Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

SBB - "pozajmiti modem"

[es] :: ISP :: SBB - "pozajmiti modem"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9622 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 17:47 - pre 163 meseci
Hteo bih da isprobam nesto, pa da pitam ako neko zna, da ne bih gubio vreme bezveze, uznemiravao ljude i otimao im internet :)

Zanima me da li SBB prepoznaje internet korisnike samo na osnovu MAC adrese modema?
(tj. da li je moguce uzeti modem sa jedne lokacije gde ima SBB kablovska, i odneti ga na drugu, naravno opet gde ima SBB signala, i da tamo radi)




 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 19:02 - pre 163 meseci
Ako je na istom SBB čvorištu, onda da. Ako nije, ne.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

DR83
BEOGRAD

Član broj: 38219
Poruke: 1230
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.farmaceuti.com


+14 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 19:13 - pre 163 meseci
Citat:
nikola87: da li je moguce uzeti modem sa jedne lokacije gde ima SBB kablovska, i odneti ga na drugu, naravno opet gde ima SBB signala, i da tamo radi


Meni su u sbbu rekli da moze (ali verovatno njima treba da prijavis promenu)


 
Odgovor na temu

duca74
Savic Dragan
beogradski vodovod
beograd

Član broj: 205688
Poruke: 45
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 19:42 - pre 163 meseci
A kako mislis da oni mogu da vide gde je nakacen modem,dali na broju 17 Save kovacevica ili na broju 34 Mitra Perovica,kakva bre cvorista naravno da moze samo mora da je sbb mreza i to je to oni prate mac adresu dali je placena pretplata ili nije i to je to sve ostalo moze.pozdrav
 
Odgovor na temu

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 19:59 - pre 163 meseci
Cemu takav odgovor - kakva bre cvorista?
ipak je covek super mod. i sigurno ima vise iskustva i znanja od tebe.
dakle
Ako je u istom chvoru onda moze i onda ce da radi
Ako nije onda ne moze, jer se MAC adresa modema prijavljuje CMTS-u jednog chvora i ne moze se koristiti u drugom.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 20:02 - pre 163 meseci
Ja sam pozajmio od rodjaka, ali u istom soliteru, drugi ulaz i radio je.

Ne znam kako je to sredjeno. Ako prate mac adrese zar nije moguce da znaju i gde su im ti modemi sa odredjenim adresama? Imao sam SBB nekoliko dana, bas zbog toga. Ja hteo na svaki nacin da imam rezervni modem - za ne daj boze, budu recimo spojeni praznici i neka cica zima, pa ostanem 10 dana bez Interneta, a oni navalili samo "Ne moze, ne moze..." nisu hteli da mi objasne zasto ne moze. Posto sam se vec bio prijavio ja ipak pozovem montera da dodje i instalira i tu se malo pomucimo obojica, jer ja ne poznajem SBB a on ne poznaje Linux, ali je ipak proradilo, ali pravi Internet NISAM IMAO DO SLEDECEG DANA, kad je on tamo negde prijavio gde je modem kojim se pre toga zaduzio.

Nakon nekoliko dana sam im se zahvalio, vratio modem i gotovo.

Mnogo kasnije sam saznao za pricu o mac adresama i razumeo da zaista ne moze da se ima rezervni modem, jer mi on ne vredi ako ga u njihovoj centrali (ili sta vec) ne prepoznaju. A opet, da bi ga prepoznavao, treba o njemu da ima odredjene podatke, zasto ne i geografsku adresu, ime i prezime korisnika itd.?

Posto negde nesto pamti macove modema, cisto sumnjam da pamti sve modeme iz cele Srbije. To bi mozda bilo to "cvoriste" u kome bi se pamtilo recimo 1000 modema sa Vozdovca i slicno. Samo nagadjam ali mi se cini da ima logike.

Update: dok sam pisao, noreniou me pretekao i objasnio. Drago mi je, da je moje nagadjanje, kao laika, bilo blizu istini
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
*.optix.rs. via ipv6



+101 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"16.10.2010. u 20:12 - pre 163 meseci
Citat:
duca74: A kako mislis da oni mogu da vide gde je nakacen modem,dali na broju 17 Save kovacevica ili na broju 34 Mitra Perovica,kakva bre cvorista naravno da moze samo mora da je sbb mreza i to je to oni prate mac adresu dali je placena pretplata ili nije i to je to sve ostalo moze.pozdrav


Uzdrzi se davanja komentara o stvarima u koje nisi upucen.

