Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Cijevna pojačala

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cijevna pojačala

[ Pregleda: 8157 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Cijevna pojačala27.09.2010. u 21:28 - pre 165 meseci
Pozdrav!

Evo, jednog dana si planiram napravit dobrog cjevaša pa sam otvorio ovu temu da tu raspravljamo o tome.

Ugl. prijatelj i ja smo bili sastavili stereo cijevno pojačalo sa EL84 i još jedno 'magično oko' kao vumetar al nam je falio transformator 1:1. U međuvremenu kako se prijatelj selio u drugi grad (na faks) pokšrile su mu se sve lampe tako da je naručio sad nove sa eBaya a i našli smo jedan dobar online shop sa svim vrstama cijevi po malim cijenama (EL84 dođe 4$ + poštarina je 8$ i dostavljaju u Hrvatsku).

Ugl. dali netko ima tih 1:1 transformatora!? Za prodat, mjenjat, bilo šta!
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala27.09.2010. u 22:25 - pre 165 meseci
PS: zaboravih napomenut i ako tko ima izlaznih (audio) transformatora jer ako ja sebi budem radio ce mi trebat... Ili ako znate di nabavit
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Cijevna pojačala27.09.2010. u 23:10 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200

Ugl. dali netko ima tih 1:1 transformatora!? Za prodat, mjenjat, bilo šta!


Kakav je to transformator?

Citat:
Pioneer cdj 200: PS: zaboravih napomenut i ako tko ima izlaznih (audio) transformatora jer ako ja sebi budem radio ce mi trebat... Ili ako znate di nabavit


Ha, nije to auto radio!

Moraš da navedeš koja je topologija izlaznog stepena, i na osnovu toga se traži transformator!

Citat:
Pioneer cdj 200: PS: zaboravih napomenut i ako tko ima izlaznih (audio) transformatora jer ako ja sebi budem radio ce mi trebat... Ili ako znate di nabavit


Imam za PP i to za EL34.

Naravno da hoću da menjam, znaš šta tražim.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 10:27 - pre 165 meseci
Pa transformator za napajat cijevi, nemogu ih direktno uštekat u 220V zbog brujanja i svega toga, već je potreban transformator koji ima isti primar i sekundar ili eventualno da da malo veći napon na sekundar. Ja i prijatelj smo uzeli dva transformatora 220 na 12V pa smo na primar jednog doveli 220V a njegov sekundar (12V) smo spojili na sekundar drugog i na primaru tog drugog opet dobili 220V al su rekli da to tako nikako nemože funkcionirat. Onih 12V smo odmah iskoristili za grijat cijevi (pošto treba 6.3V, mi smo spojili po dvije cijevi u seriju i na 12V).

Cijevi su se upalile a i magićno oko je funkcioniralo kao vumetar (al smo mu davali neki drugi napon, ne muziku), al pojačalo nije bilo gotovo pa nismo isprobali kako se čuje, al su rekli da to tako nemože. K tome ni transformatori nisu bili isti.

Ugl. to pojačalo što frend i ja radimo je čisti test. To ako i bude radilo, bit će super :) Jer izlazne transformatore smo našli neke stare iz nekog radija starog 50 godina ili više, al u njemu su isto bile EL84 pa valjda barem otprilike odgovara. Problem je samo što su ti transformatori međusobno različiti a jedan je i za push-pull ako se ne varam. Al valjda će za test poslužiti.

E da, imamo i jedan ili dva ta 1:1 transformatora koja smo također vadili iz tih radiija al imaju stotinu žica i pojma nemamo kako se spajaju... Moj frend je mjerio neke otpore i istraživao s obzirom na debljine žica i slično i po nekakvoj procjeni dobio gdje je primar međutim kad smo to spojili, počeo se lagano dimiti i odmah smo isključili - zagrijao se. Kako bi dobili nacrt kako ga spojiti? Niti ne razmišljajte o nekakvim datasheetima jer su to prastari transformatori. Znaći isključivo na temelju iskustva ili nekakvih mjerenja kako bi dobili "pinout" hehe.

