Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20869 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tdusko

Član broj: 93380
Poruke: 1701
*.dynamic.sbb.rs.



+768 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 07:12 - pre 163 meseci
^ Pih bre, pa ti dajes manje od banke :)
 
0

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 08:30 - pre 163 meseci
Pa, trebam i ja nesto da zaradim :)
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 10:13 - pre 163 meseci
Zapocni prevoz kucnih ljubimaca. Potraznje za uslugom imas dosta a ponuda je prakticno nepostojeca. Treba ti neki pickup ili kombi sa klimom, nesto transportnih kaveza i to je to. Za pocetak mozes prevoz po vecim gradovima, ili recimo teritorija vojvodine. Ja znam da prevoz Beograd - Novi Sad + okolna mesta vriste za takvom uslugom. Kasnije ako krene povecas vozni park, eventualno se prosiris na celu teritoriju srbije.


Ljubav, mir & sir
 
0

tiktak5

Član broj: 269944
Poruke: 13
*.teol.net.



+2 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 10:21 - pre 163 meseci
Promislit ću..xD
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 11:16 - pre 163 meseci
Ako imas kapitala to ti je i posao sa malim rizikom. Ako nebude islo ostaje ti kombi/pickup koji mozes da prodas. Isto tako mozes da prodas i kaveze u koje ulozis. Drzavu u potpunosti zaobidji, samo ce ti odrati kozu sa ledja, izreklamiras se preko interneta, na forumima, pogotovo onima za kune ljubimce, stavis oglas i na sajt zooberze i ako usluga bude dobra procuces se vrlo brzo, posto bi bio jedini koji tako nesto radi u srbiji. Samo ako se odlucis moras ponuditi i jeftinu uslugu kao sto sada nude postanske sluzbe za prevoz robe
Ljubav, mir & sir
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-78-2.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 11:50 - pre 163 meseci
ko trazi usluge prevoza kucnih ljubimaca? pogotovo na udaljenosti od nekoliko stotina km?

ko ide na izlozbe, taj valjda i ima prevoz, a izlozbe su retke ovde, par puta godisnje

a da ide u drugi grad za veterinara, bas i nema smisla...
 
0

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 13:13 - pre 163 meseci
Jeste da je Mad zone, ali..

Prvo, "ulaganje kesa u posao" je prica za malu decu. Bolje receno udica za naivne sa viskom para.

Cinjenica da je nekakav kes potreban(vise kao poluistina, ne tice se konkretnog posla), napravila je veliku zabludu.

Posao se zapocinje sa celokupnim planom aktivnosti, ambijenta i mehanizma protoka novca.

Pare su "lebdece", najcesce kredit ili neki drzavni fond, aktivnost je stvar inventivnosti, a protok novca je definisan okruzenjem. Dobar deo zarade uzima davalac kapitala, drzava ili banka.

Jedino tako postoji "zastita" drzave..

Ako sopstveni novac planiras da oplodis, drzava ce pokrenuti mehanizme za prelivanje tog novca u sopstvene dzepove. U pocetku preko taksi, a kasnije preko poreza i uticaja na okruzenje (trziste).

Mozes ocekivati pocetak posla, velike troskove, jedan period nekakvog funkcionisanja aktivnosti, i vrlo ubrzano dugove i gasenje...jedna kriva "normalne raspodele"....para..

Suma je da si sebi "platio zabavu", par godina, sa "ulozenim" kapitalom.

Mozda je bolje da uzmes neki prostor, za izdavanje, drugo, kamata na doticne pare je oko 2400 evra godisnje, za orocenu stednju, sto iznosi 200 evra mesecne apanaze...sto je mozda najbolja aktivnost dok ne zaokruzis neku "aktivnost"...kako bi neki nazvali "kombinaciju".


