Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pink raskida saradnju sa Grandom

elitemadzone.org :: MadZone :: Pink raskida saradnju sa Grandom
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23927 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 12:02 - pre 167 meseci
Citat:
mmix: Ma vama je opao standard u procenjivanju ;) ono daj sta das pa makar bili falseri koji nocu tezgare kao kaficka ziva muzika :D Podsecata me na mene koji gleda svakave gluposti na SyFy-u ocajan za dobrim SFom koji nikako da dodje :)

E, gde je jedan EKV, orgazam, idoli, tri tackice. Iako nisam voleo sve sto se izdavalo, niko nije mogao poreci tu energiju koja je postojala kao ni kvalitet muzike koju su pravili, ako nisi bio psihodelican uvek si imao da nadjes nesto da ti se svidja. A sta danas, ovo sto je na linku? Sta je to? Vojvodjanska balada depresivnih paora? Poslusao sam sad na YT jos neke stvari od tog goribora i doslo mi da se roknem u lobanju ili bacim sa terase. To je buducnost? Jbg, nije ni cudo da grand osvaja mlade, nisu svi bas ni spremni na suicid, muzika je trash al bar vidis sisu i nogu (daj sta das).


Hehhehe, nemoj da upadnes u tu zamku "u moje vrijeme...". A pri tom se uhvatis jednog benda, goribor, koji ti se eto ne svidja.
Jednostavno, muzika i zanrovi takodje evoluiraju i neces vise nikad imati EKV. I ne treba da ga bude, oni su bili jedni jedini.
Ali dobrih bendova ima ;)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 12:30 - pre 167 meseci
Nije fora da se ponovi bend kao EKV u toj formi , vec da budu originialni kao oni, da sviraju i pevaju nesto smisleno ,
i koliko-toliko da dobro produkcijski odrade albume .

Citat:

Ali dobrih bendova ima ;)

Voleo bih da cujem . O ukusima naravno necemo raspravljati :)

Viva lollapalooza
 
0

Tyler Durden
Tyler Durden
Beograd

Član broj: 4312
Poruke: 3379
*.verat.net.



+1365 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 12:58 - pre 167 meseci
Nezni Dalibor npr. je ok mladi bend koji obecava. Naravno, za one koji ne traze strogo rokerski zvuk.
To je samo jedan primjer, ali kao sto sam i rekao, nema ih bas mnogo ;-)
Beneath civilization's fragile crust, cold chaos churns...
 
0

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-3.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 13:08 - pre 167 meseci
Citat:

Naravno, za one koji ne traze strogo rokerski zvuk.

Gde su danas npr. grupe kao Familija , Babe , Vampiri koji su bili neki mainstream pop (sta vec)
Iako nisu po mom ukusu , bili su itekako kvalitetni i originalni bendovi .



Viva lollapalooza
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 13:14 - pre 167 meseci
inace, evo dobar site za "informisanje" o demo i neafirmisanim (pa i malo afirmisanim) domacim bendovima rok (pank,rege) scene
http://pljuga.com/
 
0

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 14:32 - pre 167 meseci
Rokenrol, ili mozda je sveobuhvatnije ako se to nazove "ne-estradna muzika" je u Srbiji duboko zakopana nakon 1999. i nikad se nije oporavila.
Do tada je rock scena nekako prezivljavala, cak je i imala neki "peak" sredinom devedesetih, narocito u vreme protesta 1996/97, kada je nosila i neku buntovnu notu. Pa cak je i Mitrovic tada poceo da ubacuje takav zvuk na svoju televiziju (u top listi "YU Top 10" svoje mesto su nasli bendovi kao sto su Veliki prezir, Goblini, Dza ili Bu, Eva Braun...).
Ali eto, te 1999. smo se spremali na rat protiv "mrskog Zapada", tako da je muzika drugacija od one koju je forsirala trula estrada (ma nek' je veselo i dok bombe padaju) i koja bi eventualno izazvala neki otpor sistemu (oslabila "borbenu moc"), u potpunosti istisnuta sa medija.
E sad, jeftina estradna muzika (neofolk, folk-pop, ljiga-pop) je bila "soundtrack" Milosevicevog vremena, ali ni nakon njegovog pada se bas nista nije promenilo kada je u pitanju rock scena. Ustvari, jos je gore.

