Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Poslovni site...

[es] :: Web dizajn i CSS :: Poslovni site...

[ Pregleda: 6444 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.26.EUnet.yu



+1 Profil

icon Poslovni site...23.01.2004. u 08:47 - pre 245 meseci
Trebam da napravim ocu poslovni site i želeobih da znam koji su mi programi potrebni za tu svrhu. Oblast je inženjering (filteri, pneumatski transport i sl)
Neka mi neko da linkove za dobre programe te svrhe!

[Ovu poruku je menjao Whirlwind dana 23.01.2004. u 19:26 GMT]
 
Odgovor na temu

Vertygo
Freelance.
Bg

Član broj: 2232
Poruke: 578
*.beograd-1.tehnicom.net

ICQ: 140494649


Profil

icon Re: Poslovni site...23.01.2004. u 18:07 - pre 245 meseci
Evo prva dva corporate sajta koja mi padoše na pamet, da ne kopam po linkovima :

www.ideo.com
www.razorfish.com
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
216.236.216.*

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 12:42 - pre 245 meseci
Moje (skromno) misljenje je da sajt firme ne bi NIKAKO trebalo da pravi NEKO KO NE ZNA NI KOJI SU MU PROGRAMI ZA TO POTREBNI!

Ispravite me ako gresim =[
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.79.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 12:58 - pre 245 meseci
Pa znas postoji sluceno nesto sto se zove knjiga...
 
Odgovor na temu

Ilija Studen
Novi Sad

Član broj: 3864
Poruke: 859
216.236.216.*

Sajt: www.activecollab.com


+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 13:09 - pre 245 meseci
Oprosti, ali postoji nesto sto se zove ISKUSTVO! I ono je presudno pri radu sa sajtovima firmi koje zele da posao bude kvalitetno odradjen.

Pozdrav i no hard feelings...
http://www.activecollab.com - Alat za upravljanje projektima
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.26.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 14:14 - pre 245 meseci
Mislim da si u zabludi... Ja sam 14 godina star i hocu da napravim site za caletovu firmu. Njemu i nije bas toliko bitno kako ce to estetski da izgleda vec da sadrzi sve potrebne podatke koji bi njemu bili potrebni za reklamu (vecim delom to radi i da bi se ja ucio)...
p0zdrav
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.dip.t-dialin.net

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 14:27 - pre 245 meseci
Reci caletu da resi sta hoce: da se reklamira, ili da vezba sina kako da pravi sajtove. Jer jedno i drugo (koliko uspevam da zakljucim iz dosadasnje diskusije, pogledaj samo sta je bluesman primetio) u tvom slucaju ne ide zajedno.

Sto se programa tice, dosta se govorilo o tome u proteklim mesecima. Pretrazi forum.

p.s.
Za reklamu je ipak bitno kako nesto izgleda. Ima ovde mnogo iskusnijih od mene koji ti to mogu potvrditi.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.yubc.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 14:56 - pre 245 meseci
Citat:
Whirlwind:
Ja sam 14 godina star i hocu da napravim site za caletovu firmu. Njemu i nije bas toliko bitno kako ce to estetski da izgleda vec da sadrzi sve potrebne podatke koji bi njemu bili potrebni za reklamu (vecim delom to radi i da bi se ja ucio)...

ovo je, nažalost, paradigma srpske poslovne svesti. svaki daljni komentar je potpuno izlišan.

@Whirlwind: da ne bi bilo flejma - dečko tebi svaka čast, ovo se ne odnosi na tebe...
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.127.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 15:01 - pre 245 meseci
Mislim da je tema totalni **** i da totalno odstupa od prvobitnog pitanja zato mislim da bi bilo najbolje da se deletuje jer ne moze da koristi ni da se sa njom obrise...