I napomena: to je uglavnom za test. Da ja idem radit za sebe, sve bi "preko vas" forumaša radio, znaći tu bi postavljao pitanja, pitao savjete i vi bi mi (barem se nadam hehe) pomogli.

Samo nekoliko pitanja oko tih cjevaša. Vidjeli ste one moje slike od one 4 kutije koje sad imam u sobi. Koliko jak cjevaš bi mi trebao da bez problema gura one kutije!? Moj frend je reko da bi mi 2x10W cjevaš bio i više no dosta, no pod to "da gura" ne mislim da ih pokrene već da gruva, kao i sada sa ovim pojačalom, da ih može dogurat do daske bez problema.

I da, nikad nisam imao prilike na duže vrijeme sa takvom vrstom muzike poslušat cjevaša pa da vas pitam dal ima smisla ga uopće ići raditi... Kao što vjerojatno znate, ja slušam komercijalu uglavnom (house, techno, trance, hip-hop, r'n'b', David Guetta i ekipa) pa kako bi se cjevaš sa takvom vrstom muzike ponašao!? Ja znam da cjevaše svi hvale da imaju najbolji zvuk, al vjerojatno ćete se samnom složiti da je 'dobar zvuk' relativan pojam i da sve ovisi o ukusu pojedinaca. Kakav bas mogu očekivati od cjevaša? Kakav zvuk kod takve muzike? I poštedite me, bez uvrede, spika kako je šteta pravit cjevaša za takvu muziku -.-'' toga sam se već dosta naslušao hehe... Što ću ja ako volim takvu muziku, i ako volim DJ-ing i miksanje!?

Ugl. to me zanima dal je kod cjevaša bas čvrst i snažan ili više šupalj i plitak, dali uopće ima basa (pošto mi je frend pričao da u ono vrijeme ljudi nisu ni marili za bas, već bitno da svira) i koja snaga cjevaša bi mi trebala da mogu ove kutije 'mučiti' i opet bratu rušiti slike sa zida ili otvarati vrata haha

I još nešto, koju cifru bi morao UKUPNO iskeširati!?

I da, PP? Pod šta ste mislili? I da, znam ja šta vama treba :P Al šanse da to nabavim su manje od 1%... I javite mi se na PM oko onih kondenzatora, još mi niste rekli cijenu, a ako vam nije problem ni slika nebi bila na odmet. Hvala na dimenzijama, ja sam si doma od papira sastavio valjak baš tih dimenzija pa moram probat vidjet u kutiji... Al bi volio vidjet i slike da vidim koliko strše konektori, dal imaju onaj šaraf za ih šarafit na šasiju itd.

EDIT: znam da sam dosadan -.-'' al još nešto zaboravih... Za razliku od tranzića i integralca koje treba hladit, cijevi treba grijat što je meni malo smješno tj. nisam naviko na to... Dali se i cijevi može opteretiti preniskom impedancijom ili prejakim zvučnikom, što se može u tom slučaju skuriti i koja je najniža impedancija (otpor zvučnika) koju smijem prikačiti?

Previše pitanja sam vam postavio :S Ako imate i kakve tekstove koji mogu odgovoriti na sva moja pitanja, može i to proći...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 12:53 - pre 165 meseci
Pročitao sam samo prva dva i zadnja dva reda.

Mnogo je to opširno za mene.

Nema potrebe za gomilanjem mrežnih transformatora kada je za napajanje cevnih uređaja dovoljan i odgovarajući.

Mislim da o zvuku ne treba mnogo pričati jer svako čuje drukčije.

Treba probati.

Što se cene tiče najskuplji deo takvog pojačavača su Lampe i izlazni transformator a za stereo verziju treba dva komada.

