Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??

[es] :: Wireless :: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??

[ Pregleda: 6097 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

jovic_s

Član broj: 19800
Poruke: 1
217.26.67.*



Profil

icon TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??27.01.2004. u 15:53 - pre 245 meseci
Branka Cvetkovica, postoji opticka vidljivost sa VODO TORNJOM (bio je lik iz Tehnicoma pa je proverio).

370EUR je njihov paket koji mi nude.
Posto sam na 1om spratu a antena mora ici na krov kazu da je veliki gubitak i da moram da uzmem i linksys bridge koji ide blizu antene.

Jel postoji nacin da sam kupim opremu i jeftinije prodjem? sta mi treba? jel moram imati bridge ili mogu postaviti neki P I sa nekom karticom (?)koji ce odraditi sve?

Molim za detaljan odgovor (koja kartica, bridge neophodan ili moze i P I? koja antena,....???) posto nemam pojma.

Ako je neko voljan da mi odradi citav projekat - kupovina opreme, montaza, instalacija,.. - (za kes naravno) neka se javi sa predlogom na [email protected] ili 063 22 66 90.
 
Odgovor na temu

warlord
Banjaluka,RS

Član broj: 5382
Poruke: 329
*.teol.net



Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??27.01.2004. u 17:35 - pre 245 meseci
To mi malo skupo...U sustini tebi treba Access point na krovu iz kojeg spustis obicni utp kabl do obicne mrezne karte u svom kompjuteru. Moras imati i struju na APu, ali ako imas manje od 30 metara udaljenosti od svog kompjutera do mjesta na krovu gdje ti je AP mozes sebi provuci struju kroz isti kabl koji koristis za podatke.
To ti se zove PoE iliti Power over Ethernet. Sto se tice opreme treba ti sljedece:
1 AP uredjaj ~ 70 E
2 metra antenskog kabla sa konektorima ~10 E
30 metara UTP kabla ~ 5 E
1 mrezna kartica ~ 10 E

E sad, antena. Ili nabavljas kupovnu ~50 E do ~110 E ili pravis sam, odnosno nadjes nekog da ti napravi antenu sto ti je oko 10 - 30 E zavisno od tipa antene.
Sve ovo ti je rijeseno u porukama na forumu. Pretrazi malo starije postove.
Ako hoces da koristis komp na krovu, onda uzimas WLAN karticu i dizes linux i hostap program. to ti emulira AP uredjaj. ostalo stoji, znaci mrezna kartica i ostalo.

http://www.bgwireless.net/

http://www.elitesecurity.org/tema/34410

Ako ti je sta nejasno pisi.
www.blwireless.net
Bezicna mreza Banjaluke
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.rts.co.yu

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??01.02.2004. u 01:53 - pre 245 meseci
tebi konkretno treba OVO, 100% radi, sve vec provereno u praksi

1. Linksys WET 11 (120e)

2. UTP kabl do stana (u zavisnosti od duzine, 10-20e)

3. ormaric za uredjaj (10E)

4. kabl za antenu (10e)

5. antena (yagica 18 dbi odlicna) (50E)

6. POE (power over ethernet koverter ako nema stuje na krovu)

7. ako nema struje na krovu, jaci ispavljach (choperski) za uredjaj

8. mrezna LAN ako treba 7-8 evra

Wet 11 je klijent-bridge, imam 2 komada, rade odlicno, imaju odlican prijem,
sa onom antenicom sa uredjaja imao sam signal od 44% na 2 kilometra udaljenosti, ali antena koja je usmerena je prava stvar

i to radi na minus 10 stepeni opusteno (na mojoj terasi) i u testovima udara u upload-download sa 600-650Kbajta

sve moze da se odradi za dan dva, prethodno bi testirali, tehnikom te dere, a svi nabavljaju opremu od istog nabavljaca (Vlatko reinkjet), pa javi na PP
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

dejantasic
Dejan Tasic

Član broj: 16492
Poruke: 31
62.108.111.*



Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??03.02.2004. u 15:45 - pre 245 meseci
Citat:
i to radi na minus 10 stepeni opusteno (na mojoj terasi)


xtraya, kakva ti je izolacija u tom ormaricu?