Televizije trce za rejtingom i bas ih nesto zabole da u program ubacuju muziku za koju smatraju da im nece doneti sigurnu gledanost. Rokenrol je njima rizik. Eto, i televizija od koje se nekad ocekivalo da ce forsirati ne-estradnu muziku i odrzavati neki urbani duh (B92), vise nema nijednu muzicku emisiju. Cak je i "Jelen Top 10" prebacen na JaDni servis.

Kao sto je ovde vec pomenuto, ima bendova (pogotovo u poslednjih godinu-dve), ljudi hoce da rade, ali mediji su potpuno autisticni za njih.

A estradna masinerija je usla u sve drustvene pore i sada su ove orgije na relaciji Pink-Grand-FOX vest dana (nedelje, meseca) na svim medijima. To je najbitnije, svi se time bave...cela javnost nervozno grize nokte i pita se sta ce biti sa Grandom...kako bi srpski narod preziveo ako bi se (nedajboze) poklopili termini Grandovih emisija na nekoj drugoj televiziji sa "Farmom" na Pinku? Panika!! Kako gledati i jedno i drugo???
Eto, na svu srecu ovog maloumnog naroda, brak izmedju Pinka i Granda je spasen i ceka nas jos jedna plodna jesen uz pevaljke, Kursadzije i ostale primitivizme. I naravno, uz "Farmu".

[Ovu poruku je menjao acaradio dana 05.08.2010. u 15:42 GMT+1]
 
0

combuster
Ivan Bulatovic
Kraljevo

Član broj: 151351
Poruke: 4563
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linuxsrbija.org


+104 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 14:40 - pre 167 meseci
Citat:

Panika!! Kako gledati i jedno i drugo???


Masovna kupovina televizora sa Picture in Picture (PiP) opcijom :)

Raspitao sam se, spreman sam i za takvu varijantu xD
make love - !war
 
0

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 15:10 - pre 167 meseci
Citat:
Tyler Durden: Nezni Dalibor npr. je ok mladi bend koji obecava. Naravno, za one koji ne traze strogo rokerski zvuk.
To je samo jedan primjer, ali kao sto sam i rekao, nema ih bas mnogo ;-)


Ako je nezni dalibor mlad bend (u proseku imaju po oko 40godina a jos uvek nisu naucili da sviraju) koji je alternativa Grandu, onda nije ni cudo sto je Grand toliko popularan kod nas
 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 18:45 - pre 167 meseci
:)

 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 21:32 - pre 167 meseci
haha, joj...

video sam, dechache, link za sweeper, pre nego sto su ga, opravdano, sweepovali...
da sam izvalio da je obrisan ne bih komentarisao...

Citat:
Zasto me ne cudi to sto znas pesme Ace lukasa??


cekaj, sad pokusavas da dovedes u vezu fanove ace lukasa i goribora?
veruj mi da sam usamljen primer po tom pitanju...

acu lukasa znam zato sto volim da istrazujem i znam svasta, eto sad znam i za minesweeper iako mislim da su tesko...
aca lukas je inace muzicki obrazovan i bio je vrlo talentovan mladi pijanista; pre nego sto je postao HC narodnjak svirao je sa dinom dvornikom, tifom i viktorijom, pa se rokenrol uticaji osecaju u mnogim pesmama (na primer: http://www.youtube.com/watch?v=nOVZSwICGsU)
ali dosta o njemu, ne smatram ga nesto bitnom ni preterano kvalitetnom pojavom, ali ako bih morao da biram izmedju njega i sweepera, jasno ti je...

Citat:
uostalom po myspace statistici u pleyeru, koju sam uporavo pogledao, taj sweeper za jkedan dan ima vise slusanja nego goribor otkad postoje...


i to je kao neko merilo kvaliteta?
pa ima i taj grand o kome pricamo vise nego sviper i goribor zajedno pa na kub, pa to ne znaci da je grand kvalitet

Citat:
a sto se tice usviranosti, znam gitaristu benda vrlo dobro, i kako svira i koliko je muzicki skolovan, daleko vise od ovih repetirora (i njih znam) i dalibora, koji furaju neku psihodeliju jer nista drugo ne mogu ni da sviraju, pa samim tim teraju mlade ljude da slusaju grand i ostalu muziku...


ma verujem ja tebi, nisam ni rekao da ne znaju da sviraju, rekao sam samo da nije poenta u tome, covece.
a repetitor i dalibor nemaju maltene nikakve veze sa psihodelijom, kao ni ostatak popboks scene, ne znam otkud ti takve ideje...

