Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!

[es] :: Access :: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 44887 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!20.07.2010. u 14:54 - pre 166 meseci
Da li postoji nacin da se na sajtu:
http://www.nbs.rs/export/internet/latinica/67/rir.html
simulira kucanje PIB-a u polju: "Poreski broj", simulira pritisak na dugme: "Pretrazi" i tako otvori sledeca stranica koja sadrzi podatke da li je kupac u blokadi ili ne.
Ideja je da korisnik programa svako jutro dobije kompletan izvestaj o plateznoj moci njegovih komitenata ili da prilikom fakturisanja dobije Upozorenje/Zabranu/Informaciju o kupci koji je porucio robu!
Ovde postoji, vrlo simpaticno, resenje o preuzimanju kursne liste sa NBS sajta ( Getsbi / Zoran Eremija ) , ali ovo je daleko veci izazov!
Bitna mi je samo ideja kako proslediti PIB i kako simulirati pritisak na dugme za pretrazivanje, ostalo cu sam odraditi i kompletno resenje poslati ovde!







[Ovu poruku je menjao loto17 dana 20.07.2010. u 16:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!20.07.2010. u 18:12 - pre 166 meseci
Moguce je radim na tome nego me ometaju drugi s nekim obavezama. Skoro sam dosao do resenja cim zavrsim okacicu ga ovde :-)
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!21.07.2010. u 19:33 - pre 166 meseci
Uspeo sam da dam odgovor na Vase postavljeno pitanje, ali dalje nisam znao tako da s nestrpljenjem ocekujem resenje...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 07:21 - pre 166 meseci
Zorane, hvala najlepse!!!
Preko vikenda cu da sednem i pokusam da uradim ovo do kraja.
Ako budem uspeo, poslacu ovde kompletno resenje!!!

 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 07:58 - pre 166 meseci
Nekako sam iščačkao format za URL!

Code:
http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_rir.html.jsp?type=rir_results
&lang=SER_CIR&konverzija=yes&pib=105554837

(za skupštinu stanara)

Dovoljan je i samo PIB, a ukoliko postoji više podataka, odvajamo ih sa '&'. Npr ovako:

Code:
http://www.nbs.rs/rir_pn/pn_rir.html.jsp?type=rir_results
&lang=SER_CIR&konverzija=yes
&sifban=160&partija=304764&kontbr=9&matbr=17724037&pib=105554837

Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.static.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 08:05 - pre 166 meseci
Citat:
Zoran.Eremija: Uspeo sam da dam odgovor na Vase postavljeno pitanje


Zorane, ovo je super :) Hvala!
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 13:45 - pre 166 meseci
A uz pomoc @3okc evo ga i kompletno resenje...
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

loto17

Član broj: 184930
Poruke: 110
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 15:34 - pre 166 meseci
Kapa dole!!!
3okc je majstorski resio problem link-a, a ostalo je , vrlo elegantno, odradio Zoran Eremija.
Hvala, momci !!!


 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 15:59 - pre 166 meseci
Meni prikazuje stranicu ali i neku grešku kada izaberem treći, četvrti i peti slog. Otvorio sam preko Access 2007.

Evo slike:


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 16:55 - pre 166 meseci
Briljantno

A ja mislio zanm 'sve' Access-u. Predlazem da se nekoliko dana ljudi aktivno sluze programom, da se vidi ima li poneko stucanje tu i tamo, i da se onda postavi ne temu 'progemi koji su radili clanovi foruma'.
 
Odgovor na temu

Zidar
Canada

Moderator
Član broj: 15387
Poruke: 3085
*.100.46-69.q9.net.



+79 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 17:07 - pre 166 meseci
Ja sam dobijao istu gresku kao Biske, ali nisam hteo da kvarim raspolozenje. Posto ne razumem kako cela stvar radi, nisma ni pokusao da poravim problem, ali sam, izgleda, uspeo sam da udarim zakrpu. Ovaj problem je verovatno minoran, ni u kom slucaju ne baca senku na osnovno resenje.

Vole bih da razumem sta se u stvari desava i gde je i kako primenjeno ono sto je dao @zoks. Ako bi Zoran hteo da nam pojasni sta je uradjeno i zasto, bila bi to veelika stvar. Unapred hvala.