Pitam zato sto ja imam WAP11 na krovu 16-to spratne zgrade koji proradi cim malo otopli (otprilike kad je iznad nule)... mada, ja sam to postavio bez termo izolacije jer sam testirao, pa me posle mrzelo da skidam, pa zima... ima samo hidroizolaciju. Moracu na prolece da stavim i termo...

Pozdrav,
Dejan
 
Odgovor na temu

xtraya
Vladanko Vladanovic
Belgrado

Član broj: 323
Poruke: 1011
*.vdial.verat.net

ICQ: 6072593


+49 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??03.02.2004. u 16:13 - pre 245 meseci
pa ovako, kutija sa stiroporom...i jedan shal u koji sam uvio wet, i to radi na -10 :)
Hmmm , na VIP-u 3G preko iphone-a 2,6 Mbps DL i 1,4 UP ...
 
Odgovor na temu

jc denton

Član broj: 2358
Poruke: 1705
*.air.tehnicom.net



Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??03.02.2004. u 17:43 - pre 245 meseci
Citat:
dejantasic:
Pitam zato sto ja imam WAP11 na krovu 16-to spratne zgrade koji proradi cim malo otopli (otprilike kad je iznad nule)... mada, ja sam to postavio bez termo izolacije jer sam testirao...


Imao sam isti problem, isti uredjaj imam jos uvek, problem resen.

Elem, Dejane, ni sada nema potrebe da se cimas, problem je resiv softverski :)

Nadji d-linkov powerhack firmware (bio link na forumu, potrazi), ubaci u linksys-a, "odvrni" snagu do daske i nema vise bojazni od prestanka rada na niskim temperaturama - uredjaj sam sebe greje :)


P.S.
Pomenuti firmver radi samo sa linksys wap11 rev2.2. Sa ostalima ne.
fire, walk with me
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??03.02.2004. u 18:32 - pre 245 meseci
Citat:
xtraya:
pa ovako, kutija sa stiroporom...i jedan shal u koji sam uvio wet, i to radi na -10 :)


fora je samo u tome da nebude direktno na vetru ili promaju unutra...
ko hoce bolju izolaciju ima se kupi kao folija ... neki matrijal ..2 ili 4 cm debiljne
i zamenjuje 5 ili 10cm staklene vune .. ono do bola izolacija :) ...
i fora e samo sve komponente da stavishu nekshto .. shal ... vunenu kapu ...
one torbice kao malo vece pederushe itd... i ima radi ko zmaj :) ..
 
Odgovor na temu

dejantasic
Dejan Tasic

Član broj: 16492
Poruke: 31
62.108.111.*



Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??05.02.2004. u 14:15 - pre 245 meseci
Citat:
Elem, Dejane, ni sada nema potrebe da se cimas, problem je resiv softverski :)

Nadji d-linkov powerhack firmware (bio link na forumu, potrazi), ubaci u linksys-a, "odvrni" snagu do daske i nema vise bojazni od prestanka rada na niskim temperaturama - uredjaj sam sebe greje :)


Ma, imam ja Power Hack instaliran, ali je izgleda problem sto je na krovu zgrade od 16 spratova ipak previse vetrovito i hladno... stavicu stiropor unutra, pa cemo videti...

Citat:
i fora e samo sve komponente da stavishu nekshto .. shal ... vunenu kapu ...
one torbice kao malo vece pederushe itd... i ima radi ko zmaj :) ..


inace zanima me kako ce uvijanje u sal ili kapu da radi leti... pretpostavljam da ce sal morati da se skida sa kartice, a ja trazim neko resenje koje ne zahteva sezonsko angazovanje na reinstalaciji uredjaja... :)

hvala na savetima, odoh na krov...

Dejan
 
Odgovor na temu

KBB
Beograd

Član broj: 19048
Poruke: 58
*.yubc.net

Sajt: www.delije-caffe.net


Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??09.02.2004. u 12:58 - pre 245 meseci
Ovako, imam Apple mrezu (nijedan PC), lokacija Banovo brdo (kod bioskopa Roda) bez opticke vidljivosti sa Vodotornjem. Zanima me koja mi oprema treba i da li je uopste izvodljivo povezati se sa Tehnicomom.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??10.02.2004. u 01:18 - pre 245 meseci
Citat:
dejantasic:
inace zanima me kako ce uvijanje u sal ili kapu da radi leti... pretpostavljam da ce sal morati da se skida sa kartice, a ja trazim neko resenje koje ne zahteva sezonsko angazovanje na reinstalaciji uredjaja... :)


E pa ondah bih ti preporuchio da lepo nabavish neki dooobar ormar za tu opremu
i da ga oblozish do jajajajajaja .. takodje da izvedesh i sistem ventilacije
da zashtitnim kontrarebrima i filterom :) ...
:) ... pazi ovo shto smo ti napisali su saveti kako shto pre da ti proradi
a priznacesh kad dodje leto ... dotle cesh vec skupiti 100nak evrica da to
napravish kako treba :) ...
 