Citat:
Upravo ta POPBOKS scena je poprilicno kriva sto je sve sto je alternativno, lose.. jer furaju samo bendove koji su slicni, koji sviraju neku psihodeliju, jer su snimali kod njih u studiju...


velika vecina popboks scene nije snimana kod njih u studiju. ne mogu da verujem da me teras da branim popboks :D
koliko god ih ne gotivio u sustini, svako ko promovise bilo sta sto nije grand je dobrodosao.
trebalo bi samo da bude desetak popboksova, svaki da fura neki svoj fazon, pa bi situacija bila mnogo drugacija...

Citat:
Kad ti je bitna lirika, poslusaj malo Six Pack ili Covek Bez Sluha


a zasto mislis da ih nisam vec slusao?

evo jednog teksta coveka bez sluha:
"Delfinu prelepi moj,sta god da pomislis
ovako blesav i lud vec te godinama trazim svud
sledjen pri pomisli da mozda i ne postojis
kiše dosadni ples, samo golica zedj
da ti pomerim sa cela tvrdoglavi taj pramen smedj
pa naslonim usne ko balon od sapunice"

a sad samo zamisli jednog sasu matica kako ovo peva uz harmoniku, i na keca se uklapa u grand...

uporedimo sa goriborom:
"A moja majka brine
šta drugo da radi
sin joj sve zna
samo ne zna da se prilagodi
a ja nešto slutim da baš tako i treba
da moj život crpi snagu iz nereda
i da volim i kad boli
da govorim i kad gorim
da pišem i kad jedva dišem
da skrhan smejem se
da čist iz ovih govana nestanem
i zauvek svoj mir pronađem"

ovo je vec malo teze zamisliti da izadje iz pera nekog narodnjackog tekstopisca, zar ne?


Citat:
A madjarska ima svetski poznate bendove na punk i hc sceni, o italiji, spaniji ili skandinavskim zemljama i da ne pricamo.. ali ta neinformisanost je tvoj problem, bolje ne pricaj o onome sto ne znas


opet obrces stvari. nisam rekao da madjari nemaju nista, ali nemaju nesto preterano vise od nas.
i ako su uspeli da proguraju nesto napolje, to je samo zato sto su bolje organizovani i medijski zastupljeniji, a ne zato sto su kvalitetniji (u proseku gledano, u nekim odredjenim zanrovima neke drzave sigurno imaju prednost)
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 22:12 - pre 167 meseci
Ogromna vecina muzike nastaje iz samo jednog razloga - profit.

Ako izuzmemo amatere, eksperimentalne postavke i neki mali % muzicara koji stvaraju iz ciste kreativnosti.. manje-vise se sve svodi na cist profit. Ono, ljudima to placa racune, sta god njihov PR menadzer pricao o tome.

Dakle, sve se svodi na pronalazenje mesta za sebe - to vazi kako za bendove/kompozitore/umetnike a tako i za izdavacke kuce. Jasno je da "mainstream" na bilo kom trzistu zauzima lavovski deo kolaca iz prostog razloga sto je najprofitabilniji.

Ostali imaju svoj "niche" - i to je to.

"Zvuk" je dinamicna stvar i menja se vremenom i katalizator promene je zapravo kompletno zivotno okruzenje individue koje se konstantno menja - fakat da danas nema puno "prave rock muzike" je samo posledica vremena - bas kao sto se sve ostalo u nasem okruzenju promenilo od 60-tih i 70-tih, tako se promenila i muzika... Pink Floyd, Led Zepellin vise ne mogu da postoje kao sto je Massive Attack kao sto vec ljudi pomenuse.

Neko ce reci, OK - hajde da uzmemo da je Pink Floyd zamenio neki Massive Attack - zasto nesto ne zameni Turbo Folk u Srbiji?