Zakrpa:
Na formi "ProveraStatusaKodNBS" postoji procedura Private Sub ProcesPIB(). Tu sam dodao error handling gde gresku 91 jednostavno ignorisem. I Izbacio sam automatsko zatvaranje forme, koje se desava usled greske 91. I izgleda da radi.

Ponovo, nisam ispravio gresku, to moze samo Zoran da uradi. Ja sam je samo ignorisao i sakrio poruku od korisnika. U ovom slucaju cela stvar se isplatila, jer program posle toga radi. Evo zakrplenog koda:
Code:

Private Sub ProcesPIB()
Dim hd As IHTMLDocument2, he As IHTMLElement
Dim klBroj As Integer, klDatum As Date, dtMax As Date, bMax As Long, bCur As Long
Dim s As Byte
    
'Ako se doda error handling, moze se izbeci greska 91
On Error GoTo ProcesPIB_Error

    Set hd = Me.WebBrowser0.Document
    For Each he In hd.all
           If InStr(he.innerText, "Ne postoji") Then
                s = 0
                Exit For
            ElseIf InStr(he.innerText, "u platni promet") Then
                s = 1
            ElseIf InStr(he.innerText, "blokiran po osnovu") Then
                s = 2
                Exit For
            ElseIf InStr(he.innerText, "blokirana ") Then
                s = 3
                Exit For
            End If

    Next
    Forms![Partner]![StatusPrometaID] = s
    'Zidar je iskljucio ovo:
'    DoCmd.Close acForm, "ProveraStatusaKodNBS"

Exit_Here:
    On Error Resume Next
    Exit Sub

ProcesPIB_Error:
Select Case Err.Number
    Case 91
        'do nothing
    Case Else
        MsgBox "Error " & Err.Number _
                & vbCrLf & " " & Err.Description _
                & vbCrLf & " in procedure ProcesPIB of VBA Document Form_ProveraStatusaKodNBS"
End Select
Resume Exit_Here

End Sub



 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 20:37 - pre 166 meseci
Kod mene na:
kucnom racunaru (access 2007) otvori, prikaze rezultat na manje od pola sekunde i odmah zatvori formu.
mom laptopu (access 2007) i zeninom laptopu (access 2003) javi gresku 'run time error 91' i otvori rezultat, kliknem na end i posle toga svaki sledeci otvori, prikaze rezultat na manje od pola sekunde i zatvori.
.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 21:01 - pre 166 meseci
Evo i kod mene je takva situacija. Zaboravio sam da prijavim tu grešku. Međutim ima jedna još čudija stvar u vezi ovog programa. A to je da tokom drugog pokretanja programa desilo mi se da pritisnem da se proveri za treći red i ono mi se pojavi ona greška u while petlji. Pritisnem END i ponovo pokušam kad ono radi bez problema.
Evo sad sam ponovo probao i nema nikakvih problema.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 21:49 - pre 166 meseci
Ljudi rado bih vam pomogao da se kod mene ta greska javlja :-(

Da bih se mozda locirala greska navescu koju platformu imam:

Windows 7 Ultimate x64
Microsoft Office 2003 (11.8321.8324) SP3

@Zidar osnovnu ideju za ovo resenje sam dobio od doajena programiranja na ovom prostoru Slobodana Jovanovica, direktora racunarskog centra Radio televizije Srbije. Sustina je u tome da se primenom Microsoft HTML Object Library reference procita sadrzaj HTML fajla i unutar njega pronadje kljucna rec (izbegavajuci YU slova).
Buduci da o HTML jako malo znam krenuo sam prvo da prosledim parametar tj vrednost PIB na zadatu stranicu i onda sam u prvoj verziji simulirao prelazak s polja na polje i potvrdu na dugme Pretrazi. Ali problem je nastao kada se dobije rezultat pretrazivanja koji se prikazuje u drugom obliku koji ja i dalje ne poznajem :-) i tu sam zapeo.

Tada je u pomoc uskocio @3okc tako sto je prikazao punu adresu kojom se moze dati parametar za pretragu (PIB). Prakticno mi je otvorio vrata da zavrsim pricu.

