Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?

[es] :: Windows desktop :: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?

[ Pregleda: 3663 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

trgovac1971

Član broj: 271944
Poruke: 23
*.pppoe08-1866.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 10:33 - pre 163 meseci
Razgovarajući sa prijateljima upao sam u opkladu u kojoj je glavno pitanje bilo:
Da li je moguće i kako instalirati Windows XP (vjerovatno i 7), na drugi
računar.
Imamo svoj računar i centralnu jedinicu drugog (može i samo HDD). Kako to izvesti nije važno.
Važno je samo da ne moramo, prikopčavati monitor, miša i sl. na centralnu jedinicu.

Uzgred da napomenem, ja sam rekao da ne može.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Moderator
Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 10:45 - pre 163 meseci
Šta je centralna jedinica? Inače ne razumem pitanje, tj. šta uopšte želite da uradite sa ta dva računara? Da li imate instalacioni CD?
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 10:47 - pre 163 meseci
Pod određenim uvjetima je moguće izvesti instalaciju XP-a bez monitora,miša i tipkovnice. :)
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

trgovac1971

Član broj: 271944
Poruke: 23
92.36.245.*



+1 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 12:15 - pre 163 meseci
Pod centralna jedinica msilio sam na kućište i sve ono što se nalazi u njemu.
A problem je krenuo od toga da nekome treba instalirati, recimo Windows XP (iz bilo koga razloga, nova instalacija).
Uzmemo njegov HDD i prikopčamo ga na svoj PC, kao eksterni disk (USB) ili drugi u kućištu, na kome već imamo instaliran sistem (XP/7).
Da li se sada sa CD-a može instalirati XP/7. Nadam se da sam sada bio jasan i razumljiv. Nadam se i da nisam izgubio opkladu.
Ja sam rekao da to ne može.

P.S.
Možda je ovo već negdje postavljeno, ali ja nisam uspio naći (ili nešto slično), međutim pošto je u pitanju
opkalada i pošto sam nevičan pretragi (za sada) nadam se da mi nećte zamjeriti.
 
Odgovor na temu

Miroslav Cvejić
Technical Lead
Revel Systems UAB
Vilnius, Lithuania

Član broj: 802
Poruke: 6610
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+536 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 12:32 - pre 163 meseci
Ja sam dok sam se time bavio ima spremne ghost image fajlove za svaki čipset u tom trenutku dostupan (nvidia, amd, via, intel, sis). nabodem hard na živo, imao spremne .bat fajlove na desktopu, sačekao par minuta i eto instaliranog XPa. Kada se nakači nazad u računar, obično nađe sav hardver (zvučne su skoro svuda iste, mrežne takođe, jedino se izbor grafičkih sveo na 2 ) i instalira drajvere. I to je to. E već Vista je bila malo pipavija za kloniranje, ali je i to radilo. Sa W7 se nisam zezao jer instalacjia traje kraće a i ne bavim se više time. To je inače seoska metoda ali u većini slučajeva efikasna.

Pravi način bi bio da se spremi instalacija, dodaju svi drajveri, pljusne se sve to na gard i kad se porkene ciljni računar samo te pita za ime i nadimak i to je to. Kao kad kupiš laptop sa legalnim windowsom.

Kako god, da si se sa mnom kladio, izgubio bi oplakdu.
 
Odgovor na temu

Flash411

Član broj: 53039
Poruke: 1846
*.adsl.net.t-com.hr.

Jabber: flash411@jid.pl
ICQ: 296417234
Sajt: www.etfos.hr/~mgavlik/goo..


+4 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?19.11.2010. u 12:33 - pre 163 meseci
Koliko ja znam,instalacija se ne moze pokrenuti kad se tako kopira na hard,
jer se instalacija mora pokrenuti na racunalu na kojem se i instalira. A,ako bi
i kopirao cijelu instalaciju sa cd-a na hard,morao bi nekako izmudrovati kako
da se boot-a sa harda,neki dos ili tako nesta,nije jednostavno. Jedna od solucija
je pravljenje unattended instalacijskog cd-a,koji moze sve sam napraviti ako
dobro sve podesis,od formatiranja diska,svih podesavanja tokom i nakon instalacije
i na kraju te doceka desktop bez da si komp i pogledao.
Gone insane,be right back..... | Malo drugacija google pretraga
http://poremecenum.blog.hr/ | http://www.etfos.hr/~mgavlik/googledirectorysearch/
____________________________________________________
Failure is not an option. It comes bundled with Windows.
 