Pa to je isto tako prosto - treba se samo staviti u okruzenje gde se TF najvise slusa - a to je "unutrasnjost" Srbije... Da li vi mislite da se tu puno toga promenilo u zivotu/okruzenju/impresijama u poslednjih 30 godina? Prilicno sam siguran da nije - pa tako i muzicki ukus stoji zamrznut u vremenu.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-105.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 22:54 - pre 167 meseci
steta sto sada nisu 80e kada je rok bio mainstream :]

eto, sta uradi turbo folk, napravi rat medju "alternativcima" :D
nema potrebe za svadjom ljudi, svakom se nesto drugo svidja, tako je bilo vazda i bice vazda vekova

ali da je prilicno slaba rok scena danas, to se ne moze sporiti, kada na 10 kafica turbofokera imas 1 rokerski i mozda 2 koji pusta house... u nekim krajevima je tuzniji odnos u nekima je malo bolji, ali u proseku je tako nekako
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 23:27 - pre 167 meseci
@Horvat:
ma da bre, nek postoji sve sto neko voli da slusa, pa i taj grand, jbg, samo bi nacionalni servis kad je vec nacionalni mogao vise paznje da posveti domacoj sceni...

@Ivan:
tako je,
jedino se ne slazem da vecina radi zbog profita. mozda vecina ZELI da radi zbog profita, ali (kod nas barem) vrlo mali procenat ljudi u neturbofolk sferi moze da zivi od muziciranja. ovo pricam i iz licnog iskustva, moj bend je debelo u minusu otkad postoji (sto meni licno ne smeta, nisam u tome da bih preziveo), i tako je sa vecinom ortaka, pa i sa gorepomenutim goriborom, verujem i sa sweeperom, a i sa drugim vrstama muzike (bdat dzutim je izdao jedan od prodavanijih rep albuma kod nas a prodao je nesto tipa 500 kopija :D)

sa popboks scene vecina ljudi ima neke poslove sa strane ili ljude koji ih izdrzavaju, sa retkim izuzecima poput borisa mladenovica iz jarbola/sile/prezira/cegasvene, ali eto covek svira u 10 bendova i radi ton za jos 10, pa i ne cudi sto moze da zivi od toga...
 
0

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom05.08.2010. u 23:42 - pre 167 meseci
Citat:
Vole Domu: haha, joj...

video sam, dechache, link za sweeper, pre nego sto su ga, opravdano, sweepovali...
da sam izvalio da je obrisan ne bih komentarisao...


link je sweepovan 'naivni' decace jer se moderator uvredio posto je to bio odgovor na njegovo pominjanje neznog dalibora koga realno bilo ko normalan cuje odmah batali da ikad vise i pomisli na neku alternativu narodnjacima.


Citat:
Vole Domu:
cekaj, sad pokusavas da dovedes u vezu fanove ace lukasa i goribora?
veruj mi da sam usamljen primer po tom pitanju...

acu lukasa znam zato sto volim da istrazujem i znam svasta, eto sad znam i za minesweeper iako mislim da su tesko...
aca lukas je inace muzicki obrazovan i bio je vrlo talentovan mladi pijanista; pre nego sto je postao HC narodnjak svirao je sa dinom dvornikom, tifom i viktorijom, pa se rokenrol uticaji osecaju u mnogim pesmama (na primer: http://www.youtube.com/watch?v=nOVZSwICGsU)
ali dosta o njemu, ne smatram ga nesto bitnom ni preterano kvalitetnom pojavom, ali ako bih morao da biram izmedju njega i sweepera, jasno ti je...

Ne smatras ga PRETERANO kvalitetnom pojavom? lol i sta reci posle toga... na svu srecu te nisi fan sweeper-a, verujem kad bi imali fana koji gotivi acu crnog lukaca da bi odmah batalili gitare...
Mislim da samim tim sto neposredno i priznajes da jesi fan Aca Crnog Lukaca gubis svaku mogucnost da iko normalan uzme tvoje misljenje za realno a kamoli kritiku benda kao sto je Sweeper i Covek Bez Sluha... Jednim delom scena je i nikakva zbog takvih likova, do 1am su kvazi umetnici i slusaju avangardnu psihodeiju koji niko str8 ne bi mogao da slusa, niko vas ne razume, samo vi kapirate kako je ta muziak cool, a kad se spuste sa hemije i proradi alkohol onda krecu na Acu Lukasa i te ostale idijotarije koje slusate, ono ne mozete posteno da se proveselite bez turbo folka... ne kazem da je to tvoj slucaj, ali znam gomilu takvih, a ti sa ovim hvaljenjem ace lukaca definitvno ne zvucis bas najrazumnije
Treba dati taj prostor koji se daje smesnim popboks bendovima ovim ostalima, pa bi videli kako bi mnogo vise ljudi slusalo nesto drugacije od Granda, ali ljudi jednostavno nemaju nacina da saznaju za te bendove u doba kada su svi navikli da im se gotovo servira...



