Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sagat456

Član broj: 264314
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????14.07.2010. u 02:16 - pre 167 meseci
Molim vas odgovorite mi koja je bolja wireless kartica od ove dve,rec je o karticama D-link dwa-556 i Linksys wusbf54g,znam da ova kartica Linksys ima integrisanu antenu od 14db,a za ovu D-link stvarno ne znam od koliko joj je antena....
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????14.07.2010. u 16:34 - pre 167 meseci
Za poredjenje si uzeo totalno dva razlicita uredjaja.
Dlink je pci kartica Linksys je usb.
Po meni je jedina prednost (meni recimo i nije) Linksys-a je to sto ima wifi finder sto znaci da mozes na samom uredjaju da vidis gde ima neki signal bez racunara sto u principu i nema neku upotrebnu vrednost osim za prosecnog korisnika.
Dlink podrzava n standard (108mbit) i po meni je bolje resenje ako samo hoces da se povezes bezicno sa provajderom ili nekim drugim racunarom.

Ps:gde si nasao podatak da ova Linksys kartica ima 14db antenu?!
 
Odgovor na temu

sagat456

Član broj: 264314
Poruke: 7
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????14.07.2010. u 21:54 - pre 167 meseci
Zivim preko puta brata razdaljine nekih 80-ak metara,hocu da uzimam internet od njega,dele nas,ja mislim 5 zidova,sta mislis,kakav bi mi bio signal sa gore navedenom D-link karticom???
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????15.07.2010. u 07:26 - pre 167 meseci
tesko i ako uhvatis nesto mada cisto sumnjam to nece biti nista ...
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????15.07.2010. u 16:25 - pre 167 meseci
I ja mislim da iako budes imao nekog signala da ce biti slab za stabilan link.
Kada bi mogao bar sa jedne strane stavis neku vanjsku usmerenu antenu i okrenes je prema tvom mozda bi i mogao kroz 2-3 zida da dobijes zadovoljavajuc signal.
Napominjem,mozda jer to zavisi od vise faktora.
Kombinacija koja 100% radi je da na oba kraja postavis antene koje ce se "videti" i onda mora da radi perfektno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: Wireless oprema :: Sta mislite koja je bolja wireless kartica od ove dve????

[ Pregleda: 2464 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.