Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13704 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 15:07 - pre 166 meseci
WTF, bre

Evo ga tekst... neverovatno.

Citat:
Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!

Savet Evrope preporučiće vlastima 47 zemalja članica da u svojim uredima i dokumentima više ne koriste "seksistički jezik" i time da doprinesu ravnopravnosti žena i muškaraca.
Nije više "mama" već "jedan od roditelja"

Prema navodima nemačkog dnevnog lista "Bild", u rezoluciji Parlamentarne skupštine Saveta Evrope na ovu temu se, između ostalog, navodi da "izraz 'žena u kući' (za 'domaćicu') odslikava tradicionalno gledanje na ulogu polova koja koči ravnopravnost".

Inicijativa za ovo došla je od socijalističke poslanice u švajcarskom parlamentu Doris Štump koja je zatražila da se žene više ne predstavljaju kao "pasivna, manje vredna bića, kao majke i seksualni objekti".

Iz Švajcarske je već došlo niz predloga za "novi jezik" koji bi trebalo da koriste upravni organi zemalja članica Saveta Evrope, prenosi "Bild".

Tako bi izrazi "majka" i "otac" trebalo bi da budu zamenjeni rečima "roditelj" ili još bolje "jedan od roditelja".

"Pešačka zona" trebalo bi da se zove samo još "zona za šetnju", "kurs za početnike" morao bi da se naziva "osnovni kurs", a "parking za posetioce" samo još "gostinski parking". Reč "momčad" trebalo bi da bude uvek zamenjena sa "tim" ili "ekipa".

http://www.vesti-online.com/Ve...vet-Evrope-zabranjuje-rec-mama
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip0.t-ipconnect.de.



+7177 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 15:42 - pre 166 meseci
Pametne stvari stizu od socijalista svih boja :-) Btw, "Savet Evrope" ne moze nista da "zabrani" - sam naslov je tendenciozan, mogu samo da "preporuce" clanicama da nesto promene.

Ali da gube vreme - gube. Samo na ovom primeru se vidi koliko je postala besmislena ta organizacija (Savet Evrope).

Treba ovom svetu jos jaca ekonomska kriza da se desi, da ljudi stvarno krenu da se pitaju na sta se trosi novac koji im drzava otima. Posle WWII se pazilo na svaki prokleti cent - a danas smo postali toliko "bogati" da mozemo da finansiramo stotine hiljada bezimenih prekomerno placenih birokrata da se bave kosinom banana i analizom seksizma u reci "majka" #)(@*&@#)(*#.

Evo te debate, obratiti paznju i na podrsku iz Srbije :-)

http://assembly.coe.int/Main.a...Records/2010/E/1006251000E.htm

Citat:

Ms KOVÁCS (Serbia) – Thank you, Madam President. Dear colleagues, ladies and gentlemen, on behalf of the political group that I am representing, I express my thanks to the rapporteur, Mrs Stump, for her work and for this report.

I would like to present you with some facts. The media plays an important part in the political process. It is not regarded as a part of the state institutions, but is often referred to as the “fourth power” due to its influence on public opinion.

Women are often represented in the media only in their traditional roles assigned by society. It is therefore essential to promote training, education and awareness-raising actions in order to learn how to recognise, be aware of and overcome stereotypes and to strengthen women’s visibility in the media. We need a more balanced and non-stereotyped representation of women and men in the media in order to overcome obstacles to gender equality.


Koja je to gomila besposlenih prekomerno edukovanih karaktera, koji su finansirani od strane sveta koji zaista nesto radi i privredjuje.

Ocigledno je teska kriza jedini spas... Homo Sapiens je ocigledno sposoban da se racionalno ponasa prema resursima jedino kada mu preti glad :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Lesli Eldridz

Član broj: 63727
Poruke: 626
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+558 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 15:56 - pre 166 meseci
A i tada ne svi. Sta da radis, takvi su oni.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 16:09 - pre 166 meseci
Nekada je bilo:

Učiteljica: Perice, kako ti se zove mama ?
Perica: Marica
Učiteljica: A čime ti se bavi tata ?
Perica: On je kovač.

