Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li vam je zao sto ste otisli?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li vam je zao sto ste otisli?

[ Pregleda: 4588 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kefaja
Aca Faca
Propalitet
Beograd

Član broj: 14966
Poruke: 33
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.buba-beograd.com


Profil

icon Da li vam je zao sto ste otisli?21.07.2010. u 01:31 - pre 167 meseci
Kolko vidim ovo je forum gde se okuplja mnogo ljudi iz dijaspore, i to su uglavnom ljudi koji su se lepo snasli u zemljama Evrope ili Amerike. Dosta ste pisali o zivotu tamo, al nigde nisam naleteo na temu koja se bavi ovim pitanjem. Znaci, da li vas hvata nostalgija kad vec pratite desavanja u nasoj zemlji, da li vam dodje da se vratite ovde i da radite za manje pare u mnogo gorim uslovima al da ste bar u svojoj zemlji? Koliko cesto posecujete porodicu/prijatelje koje imate ovde? I koliko ste generalno zadovoljni zivotom koji imate u zemlji u kojoj ste zavrshili na kraju?

p0zdrav

Sta da kazem a da zvuci pametno...
 
Odgovor na temu

tt tt
Database administrator
London UK

Član broj: 233666
Poruke: 67
90.155.95.*



+3 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?21.07.2010. u 09:10 - pre 167 meseci
Pa sve zavisi odakle si otisao i kako je tamo.

Ja sam licno otisao iz Sarajeva i nemam neke velike nostalgije. Svi moji drugovi su i onako otisli pa nemam za cime zaliti. Roditelje naravno obilazim svake godine i tih sedam dana provedenih u Sarajevu su mi dosta.

Covjek se na zapadu navikne na visoke kriterijume i vrlo bi se tesko bilo prilagoditi pri povratku kuci.

Ko ima lijep zivot u inostranstvu, najcesce ne razmislja o povratku. Takav je moj slucaj.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?21.07.2010. u 09:23 - pre 167 meseci
Otisao sam u Sloveniju valjda 1971. Tad to jos nije bila dijaspora. Bilo mi je i dobro i lose, pa sam se 1977 vratio, spreman da radim i za manje para ali da me ne zezaju "tamo neki Slovenci". Onda tu trazio posao, trazio, zezali me i "ovde neki Srbi" i ja ponovo potrazim posao u Sloveniji i tamo sam ziveo i radio do 1993, kad sam se vratio iskljucivo zbog teske bolesti a tamo nisam osnovao porodicu i nisam imao nikog toliko bliskog da bi o meni brinuo. I sad mi je zao sto sam se vratio, bolje da sam ostao tamo i mirno umro. Ovde je toliko stvari suludo, da se ne moze opisati. Cesto ne funkcionisu ni najobicnije stvari, ono sto je svuda samo po sebi jasno, da ne govorimo o nekim finesama.

Poznajem jos nekoliko primera ljudi koji su se vratili.

Neki moj bratanac po bratu od strica iso u SAD. Tamo ima ujaka, coveka u godinama, lekara, dobro stojeceg i ozbiljnog. Doticni ima porodicu, jednu cerku. Znaci, ovaj moj bratanac je tamo imao dobar oslonac za pocetak i - nije uspeo nista da nadje da ga zainteresuje i vratio se nazad ocu i majci na grbacu.

Poznanik se vracao iz SAD pre par godina, sa zenom i detetom. Oni su i ovde dobro stojeci, stan u centru Beograda, ugledna porodica, majka dobra penzija, otac umro a ostavio im neka autorska prava na nesto. Znaci i oni su ovde imali solidnu osnovu da pocnu zivot pa su ipak pobegli nazad u SAD. Da ne bude zabune - ideja da se vrate je bila zenina - kao tamo joj dosadno, nema sa kim da se druzi i slicne fore i opet je zena odlucila da se vrate u SAD. Dzabe druzenje i drustvo kad ostale stvari ne funkcionisu. Prirodno je, da ne mogu izricito da kazem o kome se radi, ali je bas dobar primer za pokrenutu temu. Znaci, oni su hteli bas to, da budu medju svojima, nije im bilo do para jer su ih imali i ovako i onako, ali je i tom poznaniku bilo neprihvatljivo da nema posla i jos mnogo cega.

Drugi poznanik se vratio sa zenom i rodili dete ovde. I oni su dobro stojeci, on je nekakav bankar, ona ne znam sta, roditelji dobro stojeci itd., i oni ostadose ovde. "Skoknu" po nekad do Majamija, da obidju prijatelje iz dijaspore i malo u soping i tako to. E kad je to njihovo dete odraslo, 6 - 7 (?) godina, pa opet "skoknuli" i svratili tamo do mog brata, dete iznenada pita tatu "Tata, a zasto mi ne zivimo ovde?" na sta je on snizenim glasom rekao "Pa, pitaj mamu!" A mama je mamina i tatina mezimica i njoj je kod mame kao bubreg u loju. Brat ove sto se vratila se ne vraca. Ostao tamo i lepo mu.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?21.07.2010. u 10:59 - pre 167 meseci
Odgovor na pitanje iz naslova:

Nije.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.207.*



+471 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?22.07.2010. u 06:51 - pre 167 meseci
Ja nisam otišao, a blizu sam, ali radim u "inostranstvu". Žao mi je što sam otišao, ali kada dođem na granicu i vidim srpskog policjalca ili carinika, žao mi je što trošim pare na odlaske kući, a ne na neka putovanja.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?22.07.2010. u 08:01 - pre 167 meseci
Ni malo mi nije zao sto sam otisao.