Citat:
Vole Domu:
i to je kao neko merilo kvaliteta?
pa ima i taj grand o kome pricamo vise nego sviper i goribor zajedno pa na kub, pa to ne znaci da je grand kvalitet

A mozes da budes maliciozan i da se pravis glup pa da postavis stvari na ovaj nacin. Grand ima najvecu medijsku potporu na ovim prostorima, te njega ne treba uzimati u obzir kada se porede 2 alternativna rock benda...
Broj fanova, slusanja, prodatih diskova, poseta stranica naravno da je to merilo kvaliteta.
Evo merilo je i da su sweeper izdali za universal music a goribor ne verujem da ce ikada imati normalnog izdavaca, merilo kvaliteta je to sto sweeper ima 30.000 fanova a goribor ima 1.619, sweeper ima 585.299 slusanja a goribor 64.915... a ne zaboravi da je goribor bend koga popboks gura do besvesti jer su snimali u njihovom studiju digimediji, a sweeper DIY bend, koji su sami sebi snimali album koji produkcijiski zvuci minimum 5x bolje i koliko ja znam niko ih ne gura, u svakom slucaju ne toliko otvoreno kao digimedia/popboks bendove. Ko zna sta bi tek bilo da su vise medijski zastupljeni...


Citat:
Vole Domu:ma verujem ja tebi, nisam ni rekao da ne znaju da sviraju, rekao sam samo da nije poenta u tome, covece.
a repetitor i dalibor nemaju maltene nikakve veze sa psihodelijom, kao ni ostatak popboks scene, ne znam otkud ti takve ideje...

A ne znam sa cime imaju veze.. POenta je da je to veoma nekvalitetno, da takva muzika koju oni sviraju nigde u svetu ne prolazi, niti postoji. Ja sam apsolutno siguran da oni nisu u stanju, tehnicki, da odsviraju ili smisle ista sto moze da zazvuci prijatno prosecnom slusaocu a ljudi kao ti ih predstavljaju kao neku alternativu grandu, pa onda nije ni cudo sto svi slusaju grand i Acu Lukaca.
Six Pack, Covek BEz Sluha, Sweeper, Tea Break i sl. su bendovi za koje nigde nisi moga da cujes, iako su mnogo organizovaniji i svi imaju svoju bazu vernih fanova, ali od raznih goribora i dalibora i slicnih gluposti ne mozes da ih vidis na tv-u, iako oni sviraju neku vrstu muzike koja je trenutno glavana alternativa mainstreamu u svetu, kao bendovi tipa Paramore, Green day, sum 41, blink 182. A sa kojim bendovima uporediti goribor, e-play?? Nema, to samo ovde moze da prodje, i onda se pitamo sto imamo Zvezde Granda...

Citat:
Vole Domu:velika vecina popboks scene nije snimana kod njih u studiju. ne mogu da verujem da me teras da branim popboks :D
koliko god ih ne gotivio u sustini, svako ko promovise bilo sta sto nije grand je dobrodosao.
trebalo bi samo da bude desetak popboksova, svaki da fura neki svoj fazon, pa bi situacija bila mnogo drugacija...

Vecina je snimana u digimediji, uostalom to im je jedan od glavnih uslova.
Sta reci o firmi koja pokusava da diktira scenu, tako sto pravi emisiju JELEN TOP10 na nacionalnoj televizji, gde je vec 3 nedelje na prvom mestu bend koji se zove Hypnotized, koji zvuci kao pokvarena ploca sa pevacem koji peva na engleskom jeziku sa naglaskom pijanog rusa, a na prvom mestu samo zbog toga sto je taj isti pevac direktor Apatinske pivare koja je glavni sponzor emisije... E zbog takvih digimedija, popboksova i slicnih likova rok scena i treba da propadne, jer nista nisu bolji od Granda, cak su i gori jer su to sve vukovi u ovcijem krznu...