A sada će biti:

Učiteljica: Perice, kako ti se zove jedan od roditelja ?
Perica: Đorđe.
Učiteljica: Ma ne taj, onaj drugi.
Perica: Pa nema drugog učiteljice, zbog političke korektnosti, oba roditelja su prva.
Učiteljica: Au jeste, u pravu si, kako ti se zove onaj prvi roditelj što nije Đorđe ?
Perica: Marica
Učiteljica: Lepo, a čime ti se bavi jedan od roditelja ?
Perica: Krojenjem
Učiteljica: Ma ne taj, nego onaj drugi ?
Perica: Aha, pa Đorđe je kovač, i nemojte više govoriti onaj drugi učiteljice, jer to nije ravnopravno, oba roditelja su prva. Ako tako nastavite moraću da vas prijavim vlastima.
Učiteljica: E pa dobro, a ti više nemoj da me zoveš učiteljice, jer zbog ravnopravnosti polova postoje samo muški i ženski učitelj, nikako učitelj i učiteljica.
Perica: Dobro učiteljice.
Učiteljica: E sad je dosta, ideš na sud zbog seksualne diskriminacije.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 16:54 - pre 166 meseci
Citat:

Inicijativa za ovo došla je od socijalističke poslanice u švajcarskom parlamentu Doris Štump koja je zatražila da se žene više ne predstavljaju kao "pasivna, manje vredna bića, kao majke i seksualni objekti".

da se kladimo da doticna nije mama
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 17:38 - pre 166 meseci
Uravnilovka, bato i to u svim oblastima.
Ti eurosocijalsti su gomila likova koja prdi i krcka lovu. Ne svoju, jasno.

Kako ce se tetka zvati - jedan od srodnika jednog od roditelja?
Crveni...

 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 17:41 - pre 166 meseci
Ja se plašim dece kojima prva reč neće biti "mama" već "jedan od roditelja".
 
Odgovor na temu

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 17:53 - pre 166 meseci
Ja se više plašim kako ćemo morati da psujemo.
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 17:56 - pre 166 meseci
Pa to je bar lako, "Vodim ti ljubav sa jednim od roditelja ženskog pola" ili "Da ideš ti lepo u reproduktivni organ jednog od roditelja ženskog pola" :)

Mene više brine kako će sada izgledati telefonski razgovori dece sa roditeljima. Ono, javi se keva, a omladinac kaže "E ćao roditelju, daj mi onog jednog od roditelja što nisi ti, da ga pitam nešto" :)
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 18:02 - pre 166 meseci
a sta cemo sa recima muskarac i zena?
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.40.*



+744 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 18:17 - pre 166 meseci
Pa to je lako, od sada se koristi samo osoba. Ako se trazi specifikacija pola (zbog recimo koriscenja WC-a, kupovine odece itd.) e onda se kaze "trenutno muskog" ili "trenutno zenskog" pola, jako je bitno da se kaze trenutno, kako se ne bi potencirala bitnost pola kao neke tamo trajne i bitne osobine, i tako vrsila seksualna diskriminacija.

Takodje pozeljno je koristiti samo neutralna imena, npr: Vanja, Adreja...
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 18:21 - pre 166 meseci
Sve je to zamišljeno da se izbegnu konfuzije ako su oba roditelja muškog pola. Šta će ti "mama" u tom scenariju? :D
 