[mod-Toni: nema psovanja ]

[Ovu poruku je menjao Toni dana 18.02.2004. u 09:53 GMT]
 
Odgovor na temu

NikolaVeber
NikolaVeber
neradnik na porodiljskom bolovanju
Karlsruhe

Član broj: 5115
Poruke: 1254
*.rz.uni-karlsruhe.de

Jabber: nikolaveber@jabber.org
ICQ: 121532865


Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 17:16 - pre 245 meseci
Kvalitet teme je najcesce srazmeran kvalitetu pitanja koje otvara diskusiju.
A za programe malo pregledaj forume pre nego sto postavljas pitanja na koja je vec nekoliko puta (i preopsirno) odgovoreno.
Pop Servis "Paradise Tours"
Java User Group Karlsruhe
IT Dan - Srbija

Officer, I saw the driver who hit me - his name was Johnny Walker.
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.175.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...26.01.2004. u 17:51 - pre 245 meseci
Ovo se suvise izopacilo... Pricas totalne gluposti i hoces samo da nesto napises (pamet se iskazuje na drugi nacin). Mislim da je moja licna svar sta cu ja da radim i kako cu, ja sam samo pitao za informaciju a ti ulazis u moje privatne stvari i postavljas suvisna pitanja. Mislim da bi tebe savrseno trebao da boli ... sta cu ja da radim sa svojim site-om!
 
Odgovor na temu

Nikola Denić
Nikola Denić
Nis/Bgd

Član broj: 6571
Poruke: 1231
*.kru.sezampro.yu

ICQ: 42376797
Sajt: www.nixa.co.yu


Profil

icon Re: Poslovni site...27.01.2004. u 00:59 - pre 245 meseci
Pazi ovako ... Whirlwind ....niko ti ovde ne misli zlo ... samo je fora u tome sto moras malo da i mislis na kredibilitet tvog oca,jer ako mu ti napravis tek tamo neki site koji si uradio tako sto si prinaucio DW or GoLive ili nebitno koji WYSIWUG editor,i to ti jos bude site prvenac,verovatno ce biti velike sanse da taj sajt bude vise nego smesan....

Ne kazem da je tesko napraviti basic web site,cak naprotiv .. ali makar procitaj zadnjih recimo 200 tema koji su ovi dobri ljudi napisali ( preskaci postove korisnika manca,ako ne
zelis da ides stranputicom ),jer ce te ti postovi malo navesti da to sto uradis uradis sto kvalitetnije.

Next hint koristi google ( po meni alfa i omega za sve sto te zanima-pretraga naravno ),i google ce sa pravim kljucnim recima dati valjdane rezultate

I najbitniji hint,poslusaj ove postove... procitaj makar neki tutorijal/knjigu o web dizajnu,html-u or something... tek toliko da znas o cemu se radi sve tu ... a moze i relativno i apsolutno pozicioniranje strana itd... da ne duzim mislim da si shavtio poentu...

Pozdrav
ITSolutions - najeftiniji DialUp internet [ dialup flat za samo 275 dinara ]
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Poslovni site...27.01.2004. u 04:50 - pre 245 meseci
Mislim stvarno :)
Napali ste dete kao da vaš otac drži tu firmu a ne njegov. Dečko je pitao šta ga zanima, na nama je da mu damo odgovor. Još je mlad i neiskusan ali to sve ide sa godinama i nadoći će na to. Svi smo mi ovde počeli sa malim tatinim firmama ili firmama tatinog druga. Evo moj prvi sajt u Front Pageu je bio prezentacija igrice Mortal Kombat kada sam imao oko 13.-14. godina.
Dečko, instaliraj program koji se zove Front Page (ide uz MS Office). Malo čačkaj šta i kako ide, ubacuj slike menjaj bolje, nauči da praviš hiperlinkove i to ti je dosta za početak, posle ćeš se nadograđivati. Za dizajn pogledaj druge sajtove na www.cwd.dk i slobodno pokupi neke ideje, kažem ideje a ne delove. Ako hoćeš da praviš corporate-like sajt onda to mora biti tako i dizajnirano i koncipirano. Elegantno i pregledno. Slobodno pitaj kad negde zapne tu smo da pomognemo, i nemoj mnogo uzimati za zlo kada neko uzme da se pravi pametan, dođe to nekima ovde ponekad.

