koliko volis.

@vilil1
I treci - aj sad onako po srpski ... ******* - a ti zamisli sta sam ti rekao. Upravo si se pridruzio listi ignorisanih, jer te ne smatram dostojnim sagovornikom
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:37 - pre 163 meseci
Batice, ti se pozivas na komsije - koje upravo rade suprotno po istim tim pitanjima koje si izneo. Tj. ovde pljujes one, koji kod komsija na koje po tvom misljenju "treba da se ugledamo" da bi nam bilo bolje, imaju sponzorstvo drzave i zvanicne politike, drazve praznike i parade, i ulaze u istoriju u pozitivnoj konotaciji. Ako ti to nije jasno onda sta ja imam da ti objasnjavam. Al' valjda je tudja trava uvek zelenijija.

Da nisu mozda oni tu gde jesu, zato sto nepljuju sami sebe, vec cene svoju naciju i istoriju (kakvom god da je zamisljaju), i ne ponizavaju se, savijaju, i izvinjavaju zemljama koje pustaju ratne zlocince na dobar dan iz suda? Mozda su oni tu gde jesu zbog toga, a mi smo idalje u daljem "procesu regionalizaicije" i "izvinjavanja"... prihvatanja realnosti.




[Ovu poruku je menjao a1200 dana 27.11.2010. u 21:50 GMT+1]
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:44 - pre 163 meseci
@a1200
nisam ti ja batica!
I nisam se nigdje pozivao na komsije - oni rade sto rade i to je njiho problem. Ja se bavim samo nasim problemima jer svi mi samo na nasu kucu mozemo uticati.
Jedino sto je kod njih pozitivino je to sto su u ekonomskom smislu ispred nas, sto su svijetu prihvatljiviji od nas a najgore mi je upravo to sto znam da toga nisu vrijedni. A nacija kojoj pripadam vrijedi puno vise a propusta sansu za sansom da bude dio svijeta zbog toga sto smo robovi politike i jos kojecega vec toliko puta objasnjenog. Uglavnom smo sami krivi za sve sto nam se dogadja...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:45 - pre 163 meseci
Citat:
yolja624: @vilil1
I treci - aj sad onako po srpski ... ******* - a ti zamisli sta sam ti rekao.

Eh sad...sto po srpski, mogao si, trebao si po bosnjacki.

Jel' taj vas jezik "bosnjacki" ili "bosanski"?

Trebalo bi da je bosnjacki, da se distancirate sto vise. A i da se reklamirate kako imate i jezik i naciju.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:47 - pre 163 meseci
@yolja624
BoTa ne radi nista normalno... lepo to sto se on slika i kezi ko blesav i svima izvinjava, ali to ga ne cini drzavnikom niti je on licnost
za to... ono tipa blesavo dete, greota da ga komsiluk zeza, pa se i komsiluk sazali, ali samo to...

A za ove nevladine org. tipa '1389' itd... to su pratece pojave takve vladavine... sto blesaviji predsednik to blesavije opcije izlaze na videlo...
Samo domacinska vlast bi dovela da takve pojave same isceznu same od sebe... medjutim cini mi se da ih onaj ko ih najvise kudi,
negde potajno promovise...
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 20:56 - pre 163 meseci
@milance_kg
Najbliza knjiga istorije...
Odrednica - Milos Obrenovic
Nosio fes, otisao da se pokloni sultanu i dobio drzavu. Mozda se ponasao kao yayara, ali je dosao do cilja - a cilj opravdava sredstvo. Malo sam banalizovao pricu ali u najkracem mogucem to je bio slijed dogadjaja. I Milos Obrenovic je drzavnik kakav Srbiji bas sad treba. I Srbiji i cijelom srpskom narodu... Na zalost, nema ga u izgledu. Ali to sto je sad aktuelno ima neku viziju sta treba da radi.

Tkz. BoTa radi ono sto mora - siguran sam da mu nije prijatno da se izvinjava za ono sto nije skrivio, da mu vise ide na *** sto on sad vadi trnje iz goozice koje mu je zabo neko drugi. Sta bi ti na njegovom mjestu? Drzao se i dalje price onog izduvanog Kostunice? A gdje bi nas ta prica odvela? U tunel! Nigdje.
Ovo bar ima smisla - izvinjenje ne kosta ama bas nista. A dobijas jeftine poene i ima izgleda da ostvaris znacajnu korist. E sad, ko ne proba ne moze da zna.