Odgovor na temu

geniuxx
Po ugovoru
Nis

Član broj: 90041
Poruke: 226
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+68 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 18:34 - pre 166 meseci
Dokon pop i jariće krsti...mada i krštenje jarića ima više smisla od ovoga...
Koliko neko/a treba da bude dokon/a i iskompleksiran/a da bi izmišljao/la ovakve debilizme? I to neko naziva "demokratijom"? Čisto zombiranje. Jel' se ono u Evropi beše poštuje "pravo na različitost"? Ili to ne važi za prirodne različitosti?
A ne bi me čudilo da jednoga dana usvoje neki zakon, po kome bi svako novorođeno dete bilo podvrgnuto operaciji pretvaranja u hermafrodita, radi jednakosti, jel'te...
Citat:
Ivan Dimkovic: Ocigledno je teska kriza jedini spas... Homo Sapiens je ocigledno sposoban da se racionalno ponasa prema resursima jedino kada mu preti glad


[cynicism]Vreme je za (nenuklearni) III sv. rat - dokazano najbolje rešenje za bilo koju mirnodopsku krizu, a i nakotilo se mnogo...[/cynicism]

Ništa ja ne potpisujem...!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 18:38 - pre 166 meseci
Porodica je stara meta komunista, pa je i ovo plod te price. Samo lepse upakovano, jer su promenili PR metode, ali cilj je isti - kolektivno vaspitanje dece.
Zato prvo treba depersonalizovati mamu.
Btw predlazu ukidanje reci koja je skoro u svim jezicima ista jer je to nesto sto ljudsko bice instiktivno izgovara.

Citat:
Program opisan u Manifestu je izražen kao socijalizam ili komunizam. Ova politika uključuje, između ostalog, ukidanje zemljišne svojine i pravo nasleđivanja, napredne pridošle poreze, i nacionalizaciju proizvodnih dobara i saobraćaja. Manifest takođe pominje i kontroverznu politiku ukidanja tradicionalne (buržoaske) porodice i uvođenje zajednice žena.


http://sr.wikipedia.org/sr-el/...%D0%B8%D1%84%D0%B5%D1%81%D1%82

Citat:


Ukidanje porodice!

Na čemu počiva današnja, buržoaska porodica? Na kapitalu, na privatnoj zaradi. U potpuno razvijenom obliku ona postoji samo za buržoaziju; ali ona nalazi svoju dopunu u prisilnoj lišenosti od porodice na strani proletera i u javnoj prostituciji.

Razume se da buržoaska porodica otpada otpadanjem ove njene dopune, a obe iščezavaju iščezavanjem kapitala.

Prebacuju li nam što hoćemo da ukinemo eksploataciju dece od strane njihovih roditelja? Mi taj zločin priznajemo.

Ali vi kažete da mi ukidamo najprisnije odnose, jer na mesto domaćeg vaspitanja stavljamo društveno vaspitanje.

A zar nije i vaše vaspitanje određeno društvom? Društvenim odnosima u kojima vi vaspitavate, neposrednim ili posrednim mešanjem društva, pomoću škole itd.? Komunisti ne izmišljaju uticaj društva na vaspitanje; oni samo menjaju njegov karakter, oni otimaju vaspitanje ispod uticaja vladajuće klase.

Buržoaske fraze o porodici i vaspitanju, o prisnom odnosu roditelja i dece postaju utoliko odvratniji što se više za proletere, usled krupne industrije, kidaju sve porodične veze, a deca pretvaraju u običnu trgovačku robu i oruđa za rad.


http://www.znanje.org/i/i26/06.../proleteri%20i%20komunisti.htm
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 19:14 - pre 166 meseci
Citat:
Isak666
Porodica je stara meta komunista, pa je i ovo plod te price. Samo lepse upakovano, jer su promenili PR metode, ali cilj je isti - kolektivno vaspitanje dece.
Zato prvo treba depersonalizovati mamu.


^ Bingo...

Pinkos su se samo preobukli u nove odore - "zeleni", "borci za prava XYZ"... a svi ti paravani kriju stare dobre komunjare koje bi da "kolektiv" tj. Tata Drzava propisuje kako ljudi treba da zive do najsitnijih pravila.

Can't teach old dog new tricks, sto bi Englezi rekli - pre ili kasnije kod crvenih ispliva glavni deo price ;-)

A osoba koja u reci "majka" vidi nekakvu diskriminaciju zena treba da potrazi savet psihijatra, a ne da bude "predstavnik naroda".