Odgovoreno je sve, ukoliko se modem kaci na isto cvoriste registracija ce proci, u suprotnom se mora nazvati SBB.
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
Odgovor na temu

delura

Član broj: 1646
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"17.10.2010. u 21:44 - pre 163 meseci
Tako je bilo do pre godinu dana, sada mozes da nosis modem u bilo koji deo grada i radice.
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"17.10.2010. u 23:08 - pre 163 meseci
Odlicno, hvala puno svima na odgovorima!

narocito mi se svidja poslednji post
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"18.10.2010. u 10:40 - pre 163 meseci
Citat:
delura: Tako je bilo do pre godinu dana, sada mozes da nosis modem u bilo koji deo grada i radice.
Moze li objasnjenje / informacija kako je to tehnicki reseno? Ako se i dalje radi pomocu MAC adrese opet ispada da neki uredjaj negde pamti sve MAC-ove ili ni jedan? Kako se onda korisnici identifikuju u sistemu? Mi na ADSL imamo user i pass ali kako je na SBB?

U ono vreme kad sam sa njima imao onu avanturu (pre nekoliko godina) modem je mogao i da se kupi u nekim prodavnicama, jer neki provajderi ne daju modeme kao SBB. Znaci li to - kupis modem u radnji, ubodes ga u SBB kabl i imas dzabe Internet?
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

3way

Član broj: 241428
Poruke: 1425



+2403 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"18.10.2010. u 10:56 - pre 163 meseci
Ne znam kako funkcionise SBB, ali procedura prijave za PTT je podrazumevala upisivanje MAC adrese modema u bazu, tako da si mogao da doneses koji hoces modem...pretpostavljam da je to bila identifikacija.
Ukoliko promenis MAC, nema vise neta...

[Ovu poruku je menjao 3way dana 18.10.2010. u 12:07 GMT+1]
Sedam sutlijasa,
za sedam samuraja,
za sedam tramvaja.
 
Odgovor na temu

delura

Član broj: 1646
Poruke: 36
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"18.10.2010. u 11:02 - pre 163 meseci
To je moguce od kada je sbb odlucio da uvede dinamicko generisanje konfiguracionih fajlova znaci da kad se modem pojavi na liniji samo za njega se u tom trenutku generise konfiguracioni fajl na osnovu mac adrese i podataka koji pripadaju toj mac adresi. Tako da sada postoji jedinstvena baza svih modema i generise se na jednom tftp serveru, tim potezom su pojednostavili proceduru registrovanja modema i podigli sigurnosne mere od zloupotrebe.
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.241.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"18.10.2010. u 14:06 - pre 163 meseci
Citat:
delura: sada postoji jedinstvena baza svih modema
Hvala.
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

_owl_

Član broj: 318
Poruke: 1043
*.static.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"09.12.2010. u 20:05 - pre 161 meseci
Danas sam pozvao info centar SBB-a i rekli su mi da nije moguće "šetati" modeme. U svakom slučaju ću probati, da li pokretač teme uspeo da koristi modem na obe lokacije?
Owl
 
Odgovor na temu

tdjokic
Tomislav Djokic
u penziji
Beograd

Član broj: 6736
Poruke: 8305
212.200.240.*

Sajt: www.distrowatch.com


+210 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"09.12.2010. u 20:37 - pre 161 meseci
Citat:
_owl_: Danas sam pozvao info centar SBB-a i rekli su mi da nije moguće "šetati" modeme. U svakom slučaju ću probati, da li pokretač teme uspeo da koristi modem na obe lokacije?
Ja nisam ekspert, ali vidi ovo - od tamo negde dolazi SBB kabl do pred vrata mog komsije i tu se deli - jedan krak ide kod njega drugi odlazi jos 2 metra do mene. Sta mislis, kad bih odneo svoj modem kod komsije da li bi radio? To je prakticno kao da sam ga odneo u drugu sobu u svom stanu a to bi moralo da radi.