Citat:
Vole Domu
a zasto mislis da ih nisam vec slusao?

evo jednog teksta coveka bez sluha:
"Delfinu prelepi moj,sta god da pomislis
ovako blesav i lud vec te godinama trazim svud
sledjen pri pomisli da mozda i ne postojis
kiše dosadni ples, samo golica zedj
da ti pomerim sa cela tvrdoglavi taj pramen smedj
pa naslonim usne ko balon od sapunice"

a sad samo zamisli jednog sasu matica kako ovo peva uz harmoniku, i na keca se uklapa u grand...

uporedimo sa goriborom:
"A moja majka brine
šta drugo da radi
sin joj sve zna
samo ne zna da se prilagodi
a ja nešto slutim da baš tako i treba
da moj život crpi snagu iz nereda
i da volim i kad boli
da govorim i kad gorim
da pišem i kad jedva dišem
da skrhan smejem se
da čist iz ovih govana nestanem
i zauvek svoj mir pronađem"

ovo je vec malo teze zamisliti da izadje iz pera nekog narodnjackog tekstopisca, zar ne?

Sta izvadio si najgoru CBS strofu i najbolju goribor po tvom misljenju? ne znam, ne razume se u narodnjake ali jbg CBS bolje zvuci i svakako je bend koji bi pre privuka mlade ljude da slusaju rok nego Goribor, a ti mozes da baljezgas koliko hoces, kako su oni kvalitetni ali to niko ne razume... Realno goribor nikad anece moci da prismrdi SiX pAcku po pitanju lirike.


Citat:
Vole Domu:
opet obrces stvari. nisam rekao da madjari nemaju nista, ali nemaju nesto preterano vise od nas.
i ako su uspeli da proguraju nesto napolje, to je samo zato sto su bolje organizovani i medijski zastupljeniji, a ne zato sto su kvalitetniji (u proseku gledano, u nekim odredjenim zanrovima neke drzave sigurno imaju prednost)


Kao sto rekoh madjari, svedjani, norvezani, nemci imaju svetski poznate bendove, i naravno da su kvalitetniji od onih bendova koji kod nas mogu da dodju do medijskog prostora. Kod nas su pandani tim bendovima ogavni plagijatori Van Gogh ili Riblja COrba
Mi smo imali jedan koji je bio stvarno svetskog kalibra, Eyesburn, ali nazalost ni oni nisu uspeli da opstanu na ovako malignoj popboksovoj sceni...

@Vole Domu
edit... tek sam sad video da ti zapravo sviras u nekom bendu, daj reci u kom, pa necu njega vise da pominjem da se ne bi osecao toliko prozvanim.
Goribor ili prateci bend Ace Lukasa ili oba? :p
Ajde nije fer da ja kao slusalac raspravljam ovde sa tobom kao izvodjacem, ti si u pravu za sve :D...

[Ovu poruku je menjao jerryrain dana 06.08.2010. u 00:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao jerryrain dana 06.08.2010. u 00:54 GMT+1]
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:06 - pre 167 meseci
au, brate, koliko neistina i nelogicnosti.
ajmo redom:

Citat:
link je sweepovan 'naivni' decace jer se moderator uvredio posto je to bio odgovor na njegovo pominjanje neznog dalibora koga realno bilo ko normalan cuje odmah batali da ikad vise i pomisli na neku alternativu narodnjacima.


link je sweepovan jer je bio cisto reklamiranje benda ...

Citat:
Jednim delom scena je i nikakva zbog takvih likova, do 1am su kvazi umetnici i slusaju avangardnu psihodeiju koji niko str8 ne bi mogao da slusa, niko vas ne razume, samo vi kapirate kako je ta muziak cool, a kad se spuste sa hemije i proradi alkohol onda krecu na Acu Lukasa i te ostale idijotarije koje slusate, ono ne mozete posteno da se proveselite bez turbo folka...