A tkz NVO u vidu obraza i 1389 su i te kako bile (ili su sad) neciji igraci - a hoces da ti kazem ko ih "gura" ili znas i sam?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:00 - pre 163 meseci
Citat:
Ovo bar ima smisla - izvinjenje ne kosta ama bas nista. A dobijas jeftine poene i ima izgleda da ostvaris znacajnu korist. E sad, ko ne proba ne moze da zna.

Ili te jednostavno svi shvate kao jadnika, i krenu da se sprdaju sa tobom, znajuci cu da neces braniti ni ona prava koja na koja tvoja drzava/nacija legitimno ima prava. Krenu da te ucenjuju jos jace, i uvrcu ruku, jer znaju da otpora nema.
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:03 - pre 163 meseci
@a1200
Tako rade djeca na ulici a ne politicari i drzave. A da se razumijemo, silu niko ne koristi bas ako ne mora. A kad ima sagovornika, sto bi se neko tukao ako moze da se dogovara?
A jos nesto, onako u povjerenju, ko bi se sad i opirao? I cime?
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:03 - pre 163 meseci
@yolja624

Ti bre ko da mi citas misli, lol...

Da , Milos je bio licnost koja je Srbiju izvela iz turskog jarma...
Nepismen, ali originalan... trebali bi na politickim naukama (ako nisu) uvesti pod obavezno
'Milos Obrenovic i stvaranje drzave', pa nas vispreni ministar unutarnji posto kaze
da je studirao kako da bude politikant, ovo uzme da prouci, ne zbog sebe nego proste raje nad kojom ima vlast...
Ima dosta anegdota, koliko god zvucale prosto - trebace ovoj vlasti u skorijoj buducnosti.

Edit :

A sto se tice Kostunice... briga me sta je uradio, ali mi nije salivao strah u kosti nametima...
Hvala sto me podseti :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:10 - pre 163 meseci
@milance_kg
ma vidis da nema velike razlike u idejama - samo su nam putevi drugaciji kako doci do cilja ;)

Anegdota:
Milos Obrenovic, kad je dobio drzavu, poceo da uvodi poreze.
Prvi mjesec, digne porez, i pusti svoje dousnike "medj seljake" da izvide kako su primili te poreze.
Vrate se dousnici - vijesti lose, seljaci psuju, prijete, bune se...

Misli se Milos, i sljedeci mjesec opet podigne poreze. I opet posalje dousnike...
Vrate se ovi sa izvidjanja, vijesti jos gore - psuju seljaci, prijete, kazu da je bolje bilo pod Turcima...

Cuti Milos i sljedeci mjesec OPET podigne porez... pusti dousnike opet u posao.
Vrate se dousnici i kazu
"cestiti knjaze, raja cuti, niko ni da zucne"

A na to ce Milos:
"Spustaj poreze, eto bune"

Tako kazu da je Milos ispipavao puls naroda... da nadje mjeru svemu. Nije dzaba bio trgovac ;)
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:13 - pre 163 meseci
Citat:
A kad ima sagovornika, sto bi se neko tukao ako moze da se dogovara?

Mislis ako sa druge strane ima osobu koja nema nameru da stiti ni osnovne interese svoje zemlje. Za dogovaranje ne bi bila potrebna nikakva izvinjenja, posebno ne samo sa jedne strane, vec bi se nasao zajednicki stav i interes, koji bi se istovremeno izneo - uz postovanje obe strane.

Citat:
A jos nesto, onako u povjerenju, ko bi se sad i opirao? I cime?

Pa nicim, sto je isto produkt decenije ovakvog "dogovaranja" i mudre politike... umesto da se radi nesto na tome da taj trend mazanja putera po glavi, od strane raznih faktora, u buducnosti ne moze da se nastavi. Bre zemlja je sve u boljem polozaju, ocigledno, usled tih mudrih izvinjanvanja i "dogovaranja". Evo sad ce da nam krene kad se dodatno "regionalizujemo".
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:15 - pre 163 meseci
@yolja624

Eto znas anegdotu... no danas ne funkcionise vise tako... nameti mogu nenormalno ici a sa druge strane
za neku glupost nevezanu za namete moze otici vlast...

No... neka ih jos malo... zabava pocinje :)
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:22 - pre 163 meseci
@a1200
Citat:
Mislis ako sa druge strane ima osobu koja nema nameru da stiti ni osnovne iterese svoje zemlje. Za dogovaranje ne bi bila potrebna nikakva izvinjenja, posebno ne samo sa jedne strane, vec bi se nasao zajednicki stav koji bi se istovremeno izneo - uz postovanje obe strane.