Odgovor na temu

trgovac1971

Član broj: 271944
Poruke: 23
*.bi2.dlp472.bih.net.ba.



+1 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?20.11.2010. u 21:12 - pre 163 meseci
Kako vidim, izgleda da sam izgubio opkladu. Međutim to ću definitivno reći u srijedu, kada će ili čovjek to pred nama da uradi ili ja dobivam.
Kako sam razumio to može, samo maloooo teže. E, sada koliko je on sposoban, za toliko teškoooo, ne znam.

U svakom slučaju hvala vam.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 07:24 - pre 163 meseci
hvala i tebi.... pa javi rezultat
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 11:23 - pre 163 meseci
Sećam se da je ranije na forumu bilo nekoliko tema u vezi kloniranja Windowsa pomoću Acronisa i prenošenja takvog klona na drugi računar.

Jedan od autora bio je @Catch 22 koji nažalost nije više aktivan na ovom forumu.

Pokušao sam da pronađem dotične teme ali nisam uspeo pošto koliko sam video nema starijih tema od 6 meseci.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 12:36 - pre 163 meseci
Ma to s kloniranjem ukoliko se dobro secam je bilo da se jedan image prebaci na bilo koji racunar; s tim sto je postojala fora sta treba da se iskljuci kako bi proslo recimo i ako su razliciti cipsetovi u pitanju (prisecam se da je bilo nesto u vezi podrske hdd-a i cipsetova pctel je pisao o tome, a to je bilo davno pre pojave SATA). Ja sam to zaboravio ali kolega moderator Cvejic je imao za svaki cipset po jednu instalaciju tj po jedan image, slicno je bilo i u firmi gde sam ja kratko vreme radio. Inace kada sa jednog racunara prebacite klon na drugi, Windows se dize usporeno i s vremena na vreme javlja da je pronasao i instalirao nov hardver, to naravno ako prodje ovaj deo sa cipsetom na ploci.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 13:44 - pre 163 meseci
@Goran Mijailović

Samo je delimičmo tačno ono čega se ti sećaš u vezi navedene problematike.

Ja se bolje sećam jer sam pomenute teme čitao nekoliko puta.

Elem neki momak je tražio savet kako da sa laptopa klonira Windows na externi hard disk a posle taj hard disk ubaci u laptop i uspeo je.

Neki su tada ustvdili da je kloniranje bilo uspešno jer se radilo o istoj konfiguraciji računara i da sistem ne bi radio na drugom računaru sa drukčijom konfiguracijom.

Onda su se javili neki koji su u tome uspeli a među njima i @Catch 22 koji je prezentovao neke izvore sa neta a i sam opisao postupak kloniranja pomoću Acronisa i prenos na drugi računar sa potpuno drukčijom konfiguracijom.
 
Odgovor na temu

Goran Mijailovic

Član broj: 12684
Poruke: 6907



+437 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 18:44 - pre 163 meseci
@ Djetvan

teme o kojima ja pricam mnogo su starije od pojave clana Catch22 na ovom forumu, te je logicno da se i ne secam najbolje. Ipak je Windows XP prisutan od 2001. godine.

 
Odgovor na temu

calexx

SuperModerator
Član broj: 71794
Poruke: 20046



+1651 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?21.11.2010. u 22:31 - pre 163 meseci
Jedino pravo rešenje je prva top tema iliti http://www.elitesecurity.org/t...a-drugi-racunar-korak-po-korak što otprilike znači da se pravi nekakva sirova osnova instalacije, onda se disk iskopira/prebaci u drugi komp i tamo nastavi. Sve kompletne instalacije sa gomilom svega i svačega su krpljenja, app rešenja a ja bih se uvek odlučio za novu instalaciju nego za proračun da li će da se poklope sve kockice. Posle toga opet ostaje dosta dodatnih instalacija i na kraju ispadne komplikovanije nego instalacija od početka.
 
Odgovor na temu

Djetvan

Član broj: 163219
Poruke: 904
*.dynamic.stcable.net.



+60 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?22.11.2010. u 16:55 - pre 163 meseci
Jedna od tema oko prenošenja komnpletne istalacije Windowsa na drugi načunar:

http://www.elitesecurity.org/t383601-0
 
Odgovor na temu

dragancesu
subotica

Član broj: 38340
Poruke: 2189
*.adsl.eunet.rs.



+73 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?23.11.2010. u 15:47 - pre 163 meseci
U principu moze sa kloniranjem, jedino pre toga treba izbaciti drivere koji ce da smetaju a to su verovatno

Display adapters i IDE ATA/ATAPI controlers u Device manager.