mislim da je prilicno retardirano da sad spekulises o mom zivotu, jer, prvo ne znas nista o njemu, drugo, to nikako nije relevantno za ovu raspravu.
kao sto ti rekoh, medj fanovima goribora neces naci nijednog vise osim mene koji je upoznat sa diskografijom ace lukasa.
droge i alkohol ne koristim vise od par puta godisnje (ako izuzmemo casicu uz rucak)...
sviram u eksperimentalnom bendu, i vrlo malo ljudi nas kapira, da...
slusam dosta eksperimentalne muzike, ali volim i poneku pesmu od ace lukasa, kylie minogue, secem se na skoro ceo opus sabana bajramovica, u kolima volim da cujem gipsy kingse, a imam i original disk slayera iz mladjih dana. bio sam i na Timbetovom (ex bad copy) koncertu i sjajno se proveo.
sa druge strane u zivotu nisam bio na koncertu ace lukasa...
toliko o meni i mom muzickom ukusu, koji je eto raznolik, i mislim da svaka normalna neiskompleksirana jedinka treba da ima takav ukus (raznolik), uz onu izlizanu frazu da se muzika deli na dobru i losu, a ne po zanrovima.
jel treba da slusam nesto zato sto je izaslo za universal?
ili ako slusam jedan popboks bend treba sve da ih slusam?
posto me stalno dovodis u vezu sa popboksom reci cu ti da ne posedujem nijedan album koji je snimljen u digimediji na svom kompjuteru...

Citat:
Evo merilo je i da su sweeper izdali za universal music

jbg, drugar, meni to nije nikakvo merilo.
universal mi nije nesto mnogo daleko od granda, kao i vecina tih ogromnih kuca, jer izdaju gomilu budalastina (pored nekoliko kvalitetnih stvari)
merilo mi je ako neko izda nesto za neki manji a kvalitetan label, tipa warp, anticon, ninja tunes, important records, ipecac, itd...

Citat:
a ne zaboravi da je goribor bend koga popboks gura do besvesti jer su snimali u njihovom studiju digimediji,


postoje odredjeni bendovi koje "popboks" gura do besvesti, ali goribor nije jedan od njih.
i NISU snimali kod njih u studiju. snimali su u hrvatskoj, i imali su albume i pre nego sto je popboks pisao o njima (izdavali su za zdenu)
popboks im ne organizuje koncerte. u principu jedina veza koju oni imaju sa popboksom je sto su se pojavili na jednoj kompilaciji...
i to je to.
veruj mi da je goribor DIY koliko se moze biti DIY. postoje 20ak godina, od cega su 15 proveli u dnevnoj sobi jednog od clanova, a tek od skora imaju pristup studiju i izdali su JEDAN album za vecu kucu. Ta kuca je hrvatska izdavacka kuca, a album se distribuirao kod nas pod licencom. to je standardna praksa, koja je postojala i u zlatna vremena u koja se svi kunete, kada je disciplina bila primorana da prvi album izda u sloveniji!!

Citat:
Green day, sum 41, blink 182

jbg, ovde cela nasa prica postaje besmislena, ako ti grindej i blink smatras kvalitetom i nekom alternativom, pazi boga ti.
oni su vrlo bliski mejnstrimu, i meni je zao sto ti verovatno ne znas za bendove kao sto je Mr. Bungle, sto samo pokazuje da je situacija manjevise ista u svetu kao i ovde, samo sto ovde mesto blinka i klonova ofspringa imas cecu... svejedno nisi u prilici da cujes sve i napravis pravi izbor...

Citat:
Vecina je snimana u digimediji, uostalom to im je jedan od glavnih uslova.


ne, nije.


Citat:
Sta reci o firmi koja pokusava da diktira scenu, tako sto pravi emisiju JELEN TOP10 na nacionalnoj televizji

popboks NE STOJI iza jelentop10...
iza jelena stoji gospodin koga pominjes par redova nize...

Citat:
a ti mozes da baljezgas koliko hoces, kako su oni kvalitetni ali to niko ne razume...


ma, razume, kako ne razume, koncerti goribora su uglavnom PUNI bez skoro ikakve reklame.
problem je samo sto NE ZNA dovoljno ljudi za njih.
ne moraju oni tebi da se svide, ali red je da cujes i za njih, pa da se odlucis za losu imitaciju green daya umesto za autenticni bluestriphop.
kapiras?
kao sto je poenta da ja cujem za sweeper i da znam da mi se to ne svidja.
svi treba da cuju za sve, a ne samo za acu lukasa i grand, pa onda nek prave izbor...

