Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Napad u Palati pravde

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Napad u Palati pravde

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13123 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 15:19 - pre 165 meseci
Ovaj forum oslikava svakodnevnicu, a koju ljudi koji ucestvuju u diskusiji svakodnevno dozivljavaju, i osecaju na svojoj kozi. Dakle, nisu krivi ucesnici nego drzava i "elita" koja vodi ovu zemlju, jer su od nje napravili to sto su napravili - prcvarnicu u kojoj ne vaze zakoni, u kojoj postoje kaste, u kojoj su kriminalci i moralni talog uzor, u kojoj sistem ne funkcionishe, i gde vlada apsolutna korupcija na svim nivoima. Mozda im je ovo dobar indikator njihovog uspeha, odnosno sta obican covek misli i kako dozivljava stanje u drustvu oko njega...

Ko zna, mozda su upravo to i hteli... mozda njima zapravo odgovara bezvlasce u kome su oni najvece ribe u bari...



[Ovu poruku je menjao a1200 dana 24.09.2010. u 17:09 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Igor Gajic

Član broj: 93194
Poruke: 747
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+987 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 17:40 - pre 165 meseci
@Pirossi

Zato sto se velika vecina ljudi u Srbiji ovako oseca:



 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 20:29 - pre 165 meseci
Citat:
a1200: Ovaj forum oslikava svakodnevnicu, a koju ljudi koji ucestvuju u diskusiji svakodnevno dozivljavaju, i osecaju na svojoj kozi. Dakle, nisu krivi ucesnici nego drzava i "elita" koja vodi ovu zemlju, jer su od nje napravili to sto su napravili - prcvarnicu u kojoj ne vaze zakoni, u kojoj postoje kaste, u kojoj su kriminalci i moralni talog uzor, u kojoj sistem ne funkcionishe, i gde vlada apsolutna korupcija na svim nivoima. Mozda im je ovo dobar indikator njihovog uspeha, odnosno sta obican covek misli i kako dozivljava stanje u drustvu oko njega...

Ko zna, mozda su upravo to i hteli... mozda njima zapravo odgovara bezvlasce u kome su oni najvece ribe u bari...

eto slažem se sa svime što si napisao ali to mi i dalje ne daje pravo da uzimam pravdu u svoje ruke.
posebno ako uzmeš obzir kako nisi kriminalac/tajkun/whatever_mudo u ovoj zemlji i kako ne možeš da izvrdavaš pravdu i krojiš pravila po svom nahođenju.
uostalom, čim si normalan čovek - nisi deo te skupine šljama i ne usvajaš njihov obrazac ponašanja. sramota te, od sebe prvo.

Citat:
Igor Gajic: @Pirossi

Zato sto se velika vecina ljudi u Srbiji ovako oseca:



;)

jeste.
ali onda se umiješ i vidiš šta ćeš i kako ćeš tog dana da ti bude bolje ili makar snošljivo.

imam jednog prijatelja kome je pijana budala pregazila brata i usmrtila ga na licu mesta.
čovek šetao sa suprugom, išao lepo trotoarom a maloumni pijani vozač skočio sa puta na trotora i ubio ga. žena, igrom slučaja, ostala netaknuta.

posle suđenje, pijanac osuđen uslovno zatvorom i novčano - eno ga i danas vozi. brata, mog prijatelja, inače milog i porodičnog čoveka (2 ćerke), nema.
moj prijatelj i sam ima porodicu, ženu, ćerku i od nedavno i sina. šta je trebalo da uradi?
da kad-tad naplati tu nebesku nepravdu u krvi? je l' će tako vratiti svog brata? je l' će tako biti mirniji? da li će moći da pogleda sopstvenu decu u oči? ili svoje bratanice?
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 21:10 - pre 165 meseci
Ocigledno ne znas to kako to boli, i kako boli nepravda preko svega toga. I mog brata od strica je ubila pijana moroncina, svaki put kad vidim strica vidim u kom bolu je i kako ga nepravda prozdire iznutra i posle 13 godina od nesrece, nema leka za to. Ja ne bih podneo njegov zivot, smrt je bolja od toga. A nije da ne sluzi nikakvoj svrsi, zalosno je nesrecno sto dolazi do toga, ali ako dovoljno ubica bude izbodeno nozevima i upucano mozda ce nasim vrlim pravnicima da dune iz doopeta u glavu da postoje i vaznije stvari od izbegavanje poreza i mozda ce konacno poceti da salju ubice na robije ako nista drugo da ih zastite od osvete.

