Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

XP jede piksele bitmapa u meniju

[es] :: C/C++ programiranje :: XP jede piksele bitmapa u meniju

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon XP jede piksele bitmapa u meniju13.08.2010. u 16:25 - pre 166 meseci
Radim u MFC-u. Napravio sam meni, kod koga se u fazi izvršavanja postavljaju ikone stavki menija pomoću metode SetMenuItemBitmaps klase CMenu. Pod operativnim sistemom Windows 7 sve radi savršeno, ali pod Windows XP operativnim sistemom ne bude prikazana cela ikonica, već je odsečena po par piksela, kako po horizontali, tako i po vertikali. Da li je neko imao sličan problem?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
*.dynamic.sbb.rs.



+2790 Profil

icon Re: XP jede piksele bitmapa u meniju16.08.2010. u 10:04 - pre 166 meseci
Problem je zapravo u tome što su stavke menija premale visine (i prostor za ikone je premali po širini), pa ne stane cela bitmapa. Windows 7 automatski povećava, dom Windows XP to ne čini. Postoji li način da se stavke menija povećaju kako bi stala cela bitmapa?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

deerbeer
Beograd

Član broj: 174418
Poruke: 1189
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+395 Profil

icon Re: XP jede piksele bitmapa u meniju16.08.2010. u 10:13 - pre 166 meseci
Cini mi se da ne , osim ako su ownerdraw meniji .

Uopsteno govoreci default geometrija prozora se dosta razlikuje od XP-a preko Viste do win7
(debljina okvira prozora ,sirina skrolbarova, visina title-bara, stavke menija itd.. ) tako da bilo kakve nestandarnde izmene na prozorima i UI tj. njihova kastomizacija povlaci za sobom testiranje na sva 3 OS-a zajedno sa f-ijom GetSystemMetrics..

Viva lollapalooza
 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4902
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: XP jede piksele bitmapa u meniju16.08.2010. u 10:39 - pre 166 meseci
Kao sto reče deerbeer, proveri da negde u svom kodu (možda u okviru funkcija/metoda) nemaš [url=http://en.wikipedia.org/wiki/Magic_number_(programming)]magicne brojeve[/url]. Novi OS-ovi su uveli dosta novih pravila po pitanjima razmera svega živog, pa je potrebno prethodno "meriti", da bi se odredio klijentski, radni deo. Ne znam konkretno detalje tvog koda, ali nekada je bolje ići na to da što više poravnavanje bude AllClient (ne znam kako je kod MFC), jer tada kontrola sama vodi računa dokle može da se pruži.

Za grupisanje vise vizuelnih kontrola (pogotovo pravljenih dinamički), nekada je dobra strategija da se sve strpaju u neku roditeljsku kontrolu Panel, ToolBar, ... sve zavisi sta nudi MFC. Tada se jednim potezom vrsi enable/disable, refrashovanje, premestanje - jer je sve "apsolutno" u odnosu na taj panel, a "relativno" u odnosu na ostatak GUI elemenata aplikacije.


Druga mogućnost za pojedene piksele može biti povezana sa tvojim prethodnim zahtevima za parcijalo refreshovanje. Možda je ngegde nešto ispušteno, pogledaj reprezentativne primere.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: XP jede piksele bitmapa u meniju

[ Pregleda: 1621 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.