Odgovor na temu

dejantasic
Dejan Tasic

Član broj: 16492
Poruke: 31
62.108.111.*



Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??10.02.2004. u 08:04 - pre 245 meseci
Citat:
... pazi ovo shto smo ti napisali su saveti kako shto pre da ti proradi
a priznacesh kad dodje leto ... dotle cesh vec skupiti 100nak evrica da to
napravish kako treba :) ...


Ma radi to vec, i napravljeno je kako treba samo sto nisam stavio stiropor unutra pa nece da radi na extremno niskim temperaturama. Inace uredjaj je u plasticnoj kutiji za zastitnim faktorom IP-65 (hidroizolacija, UV resitant, podnosi extremno visoke temperature, itd...).
A za leto se nesto ramisljam da kutiju, posto nije velika, umotam u alu-foliju i eliminisem 95% zagrevanja :) Ko zna mozda ce i da izdrzi celo leto? :)))
Ionako me nije briga, to je fuck*ng Linksys

Dejan
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??11.02.2004. u 11:11 - pre 245 meseci
Citat:
dejantasic:
Ionako me nije briga, to je fuck*ng Linksys


a jesi razmishljao da samoj kutiji napravish zaklon ..
to jest da je nabijesh u neku vecu kutiju ?
pazi dobicesh razliku od 10 stepeni zimi i isto toliko leti ...
chim nije uredjaj dirketno na vetru odma je manje
hladjenje a leti manje grejanje ... ta dryga kutija nemo da ima dno ... itd...
 
Odgovor na temu

peka
Beograd

Član broj: 3947
Poruke: 124
*.yubc.net



+2 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??13.02.2004. u 23:11 - pre 244 meseci
Ja sam takodje na Zarkovu i imam par pitanja posto sam
tek prekjuce prvi put cuo za wireless :(
Naime situacija je sledeca: imam stan u potkrovlju (u pitanju je zgrada)
pa me interesuje da li je meni potreban taj Linksys WET 11 ili kako se vec zove
jer sam ja iz vase price skapirao da je to pojacivac koji je potreban
samo ukoliko je velika udaljenost od antene do kompa pa se signal mnogo gubi
zbog duzine kabla. Meni do krova ne bi trebalo vise od 5 metara kabla...
Takodje, da li postoji mogucnost da antenu postavim u stanu, tj. da li signal
moze da prodje kroz prozor ili kroz jedan zid? Ovo mi je vazno jer na zgradi nije ravan krov
a ne bih bas da rizikujem i da se pentram gore po krovu :)
Sta je uopste taj access point i da li mi je neophodan? Svi pominjete neku kutiju, salove
stiropor kojim ga oblazete...da li se kupuje posebno ili se dobije uz antenu, karticu ili sta vec... Da li je moguce prikljuciti se na tehnicom ili na bgwireless samo sa
wireless mreznom karticom bez antene?
Za kraj, s obziirom na navedenu situaciju sta mi vi predlazete?
Mnogo pitanja za jedan post, ali sta da se radi :)

Hvala unapred.

IRC is just multiplayer notepad.
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??14.02.2004. u 06:39 - pre 244 meseci
Citat:
peka:
Mnogo pitanja za jedan post, ali sta da se radi :)

antena: nabi je na zid pored prozora ako imash vidljivost... tj. ako nemash prepreka:)
ap: pa sluzi da bi elektroniku, predajnik priblizio anteni .. naravno da je jeftinije
ako mozesh samo sa antenom napolju ... josh bolje ako moze sa unutrashnjom
antenom ushta sumljam ... :)
savet: vidi da odma nabavish neku antigrom zashtitu :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: TEHNICOM : ZARKOVO : KAKO NAJJEFTINIJE? Jel neko zainteresovan da odradi projekat??

[ Pregleda: 6097 | Odgovora: 13 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.