PP je Puš Pul.
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

peca26000

Član broj: 195056
Poruke: 3216



+62 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 13:31 - pre 165 meseci
I ja sam procitao ali malo vise
O cemu se radi?
lampasi nisu bas za HI-FI i tako te fele, vec za gitarsko pojacalo, ne moze zameniti nista!
Za takvu muziku koju ti slusas nije nikako!
Za gruvanje nije, jedino ako nadjes EL34 i to 2 komada za jedan kanal sa push-pull vezom! onda tek pravi i ako imas taj izlazni trafo bas za ove lampe! Mrezni trafo posle greca treba 430v za 50W izlazne snage!
Sa 2xEL84 nemas vise od 10w i to ako je trafo i zvucnik predvidjen idealno!
Kod lampasa je obrnut slucaj sa zvucnicima, bolje kad je manji otpor, opasno je kod lampasa kad imaju veliki otpor, tad izlazni trafo nije opterecen i dolazi do probijanja izolacije jer nije opterecen primar i sekundar, ima puno indukcije...
Moj savet da odustanes, jedino ako sviras gitaru onda imas debeo razlog da to pravis, ako hoces onda uradi AX84 pojacala, malo listaj net, ima ih i jako dobro rade.
A znamo da je u pitanju kucna varijanta HI-FI tako da bolje odustanes, opasno je i visoki su naponi, nemas ti sta dalje da trazis, lampe takodje traze ventilator za hladjenje, nasilno hladjenje dovodi do inplozije stakla u slucaju da kapne voda ili znoj, dok su ukljucene!
Daj slike trafoa sa izvodima, ja znam vec napamet, ako su Ei Nis trafoi znam skoro sve.


[Ovu poruku je menjao peca26000 dana 28.09.2010. u 21:14 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 17:55 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200
Samo nekoliko pitanja oko tih cjevaša. Vidjeli ste one moje slike od one 4 kutije koje sad imam u sobi. Koliko jak cjevaš bi mi trebao da bez problema gura one kutije!? Moj frend je reko da bi mi 2x10W cjevaš bio i više no dosta, no pod to "da gura" ne mislim da ih pokrene već da gruva, kao i sada sa ovim pojačalom, da ih može dogurat do daske bez problema.

I da, nikad nisam imao prilike na duže vrijeme sa takvom vrstom muzike poslušat cjevaša pa da vas pitam dal ima smisla ga uopće ići raditi... Kao što vjerojatno znate, ja slušam komercijalu uglavnom (house, techno, trance, hip-hop, r'n'b', David Guetta i ekipa) pa kako bi se cjevaš sa takvom vrstom muzike ponašao!? Ja znam da cjevaše svi hvale da imaju najbolji zvuk, al vjerojatno ćete se samnom složiti da je 'dobar zvuk' relativan pojam i da sve ovisi o ukusu pojedinaca. Kakav bas mogu očekivati od cjevaša? Kakav zvuk kod takve muzike? I poštedite me, bez uvrede, spika kako je šteta pravit cjevaša za takvu muziku -.-'' toga sam se već dosta naslušao hehe... Što ću ja ako volim takvu muziku, i ako volim DJ-ing i miksanje!?

Ugl. to me zanima dal je kod cjevaša bas čvrst i snažan ili više šupalj i plitak, dali uopće ima basa (pošto mi je frend pričao da u ono vrijeme ljudi nisu ni marili za bas, već bitno da svira) i koja snaga cjevaša bi mi trebala da mogu ove kutije 'mučiti' i opet bratu rušiti slike sa zida ili otvarati vrata haha


Sa 50W ko s'o Peca rece, pomera stvari kao u att.
A bas ima da bije samo tako! Znaci David Guetta i ekipa ima da rade ko sat.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 18:55 - pre 165 meseci
Pretpostavljao sam da nećete proćitati sve hehehe

Citat:
zeoN_Rider:
Nema potrebe za gomilanjem mrežnih transformatora kada je za napajanje cevnih uređaja dovoljan i odgovarajući.