I otkud znas da tvoj prijatelj nece uzeti pravdu u svoje ruke? Nece mu deca zavisiti od njega doveka. NIsu svi u stanju da oproste tako nesto.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

a1200

Član broj: 28980
Poruke: 200
87.250.50.*



+744 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 21:11 - pre 165 meseci
@Pirossi
Razumem ja to, i sve je to tacno, ali sa druge strane svako ima svoj prag pucanja... lepo je rekao mmix, kad neko pijan zgazi tvoje dete od 10 godina, i za to dobije 6 meseci, ili mozda cak ne dobije kaznu jer je neko m_u_d_o™, onda jednostavno nesto kvrcne u tebi. Hocu da kazem da normalne osobe mogu da trpe nepravdu samo do odredjene mere, neko moze da te zgazi i pljune samo konacan broj puta.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 21:14 - pre 165 meseci
@ Pirossi: Kakva bre nebeska pravda... Nije nista trebalo da uradi ako nije takav. Ja znam da bih (ukoliko se nadjem u sl. situaciji) u najmanju ruku izlomio stoku pa da do kraja zivota bude po bolnicama/na aparatima. I naravno da bih se bolje osecao.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 21:54 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi:eto slažem se sa svime što si napisao ali to mi i dalje ne daje pravo da uzimam pravdu u svoje ruke.

Svaki covjek ima ljudsku duznost da uzme pravdu u svoje ruke ako je nikakva druga ruka ne sprovodi.

Citat:
Pirossi: i ne usvajaš njihov obrazac ponašanja. sramota te, od sebe prvo.

Sprovoditi pravdu i sprovoditi kriminal nisu isti obrasci ponasanja, cak i ako se u oba slucaja koriste isti alati, metode i sredstva.
Ako je neko zasluzio metak u celo nema cega da se srami onaj ko mu ga je tamo smjestio.
 
Odgovor na temu

Exodusbgd
Founder
Sourcing Wizards
Beograd

Član broj: 44862
Poruke: 167
*.mediaworksit.net.

Sajt: www.sourcing-wizards.com


+98 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 22:15 - pre 165 meseci


"Sveti bes, moje sve
moj bol, moj celi svet
sveti bes i sta je greh
posle il' pre
po svoje vraca se"


Pokušavam da dokučim te devojke - bol i bes koje su nosile u sebi, i kapiram da su oni mnogo jači u ovakvim situacijama od zdravorazumskog razmišljanja, iako znaju za konsekvence.
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 22:41 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi: moj prijatelj i sam ima porodicu, ženu, ćerku i od nedavno i sina. šta je trebalo da uradi?
da kad-tad naplati tu nebesku nepravdu u krvi? je l' će tako vratiti svog brata? je l' će tako biti mirniji? da li će moći da pogleda sopstvenu decu u oči? ili svoje bratanice?


1. Time će moći da pogleda sebi u oči.
2. Obezbediće da isti lik ne ubije još nečijeg oca, jer ako je već jednom uradio tako nešto, a prošao lagodno, šta ga konkretno sprečava da isto delo ponovo učuni.
3. Takođe, možda spreči da još neko nastrada od nekog drugog neodgovornog majmuna, jer će isti možda da razmisli o svom ponašanju kada čuje šta sve može da se desi nekome...

Adekvatna kaznena politika sprečava kriminalno ponašanje kod ljudi. Ako država nema nameru da primeni adekvatnu kaznenu politiku, onda neko drugi to mora da uradi umesto nje.
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 22:42 - pre 165 meseci
moja poenta je da kada svi uzmete pravdu u svoje ruke, pravde neće biti ni od korova.
bez unisonog aršina, ustavne i pravne države, nema pravde ni blagostanja za većinu stanovnika.

jeste da pravosuđe sada ne valja, samo gore bi bilo da nije i toga.
a bolje može uvek.

@mmix:
osveta će ti samo pogoršati život. tebi i bližnjima.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 23:00 - pre 165 meseci
Obratite paznju da ljudi koji hoce da se svete mozda imaju i druge clanove familije koji ce biti i te kako osteceni kada im otac fasuje zatvor zbog osvete, a sanse su vrlo velike zato sto u slucaju osvete skacu kaznene mere. O tome bi, takodje, trebalo jako dobro razmisliti.

To je onaj gadan deo - cak i da se originalni pocinioc izvuce, osveta je prilicno teska za izvlacenje i taj koji je pocinio tesko krivicno delo zbog osvete ce fasovati povecanu kaznu.

I postoje vrlo dobri razlozi zasto je tako.

