Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Da li postoji uređaj koji .....

[es] :: Elektronika :: Da li postoji uređaj koji .....

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Da li postoji uređaj koji .....06.10.2010. u 14:06 - pre 164 meseci
...... detektuje naprimer, električni kabal, telefonski kabal, optički kabal, vodovodnu cijev ....... u zemlji na dubini od makar 50 cm. Pre svega me interesuje kvalitetan i pouzdan uređaj koji može to da odrađuje. - nešto kao onaj detektor mina na štapu što smo imali svi prilike da vidimo na tv-u. :-) I gdje uređaj takvog tipa može da se pronađe?

HVALA
 
Odgovor na temu

paga
Marko Mladenovic
inženjer održavanja
Gornji Milanovac

Član broj: 28691
Poruke: 791
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.linkedin.com/pub/mark..


+9 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....06.10.2010. u 16:03 - pre 164 meseci
Sem optičkog kabla , koji je nemoguće otkriti zasad nijednom metodom , za ostalo ti treba otprilike najobičniji detektor metala .

pa neka brišu admini ako kršim pravilo http://www.elvet.co.rs/Detektor%20metala.htm

[Ovu poruku je menjao paga dana 07.10.2010. u 12:27 GMT+1]
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
62.68.99.*



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....06.10.2010. u 20:12 - pre 164 meseci
Ma da, ali predpostavljaš da mi treba za traganje za instalacijama, u momentu prije prolazka bagera - kopača , pa da nenapravi neželjenu havariju sa telefonom ili strujom, vodom itd......
Kontaktiraću ove momke pa da vidim imaju li oni još kakav predlog, prijatelju u svakom slučaju HVALA.
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....06.10.2010. u 21:45 - pre 164 meseci
Vrhunske naprave

http://www.ditchwitch.com/electronics/locating-equipment/950R-T

Nadji nekog ko u obliznjem telekomu radi na merenjima i zamoli ga da ti prosparta po lokaciji da ne bi isekao njihove kablove. Obicno su snabdeveni necim ovakvim. Ja sam, dok sam radio na ovakvim stvarima, mogao locirati kabl 25x4 na dubini od 1 m, sa predajnim uredjajem i na vecoj dubini. Optika se takodje moze tragati (naravno, ne po zidovima) jer se pri polaganju optike polaze i PF bakreno uze, nekih 4mm2, cini mi se, upravo za ove svrhe.

pozz
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 08:34 - pre 164 meseci
Citat:
konda: ...... detektuje naprimer, električni kabal, telefonski kabal, optički kabal, vodovodnu cijev ....... u zemlji na dubini od makar 50 cm. Pre svega me interesuje kvalitetan i pouzdan uređaj koji može to da odrađuje.

PROEKAT Sve sto oštetiš što nije po proektu nije tvoja krivica. Hebeno je samo za gasovod.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 09:13 - pre 164 meseci
hvala, ovo isto nije loša opcija, kao ni ona predhodna od @paga@ .
Citat:
DSL: Vrhunske naprave

http://www.ditchwitch.com/electronics/locating-equipment/950R-T

Nadji nekog ko u obliznjem telekomu radi na merenjima i zamoli ga da ti prosparta po lokaciji da ne bi isekao njihove kablove. Obicno su snabdeveni necim ovakvim. Ja sam, dok sam radio na ovakvim stvarima, mogao locirati kabl 25x4 na dubini od 1 m, sa predajnim uredjajem i na vecoj dubini. Optika se takodje moze tragati (naravno, ne po zidovima) jer se pri polaganju optike polaze i PF bakreno uze, nekih 4mm2, cini mi se, upravo za ove svrhe.

pozz
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 09:19 - pre 164 meseci
Ma da, upravu si, ali opet tu je onaj humani faktor koji u svakom od nas koji drže do morala, probudi neki osjećaj krivice, pa se opet oštećenim strankama ili korisnicima gleda da se što prije izađe u susret. ALI opet kažem, ukoliko ima nerazumnih oštećenih strana ( operatera i korisnika ) ni ta riječ nije bez koristi !
Citat:
Horvat I: PROEKAT Sve sto oštetiš što nije po proektu nije tvoja krivica. Hebeno je samo za gasovod.
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 14:04 - pre 164 meseci
Citat:
Horvat I: PROEKAT Sve sto oštetiš što nije po proektu nije tvoja krivica. Hebeno je samo za gasovod.


Nije hebeno samo za gasovod. Pre svega, hebeno je kad zabodes asov u +35kV podzemni kabl, pa ti asov ispari u lice i dobijes opekotine od kojih se nikad ne oporavis. Ako ostanes ziv.
Sa druge strane, mozda si upravo isekao paricu banke u kojoj cekas da ti legne plata a koju ne mogu da ti preknjiže jer su im pukle veze. A petak veče...
Sa treće strane, možda ti/nekome upravo treba da stigne na mejl informacija o nečemu važnom...
Sa četvrte strane, možda nekome život zavisi od toga ima li struje/telefona/vode...
Ima tu dosta strana...