Mislim da o zvuku ne treba mnogo pričati jer svako čuje drukčije.

Treba probati.

Što se cene tiče najskuplji deo takvog pojačavača su Lampe i izlazni transformator a za stereo verziju treba dva komada.

PP je Puš Pul.


Ma mi nismo znali spojiti taj 1:1 pa smo prčkali ovako. Slažem se da treba probat, al onda bi najidealnije bilo da znam nekoga tko ima takvo pojačalo da ga dofura kod mene, nakačimo moje kutije na njega i onda raspalimo Guettu da vidimo kako bi to radilo. Drugačije ne ide, jer nemogu tolko para potrošit i složit ga pa da me ne zadovolji... Svakako da zvuk ovisi o ukusu, al samo me zanimalo ako je netko isprobao takvu muziku kakav je bas, čvrst i snažan ili tup i slabašan.

PS: ako su cijevi najskuplje, onda bi jeftino prošao :) Barem ako idem radit sa EL84... Jedna dođe 4$ :P Za izlazne ne znam ni di nabavit ni koliko koštaju. A ja sam mislio da je mrežni trafo najskuplji.

Citat:
peca26000: I ja sam procitao ali malo vise :)
O cemu se radi?
lampasi nisu bas za HI-FI i tako te fele, vec za gitarsko pojacalo, ne moze zameniti nista!
Za takvu muziku koju ti slusas nije nikako!
Za gruvanje nije, jedino ako nadjes EL34 i to 2 komada za jedan kanal sa push-pull vezom! onda tek pravi i ako imas taj izlazni trafo bas za ove lampe! Mrezni trafo posle greca treba 430v za 50W izlazne snage!
Sa 2xEL84 nemas vise od 10w i to ako je trafo i zvucnik predvidjen idealno!
Kod lampasa je obrnut slucaj sa zvucnicima, bolje kad je manji otpor, opasno je kod lampasa kad imaju veliki otpor, tad izlazni trafo nije opterecen i dolazi do probijanja izolacije jer nije opterecen primar i sekundar, ima puno indukcije...
Moj savet da odustanes, jedino ako sviras gitaru onda imas debeo razlog da to pravis, ako hoces onda uradi AX84 pojacala, malo listaj net, ima ih i jako dobro rade.
A znamo da je u pitanju kucna varijanta HI-FI tako da bolje odustanes, opasno je i visoki su naponi, nemas ti sta dalje da trazis, lampe takodje traze ventilator za hladjenje, nasilno hladjenje dovodi do inplozije stakla u slucaju da kapne voda ili znoj, dok su ukljucene!
Daj slike trafoa sa izvodima, ja znam vec napamet, ako su Ei Nis trafoi znam skoro sve.
Oni koji vole auto radio kao pojacalo, ja sam napravio Zvex pedalu sa 3 feta koja vredi 280EU i poslusajmo glazbu:) http://www.youtube.com/watch?v=WlT8sDPyLgs naravno to je mobilni telefon snimao, ja nisam gitarista ali je sve ostalo moje.
Pozdrav


Jel to ti znaš iz iskustva (si poslušao) ili tako teoretski? Baš me zanima kako se takva muzika čuje na cijevima :)

EL34! Zeone vi ste rekli da imate sve dijelove za EL34 u PP vezi... Što sve od djelova imate? Imate li izlazni trafo? Mrežni trafo? Za koliko biste eventualno prodali djelove (OSIM za ono tamo što očekujete :D )?

Ne sviram gitaru hehe, završio sam osnovnu glazbenu školu za klavir. Znam za visoke napone, ništa to nije nepoznato meni :P Tresao sam se ja već više puta. I da idem tako nešto raditi, sve bi bilo izolirano, a kućište bi bilo uzemljeno tako da mi ništa nemože biti. Odkad se cijevi treba hladiti ventilatorom??

