Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

narucivanje Red Hat-a preko neta...

[es] :: Linux :: narucivanje Red Hat-a preko neta...

[ Pregleda: 6369 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

Član broj: 17387
Poruke: 263
*.info-net.co.yu

Sajt: swim.ee


Profil

icon narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 13:30 - pre 245 meseci

koju verziju Red Hat-a da narucim:

Red Hat 9.0.93 (Severn - build 19.07.2003)

ili

Red Hat 9.0??????


i da li su mi uopste potrebni source cd-i?



_______________
u can never go back




Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 16:35 - pre 245 meseci
U pitanju je ista distribucija. Ovo u zagradi oznacava na kom je kompu i kad RedHat prekompajlirao pakete.
Source diskovi ti ne trebaju (ne za instalaciju i normalan rad), vec samo prva tri diska.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-3.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 17:42 - pre 245 meseci
Citat:
VRider:
U pitanju je ista distribucija. Ovo u zagradi oznacava na kom je kompu i kad RedHat prekompajlirao pakete.
Source diskovi ti ne trebaju (ne za instalaciju i normalan rad), vec samo prva tri diska.


mozda nevezano za to :)
dal moze da sam kompajlira zvaki paket za bash tu makinu na koju instalirash ...
kapiram da bi instalacija trajalaaaaaaa... ali ono :) ...
odmah ti zavrhi posao :)
 
Odgovor na temu

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

Član broj: 17387
Poruke: 263
*.info-net.co.yu

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 18:03 - pre 245 meseci

Citat:
U pitanju je ista distribucija. Ovo u zagradi oznacava na kom je kompu i kad RedHat prekompajlirao pakete.
Source diskovi ti ne trebaju (ne za instalaciju i normalan rad), vec samo prva tri diska.



nisam bas toliki luzer :o) znam da je ista distro, samo je razlika?
razlika u verzijama???? jer Red Hat-a nema vise... ova Severn je poslednji?

i za sta bi recimo koristio source cd-e jedan prosecan user?

:o) i jos jedno smaracko pitanje, ima li kernel-source-a na ta tri inst cd-a?

jako mi je vazno da ne skidam posle preko neta, kao za Mandrake...



_______________
u can never go back

Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.dsl.siol.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 18:16 - pre 245 meseci
codemaster:
A zašto baš Redhat9?

Ako baš hoćeš RPM, uzmi Fedoru (da ne kažem Ged... ;)).

Prvo, novija je.
Drugo, free je.
Treće, Redhat9 je "dropovan", tj. od sad će samo "komercijalni" korisnici moći da uživaju u (hipotetičkim) blagodetima Redhata.

Takođe, mislim da je update-ovanje paketa elegantnije odrađeno u Fedori (uz pomoć yum-a), tako da bi version-jumpovi trebalo da budu bezbolniji... Ukratko, Fedora ima svetliju free-budućnost. Ako već instaliraš bilo šta Redhatoliko, bolje da to bude Fedora, jer nećeš morati naknadno da upgrade-uješ RH9, što je neminovno (koliko znam, svim nekomercijalnim korisnicima se predlaže da upgraduju što pre svoj RH9 na Fedoru Core).
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.dsl.siol.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 18:28 - pre 245 meseci
Citat:
nemesis:
mozda nevezano za to :)
dal moze da sam kompajlira zvaki paket za bash tu makinu na koju instalirash ...
kapiram da bi instalacija trajalaaaaaaa... ali ono :) ...
odmah ti zavrhi posao :)


To apsolutno nije tačno u većini slučajeva. Da li si ti ikad čuo za Gentoo, Linux from scratch i sl? Na svakoj iole brzoj mašini kompajliranje za desktop ulogu je gotovo za par noći (a ne "ono")... ;P

Kad je u pitanju server, potrebno je samo nekoliko sati, što je prihvatljivo s obzirom da imaš potpunu kontrolu nad bildanjem i u startu izbaciš nepotrebne stvari, tj. ne ubacuješ ih uopšte. Imaš kontrolu nad optimizacijama, verzijama biblioteka itd. koje će se koristiti...
 
Odgovor na temu

nemesis

Član broj: 270
Poruke: 1788
*.beograd-2.tehnicom.net



+17 Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 21:13 - pre 245 meseci
Citat:
impaque:
Kad je u pitanju server, potrebno je samo nekoliko sati, što je prihvatljivo s obzirom da imaš potpunu kontrolu nad bildanjem i u startu izbaciš nepotrebne stvari, tj. ne ubacuješ ih uopšte. Imaš kontrolu nad optimizacijama, verzijama biblioteka itd. koje će se koristiti...


sve zavisi ... :) shta hocesh da uradish :) ...
ja sam dugo koristio rh 7.2 kao osnovu pa onda sve jovo nanovo :)
ali onda su krenule da mi fali nove biblio pa koristim rh 90 ...
moram probam feudoru ... :)
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 21:31 - pre 245 meseci
Moze da se kompajlira svaki paket, ali za tako nesto je daleko bolji Gentoo, RockLinux ili LFS. Nema bas mnogo smisla koristiti RH za tako nesto.
Fedora Core 1 je samo drugo ime za RH10. Vise nije "proizvod", nego je "projekt", nije vise (meni jako lepa kombinacija) crno-crveno, vec je prefarbano, neki je drugi sesir, inace sve je po starom.

