Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dodavanje i pomicanje objekata u vbu

[es] :: .NET :: dodavanje i pomicanje objekata u vbu

[ Pregleda: 1332 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Black One
Čepin

Član broj: 46302
Poruke: 102
*.adsl.net.t-com.hr.

Sajt: www.medija.org


+1 Profil

icon dodavanje i pomicanje objekata u vbu03.10.2010. u 11:40 - pre 164 meseci
Pozdrav svima!

Napravio sam jedan program koji vodi statistiku moje wireless mreže sastoji se od 2 djela.
1 dio provjerava dali rade sve pristupne točke i stavlja im statuse Online ili Offline a drugi dio programa
provjerava članove koju su spojeni na određene točke dali su na mreži ili ne.

E sada htjeo bi grafički to malo odraditi napravio bi jednu formu di bi to bilo grafički odrađeno znači ovako npr.

imam 2 pristupne točke gdje se spajaju članovi koje su međusobno povezane i sad bi grafički htjeo u programu prikazati te 2 točke kao npr 2 zelena kruga ili crvena ovisi dali su online ili offline i npr 5 kocaka(ili neke slike) koje bi obilježavale članove koje su s linijama povezane na te točke a te 2 točke opet s liniom povezane međusobno. NAdam se da ste skužili šta želim.
Pa ako bi mi neko mogao pomoći kako mogu to odraditi s čime neke tutorijale primjere itd ako mi možete dati da vidim kako da to odradim. npr imam slično nešto u flashu odraženo i htjeo bi tako slično da mi izgleda u programu evo linka

http://wirelesscepin.com/mapa/

L.P.
 
Odgovor na temu

Boris B.
Ljubljana

Član broj: 213615
Poruke: 286
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+14 Profil

icon Re: dodavanje i pomicanje objekata u vbu03.10.2010. u 16:30 - pre 164 meseci
Napravi to u WPF (Desktop) ili Silverlightu (Web), treba ti podloga (rasterska karta ili vektorska->Expression Design->XAML) koju ćeš da staviš na Canvas, a taj Canvas staviš u jedan ScrollViewer. Zatim na Canvas lepiš ikonice kao Image (PNG) ili XAML objekte (najlakše ih napraviš u Blendu). Ikonice povezuješ sa Line ili Polyline objektima. Možeš i sa DoubleAnimation objektima (Repeat-Forever, AutoReverse) da animiraš razne property-je ikonica i linija, kao što su ScaleXY ili Glow (DropShadow sa svetlom bojom). Zoom mape uradiš sa canvas.RenderTransform = new ScaleTransform() i onda sa ScaleX i ScaleY kontrolišeš zoom.
if it walks like a duck and quacks like a duck, it could be a dragon doing a duck
impersonation.
 
Odgovor na temu

[es] :: .NET :: dodavanje i pomicanje objekata u vbu

[ Pregleda: 1332 | Odgovora: 1 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.