PS: kad smo kod napona i grijanja, te cijevi i magično oko koje smo testirali (što sam spominjao) testirali smo neuzemljeno, na metalnom kućištu, sve komponente u zraku, sve sprčkano i to locirano na stolu jednog frenda koji je inaće kemičar. Stol pun raznoraznih kiselina, spojeva, zapaljivih sredstava i ostaloga :) Ako tada nismo odletjeli u zrak, nećemo uopće :D

Potrajat će dok slikam trafo jer je kod frenda a on je trenutno na faksu... Kad se vrati u RV ćemo potražit trafo i uslikat ga.

Lol, i ti koristiš autoradio kao pojačalo :D

Citat:
d.veljko83: Sa 50W ko s'o Peca rece, pomera stvari kao u att.
A bas ima da bije samo tako! Znaci David Guetta i ekipa ima da rade ko sat.


Sad me zbuni... Prvo mi Peca kaže da to nije za tu muziku, a onda ti kažeš da Guetta i ekipa ima da rade ko sat :D Što je sad točno? hehe

Att?
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 19:21 - pre 165 meseci
Citat:


Att=attachments.

Bilo je u saljivom tonu.
Da moze i muzika da se slusa MOZE, da ima neke preke potrebe NEMA.
Ako ces da cackas i imas delova sto da ne.
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-a-7.sezampro.rs.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 19:58 - pre 165 meseci
@ Pioneer:

Imam

- Mrežni transformator
- 2 kom. izlaznih transformatora za PP EL34
- 4 kom. EL34
- Pobudne lampe
Ma skoro sve za 2 x 50W
Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 21:13 - pre 165 meseci
I za koliko biste prodali taj 'kit' Zeone?

@veljko, shvatio sam kad sam vidio sliku heheh

Kako mislis moze al nema potrebe? Kao sto rekoh, dosad sam mjenjao puno pojacala i zvucnika, nikad zadovoljan :) Ja nisam jedan od onih koji slusaju muziku cisto da im nesto svira u pozadini, meni muzika prakticki cijele dane radi pri glasnocama na kojim, kao sto navedoh, slike 'ispadaju' sa zida, vrata se tresu i slicno. Vrlo mi je vazno da, osim kvalitete, dobijem i visoku glasnocu, čvrst, dubok i izražen bas i slično.

S druge strane, možda mi lampe nemogu takav bas priuštiti al tko mi garantira da mi se zvuk neće sviđati? A da ne kažem da bi iznimno bilo fora (još kad bi to lijepo estetski izveo) imati takvu mrcinu u sobi... Što se grijanja tiće (ne svira na početku) to mi nebi smetalo budući da sada imam autoradio, miksetu, liniju, razne kutijice i još 100 ostalih gluposti na putu laptop-zvučnik tako da mi treba barem 10 minuta svaki dan dok to sve popalim i namjestim :) Prije će se cijevi ugrijat nego sve to popalim. Al onako u mraku kad čuješ taj zvuk i vidiš ih kako svijetle, mora da je poseban osječaj :)

I da, uz te pobudne lampe, dali je potrebno raditi ikakvo pretpojačalo ili je to zapravo to? Kako bi se dale napraviti neke kontrole za bas i visoke još?

Ugl. Zeone samo recite cijenu i ako se odlučim da to radim, i vi odlučite prodati, naravno da nebi ništa započinjao prije nego se dobro savjetujem ovdje (da se ne zaletim i zeznem kao i inače) i za svaki korak bi ovdje obavještavao.

