Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

KPO knjiga popunjavanje - kako?

[es] :: Vodič za posao :: KPO knjiga popunjavanje - kako?

[ Pregleda: 33942 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon KPO knjiga popunjavanje - kako?27.09.2010. u 01:14 - pre 164 meseci
Ajde ko mi pomogne pos'o mu se pozlatio!

Primer 1: imam za odredjeni datum vise uplata na racun:

jel pisem svaku uplatu jednu ispod druge (redni broj 1,2,3) ili samo njihov ukupan zbir (npr. redni broj 1 pa upisem ukupan iznos za taj dan)?

ako je odgovor da pisem svaku uplatu posebno jel ispod njih pisem posebno i njihov zbir za taj dan ili samo u onoj koloni "prihodi od usluga" i koloni "svega prihodi od delatnosti"?

primer 2: imam za odredjeni dan samo jednu uplatu na racun:

kako onda? napisem pod npr rednim brojem 1 taj iznos i samo ga prepisem u onu kolonu "prihodi od usluga" i u kolonu "svega prihodi od delatnosti"

p.s.
jel ima neko link do objasnjenog nacina popunjavanja KPO knjige za pausalce?
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?27.09.2010. u 10:20 - pre 164 meseci
Ajde ako neko moze da postavi skeniranu sliku primera popunjavanja KPO obrasca. Sta se kako gde pise na koji nacin i gde se lupaju pecati i sl. tj sve sto je potrebno da se zna oko popunjavanja KPO knjige.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

S A J A
Beograd

Član broj: 226539
Poruke: 1904
*.static.sbb.rs.



+421 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?28.09.2010. u 08:56 - pre 164 meseci
U KPO knjigu se upisuje "prihod" a nisam video šta se kod paušalaca smatra za prihod, da li uplata na račun ili faktura. Kod ne-paušalaca pod prihodom se smatra faktura, nebitno je da li je i kada ona plaćena. Po toj logicni pretpostavljam da u KPO knjigu treba upisivati izdate fakture. Znam da se to neće slagati sa uplatama na račun na neki period a možda i uopšte.
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?29.09.2010. u 17:01 - pre 164 meseci
UH....

Citat:
S A J A: Kod ne-paušalaca pod prihodom se smatra faktura, nebitno je da li je i kada ona plaćena.


Valjda i uplata na racun za koju ne postoji faktura. Kao i bilo koje primanje para (osim kredita banaka i pozajmica, pretpostavljam) vezano ili ne za uplatu na racun. Ono, nisam video da mi u pekari pisu fakturu kad kupujem hleb........

Citat:
S A J A: U KPO knjigu se upisuje "prihod" a nisam video šta se kod paušalaca smatra za prihod, da li uplata na račun ili faktura.


Pa i uplata na racun i faktura. Ne mislis li da bi bilo malo super da se pod prihodom smatra samo faktura a ne i uplata na racun? Pa, brate, fiirme koje posluju sa fizickim licima koja im uplacuju na racun ne bi ni imale prihod po tome i kad bi im kroz racun prosle milijarde evra :))))))

Mene samo zanima tehnika popunjavanja KPO knjige sta se gde kako pise a pise se svaka faktura i sve sto legne na racun.
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

Bubnjar2
Bubnjar

Član broj: 268988
Poruke: 4
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?29.09.2010. u 17:07 - pre 164 meseci
Cek, pa nije valjda da si ti knjigovodja :))))) AUuuu brate... cccc... odo i ja da otvorim knjigovodstvenu agenciju iz odma jer i ja o mnogim stvarima o knjigovodstvu isto nemam pojma...
Ja sam bubnjar, ne zamerite mi ako nekad lupam.
 
Odgovor na temu

acatheking
Aleksandar Ristić
Beograd/Mirijevo

Član broj: 6769
Poruke: 1133
*.mirijevo.rs.



+28 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?29.09.2010. u 19:31 - pre 164 meseci
Umesto da otvaras knjigovodstvenu agenciju i delis nama savete, savetujem ti da odes u poresku upravu, oni ce ti u roku od pola sekunde reci gde i sta upisujes u KPO. Srecom postoje samo tri kolone, i treba ti elementarno znanje matematike (citaj operacija sabiranja).
Volim da se vozim grackim autobusom.
Gracki autobus jede sitne pare,
gracki autobus zna kad treba stane.
 
Odgovor na temu

misaj
Milos Jankovic
Nis

Član broj: 53579
Poruke: 254
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 9946166


+44 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?29.09.2010. u 21:25 - pre 164 meseci
U prvoj koloni pises osnov promena "Racun br. 192 od 12.10.20010" u prihod od izvrsenih usluga pises iznos koji prepisujes u SVEGA PRIHODI OD DELATNOSTI. Ukoliko si tog dana izdao 10 racuna pises ih jedan ispod druga i kada zavrsis stranu imas na dnu UKUPNO (saberi stavke sa strane).

Osnov promena j je datum kad je izdat RACUN a ne datum kada je nnastupila promena na IZVODU. Po pravilu odmah po izdavanju racuna upisujes ga u KPO (a ti kako ces to je vec tvoje).

Pozdrav
 
Odgovor na temu

dorijan
Java developer
beograd

Član broj: 41531
Poruke: 81
95.180.38.*

Sajt: www.upoznajsrbiju.co.rs


+6 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?04.10.2010. u 20:44 - pre 164 meseci
A kada kupim KPO knjigu, treba da odem u poresko da mi je nesto overe ili kako?

Upoznajte svoj dom! Upoznajte svoju zemlju!
www.upoznajsrbiju.co.rs
 
Odgovor na temu

Spanta

Član broj: 86005
Poruke: 461
178.22.217.*



+7 Profil

icon Re: KPO knjiga popunjavanje - kako?10.10.2010. u 21:20 - pre 163 meseci
Mislim da su po tom pitanju izneta oprecna misljenja. Ja sam svoju nosio i overili su mi je, pa preporucujem istu proceduru. Ako slucajno kazu da ne treba, bar ces biti siguran sta je tacno.
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za posao :: KPO knjiga popunjavanje - kako?

[ Pregleda: 33942 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.