Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem

elitemadzone.org :: MadZone :: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24880 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:20 - pre 165 meseci
A vi mislite da dete nece doci u kontakt sa oruzjem pre svoje punoletnosti? Ovde jos? Ja sam stara generacija pa sam prvi kontakt sa tetejcem imao u osnovnoj skoli, a to je bilo pre svih ovih sra*a i tone nelegalnog oruzja koje je sad u cirkulaciji. Pa nisam nikog ubio, niti sam postao krimos ni pljackas; oruzje ne ubija, ljudi ubijaju a kad ljudi rese da ubiju minimalna obuka za pistolj je stvar dvominutnog upucivanja. Nisam ni ja odusevljen time, voleo bi i ja da zivimo u sarenom svetu bez pusaka i pistolja i da ne moram da brinem o tome, ali moram da brinem o tome da ce moje dete uzeti pistolj u ruke dok je jos dete, jer ce mu ga dati neko ko nije pod mojom kontrolom. U tom kontekstu preferiram da bude spreman, da mu to ne bude primamljiva zabranjena igracka vec nesto sto je video, nesto cije opasnosti i stetnosti je svestan i nesto sto moze da uzme u ruku a da ne bude opasnost po sebe i druge. Uostalom kako je to ista drugacije od 14 godisnjaka kojeg deda godinama vodi u lov?

E sad, dal bi ga posalo na ovaj kamp? Nikako. Ali ako bi recimo vojska Srbije organizovala vikend obuku za prezivljavanje u prirodi, sto da ne? Verovatno bi se i sam prikljucio, takvo znanje sasvim sigurno ne moze da skodi. Mislim na pravo prezivljavanje, ne new age izvidjaci koji dele sebi nalepnice za pletenje. Ali to je taboo, deca i oruzje, samo cemo da pogledamo na drugu stranu i da kazemo "moje dete nikad ne bi uzelo pistolj u ruke, tako sam ga ucio". Jasta.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:28 - pre 165 meseci
Ne ulazeci u celu pricu moze li meni samo neko da objasni gde je tu krivicni element? Sta je TACNO krivicno delo?

Ne znam kako je u Rusiji, u US klinci ladno mogu da imaju svoje puske. Neki rednecks kupuju deci svoje prve malokalibarske kad napune 10 ili 12 - postoji celo trziste decijih pusaka.

Pa htedoh da pitam - gde je u KZ-u definisano krivicno delo "dao detetu da puca" ?

(Ne ulazim u pricu sta je NORMALNO - samo sta je krivicno delo).

Hint:

http://www.remington.com/produ...imfire/model-five-compact.aspx

Citat:
The downsized Model Five Compact is specially engineered for young shooters...


Takodje:

http://www.remington.com/produ...l-597/model-597-pink-camo.aspx
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:30 - pre 165 meseci
Ma ajde kad ima 14, 15, 16 godina - onaj trip plemenskog sazrevanja i baratanje oruzijem - da se upozna sa oruzijem kroz neki lovacki klub ili streljacki klub.
Ali klinja od 11 godina neka pika loptu jos koju godinu.

Moj deda je bio lovac i znam da nije dao da prismrdimo kao deca zidu gde je visila dvocevka
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:49 - pre 165 meseci
Nekada je u skolama postojao predmet koji se zvao, cini mi se, "Odbrana i zastita". I ucilo se o svemu sto i ovde. Donosene su skolske bombe, puske...na casove, i ucila se upotreba istih...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:51 - pre 165 meseci
^^
Pa da, to je bilo u srednjoj skoli, mislim prva godina.
To je vec razumnije vreme 15-16 godina.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:52 - pre 165 meseci
Nije prva godina, to je bio treci razred srednje. Dakle 17, 18 godina, kako ko. Pocinje u drugom razredu ali kroz teoriju i kroz prvu pomoc. Ali da, rasklapali smo pusku, punili skolskom municijom, repetirali, u dvoristu bacali drvene bombe :)



Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 10:59 - pre 165 meseci
Moguce, nije proslo puno vremena ali ni malo od tada :)

Oruzije treba poznavati za nedajboze, ali kontam 11 ili 12 godina je prerano.
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:09 - pre 165 meseci
Meni ko da je juce bilo. Mauzerka sa slomljenom iglom koju niko nije opalio od uzicke republike, okvir sa pet metaka koji se puni odozgo, drugarice koje lome noktice na zatvaracu Slazem se, 11 je stvarno rano, ali ovi sa 15 su vec matori konji, to je vec uveliko seksualno aktivno, ako zna da drzi alatku da se ne povredi znace i pistolj
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:10 - pre 165 meseci
Naravno da treba poznavati oruzje, ali ne treba opterecivati decu sa doticnom problematikom ili indoktrinacijom pre 15-e godine(mada je individualna zrelost razlicita).

Sto se imperativnog pacifizma tice, mislim da je to veca propaganda(nazalost uspela) gde se potenciraju "nenasine" metode(i gej populisanje), u sred militantnog i agresivnog covecanstva.

Zalazem se za pacifizam, ali samo onda kada razne "flote" vrate svoja gvozdja u maticne luke, a vojne baze ostanu u okviru maticne zemlje.

Dok je na snazi intervencionizam, medjunarodni narko kriminal, parola navodne borbe protiv "terorizma", bolje je nauciti naciju da barata arsenalom. Pacifizam je prazna prica, postoji jedino PACIFik..kao okean



Poz

P.S. Ne razumem poentu istrazivanja "krivicnog" elementa, kao da krivicni zakon nije u sluzbi odredjene agresije...
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:36 - pre 165 meseci
Po zakonu o oruziju, mislim da ne mogu da dobiju dozvolu za oruzije pre punoletstva.
E sad, kako je pucanje i u koje svrhe regulisano - verovatno zna neki lovac.

Nisam skontao sta su radili ovi u kampu i da li su koristii pravu municiju, pa necu ni da komentarisem.
Ako su ti kampovi sto sam vec vidjao po netu, neki paramilitarni ultrahriscanski kampovi za decu - onda u tako nesto ne bih pustio dete dokle god sam staraoc.
Mada mozda je i neki "obican" kamp za prezivljavanje i nisu retka pojava.


Ali ne znam sta fali obicnom streljackom/lovackom klubu ili klasicnim izvidjacima, ako je vec samo upoznavanje oruzija ili malo discipline/snalazenje u prirodi cilj...
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:44 - pre 165 meseci
Ma daj, klasicnog izvidjaca bi pojeo prvi vrabac kad bi se zagubio u sumi TO je izgubilo svoju primarnu svrhu odavno, sad je to vise neki group-hug event.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Vole Domu
Beograd

Član broj: 54957
Poruke: 478
*.yubc.net.



+67 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:47 - pre 165 meseci
@mmix:

postovi su ti priceless na ovoj temi :)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-89.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 11:47 - pre 165 meseci
Citat:
Isak666: Nisam skontao sta su radili ovi u kampu i da li su koristii pravu municiju, pa necu ni da komentarisem.


ako je verovati klincu (a znamo da klinci znaju,ali takodje, to nije obavezno, preterati), pucali su "bucnu" municiju, da li je bila bojeva ili skolska, to ne mozemo znati
takodje, ako mu je zvonilo 3 dana u usima, to sigurno nije od pistolja (sem ako nisu pucali u sobici 2x2 bez zastite na usima), nego verovatnije od bombe neke

kao sto su vec rekli, klince sa 11 godina nema sta da drzi oruzje, a ni sa 15 bas ne bih rekao, divljaju hormoni i samo mu prsne jednom na pamet da "provoza tatin tt" (jer se vidi ciji su klinci) i opsa - crna hronika