Nostalgija me ne hvata upravo zato sto pratim desavanja u zemlji i u kontaktu sam sa prijateljima.

Vratio bih se u slucaju da mogu da dobijem iste uslove zivota kao i ovde gde sam sad.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?22.07.2010. u 09:17 - pre 167 meseci
Citat:
Branko Santo: Vratio bih se u slucaju da mogu da dobijem iste uslove zivota kao i ovde gde sam sad.
Tacno to. Svojevremeno sam subotom odlazio carter-atobusom iz Ljubljane u Celovec / Klagenfurt, u "shoping" i onda po povratku pricao sa kolegama na poslu cega sve ima u Austriji a kod nas nema. Posto smo tada jos bili u SFRJ i komunizmu, neki su bili prilicno ostri i prema Austriji i prema takvima kao ja: "Ti ih bas mnogo hvalis!" nasta sam mu ja odgovorio "Nije ovo zavist sto oni imaju a mi nemamo, nego tuga sto i mi nemamo ono sto oni vec imaju." I jos uvek je tako. Ovde je to izrazeno vise, u sadasnjoj Sloveniji verovatno daleko manje ali to je to.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

fade
Šalingrad

Član broj: 43688
Poruke: 2906
*.emea.ibm.com.



+69 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?26.07.2010. u 11:14 - pre 167 meseci
Citat:
žutokljunac: Ja nisam otišao, a blizu sam, ali radim u "inostranstvu". Žao mi je što sam otišao, ali kada dođem na granicu i vidim srpskog policjalca ili carinika, žao mi je što trošim pare na odlaske kući, a ne na neka putovanja.


To stoji, neki se ponasaju tako da zazalis sto si uopste i krenuo kuci.

Doduse, one tete na prvoj pumpi cim predjes horgos su bas fine, a i uvek vruc burek :)
Ko zna zna, ko ne zna 6.
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?26.07.2010. u 12:43 - pre 167 meseci
Ali kad mi vozaci traze po 1e kao za carinike da prodje lakse.

PA NE SVERCUJEM JA NISTA I NECU DA PLACAM I KARTU I PRTLJAG JOS I CARINIKE!!!
 
Odgovor na temu

profin
Frankfurt am Main

Član broj: 180922
Poruke: 491
*.web.vodafone.de.



+99 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?26.07.2010. u 20:02 - pre 167 meseci
Bas ovih dana razmisljam o tome. Dve godiine nisam bila kuci a mogla sam. Jednom sam otisla na 5 dana i toliko depresivna se vratila kuci, da nemam reci. Nisam ni postala svesna koliko sam se navikla na zivot ovde, sve dok nisam otisla dole. Posle toga mi se i nije islo. Bili moji i to mi je dovoljno.
Sada sam bas u tripu da mi nedostaje sve pa cemo ici na tri nedelje ali poznajem ljude koji malo malo pa idu. Ne znaju ni oni gde su i gde zele da budu. Stalno pricaju o tome kako im je lose ovde- ne znam samo zasto ne idu u SR ako im je lose?
Sto se standarda tice, meni je sasvim dovoljan pokazatelj da za sve sto zelim da kupim ne moram da se prebrojavam i cimam. O vracanju nema govora za sada. Nisam ni dosla ovde da bih se vratila. Gradim svoj zivot sa porodicom ovde i bas bas uzivam.
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?27.07.2010. u 14:57 - pre 167 meseci
nije rasejanje najveci problem naseg naroda. Puno gore je sto se Srbija ne pomera napred vec stavise i nazaduje. To izbija iz glave svaku ideju o povratku.

Nije miz ao sto sam otisao, ali mi je zao sto je Srbija propala.
 
Odgovor na temu

sale72

Član broj: 90938
Poruke: 43
*.vodafone-net.de.



Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?28.07.2010. u 09:11 - pre 167 meseci
Apsolutno saglasan. Zao mi je, mnogo mi je zao zato sto nemam nijedan valjan razlog da se vratim.... Naprotiv...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
62.240.24.*



+586 Profil

icon Re: Da li vam je zao sto ste otisli?30.07.2010. u 12:39 - pre 167 meseci
Evo me bas u Srbiji trenutno, gde svaki put kad dodjem skontam da sam doneo dobru odluku i otisao - posebno zbog dece.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Da li vam je zao sto ste otisli?

[ Pregleda: 4588 | Odgovora: 12 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.