PS: pretpostavljam (točnije čuo sam) da lampe imaju nekakav 'rok trajanja' tj. da se troše. Koliko je to? Jel u pitanju jako puno vremena (praktički 'beskonačno' kao i kod čipova i tranzistora) ili je to kratko? Budući da meni po cijele dane svira muzika :P
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 21:50 - pre 165 meseci
Evo našo par video klipova sa tim EL34:
http://www.youtube.com/watch?v=2tMh-ygkVGw&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=2tMh-ygkVGw&feature=related
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 21:56 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200:
Kako mislis moze al nema potrebe? Kao sto rekoh, dosad sam mjenjao puno pojacala i zvucnika, nikad zadovoljan :) Ja nisam jedan od onih koji slusaju muziku cisto da im nesto svira u pozadini, meni muzika prakticki cijele dane radi pri glasnocama na kojim, kao sto navedoh, slike 'ispadaju' sa zida, vrata se tresu i slicno. Vrlo mi je vazno da, osim kvalitete, dobijem i visoku glasnocu, čvrst, dubok i izražen bas i slično.

S druge strane, možda mi lampe nemogu takav bas priuštiti al tko mi garantira da mi se zvuk neće sviđati? A da ne kažem da bi iznimno bilo fora (još kad bi to lijepo estetski izveo) imati takvu mrcinu u sobi... Što se grijanja tiće (ne svira na početku) to mi nebi smetalo budući da sada imam autoradio, miksetu, liniju, razne kutijice i još 100 ostalih gluposti na putu laptop-zvučnik tako da mi treba barem 10 minuta svaki dan dok to sve popalim i namjestim :) Prije će se cijevi ugrijat nego sve to popalim. Al onako u mraku kad čuješ taj zvuk i vidiš ih kako svijetle, mora da je poseban osječaj :)

I da, uz te pobudne lampe, dali je potrebno raditi ikakvo pretpojačalo ili je to zapravo to? Kako bi se dale napraviti neke kontrole za bas i visoke još?

PS: pretpostavljam (točnije čuo sam) da lampe imaju nekakav 'rok trajanja' tj. da se troše. Koliko je to? Jel u pitanju jako puno vremena (praktički 'beskonačno' kao i kod čipova i tranzistora) ili je to kratko? Budući da meni po cijele dane svira muzika :P


Pa moze ako bas zelis to da uradis, nema potrebe jer je glomazno, trebaju izlazni trafoi za 4 i 8 Ohm-a, pa cevi koje nisu jeftine, u izlazu i pobudne. Pa dodje red da se menjaju...(kinezi stancuju neke lampe, u zadnje vreme daju po 6 meseci garancije ili 1000 sati, a ako ti i to neko da dobro je) A nije nikakav osecaj u mraku :) kad cujes "taj zvuk".
Nemoj ispod 50W, to sa El34/pp ti je ok, mada ti ces mozda hteti i jace al uzmi neke bolje zvucnike pa ces da vidis da ti jace nije potrebno.



Mada kad malo bolje razmislim ovo je bas za tebe ;)
http://www.youtube.com/watch?v=G7qMVYf85sM

Na onim linkovima sto si postavio... ma cini mi se k'o slabo ;)
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 22:25 - pre 165 meseci
Vidit ću još dali ću raditi... A daaaaaa 1kW snage sa cijevima... Mislim da će mi 50W biti i više nego dosta jer ta snaga cijevnih pojačala nije kao snaga ostalih pojačala... Kažu da je to baš ona prava snaga. Mislim da će tih 50W razvaliti moje kutije... Samo na 50W snage muzike, koliko će mi W vući to čudo iz utičnice?

Da mi nebi računi došli haha
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 22:43 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200:Mislim da će mi 50W biti i više nego dosta jer ta snaga cijevnih pojačala nije kao snaga ostalih pojačala... Kažu da je to baš ona prava snaga. Mislim da će tih 50W razvaliti moje kutije... Samo na 50W snage muzike, koliko će mi W vući to čudo iz utičnice?


Pioneer,
Snaga je snaga, nema prava i kriva.

I ne brini za strujomer.


 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 23:22 - pre 165 meseci
Ne, kažu da cjevaši imaju malu iskoristivost tj. da "cugaju" struju pa me zanima čisto informativno... Na 2x50W bi mi vuko koliko? 200W? 300W? 400W? Zasad mi cijeli audio sustav zajedno sa laptopom vuče 100 - 200W.
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

d.veljko83
Nezaposlen
_-_-_

Član broj: 236091
Poruke: 1163
*.upc-g.chello.nl.