drugo je streljastvo, a drugo je ovo

p.s. jos jednom, skroz sam za prezivljacki fazon, to i jesu izvidjaci, samo ovo je malo nabudzenija varijanta
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:01 - pre 165 meseci
Moze da bude i manevarska municija. Skosla municija ne puca, nema punjenje i obicno je prepoznatljivapo crvenim tufnama da se ne bi pomesala sa ostalom. Manevarska municija ima punjenje ali nema zrno (vidi dole), kad pali dimi mnogo i veoma je bucna. TO je zato sto nema zrno koje bi tokom puta cevi pruzalo otpro gasovima i repetiralo pusku, da bi manevarska municija radila sa automatskim i poluatomatskim oruzjem mora da ima vise punjenja i na cev puske mora da se namontira suzenje izlaza. To je najgora stvar koju smo radili u vojsci, em sto ti odvali rame, em sto smrdi, em sto zvone usi od nje, em sto toliko uprlja pusku da ti trebaju sati da je ocistis.

Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-80-89.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:06 - pre 165 meseci
znam kako izgleda skolska

ovo za manevarsku nisam znao,hvala
 
Odgovor na temu

etjen
beograd

Član broj: 153477
Poruke: 1946
95.180.88.*

Sajt: www.terrarenting.com


+492 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:30 - pre 165 meseci
bilo kako bilo. Dok ja budem odlučivao o svom detetu, tako nekom kampu ili oružju neće ni prismrdeti...
Tada sam pogledao kroz prozor... Imao sam sta da vidim... Napolju je bila fabrika MACIJE TRAVE! Morao sam nesto da ucinim!
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:38 - pre 165 meseci
Citat:
mmix: Ma daj, klasicnog izvidjaca bi pojeo prvi vrabac kad bi se zagubio u sumi TO je izgubilo svoju primarnu svrhu odavno, sad je to vise neki group-hug event.




Ja sam bio SFRJovski izvidjac i cimali su me kako mogu improvizovati pecaljku, kako da razmontiram sator, starije su cimali oko kuvanja sa onim sta im je pri ruci i slicno. Nije bilo lose.

Jedino ako sad nisu uveli nenasilnu komunikaciju u borbi sa prirodom
 
Odgovor na temu

Branko Santo
Tu i tamo

Član broj: 57312
Poruke: 2232
*.att.com.

Sajt: cz.linkedin.com/in/branko..


+600 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:50 - pre 165 meseci
Ja sam negde do 2003 bio aktivan clan, znaci tu negde oko 10-ak godina.
Moze se reci da moderni izvidjaci i nemaju neke velike veze sa prezivljavanjem, ali to im i nije cilj.
Kao sto sam rekao postoje grupe (znam za jednu u NS) koje odlaze na prezivljavanja redovno.
 
Odgovor na temu

djordje1979
Đorđe Trifunović
Beograd

Član broj: 31540
Poruke: 218
91.150.70.*

Jabber: djordje1979


+92 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 12:55 - pre 165 meseci
Citat:
etjen: bilo kako bilo. Dok ja budem odlučivao o svom detetu, tako nekom kampu ili oružju neće ni prismrdeti...

Vrlo je verovatno da hoce prismrdeti oruzju samo sto ti to neces znati i bice bez tvoje dozvole.
 
Odgovor na temu

acaradio
Aleksandar
Batajnica

Član broj: 42245
Poruke: 1780
93.87.4.*



+30 Profil

icon Re: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem19.10.2010. u 13:21 - pre 165 meseci
Neverovatno je koliko vas sa simpatijama gleda na ovo.
Da li stvarno mozete da zamislite svoje dete od recimo 12-13 godina kako vitla utokom ili baca bombe?
Gde je pamet tim roditeljima koji salju decu tamo nekim ruskim fanaticima da od njih prave male ratnike?

Kampovanje, prezivljavanje u prirodi i slicno je sasvim ok za klince koji se pale na avanturu...ali oruzje??!!!
Potpuno suludo!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Deca iz Srbije, uzrasta 11-15 god, obučavana u Rusiji za rukovanje vatrenim oružjem

Strane: 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 24880 | Odgovora: 94 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.