Inace, dobro pa je manija za nekadasnjim disidentima i slicnim karakterima sa ivica drustva po Evropi polako presusila... generalno je dobar deo drzava skrenuo prilicno u centar-desno... Kako presusuje lova, tako presusuje i poverenje u njuske cija se prica bazira na ovakvim ludilima.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 19:45 - pre 166 meseci
Citat:
Miroslav Cvejić: Sve je to zamišljeno da se izbegnu konfuzije ako su oba roditelja muškog pola. Šta će ti "mama" u tom scenariju? :D

pa i tata se "zabranjuje" ;)

bolje ipak "osoba s rupom" i "osoba s visuljkom"
tako se nigde ne pominje zensko,odnosno musko

sto se tice komunistickog napada na porodicu,primetio sam da su najmanje vezani za porodice oni koji nisu odrastali pod socijalizmom, prvenstveno amerika - sto se videlo tokom ove krize,kada su mnogi, umesto da odu roditeljima i rodbini u kucu otisli na ulicu

dok se oni koji su rasli pod socijalizmom uvek drzali porodice (naravno,uvek ima izuzetaka) - mnoga izvlacenja iz istocne nemacke u zapadnu nemacku, emigracije sa povlacenjem familije u istu i tako dalje

Citat:


A osoba koja u reci "majka" vidi nekakvu diskriminaciju zena treba da potrazi savet psihijatra, a ne da bude "predstavnik naroda".

podseca me na lika onog zenskog advokata iz simpsona, ko je gledao,zna o cemu pricam
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 20:56 - pre 166 meseci
Nema to veze sa vezanoscu.

To sto neko zivi samostalno, ne znaci da nema odnose sa majkom ili da nije vezan. To znaci samo da fizicki nije vezan, kao sto i treba sa bude izmedju dve odrasle osobe.


Mada, opet to nema veze sa ovom pricom.
 
Odgovor na temu

Izvoljski

Član broj: 254951
Poruke: 102
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+43 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 20:58 - pre 166 meseci
3.14cka joj materina usrana socijalisticka.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 21:10 - pre 166 meseci
A sta ce biti sa Hristom - em "bezicno" zacet, em nema jednog od roditelja, bas bedak! Kako ce se reci u buduce "kopile"? "Osoba male starosti, ciji je jedan od roditelja nepoznat"?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-138-125.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!02.09.2010. u 23:19 - pre 166 meseci
Citat:
Isak666: Nema to veze sa vezanoscu.

To sto neko zivi samostalno, ne znaci da nema odnose sa majkom ili da nije vezan. To znaci samo da fizicki nije vezan, kao sto i treba sa bude izmedju dve odrasle osobe.


Mada, opet to nema veze sa ovom pricom.

nisi razumeo sta sam hteo reci
ajd ovako primer
ti zivis s svojom familijom u nemackoj i (recimo da ste prosli taj korak odlucivanja) placate kredit za stan, zena i ti imate toliko da si priustite da vam ne remeti normalan zivot i onda se odjednom desi neka velika kriza (puj puj) i odjednom ne mozete vise placati kredit,niti rentirati stan, jedino sto vam preostaje je ili ulica ili da odete kod njenih (ili kod tvojih,nije bitno), moja pretpostavka je (a ti me ispravi) da bi otisli kod rodbine, a ne na ulicu
e to se masovno NIJE DESAVALO (koliko sam ja primetio) u usa

a ne da sam mislio da treba da vuce za rukav mamu svaki put kad oce da opere gace
i zato sam pominjao to, jer se u "socijalistickim" drzavama (i ex takvim) familije drze blize i "nadju se" u nevolji da potpomognu,a ne da sutnu svoje ko poslednji dronjak
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: verovali ili ne - Savet Evrope zabranjuje reč "mama"?!

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 13704 | Odgovora: 53 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.