Citat:
Mi smo imali jedan koji je bio stvarno svetskog kalibra, Eyesburn, ali nazalost ni oni nisu uspeli da opstanu na ovako malignoj popboksovoj sceni...


sad je popboks kriv zato sto se eyesburn raspao?
daj bre, popboks nije ni postojao kad se eyesburn efektivno raspao...
a od tada, popboks uredno izvestava o kojotovim solo poduhvatima...

i nikako mi nije jasno kako mozes da pljujes po popboksu i velicas sviper u isto vreme, kad su maltene ista prica.
da se sviper postavio na popboksovu scenu, siguran sam da bi ih furali...

ovim se odjavljujem iz diskusije sa tobom, prestaje da ima smisla, a ionako smo zagazili debelo u off...

 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:10 - pre 167 meseci
hahaha, ne, ne sviram u goriboru, niti u pratecem bendu ace lukasa :D

moj bend je potpuno ireleventan za celu ovu pricu, jer nije ni u grandu, ni u popboksu, niti je deo rok scene koja umire, nije reprezentativan primer ni u kom smislu...

ali da ne bude da se stidim, evo linka:

http://music.myexit.org/biciklica
 
0

jerryrain

Član broj: 141562
Poruke: 231
*.dynamic.sbb.rs.



+45 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:15 - pre 167 meseci
POsto me mrzi da ti odgovaram na sve, recicu ti samo da o opusu Majk Patona mogu vrlo verovatno da te ucim, tako da pitaj ukoliko te nesto interesuje ili ti treba..

Ako je sweeper losa imitacija green day, goribor je samo bend u pokusaju, cuo sam ih, video kako sviraju, i jedne i druge, bavim se snimanjem, mogu d aprepoznam kvalitet.. sweeper ga ima, goribor ga nema, tacka

Kako si citirao deo samo za universal, a sve ostalo si kao zaboravio... naravno da je upseh da DIY bend u Srbiji izda za major label. treba imati neki kvalitet za to, goribor to nikada ne bi uspeli, a siguran sam da bi na prvu pristali da izdaju za major umesto za neki indi label za koji nikad niko nije cuo niti ce cuti

Sto se tice goribora, bio sam na snimanju u VETSu, kao i sto sam vrlo dobro uzpoant sa kompilacjiom koju je ta skola izdala.

Trece rekao sam da ne mislim konkretno na tebe, do 1am goribor od 1am aca lukas, jbg ako si se ti pronasao u tome..

Cetvrto, DIGIMEDIJA je vlasnik popboksa i radi emisiju JELEN TOP 10, isti ljudi stoje iza oba projekta, a od koga dobijaju pare je druga prica, tako da nema potrebe da siris neistine oko tako ocgledne stvari

Peto, preslusao sam tvoj bend... Svaka cast, ali daleko bilo da ti kritikujes bendove kao Sweeper ili CBS, realno


[Ovu poruku je menjao jerryrain dana 06.08.2010. u 01:29 GMT+1]
 
0

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:18 - pre 167 meseci
e, respect za Pattona, iznenadio si me zaista...

kako znas da digimedija radi jelen?
mozda sam stvarno u zabludi...

Citat:
Sto se tice goribora, bio sam na snimanju u VETSu, kao i sto sam vrlo dobro uzpoant sa kompilacjiom koju je ta skola izdala.


pa onda znas verovatno i da je to jedino sto je goribor izdao u srbiji...

takodje:
http://www.popboks.com/search.php?keyword=goribor

27 tekstova, od toga samo DVA direktno vezana za goribor, toliko o furanju...
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:19 - pre 167 meseci
Nikad cuo za sweeper i ajd da potrazim kad ono naisao na: http://www.youtube.com/watch?v=oOrA_Uz5654&feature=related
Ovo je zrelo samo neku disk kompilaciju koji bi dolazio uz neki teen girl casopis. Kopija lose kopije nekog tamo MTV produkta.
 
+1

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Pink raskida saradnju sa Grandom06.08.2010. u 00:22 - pre 167 meseci
Citat:
Peto, preslusao sam tvoj bend... Svaka cast, ali daleko bilo da ti kritikujes bendove kao Sweeper ili CBS, realno


al si ga preslusao za pet minuta :D
al dobro, tolko sam i ja na sweeper odvojio.

a ne razumem sta hoces da kazes sa ovim "daleko bilo"?


@HeYoo:

fala onoj rstvi da neko to vidi osim mene :D

i onda to neko naziva alternativom, jebga...
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Pink raskida saradnju sa Grandom
(Zaključana tema (lock), by Tyler Durden)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23927 | Odgovora: 133 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.