Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

pomoc oko seminarskog rada

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: pomoc oko seminarskog rada

[ Pregleda: 5442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

punkey
Daniel Trifunovic
Student
Beograd

Član broj: 1028
Poruke: 43
*.teol.net

ICQ: 309629465


Profil

icon pomoc oko seminarskog rada23.01.2004. u 19:37 - pre 245 meseci
postovanje svima. dobio sam u skoli zadatak da napisem seminarski rad iz informatike na temu "koristenje racunara u medijima". da li biste mi mogli pomoci oko opisa i pojasnjenja teme. da mi razlozite o cemu bih to mogao pisati. unapred zahvalan.
 
Odgovor na temu

MissPiggy:)

Član broj: 18179
Poruke: 210
*.conceptual.net.au



Profil

icon Re: pomoc oko seminarskog rada24.01.2004. u 07:29 - pre 245 meseci
Zdravo punkey,

Bas osvjezajuce kad vidis da autor topika ne trazi da prepise seminarski rad, i nakaci svoje ime na to. :)

Zanimaju me sljedece stvari, jer od njih zavisi koliku kontribuciju mogu da dam:

1. Duzina seminarskog (da li su vam dali odredjen broj rijeci?)
2. Da li znas engleski?
3. Kada trebas da predas?
4. Da li znas sistem po kojem trebaju da se rade reference u skoli (tj. odakle citiras informacije itd.?)
5. Za koji je ovo razred namjenjeno? (Osnovna/srednja skola?)
6. Koliko si spreman da odvojis vremena da radis seminarski? Hoces aljkavo (nikako) ili ti je stalo da uradis 'nesto'?

Ovo je neohodno da shvatim 'odakle dolazis' - tj. da imam neku ideju o mogucnosti izvodjenja tvog plana.

Za pocetak, predlazem da zalijepis tri-cetiri papira, i napravis jedan ogromni. Uzmes olovku u ruke, i napravis tkz. 'brainstorm'. :)

U centru napisi kljucne rijeci - KORISCENJE RACUNARA U MEDIJIMA....zamisli da je to drvo, i nacrtaj sebi grane...

npr. dvije grane (jeste da je drvo malkice zakrzljalo za pocetak, ali, polako...).. jedna grana...mediji...druga grana kompjuteri. Preporucljivo je da ih stavis da suprotne strane, jer ti je bitno da razradis ove osnovne koncepte, pa tek onda da stavis stvari koje se poklapaju...

Koja je definicija medija...
(nadji u rjecniku, na kompu itd.)
...i dok sve to radis...biljezi odakle si iskopao informacije, da ne moras kasnije da gubis vrijeme i da trazis reference nanovo!


Pocni od definicije
pa druge grancice....
primjeri - 'razgranala se grana jorgovana - qq' - TV, radio, novine...internet...nacin na koji komuniciras sa ljudima......eto npr. imas vizuelne stvari, audio stvari...jel nesto mirise? ...pa onda...TV...druge grancice...imas reklame, imas programe (pa u programima imas....serije, crtane, vijesti, blaaa bla blaaa) ...znaci klupko je pocelo da se odmotava...

TV je audio i vizuelno: slika, rijeci...itd.

Idemo na radio...to je AUDIO...uradis istu stvar za radio kao sto si uradio za TV - samo trebas da ubacis cake kao sto su limitacija na audio...itd.

Novine (iliti vizuelno) - opet slika, rijeci, ali nema audio...
-posteri
-novine
-letci
-bla bla bla....

Mislim da si shvatio progresiju...


Vazno je da nabacas sto vise stvari koje mozes da se sjetis u tom trenutku - makar ne izgledalo povezano! Sve sto te asocira na medije treba da se nadje na toj strani...

ako ne budes imao ideju gdje da nakacis extra grancice, kreni da skrabas sa strane...npr. sta je od ovih stvari obradjeno kompjuterima?

(ili sta moze da bude obradjeno)...

Sve zavisi od kompova?
Nista ne zavisi?...

AKo nesto zavisi, STA je to?

identifikuj,

pa onda pocni od jednostavnih stvari...kao sto je word processing...kada su bili pocetci...kada vidis da je bio 'boom'...sada se te stvari cine neophodnim...pa onda kreni da maltretiras ljude na sljedecim forumima:

Izdavastvo i sl. (knjige! A-hA! ...pismena forma komunikacije)
-gdje oni koriste kompove...

Audio i vizuelne tehnologije...
-predlazem da maltretiras moderatore foruma. :) - jer oni su uglavnom zahuktani za svoje teme i obozavaju da pricaju o stvarima koje ih zanimaju...

Graficki dizajn...

Procitaj sta se radi..

Sve je povezano...

I naravno...ne zaboravi INTERNET..

webdesign (programming and design)...prave se kombinacije...


MULTI-media...

Multi- ....kao prefiks...nekoliko (vise od jedan u svakom slucaju)...



pa skreni na E-marketing...

Poenta je da se kompjuteri koriste kao 'tools' iliti pomocni alat, gdje su kljucne stvari (bitne stvari) LJUDI - njihov expertise and skills...i kako oni manipulisu sa tim...i naravno sta klijent hoce...a klijent ...daj neki hipoteticki primjer:

npr. klijent hoce da obavjesti ljude kako je njegova fabrika napravila najbolju vrstu papuca na Balkanu. :))

....za razradu topika mislim da si sposoban i sam...


Ipak, evo ti dva linka, od cega da pocnes. Ne zamjeri sto je na engleskom, ali mislim da je bitno da imas neku vrstu plana...kako ces da napravis progres..i stignes do cilja (da napises taj projekat). Vazno je da imas metodologiju, i da budes spreman da razmisljas o novim stvarima - cak i da nepoznat teren. :) Ako ti se ne svidja moja metodologija, nemoj da se bojis da stvoris SVOJU. Ovo je samo pocetak, a na tebi je da nastavis. Ako budes krenuo da stucas, nemoj da odustajes - daj sebi dovoljno vremena - pa cak i da uradis pola sata kvalitetnog rada dnevno - to je bolje nego da se smaras 8948349753903470 sati pred dan kada trebas da predas seminarski.

Pogledaj linkove...mozda ti pomognu...jeste da su neke osnovne stvari, ali mislila sam da mogu da posluze - ovo je sa mog faksa.

http://lisweb.curtin.edu.au/study/topic.pdf

http://lisweb.curtin.edu.au/study/topic_diagram.pdf

MissPiggy:)

P.S. Ne zaboravi da stavis ES u bibliografiju. (Nadam se da znas razliku izmedju referenci i bibliografije, ako ne znas, nista te ne kosta da pitas).
 
Odgovor na temu

punkey
Daniel Trifunovic
Student
Beograd

Član broj: 1028
Poruke: 43
*.teol.net

ICQ: 309629465


Profil

icon Re: pomoc oko seminarskog rada24.01.2004. u 12:33 - pre 245 meseci
iskreno ne pisem seminarski sebi nego pokusavam da pomognem drugarici. inace svidja mi se ovaj metod, metod koncentracije na pojam i zapisivanje asocijacija u umu vezane za njega. citao sam o tome, svidja mi se, razvijas sebe i rad treba da ti postane igra. okej, dosta o tome. hvala ti puno na odvojenom vremenu, postujem to. obavezno cu joj reci da stavi greetz: ES i meni ;o). posto nemam pojma sta je bibliografija ali imam vujakliju pa cu se potruditi da procitam. jos jednom hvala puno, mislim da sam shvatio poentu.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za učenje :: Seminarski radovi :: pomoc oko seminarskog rada

[ Pregleda: 5442 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.