Najbezbolnije je ovo sto sam rekao dole... Ne kosta nista, Tkomu je u interesu da im se ne kida infrastruktura, a dosta pomaze i manje boli glava.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 16:23 - pre 164 meseci
U naseljima se osim proekta l logički vidi gda je šta, problemi nasnaju izvan naselja kad je kopaču lakše da zaobiđe neki težak deo a to se ne dokumentuje.
Jos je veći problem dubina, ako je u momentu kopanja bilo brdo,nasip vodovi su postavljeni na propisnu dubinu, za par kodina nađe se pametni predsednik mesne zajednice i odredi da se poravna teren, ako instalacija i nebude ostecena vise nije na zacrtanoj dubini. I posle nam se desi da palenjem trave ostete kablove.
Kabeltraseri sto koriste u elektrodistribuciji i telekomu odrađuju posao ali desi se da pogrese i preseku kabel.
@DSL očigledno nisi bio jos prisutan presecanju napojnih kablova, mogu ti reći da je vrlo živopisno.
VN kablovi se NIKADA ne polažu bez zaštite.
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

DSL
Sweden

Član broj: 47290
Poruke: 1874
*.teol.net.



+162 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 20:24 - pre 164 meseci
Desi se da pogrese..uglavnom zato sto bagerista nastoji da dokopa tik uz sprejom obelezeni trag i...mon dieu...
A ovo sa promenom situacije tokom vremena je teska istina. Na jednom igralistu su dugo deca zapinjala za nesto cudno igrajuci fudbal. I..resili klinci da izvale taj neki koren iz zemlje jer im smeta... poneli asove i lopate, krampe, pa na kraju neki malecki traktor (ko oni gradski sto se njima razvozi pokosena trava) i, uspeli da izvale taman toliki komad da im vise ne smeta...taj prokleti komad kabla od 600x4x0.4 koji je, gle cuda, ravnanjem igralista, dospeo na povrsinu...
Inace, nisam prisustvovao kidanju VN kabla ali sam dosao neposredno nakon sto je bagerska kasika zabodena u isti... Imalo se sta i videti.
Uglavnom, kod bahatih bagerdzija nikakve zastite ne prolaze, ako je on tvrde ruke i na rucimama ne oseca da udara u nesto, od mas' u propas'...
Pretpostavljam da postavljac topica ne kopa nesto sa radnom masinom..?
 
Odgovor na temu

marko37
Nera Networks
Novi Beograd

Član broj: 6545
Poruke: 714
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+104 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....07.10.2010. u 21:14 - pre 164 meseci
Ja sam se svojevremeno igrao sa nekim proizvodima iz ove familije...
Najviše mi se dopao režim rada kada traži kablove po signalu od 50Hz. Odlična ideja, ali u praksi...
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....08.10.2010. u 13:58 - pre 163 meseci
Citat:
marko37: Ja sam se svojevremeno igrao sa nekim proizvodima iz ove familije...
Najviše mi se dopao režim rada kada traži kablove po signalu od 50Hz. Odlična ideja, ali u praksi...
ALI U PRAKSI, ŠTA ..... ?
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....08.10.2010. u 14:03 - pre 163 meseci
Citat:
DSL: Pretpostavljam da postavljac topica ne kopa nesto sa radnom masinom..?
Kopa se sa malim kopačem kablovska infrastruktura ( koaksijala + optika ). E a pošto sa tim operaterom , posjedujem ugovor o dijelu, na meni je dio zadatka da pronađem takvu spravicu, mada gradnja ( kopanje ) tek kreće iduće građevinske sezone ali na vreme se treba spremiti i obučiti. Inače se radovi izvode u prigradskim naseljima gdje pretežno je ukopan telefonski vod.
 
Odgovor na temu

Horvat I
Ivan Horvat
Subotica,Makova sedmica

Član broj: 40556
Poruke: 3808
*.sksyu.net.



+292 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....08.10.2010. u 16:43 - pre 163 meseci
Citat:
konda: Inače se radovi izvode u prigradskim naseljima gdje pretežno je ukopan telefonski vod.

Onda ti je ova rasprava (iskustva) pomogla.
Telekomovi stručnjaci su spremni na saradnju pošto za njih uglavnom 2. kopaju i zna biti odstupanja od proekta
Pozdrav
---ivanhoe---
 
Odgovor na temu

konda
radivoje kondic
RTV servis K-NET

Član broj: 10537
Poruke: 509
*.teol.net.



+6 Profil

icon Re: Da li postoji uređaj koji .....09.10.2010. u 08:03 - pre 163 meseci
Narode, hvala na odgovorima, i ako još ima predloga i linkova sa ovakvim tipom opreme, slobodno javite.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Da li postoji uređaj koji .....

[ Pregleda: 3928 | Odgovora: 14 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.