Mozda ne moze da se seta sa kraja grada na drugi kraj ali ubedjen sam da u nekom manjem krugu moze. Recimo po celoj zgradi? Mozda njihov odgovor nije laz ali nije ni istina :-)
Na svetu postoje samo 2 OS-a: 1. Mint, 2. svi ostali!
 
Odgovor na temu

nikola87
nikola87
Beograd

Član broj: 20842
Poruke: 446
*.ptt.rs.



+15 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"09.12.2010. u 22:26 - pre 161 meseci
Citat:
_owl_: Danas sam pozvao info centar SBB-a i rekli su mi da nije moguće "šetati" modeme. U svakom slučaju ću probati, da li pokretač teme uspeo da koristi modem na obe lokacije?


I ja sam ih to pitao, i dobio isti odgovor, medjutim to u praksi ne f-cionise tako :)

i kao sto rece

Citat:
tdjokic:
Mozda ne moze da se seta sa kraja grada na drugi kraj ali ubedjen sam da u nekom manjem krugu moze. Recimo po celoj zgradi? Mozda njihov odgovor nije laz ali nije ni istina :-)


ja sam povezao modem od prvog komsije, i jos jednog drugara koji je ulicu do mene i bez problema je radilo...
dalje od toga nisam pokusavao, jer me je stvarno mrzelo da se cimam, ali cu verovatno pokusati kad budem imao vise vremena..


..u medjuvremenu sam nabavio neki glupi Thomson-ov kablovski modem, medjutim nema opciju da se promeni MAC adresa,
pa sam u potrazi za nekim Scientific Atlanata ili Motorola koji ima tu mogucnost..


 
Odgovor na temu

X Files
Vladimir Stefanovic
Pozarevac

SuperModerator
Član broj: 15100
Poruke: 4901
212.200.65.*

Jabber: xfiles@elitesecurity.org


+638 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"10.12.2010. u 06:22 - pre 161 meseci
Koliko sam ja u toku (od pre izvesnig vremena) modem tehnicki mozes da zakacis na bilo koju SBB infrastrukturu po Srbiji, cak i u drugi grad - i radice Internet. Razlozi nisu da bi se zadovoljili korisnici, vec olaksalo odrzavanje.

Ja nisam nosio modem iz jednog grada u drugi, ali jesam na udaljenu lokaciju u gradu, i radilo je.
 
Odgovor na temu

bachi
Vladimir Vučićević
System administrator
Beograd, Srbija

Član broj: 17912
Poruke: 5316
Via: [es] mailing liste

Sajt: www.bachi.in.rs


+2826 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"10.12.2010. u 08:44 - pre 161 meseci
... I am Locutus of Borg, _owl_... Resistance is futile...

Moguće je šetanje modema, ali samo u okviru istog čvorišta.



... The line was busy.
... Vladimir Vučićević aka. Bachi
~~~ www.bachi.in.rs <<<<>>>> [email protected]
>>> It's nice to be important, but it's more important to be nice...
 
Odgovor na temu

joba1303
Beograd

Član broj: 162920
Poruke: 41
*.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"11.12.2010. u 08:50 - pre 161 meseci
Iskreno to cak nece da radi i ako je na istom cvoru, znam iz iskustva :)
 
Odgovor na temu

madamov
Milan Adamov
vlasnik
Adamov Konsultacije d.o.o.
Beograd, Srbija

SuperModerator
Član broj: 21939
Poruke: 4413
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.adamov.rs


+138 Profil

icon Re: SBB - "pozajmiti modem"11.12.2010. u 09:24 - pre 161 meseci
Meni je radilo kod jednih klijenata koji su se selili nekih 400 metara dalje od prethodne lokacije. Dok kod drugih koji su prešlu u zgradu preko puta nije. Doduše, to je poslednji put bilo pre neke dve godine, tako da ne znam sa sigurnošću kakva je sada politika.
 Certified Trainer Mojave 101 macOS Support Essentials 10.14
http://www.adamov.co.rs http://milan.adamov.rs http://www.infinitum.rs
 
Odgovor na temu

[es] :: ISP :: SBB - "pozajmiti modem"

Strane: 1 2

[ Pregleda: 9622 | Odgovora: 28 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.