Tacno, ima slucajeva kada pravosudje zakaze i kada zlikovac ostane na slobodi, ali ima i drugacijih slucajeva kada je neko optuzen bez osnova ili pogresno - bas zbog takvih mogucnosti mora i postojati sudski proces i podrazumevanje nevinosti dok se ne dokaze suprotno - inace ode sve u 3 lepe.

Kada "narod" preuzme "pravdu" u svoje ruke moze samo krvavi haos da nastane - krvna osveta nije bas osnova za zdravo drustvo.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde24.09.2010. u 23:42 - pre 165 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic:
...
Kada "narod" preuzme "pravdu" u svoje ruke moze samo krvavi haos da nastane - krvna osveta nije bas osnova za zdravo drustvo.

upravo tako.
krvna osveta jeste odlika društava sa nižim socijalnim stepenom razvoja, to je odlika društava gde se ljudi još svrstavaju po plemenima/fisovima/whatever.
to je samo jedan atavizam koji je u razvijenim društvima iskorenjen kao nepoželjan, onaj koji je svrha samom sebi, čiju svrhu jedino vidim u spirali zločina koji može da izazove.

ja razumem čoveka koji se sveti samo ne mogu da razumem da društvo takvo ponašanje prihvata sa aklamacijom i gde to prolazi nekažnjeno.
dakle, sveti se ti slobodno samo nemoj da očekuješ zaštitu države u takvoj raboti, štaviše očekuj oštru kaznu.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:01 - pre 165 meseci
Ako se u nekoj sredini ne sprovodi pravda kako treba i u mjeri kojoj treba zdravi ljudi obicno imaju tendenciju da je sami sprovode. Kad ta tendencija uzme maha onda se javi i potreba da se to djelovanje nekako organizuje sto onda dovodi do nekog uredjenog oblika tih aktivnosti, ono, imenuju se neki serifi, pomocnici, suci... i stvar napreduje.

Sa druge strane, narod koji ne pokazuje tendenciju da ispravlja nepravde - bilo zbog toga sto pravdi pretpostavlja korumpirani i nefunkcionalni trenutni pravni sistem, strah, glupost ili nezdravu kolektivnu psihu - vrlo brzo sklizne u oblik neke banane republike u kojoj nekoliko decenija biva zlostavljan sam od sebe dok se ne zatre biloski, ekonomski i geopoliticki.

Vecina ljudi misle da stvari nuzno moraju ici na bolje, pa cak i ako se samo ceka i trpi. To je apsolutno neosnovana pretpostavka, posto je poznato da je u ljudskoj istoriji mnogo vise rasa, naroda, drzava i civilizacija otislo u propast nego sto ih danas uspjesnih.

Uspjesni i aktivni narodi se u svom napretku rukovode nekom od verzija narodne umotvorine "No pain no gain".
Inertni i nazadni se vise oslanjaju na "Nicija nije do zore gorjela", cak i kada im noc traje 20 godina, a zora se ne naslucuje ni u sledecih 20.
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:08 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi:
ja razumem čoveka koji se sveti samo ne mogu da razumem da društvo takvo ponašanje prihvata sa aklamacijom i gde to prolazi nekažnjeno.
dakle, sveti se ti slobodno samo nemoj da očekuješ zaštitu države u takvoj raboti, štaviše očekuj oštru kaznu.


Pa vidi, u drzavi u kojoj je covjek koji se sveti ujedno i onaj koji jedini sprovodi pravdu - sigurno je da ce naici na razumjevanje naroda.
Da ta drzava funkcionise i da sprovodjenje pravde od strane drzave funkcionise - ne bi bilo potrebe (a vjerovatno ni mogucnosti) za osvetom, zar ne?

Prema tome, treba razluciti pojam "drzava" iz udzbenika za sociologiju Mire Markovic i onoga sto mi imamo na terenu, a sto neki pretenciozno nazivaju drzavom.
Nemam nista protiv sankcionisanja i sprecavanja osvetnickih aktivnosti u drzavi, ali mi pricamo o Srbiji, a ne o nekoj drzavi.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:10 - pre 165 meseci
U tom slucaju, mislim da bi daleko pametnije bilo kada bi se ta agresija i bes uperili na predstavnike vlasti - tako se bar nesto mozda i promeni... :-)

Nekim progresivnim rokanjem u "krvna osveta" stilu se moze samo doci do jos veceg broja nevinih zrtava...

Eto, primera radi - ako je pocinioc imao "vezu" u vidu advokata koji se poznaje sa sudijom... ako vec mora da se proliva krv, korisnije je za drustvo onda roknuti tog sudiju za pocetak :-)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Pirossi

Član broj: 7692
Poruke: 234
*.dynamic.sbb.rs.