Ono, ti znas koji su osnovni interesi zemlje i kako treba da se stite?
Pretpostavljam da bi ti sad podigao 200.000 rezervista, ona 2 aviona sto jos lete i potegao ono malo tenkova sto jos ide, pa bi se lagano potukao sa onom sicom od NATO pakta na Kosovu. A to bi sve pomoglo onim Srbima koji su ostali da zive tamo...
I naravno spusio bi i ta dva aviona, i ono malo tenkova a 200 000 rezervista bi u roku od 7 dana postalo 2 000 (koji ce ti kasnije traziti dnevnice) a ostatak bi sprasio preko granice i cekao da ih amnestiras pa da se vrate jer ti trebaju da majke ne kukaju ispred zgrade Vlade (ili satora Vlade, posto bi NATO vjerovatno sprasio i zgradu uz one tenkove i avione).
Ima taj zajednicki stav:
Zajednicki stav je ovakav - napravili ste *ranje koje niste ocistili na vrijeme. Sad skupite caure i lagano se pregibite da ga primite, jer vam druge nema. Sto to ranije uradite ranije ce te izaci iz tunela u kom ste sad. A sad, ako bas necete, camite tu i dalje, nista ne kosta... a to saginjanje vam ne gine, dal sad dal za 10 godina.

I sta tebi smeta u regionalizaciji?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:41 - pre 163 meseci
Citat:
Ono, ti znas koji su osnovni interesi zemlje i kako treba da se stite?

Vidim da ti znas, interesi se stite izvinjavanjem, i politikom kojom otvoreno kazes da mogu da ti rade sta hoce jer "nemas alternativu", i branices se iskljucivo "diplomatskim sredstvima". A na kraju se ne branis ni time, nego povuces ko poslednja jajara svoju razvodnjenu rezoluciju od 3 reda iz UN-a. Kako neko o takvoj zemlji moze bilo kakav normlan stav da ima, i da je postuje.

Recimo, politika da ce Srbija birati saveznike prema svojim nacionalnim interesima bi bila mnogo delotvornija. Ako nista, barem se nebi predstavljali ko jadnici bez alternative, koji se non-stop izvinjavaju.

Citat:
Zajednicki stav je ovakav - napravili ste *ranje koje niste ocistili na vrijeme. Sad skupite caure i lagano se pregibite da ga primite, jer vam druge nema. Sto to ranije uradite ranije ce te izaci iz tunela u kom ste sad. A sad, ako bas necete, camite tu i dalje, nista ne kosta... a to saginjanje vam ne gine, dal sad dal za 10 godina.


To je mozda neka tvoja verzija. Alternative uvek ima ako je trazis i radis na njoj. Samim tim onda to nije tunel sa samo jednim izlazom.

Zajednicki stav je da je Srbija ta koja treba da ga prima. To je "zajednicki stav", i da je zasluzila sve sto joj sleduje i sto ce joj sledovati. Nikakvo obostrano priznavanje krivice tu nije u igri, i nikakvo skupljanje caura, a to se vidi i po tome ko kakve drzavne praznike ima, vezane za taj period.

Citat:
I sta tebi smeta u regionalizaciji?

Pa nista, jasno je da to vodi boljitku, i da sve nacije gledaju da se sto vishe razdele "do u sitna crevca". Posebno ako su velike kao Srbija danas - pa im je ta deoba i dupliranje administracije neophodna, jer ne moze drugacije da se upravlja efikasno sa tolikom zemljom.

Zato se i zalazem za marsovska prava na ovim prostorima, za uvodjenje sluzbenog marsovskog, i uspostavljanje marsovskog regionalnog grba i zastave, sa sirokom autonomijom.
 
Odgovor na temu

ljuba.micic

Član broj: 136962
Poruke: 201
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+6 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:42 - pre 163 meseci
@yolja624: ...nece ljudi da imaju posla sa likovima nedokaznim...
???
 
Odgovor na temu

yolja624

Član broj: 9380
Poruke: 1856



+643 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:51 - pre 163 meseci
@a1200
Citat:
Vidim da ti znas, interesi se stite izvinjavanjem, i politikom kojom otvoreno kazes da mogu da ti rade sta hoce jer "nemas alternativu", i branices se iskljucivo "diplomatskim sredstvima". A na kraju se ne branis ni time, nego povuces ko polednja jajara svoju razvodnjenu rezoluciju od 3 reda iz UN-a. Kako neko o takvoj zemlji moze bilo kakav normlan stav da ima, i da je postuje.