Poz
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 14:09 - pre 163 meseci
@Horvat

Pogledaj samo zooberzu Sa leve strane klikni na "Oglasi po rubrikama" i pogledaj koliko ima oglasa za prodaju/kupovinu/poklanjanje kucnih ljubimaca i ostalih zivotinja. Oglasa ima iz cele srbije i svi oni imaju problem pristupacnog prevoza. Uglavnom se prodaje tako sto onaj ko je zainteresovan mora da svojim kolima ode do prodavca, sto je u 80% slucajeva neizvodljivo. Postoji volja za trgovinom ali nepostoji mogucnost. Kada bi postojao neki organizovan prevoz mnogo vise bi se trgovalo izmedju ljudi.

Ti nisi upucen u to pa i neznas kolika je potraznja za prevozom. Napravi neki fake account i stavi oglas tamo da prevozis zivotinje po pristupacnim cenama i videces koliko ce ljudi biti zainteresovano, naravno dok te neko neprijavi i banuju te.
Ja sam samo dao predlog posto vidim da bi covek radio sve i svasta, samo otvara temu za temom. Ovde eto ima potraznje za uslugu a niko je u srbiji neobavlja. Tako se razvija posao, ekonomija u normalnijim zemljama. Ja bih to sam sigurno organizovao ali nemam nikakvog pocetnog kapitala.

Jedino drugo sto mi pada na pamet je perionica vesa, kao sto se cesto vidja u filmovima i serijama sa zapada. Treba ti veci prostor, masine za pranje i susenje vesa... Nisam nesto vidjao takve objekte po vecim, a pogotovo manjim gradovima. U vecim cak i ako ima po koja, suvise ih je malo cim ih nigde nevidjas. To bi trebalo maltene trebalo u svakoj zgradi po jedna manja perionica. Ljude bi rasteretio troska za kupovinu/popravku ovih uredjaja, ustedeo bi im prostor u ionako malim i pretrpanim stanovima, ustedeo bi im trosak za struju... Ja mislim da bi i to moglo da uspe samo ako ozbiljno i organizovano udjes u taj posao.

Ljubav, mir & sir
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-164-165.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 14:20 - pre 163 meseci
pa nisam upucen, zato sam i pitao

"pristupacan prevoz"? hmm, da bi otisao po dzukca npr. iz su za bg samo za gorivo ti treba nekih 2000 din (plus minus 500din), recimo da ne ides preko rampi
dakle to je samo 20 e za gorivo, di je tu jos zarada?
a koliko se kerovi krecu? od 10-1000e,tako? za poklonjeno kuce se sigurno ne isplati ici na toliku razdaljinu, a opet, koliko kucica,macica se proda godisnje? koliko kupaca prevali nekoliko desetina/stotina km?
i u sve to treba uracunati da su kupci iz tvog mesta, a ne da si npr. iz ns-a, a prevozis za coveka iz vrsca koji ce kupiti kera iz kikinde

mislim, lepa je ideja, svaka cast na ideji, samo nisam bas siguran koliko je isplatljiva

ves masine tesko da bi ti vredele (sem industrijsko pranje, odnosno pranja za velika preduzeca,vrtice i to) jer manje vise svaki dom ima ves masinu
 
0

barakuda111

Član broj: 122532
Poruke: 180
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+32 Profil

icon Re: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?09.10.2010. u 16:01 - pre 163 meseci
Onda treba postaviti pitanje kako se city expresu isplate one cene da voze do bilo kog mesta u srbiji. Kad vozis onda treba da napunis ceo kombi od sto vise musterija. Ja mislim da bi ih bilo dosta, a u krajnjem slucaju mozes primati musterije na zakazivanje pa kad skupis jednom ili dvaput nedeljno vozis. Mozes i kombi popunjavati prevozom opreme, recimo hrane za kucne ljubimce, usluga prevoza robe pet shopovima... Naravno da nebi funkcionisalo ako ides na dug put zbog jedne zivotinje.

Sto se tice poklanjanja zivotinja, ima mnogo ljudi koji su ljubitelji zivotinja i zele da udome kuce, mace ali i druge zivotinje i svi oni su voljni da plate prevoz samo da zivotinja nadje novi dom. Oni koji imaju kola cak o svom trosku i prevoze, plate veterinara, hranu...
Ljubav, mir & sir
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Otvaranje benzinske pumpe-isplativo?
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: 1 2

[ Pregleda: 20869 | Odgovora: 29 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.