+27 Profil

icon Re: Cijevna pojačala28.09.2010. u 23:51 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200: Ne, kažu da cjevaši imaju malu iskoristivost tj. da "cugaju" struju pa me zanima čisto informativno... Na 2x50W bi mi vuko koliko? 200W? 300W? 400W? Zasad mi cijeli audio sustav zajedno sa laptopom vuče 100 - 200W.


Opet price, sta "cugaju", imao sam jedan uredjaj koji je merio potrosnju struje i signalizirao trenutnu voltazu. Merenje je bilo skokovitog tipa: 0.5A-1A-2A-4A-12A-15A a napon od 190 do 240 tako nekako.

Nikad se nije pomakao pokazivac struje sa 0.5A pri ukljucenom tv-u, dvd-u, i amp-u pri naponu od 230V.
Znaci manje od 1A, pa sad ti racunaj.
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala29.09.2010. u 09:41 - pre 165 meseci
Moj nije tako skokovit... Trenutno su mi crkle baterije pa ne radi, al mi pokazuje uglavnom konstantan napon od 240V i snagu u W (vatima) a može pokazivat i struju, koliko je kWh potrošeno i koliko je to € (potrošeno) jer mu možeš unijet cijenu po jednom kWh. Također broji i koliko traje "veza" tj. koliko je to uštekano vremena. A dobro je i što mu možeš unijeti maksimalan napon i maksimalnu struju pa kad dođe do te granice počne pištat. A pokazuje i maksimalan ikad izmjeren napon, struju i snagu.

Ugl. nezz još što ću sa tim cjevašem, čekam Zeona da mi kaže cijenu onog kita kojeg ima pa da vidimo...
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

zeoN_Rider
Beograd 🇷🇸 Srbija

Član broj: 167413
Poruke: 13055
*.adsl-3.sezampro.yu.

Jabber: zeoN_Rider


+459 Profil

icon Re: Cijevna pojačala29.09.2010. u 09:53 - pre 165 meseci
Citat:
Pioneer cdj 200Čekam Zeona da mi kaže cijenu onog kita kojeg ima pa da vidimo...


Ma nije problem da ti napišem, ali nemoj da misliš da je to nešto što može da se nabavi u Radio klubu ili kod vas u Čipoteci!

Jednom rečju to ni malo nije jeftin sport.

Ne mogu da verujem šta je slepaca
svuda oko nas!
 
Odgovor na temu

Pioneer cdj 200
Rovinj

Član broj: 150380
Poruke: 1279
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.crotehnika.com


+18 Profil

icon Re: Cijevna pojačala29.09.2010. u 10:19 - pre 165 meseci
Znam da nije jeftino i još bolje znam da je danas to praktički nemoguće nabaviti... Al sam pretpostavio, čim ste mi rekli da imate, da biste možda i prodali. I znam da će bit skupo i vjerojatno ništa od toga, al čisto me zanima cijena da znam za otprilike koliko bi mogao dobiti dobrog cjevaša... U poruci mi makar pošaljite...

I da idem radit, uglavnom bi tako tražio po oglasnicima ili forumima dali netko ima tako gotov kit za prodat... Da idem posebno tražit cijevi, posebno transformatore i slično, nebi nikad uspio sve sakupiti...

Druga opcija je naći tj. kupiti od nekoga staro radio i povaditi cijevi, audio trafo i ostalo pa složit al uglavnom nisu neka snažna pojačala u takvim radijima.

PS: šta je sa ovim forumom!? Bio sam prije 10-ak min i bio stari dizajn, dođem kasnije, odlogiralo me i bio novi dizajn... Dođem sad editirat post, opet stari
...njemu i kućno zvonce zvoni u A klasi... hh
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Cijevna pojačala

[ Pregleda: 8157 | Odgovora: 19 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.