Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

dijeljenje interneta na daljinu

[es] :: Wireless :: dijeljenje interneta na daljinu

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

sipar
administrator doma svoga
BIH

Član broj: 182246
Poruke: 34
212.39.119.*



+1 Profil

icon dijeljenje interneta na daljinu18.11.2010. u 10:13 - pre 162 meseci
Pozdrav, nešto mi je palo na pamet pa me zanima dali je to moguće:
Ja živim uz granicu sa HR i nemam internet, a prijatelj sa hrvatske strane je zračnom linijom od mene oko 2 km i naravno ima odličan FLAT internet. Između nas nema nikakvih brda ni većih prepreka osim drveća. Zanima me dali bi mogli napraviti internet sharing tako da ja koristim njegov internet? Naravno zanima me i dali tu postoje nekakve zakonske prepreke?
 
Odgovor na temu

mantas

Član broj: 257077
Poruke: 894



+38 Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu18.11.2010. u 12:24 - pre 162 meseci
drvece je velika prepreka za wi-fi signal,zimi radi ali kada olista u prolece.... imaces gubitaka u zavisnosti koliko ima drveca samim tim i nepouzdan link i puno dropvanih paketa..
Long Live Rock 'n' Roll
 
Odgovor na temu

vkoja
vladan rajcic
Barcelona
F.C Barcelona
Pozarevac

Član broj: 122646
Poruke: 796
*.velikogradiste.org.yu.



+29 Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu18.11.2010. u 16:01 - pre 162 meseci
Uzmi grid antenu od 24db i dobar ap i radice odlicno.Jedino ako nije bas neko veliko i gusto drvece mada za tu daljinu nebih trebalo biti problema!
F.C Barcelona
 
Odgovor na temu

sipar
administrator doma svoga
BIH

Član broj: 182246
Poruke: 34
*.tel.net.ba.



+1 Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu18.11.2010. u 18:17 - pre 162 meseci
Ok, grid 24db sa moje i njegove strane, a dali je potrebno i da sa obje strane bude AP il može kartica + antena? Nisam mislio da će taj pojas drveća biti tolika prepreka jer to je zapravo mala udaljenost ali opet htio sam pitati jer možda neko ima iskustva u sličnim slučajevima... hvala.
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Moderator
Član broj: 57200
Poruke: 2706
*.teol.net.



+122 Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu18.11.2010. u 21:46 - pre 162 meseci
Sve zavisi od tog "pojasa drveca".
Imam neki osecaj da je u pitanju ipak sumarak ili mozda i suma a u takvim uslovima tesko da ces uspeti sa bilo kakvom opremom izvuci link.
Bez ciste opticke vidljivosti je uvek nesigurna situacija i nikad ne znas sta mozes dobiti.
Mozes postaviti sliku sa google earth da vidimo kako to izgleda.

A sto se tice zakona,mislim da to nije bas po zakonu iz vise razloga.
Jedan je sa njegove strane koji zabranjuje davanje vlastitog protoka drugim licima a drugi je sa tvoje (a i sa njegove) strane koji se odnosi na unosenje/iznosenje neke robe bez placanja carine.
Ovo je i meni zvucalo smesno prvi put kada sam cuo ali kada se malo bolje razmisli i internet pristup je vid robe i podleze istim zakonima kao i svaka druga roba.
Ovo ne znam za sigurno ali znam da je moj nekadasnji wireless provajder dobijao link iz Srbije dok nisu zvanicno registrovali firmu kada su morali da uzmu link od provajdera sa podrucja BIH.

 
Odgovor na temu

v_stojanov
Vasko Stojanov
Makedonija

Član broj: 18009
Poruke: 215
77.29.236.*



Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu19.11.2010. u 13:43 - pre 162 meseci
Uzmi grid 24 - ku antenu, tp-w5110g ,kvalitetan kabeo od antene do tp-link,ako si u mogucnosti napravi stub gde bi montirao antenu i tp-w5110g u odgovarajucu kutiju ,usmeri dobro antene ima da radi.
 
Odgovor na temu

anon250940

Član broj: 250940
Poruke: 400
*.teol.net.



+11 Profil

icon Re: dijeljenje interneta na daljinu22.11.2010. u 14:16 - pre 162 meseci
Kolko je to drvece visoko , odnosno jel moguce da se postavi neki stup od par metara visok pa da bude visi od tog drveca :) bez opticke vidljivosti imaces samo problema.. moze neka slika sa google earth-a da se vidi kako to sve izgleda...

Mi smo u nasem naselju napravili link na daljini od 1,5km i na sredini tog linka se nalazi jedan šumarak precnika 100 metara ali imamo opticku vidljivost preko tog šumarka jer su antene vise za mozda koji metar :) pitanje je samo dana kad ce ta šuma da poraste pa da dodje do potrebe izmjestanja antena i podizanja na neka visa mjesta :)
 
Odgovor na temu

[es] :: Wireless :: dijeljenje interneta na daljinu

[ Pregleda: 2067 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.