Pa posto sam vidio kako nam dobro ide "zastita interesa tenkovima i avionima"- misljenja sam da treba probati i druga rjesenja. Ovo prvo rjesenje nam ama bas nikako ne ide. A i gorepomenuti knjaz Milos je probao nesto drugacije pa dobro prosao. Sto ne bi i ovi probali malo lukavstvom, a manje glavom kroz zid?

Citat:
To je mozda neka tvoja verzija. Alternative uvek ima ako je trazis i radis na njoj. Samim tim onda to nije tunel sa samo jednim izlazom

Aj me prosvijetli...
Da smo u 4 oka rekao bi ti kako se ovaj "tunel" zove... nije bas pristojno na forumu da kazem. I taj "tunel" ima samo jedan izlaz.

Citat:
Pa nista, jasno je da to vodi boljitku, i da sve nacije gledaju da se sto vishe razdele "do u sitna crevca". Posebno ako su velike kao Srbija danas - pa im je ta deoba i dupliranje administracije neophodna, jer ne moze drugacije da se upravlja efikasno sa tolikom zemljom.

Zato se i zalazem za marsovska prava na ovim prostorima, za uvodjenje sluzbenog marsovskog, i uspostavljanje marsovskog regionalnog grba i zastave, sa sirokom autnomijom.

Regioni su oduvjek postojali i ima potreba za tim. Ne treba da se zivotom Nislije upravlja iz Beograda. Nislija najbolje zna sta mu treba, a ovaj u Beogradu to ne moze znati.

A cuo sam da NASA planira trip u jednom pravcu bas na tu destinaciju. Provjeri passenger listu pa vidi ima li mjesta da se ukrcas.

@ljuba.micic
sta je nejasno? Aca Tomic i Kostunica su veci krivci za raspad SRJ od svih crnogoraca zajedno.




 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:56 - pre 163 meseci
joljo, dosta istine zboris i zao mi sto si docekan na noz od strane "brata"...
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 21:56 - pre 163 meseci
Citat:
yolja624:  Ne treba da se zivotom Nislije upravlja iz Beograda. Nislija najbolje zna sta mu treba, a ovaj u Beogradu to ne moze znati.

Ma jel'???

A zato moze iz Bijeljine da se mrsomudi kako treba u Srbiji da se zivi i sta da se radi?

Bolje ti sredjuj tu vasu tvorevinu. Pametnije ti je.
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
*.BVCOM.NET.



+744 Profil

icon Re: Manjinski a službeni!27.11.2010. u 22:03 - pre 163 meseci
Citat:
Pa posto sam vidio kako nam dobro ide "zastita interesa tenkovima i avionima"- misljenja sam da treba probati i druga rjesenja.

Naravno da treba, postoje i neke druge sile na ovoj planeti, a koje gle cuda nemaju problema sa bankrotom. Mozda bi njima trebala bescarinska zona, mesto za trupe, fabrike ili nesto trece... u zamenu za izdrzavanje i zastitu nekih 8 miliona stanovnika (sto je ranga velikog grada u njihovoj zemlji). Ne resava se sve oruzjem, mozda treba graditi saveze sa zemljama koje te ne mazu puterom po glavi, i ocekuju od tebe se pritom smeskas. Ali za to mora barem mozak da ti bude otvoren, a ne da se budis sa mantrom "Srbija nema alternativu". Pa onda kad ojacas, ili se promeni odnos snaga na terenu - krenes da uvodis nekima neke svoje realnosti, kao sto su oni to radili tebi.

Citat:
Regioni su oduvjek postojali i ima potreba za tim. Ne treba da se zivotom Nislije upravlja iz Beograda. Nislija najbolje zna sta mu treba, a ovaj u Beogradu to ne moze znati.

Zato postoji lokalna vlast, opstine itd.

Regioni sa maltene autonomijom, se ne prave da bi navodno zivot Nishlija bio "bolji", to je izgovor za budale - prave se upravo kao medjustepenica ka daljem rasturanju cele zemlje - a koja se bazira na podelama, jezicima, grbovima i "istrijskom nasledju", jeftinom politikanstvu da neko njima otima njihovo iz usta, i da ce im biti bolje kad se odcepe.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Manjinski a službeni!

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 35742 | Odgovora: 229 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.