Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Pomoc oko dialog based aplikacije u VC++6.0

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc oko dialog based aplikacije u VC++6.0

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

redgy

Član broj: 19759
Poruke: 3
*.rcub.bg.ac.yu



Profil

icon Pomoc oko dialog based aplikacije u VC++6.026.01.2004. u 21:55 - pre 246 meseci
Napravio sam dialog based aplikaciju u VC++6.0 koristeci MFCAppWizard (i MFC naravno). Pritiskom na enter aplikacija se zatvara. Ja bih da ovo izmenim i da pritisak na enter ima za rezultat UpdateData(FALSE). Dali je ovo moguce i kako. Hteo bih da se aplikacija zatvara iskljucivo pritiskom na x u uglu prozora odnosno na odgovarajuci button ili izborom opcije iz padajuceg menija. Ukoliko je neko vec postovao ovakvu temu uputite me na odgovor (mada ja nisam nista video na ovom delu foruma). Hvala.
 
Odgovor na temu

darkosos
Darko Šoš
Beograd

Član broj: 5053
Poruke: 1131
*.ptt.yu



+64 Profil

icon Re: Pomoc oko dialog based aplikacije u VC++6.026.01.2004. u 22:27 - pre 246 meseci
Ako se dobro sećam :
OnOK je virtuelna funkcija koju treba da implementiraš u klasi dijaloga. Možeš da napraviš dummy funkciju ili bilo šta drugo. Samo izbaci pozivanje ove metode u CDialog iz koje ti je izvedena dijalog klasa (ako ti wizard to ubaci u telo funkcije).

Možda može i ovako : Pošto je OK default default button :) onda se pritiskom na enter poziva handler za OK (vidi prethodno). Možeš da staviš da ti je default button nešto drugo.
 
Odgovor na temu

[es] :: C/C++ programiranje :: Pomoc oko dialog based aplikacije u VC++6.0

[ Pregleda: 2857 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.