+968 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:18 - pre 165 meseci
Citat:
Odin D.:...
Prema tome, treba razluciti pojam "drzava" iz udzbenika za sociologiju Mire Markovic i onoga sto mi imamo na terenu, a sto neki pretenciozno nazivaju drzavom.
Nemam nista protiv sankcionisanja i sprecavanja osvetnickih aktivnosti u drzavi, ali mi pricamo o Srbiji, a ne o nekoj drzavi.

ovo jeste država sve dok se ne stvori kritična masa građana da je ospori i obori što se sigurno ali sigurno neće desiti nagomilavanjem krvnih osveta.
u tome je poenta. haos zbog haosa.

drugo, krvna osveta prema počiniocu vodi u krvnu osvetu prema rođacima/deci/itd. spirala zločina & besmisla.
Citat:
Ivan Dimkovic:...
Eto, primera radi - ako je pocinioc imao "vezu" u vidu advokata koji se poznaje sa sudijom... ako vec mora da se proliva krv, korisnije je za drustvo onda roknuti tog sudiju za pocetak

haha, ovo još i ima smisla
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:37 - pre 165 meseci
Citat:
Pirossi: ja razumem čoveka koji se sveti samo ne mogu da razumem da društvo takvo ponašanje prihvata sa aklamacijom i gde to prolazi nekažnjeno.
dakle, sveti se ti slobodno samo nemoj da očekuješ zaštitu države u takvoj raboti, štaviše očekuj oštru kaznu.

Ukoliko budem u situaciji da se svetim/svetim nekoga, uopste me nece zanimati nikakva drzava, zastita iste, moguce kazne, podrska naroda i sl.
Citat:
Ivan Dimkovic:
Eto, primera radi - ako je pocinioc imao "vezu" u vidu advokata koji se poznaje sa sudijom... ako vec mora da se proliva krv, korisnije je za drustvo onda roknuti tog sudiju za pocetak :-)

Nije tu sudija nista kriv... U nekim slucajevima ni maksimalna kazna (40 godina/dozivotna) ne bi bila dovoljna
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:38 - pre 165 meseci
Pa vidi, od necega se mora poceti.
Od cega ako ne od sporadicnih incidenata koji ce sluziti kao inicijalna kapisla.
Sigurno se od cekanja i uzdrzavanja nista nece desiti.

Sve velike promjene, ustanci i revolucije (pa cak i ratovi) su krenuli tako sto je neko "iz naroda" drmnuo jedan metak tamo gdje po "zakonu" ne bi trebao. I onda to inicira reakciju trulog sistema koja opet inicira kontrareakciju zdravog naroda (ako ga je kojom srecom dotad jos preostalo) i tako...

Platice cijenu napretka i poneki nevini, ali jbg. i ovako svaki dan stradaju nevini, a bez ikakvog napretka.
Evo, neki tri dana kukaju sto smaknuse nekog razbojnika u razbojnistvu - to je kao nehumano i necivilizovano. A evo cekam oce li se iko oglasiti i toliku frku dizati sto razbojnici upucase onu djevojku u zlatari, ili sto onome provalise u kucu i pucase u noge, a vjerovatno bi ih i pobili da nije naisla policija. Jok more, to je izgleda sasvim normalno i prihvatljivo za "civilizovano" drustvo da normalne ljude ubijaju ko glinene golubove, pa zato niko ne kuka. Al' kad smaknes razbojnika odma arlaucu horde humanista i civilizacista.

Da se ja pitam, ti bi razbojnici ukrasavali masne kolceve pored puta.
Serm ti se na civilizaciju koja svoju civilizovanost mjeri time koliko je u stanju zrtvovati zivota normalnih ljudi zarad zivota jednog razbojnika i sto je veci taj broj to se proglasava civilizovanijom.
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 00:43 - pre 165 meseci
Hmm, mislim da je to sto su to dvoje upucali direktna posledica onog ubistva razbojnika. I toga ce verovatno biti sve vise (prvo pucanje, pa pljacka)
 
Odgovor na temu

Odin D.
Mlađi referent za automatizaciju
samoupravljanja

Član broj: 37292
Poruke: 2549



+8370 Profil

icon Re: Napad u Palati pravde25.09.2010. u 01:03 - pre 165 meseci
Ma da, sigurno je zbog toga....
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Napad u Palati pravde

Strane: 1 2 3 4

[ Pregleda: 13123 | Odgovora: 62 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.