Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom

[es] :: Elektronika :: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom

[ Pregleda: 5558 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom24.08.2010. u 10:08 - pre 165 meseci
pozz svima...

ima li neko ideju ili projekat kako bi se mogao napraviti uredjaj za dojavu nekog alarmnog stanja ali prego GSM-a ? znaci nesto sto bih zakacio na bilo koju alarmnu centralu i kad centrala aktivira alarm, sirenu ili neki izlaz tipa 0/1 tj kad taj uredjaj dobije uslov, da posalje poruku ili pozove broj koji je definisan u uredjaju ili kartici koja je u njemu ili u nekom mobilnom koji je nakacen na taj uredjaj...
 
Odgovor na temu

yu1ny
Beograd KN04ET

Moderator
Član broj: 85832
Poruke: 1793
*.ptt.rs.



+13 Profil

icon Re: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom24.08.2010. u 10:15 - pre 165 meseci
Razmišljaj na temu: 12V na sireni kad se uključi - rele - dve žice zalemljene na tastaturi telefona na broju 1 (govorna pošta)
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom24.08.2010. u 14:06 - pre 165 meseci
ma daj nesto profesionalnije :) mislio sam da preradim onaj gsm prisluskivac , ali ako ima nesto sto mogu da napravim jednostavno i jeftino , to bi mi odgovaralo....
 
Odgovor na temu

vranjin
Vranjin Vanja
Kikinda, Podgorica

Član broj: 37295
Poruke: 716
*.crnagora.net.



+4 Profil

icon Re: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom24.08.2010. u 18:42 - pre 165 meseci
Pogledaj ovd http://www.elektronika.ba/501/gsm-call-alarm/ poz
 
Odgovor na temu

shadow88
shadow88
Tehnicar automatike i elektronike Dizel
elektro agregata
Energoglobal d.o.o
Novi Sad

Član broj: 217056
Poruke: 3065
82.117.202.*

Jabber: ljubicicrobert@yahoo.com


+66 Profil

icon Re: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom24.08.2010. u 23:22 - pre 165 meseci
hvala na odgovoru i linku ali ovo sam vec nasao :) zanima me da li ovakvi moduli rade i sa novijim modelima telefona sa USB portom ako se na serijsku komunikaciju nakaci neki sklop koji ce da regulise komunikacij sa serijske na USB i obrnuto ?

i jos jedna molba , ako neko ima kompletan projekat GSM prisluskivaca da mi posalje, bio bih mu zahvalan, ili neki uredjaj u koji se direktno ugradjuje kartica , tj da radi bez mobilnog telefona, GSM prisluskivac radi bas ovako, spakovan je u malo pakovanje i moze da radi po principu da kad oseti neki zvuk , pozove definisan br telefona, a to bih lako preradio ako mu iscupam mikrofon pa ubacim neko kolo, neki melody generator na ulaz zvucnika, pa kad to kolo dobije napajanje usled aktivacije alarma, a prisluskivac na ulazu dobije zavijajuci ton, automatski ce pozvati vlasnika i ovaj akd se javi cuce zavijajuci ton, a ne mora ni da se javi, dovoljno je da u imenik upise broj kartice koja je u prisluskivacu kao "ALARM" ili slicno, pa odbije poziv....

a moze i da se napravi opcija da se sa mikrofona iz kuce prenosi zvuk do vlasnika preko prisluskivaca, tj posle aktivacije da se vremenski definise da posle par sekundi neki preklopnik na ulaz prisluskivaca prebaci sa sirene na mikrofon...

ali preskupo je kupovati te prisluskivace , kladim se da je jeftinije napraviti nesto slicno.

pozz svima, i u napred hvala na buducim odgovorima
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: GSM alarmna dojava sa nekim mobilnim telefonom

[ Pregleda: 5558 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.