Srećan rad!
 
Odgovor na temu

Ivan Starčević
Zrenjanin

Član broj: 11619
Poruke: 470
*.0.EUnet.yu



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...27.01.2004. u 08:40 - pre 245 meseci
Hvla puno na savetu, FrontPage sam vec nesto i ucio pogledacu taj site...
P.S. A i onaj u potpisu :)

Bojan Bašić: obrisan nepotreban citat

[Ovu poruku je menjao Bojan Basic dana 30.01.2004. u 23:13 GMT]
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.verat.net

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Poslovni site...27.01.2004. u 08:52 - pre 245 meseci
Citat:
Igor Šalindrija:
Mislim stvarno :)
Napali ste dete kao da vaš otac drži tu firmu a ne njegov. Dečko je pitao šta ga zanima, na nama je da mu damo odgovor.


Ne znam na koga konkretno misliš (mozda na sve?) ali ako pažljivije pogledaš moj jedini post u ovom threadu, pa i dalje smatraš da sam ga napao, onda stvarno ne znam šta da kažem...Inače, stav koji sam izneo i dalje stoji, a nije moj problem što dečko ima gard, pa naše savete da je loša ideja da on radi sajt očevoj firmi doživljava na ovaj način...

A da ne spominjem da je tema poprimila ovakav tok i zato što su pitanja tipa "koji program da koristim da napravim sajt" prilično passé...

p.s. a mogla bi i da se zaključa tema...

[edit]
Disclaimer:
1. u ovom postu nikog nisam napao
2. ako neko misli i oseća drugačije, nek pogleda pod 1.



Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

igorsa

Član broj: 2522
Poruke: 2290
195.178.35.*



Profil

icon Re: Poslovni site...28.01.2004. u 16:24 - pre 245 meseci
Nisam nikoga napao, niti sam gledao ko je šta pisao, nego generalno preleteo sve postove i vidim šta ste odgovarali. Nije bitno ajde sad.
 
Odgovor na temu

cozi

Član broj: 6066
Poruke: 221
*.vdial.verat.net



+111 Profil

icon Re: Poslovni site...28.01.2004. u 17:24 - pre 245 meseci
najlakse i verovatno ces dobiti i najbolje rezultate ako sajt uradis u photoshopu i prebacis ga u html pomocu image ready.
pa pnda ako hoces u front page-u malo procistis sajt.
 
Odgovor na temu

Prodavac
Tomislav Acimovic
Beograd

Član broj: 20326
Poruke: 16
*.vdial.verat.net



Profil

icon Re: Poslovni site...06.02.2004. u 12:29 - pre 245 meseci
Brate, posto si pocetnik obavezno poseti ovaj sajt: http://www.avala.de/ Na njemu imas dosta informacija koje su ti dovoljne za pocetak. Takodje mozes da skines neki template pa po njemu malo da cackas i sklopis nekako svoj prvi sajt. Na adresi http://www.linkoteka.tk/ imas gomilu linkova koji ce ti veoma koristiti.
 
Odgovor na temu

ducka
Milos Dukic
Novi Sad

Član broj: 8386
Poruke: 596



+1 Profil

icon Re: Poslovni site...17.02.2004. u 05:47 - pre 244 meseci
Hajde bre da pomognemo decku.Moj predlog oko programa je DOS :-) a ako bas budes hteo neki bolji site tipa linkovi na njemu,obojena pozadina,tekst,med i mleko na statusbar-u:-))))))))),sad krece malo ozbiljnosti.Predlazem ti Macromedia Dreamweaver MX .Kupis knjigu lepo,sednes,odradis je za mesecak dana i to je to.Posle polako krenes da radi s site i sve bude cool.Oko knjige moj predlog ti je Mikro knjiga sa cd-om na kome ti je materijal za rad i trial verzija programa,a inace kroz knigu pravis prezentaciju Lights of the coasts(Svetionici obala USA)sto je odlcna praksa.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

[es] :: Web dizajn i CSS :: Poslovni site...

[ Pregleda: 6444 | Odgovora: 18 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.