"Ova Severn" nije po bilo cemu posebna. Neko je samo napisao i, kao sto sam vec rekao, koji je build u pitanju, na kojoj makini. RH9 moze biti taj isti, jednostavno, nije obicaj da se i to stavlja u ime.

O iole jakoj masini i rekompajliranju mogu da kazem samo ovo: za KDE 3.0 mi je trebalo 3 dana (i noci) i nije sve zavrsilo, pa sam odustao. Ceo sistem koji stize u standardnoj RH instalaciji prekompajliran, ti bi morao da kompajliras danima i danima.

Ima smisla rekompajlirati kad je u pitanju server, jer to je uvek prilicno minimalna instalacija, a maksimalno iskoriscavanja sistema je od sustinske vaznosti, dok je to na desktopu (onakvom kakav je danas), sa i686 prekomajliranim distribucijama, smesno. Sta tebi znaci da li ce se KDE startovati 10 sekundi ili 12 (To je otprilike ubrzanje kojem treba da se nadas).
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

codemaster
Dušan Jović
Leskovac/Novi Sad

Član broj: 17387
Poruke: 263
194.106.186.*

Sajt: swim.ee


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...29.01.2004. u 22:55 - pre 245 meseci

ok, skapirao sam skroz :o)

hvala puno!


_______________
u can never go back

Sve je ovde.
Ti si sam.
Nemaš ništa.
Prihvati svoj život.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.vdial.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...30.01.2004. u 11:24 - pre 245 meseci
VRider:
O iole jakoj masini i rekompajliranju mogu da kazem samo ovo: za KDE 3.0 mi je trebalo 3 dana (i noci) i nije sve zavrsilo, pa sam odustao. Ceo sistem koji stize u standardnoj RH instalaciji prekompajliran, ti bi morao da kompajliras danima i danima.[/quote]
Ja kao desktop mašinu imam AthlonXP 1800+ koji nije overklokovan sa 256MB DDR RAMa i IBM 7200 RPM HDDom. KDE se kompajlira za nekoliko sati. Isto toliko otprilike ode na OpenOffice. Gentoo Linux je u pitanju.

Takođe, na ovom relativno starom i sporom laptopu za kojim sedim (P3 500MHz, 128 RAM, spor HDD), X sa KDEom se iskompajlirao za dve ili tri noći.

Ne znam šta ti onda podrazumevaš pod "iole jakom" mašinom?
Citat:
Ima smisla rekompajlirati kad je u pitanju server, jer to je uvek prilicno minimalna instalacija, a maksimalno iskoriscavanja sistema je od sustinske vaznosti, dok je to na desktopu (onakvom kakav je danas), sa i686 prekomajliranim distribucijama, smesno. Sta tebi znaci da li ce se KDE startovati 10 sekundi ili 12 (To je otprilike ubrzanje kojem treba da se nadas).

Veruj mi da to itekako ume da iritira kad se (desktop i sl) aplikacija podiže duže, i to ne 2 sekunde, nego 50% duže -- vidi http://www.gentoo.org/main/en/performance.xml . Podsetio bih takođe da je Mandrake optimizovaniji od Redhata (i586 vs. i386). Što bi u prevodu značilo da ima smisla rekompajlirati u svakom slučaju.
 
Odgovor na temu

impaque
Ivan Savčić
YUnet International
Beograd, Zvezdara

Član broj: 717
Poruke: 939
*.vdial.verat.net

ICQ: 27215173
Sajt: www.imped.net


Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...30.01.2004. u 11:30 - pre 245 meseci
Citat:
nemesis:
ali onda su krenule da mi fali nove biblio pa koristim rh 90 ...


So typical, so true... Version-jumping hell.

Meni nije jasno kako to da i pored svih dubioznosti ljudi se i dalje drže Redhata ko pijani plota?! Najveća ironija: kad neki source neće da se iskompajlira na nekim Redhat mašinama koje održavam, lepo odem kući, napravim tbz ili RPM na svom Gentoo-u i stvar rešena! LOL.
 
Odgovor na temu

VRider
Marković Damir
(BGD/SD Karaburma)/Pirot

Član broj: 1510
Poruke: 4132
195.252.107.*

Jabber: damirm | gmail | com
ICQ: 134002435


+13 Profil

icon Re: narucivanje Red Hat-a preko neta...30.01.2004. u 23:07 - pre 245 meseci
Na kompu koji je jaci od tvog laptopa, sam kompajlirao (duron 750MHz, 256MB, Maxtor na 7200rpm) KDE. Ali, to nije ni bitno.
Moras da uzmes u obzir da je RH dosta usporio KDE sa svojim BlueCurve-om. Ali meni zaista nista ne znaci te dve sekunde razlike. Ja otvorim mozillu jednom za 5 sekndi i potom je koristim 3 sata. Da li bi mi nesto znacilo ako se otvori za 3 seknde. Ne!
Mozilla koja stize u RH je uvek dosta stara. Ja koristim RH8 i dan danas, i vecinu programa koje svakodnevno koristim sam rekompajlirao (Mozillu vec tri puta upgradujem). Kad skidas naknadno (prekompajlirane) programe uvek skidas verziju za i686. Ponavljam, po meni rekompajliranje je vise gubljenje vremena nego dobra investicija.
JaFreelancer.com
 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: narucivanje Red Hat-a preko neta...

[ Pregleda: 6369 | Odgovora: 11 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.