Zbunjuje me to sto vidim da kod nekih ne radi kako treba, a zasto ne znam jer i ja sam jako malo znam o ovoj materiji ali sam imao zelju.
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 21:58 - pre 166 meseci
Meni lično ovo ne treba (ili mi trenutno ne treba) i samo sam hteo da ukažem da postoje problemi. Jer ako se ovo ugradi u neki relani sistem a dešavaju se ovakve stvari korisnik će biti frustriran i verovatno će izbegavati taj softver.
 
Odgovor na temu

3okc
Χoᴘᴦoѡ

Član broj: 811
Poruke: 1318

Jabber: 3okc@elitesecurity.org


+116 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 22:23 - pre 166 meseci
Citat:
biske86: Jer ako se ovo ugradi u neki relani sistem a dešavaju se ovakve stvari korisnik će biti frustriran i verovatno će izbegavati taj softver.


Program u principu - radi. Pitanje je samo koji su zahtevi. :)

I kod mene se dešavaju isti problemi sa prikazom: stranica zatreperi, tj prikaže se na momenat i iščezne. Nikakvo resetovanje tu nije pomoglo i to je tako za sve navedene PIB-ove. Zanimljivo, i meni je prijavio RunTime grešku prilikom prvog pokretanja ali posle više nije. (XP SP3, Office 2003 SP3)

Međutim, program popunjava statuse, tako da ipak vrši funkciju. (Doduše, nije baš jasno šta je sa firmama koje imaju više računa!?) S jedne strane i ovo je ok, međutim, baš i nema smisla da za svaki PIB moram da kliknem, zar ne? Mnogo je 'logičnije' da proveru odradi automatski *za sve* odjednom i, možda, da se piše još i datum/vreme poslednje promene. Npr, ako se status promeni od poslednje provere, upišemo vreme/datum provere, inače ne diramo datum - izuzetak samo ako je status prazan.
Have you found helpful examples, solutions or ideas-in-work, please consider the
following:
• Citation of *actual page* you are going to using is welcome.
• Have you saw "Value Added" examples you are going to incorporate to your
profitable blog, daily job or any money making venture: How about online donation?
↗Ana & Vlade Divac Foundation
Hvala!
 
Odgovor na temu

biske86
Ivan Biševac
Zubin Potok

Član broj: 62435
Poruke: 979
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: biske.rs


+39 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 22:33 - pre 166 meseci
I dalje mislim da je ovo neprihvatljivo ponašanje jednog programa. Ako je samo prikaz mogućnosti onda u redu ali ako ovo treba ugraditi u neku aplikaciju onda se kod mora popraviti.
 
Odgovor na temu

smal
Slobodan Maljković
Kragujevac, Srbija

Član broj: 228672
Poruke: 286
*.dynamic.sbb.rs.



+13 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 22:36 - pre 166 meseci
Meni bre radi super, svuda gde sam probao :) I na XP-u i na Win7, i u Accessu 2003 i 2007, i na Runtime 2003/2007. Svuda mi je default browser IE (7 ili 8), ako to ima veze.

Štaviše, već sam napravio aplikaciju sa šifarnikom Partnera iz firme, sa izveštajima itd, pa ću dati sutra snajkama iz računovodstva da se igraju, pa javljam rezultat.
 
Odgovor na temu

Zoran.Eremija
Zoran Eremija
SYSTEM ANALYST
Freelancer
Beograd

Član broj: 251342
Poruke: 855
109.106.225.*

Sajt: zoraneremija.wix.com/erem..


+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!22.07.2010. u 22:39 - pre 166 meseci
Da dodam da je kod mene IE 8.0.7600.16385 i dalje radi bez problema...
 
Odgovor na temu

joojant200

Član broj: 1953
Poruke: 712



+47 Profil

icon Re: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!23.07.2010. u 00:54 - pre 166 meseci
Samo sam prebacio u komentar u Form_ProveraStatusaKodNBS - on load event
red: 'DoCmd.Close acForm, "ProveraStatusaKodNBS" i radi.

Zorane, hvala puno i svaka cast, zanimljiva igracka :)

edit: Ranije je na siteu NBS pisao i iznos blokade, vise ne vidim da to ima?
edit2: Nasao/setio se, klikne se na maticni broj kad se izlistaju racuni.

[Ovu poruku je menjao joojant200 dana 23.07.2010. u 02:07 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

[es] :: Access :: Linkovanje na NBS i provera blokade kupaca!

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 44887 | Odgovora: 87 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.