Onda jedan klon diska, ubaciti ga u drugi racunar i naravno dodati drivere koje trazi.

Verujte da je uspelo kad sam menjao racunar, imao sam AMD i presao na Intel. I nije bilo mnogo problema. Samo treba imati cd od maticne i brzo ide. Ovo sam resenje nasao na ES. Uglavnom najveci problem su driveri od chipseta.




Pomozite Micro$oftu u borbi protiv piraterije, poklonite prijatelju Linux
 
Odgovor na temu

Darko_zed
Aleksinac

Član broj: 137277
Poruke: 2312
*.netnet.rs.

Sajt: www.proelektro018.com


+98 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?23.11.2010. u 21:49 - pre 163 meseci
Ohoho ma moze itekako i to bez ikakvih poteskoca ,mislim da si izgubio opkladu jbg. :D ,probano mali milion puta.
Da se razumemo ja pricam o XP-u ne o win 7 sa njime nisam probao.Pozdrav
 
Odgovor na temu

trgovac1971

Član broj: 271944
Poruke: 23
92.36.252.*



+1 Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?25.11.2010. u 20:26 - pre 163 meseci
Ama bilo je zbilja smiješno , ma šta presmiješno. Ama ništa od toga, ali i ima nešto. Naime, on je pokušao sistem dići nekim kloniranjem sa hdd (već spomenuto u riješenjima gore). Međutim nešto je zaškripalo, pa je onda malo proradilo. Ponovo tako, nekoliko puta. Ama bilo mi ga je žao. Vjerovatno je nešto (na)čuo i to pokušao. Njegovu instalaciju (skoro sat je otišlo na prikopčavanje, pripreme, pogreške, ...) prekinuo je jedan od momaka (radi u servisu-neću imenovati, radi reklame), rekavši da je to moguće i da će on to on uraditi istog trena. Zatim smo se svi složili da je fer da pola mjeseca on, a pola ja plaćamo kafe.

P. S.
Mislim da sam izvukao pouku. Nije stvar u opkladi (jednomjesečno plaćane kafa), važnije mi je saznanje, da i o onim stvarima koje znam neću da se kladim, dok ne pitam na elitesecurity-u. :-)

 
Odgovor na temu

boske65
Sasa Damjan
BiH

Član broj: 75274
Poruke: 2
*.telekabel.ba.



Profil

icon Re: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?01.12.2010. u 00:29 - pre 163 meseci
Od pojave same Windows platforme, to je moglo da se uradi, programa tipa ghost i slicnih ima mnogo, ali je vazno bilo da se driveri "ne instalisu". Tek kada se prikljuci na racunar koji se zeli staviti u funkciju rada. Sa vistom i win 7 sve edicije, je princip isti. Samo zamislite jednu stvar da neka firma ima odjednom narucenih 10 ili vise racunara (bez obzira da li je u pitanju licencirani software ili ne) radi se kopija jednog hdd na ostale. Najbolje prolazi kada su platforme (hardware u kucistu isti ili slicnih karakteristika), onda je milina raditi. Mozes sastaviti 100 konfiguracija, na jednom izvrsis instalaciju, a na druge hdd kopiras kompletnu instalaciju, cak i podjelu hdd na particije. Ako je u pitanju licencirani software, instalacija se vrsi bez product key (kojeg ubacujes nakog zavrsetka kompletne instalacije i kopiranja na ostale hdd-ove), promjenis product key , prijavis na netu i stvar je gotova. Obavezno promjeniti ime kompa na taj nacin sto date novo, a ono postojece obrisete. Ako ste izbacili precice na desktop, kopirate na drugu particiju, te nakon kreiranja i aktiviranja novog usera i brisanja starog, kopirate te precice na desktop. Ovo napominjem da ne bi doslo do zabune izmedju kompova ako se umreze. To je kada je u pitanju hitnost posla i veci broj PC za dalju isporuku ili prodaju.

Sa Vistom i Win 7 (sve platforme), to radi bez problema, na desetine puta provjereno i uradjeno.

VAZNO: Ipak najbolja je instalacija kada se to radi postepeno na svaki PC od instalacije Windows-a (XP,Vista,7), drivera, ms office (2003,2007,2010), utility, antivirusna zastita (free ili licencirana). Razlog je pracenje ispravnosti rada komponenti koje su ugradjene u kuciste PC. Jeste sporije, ali zato mirnije spavate i glava Vas nece zaboliti. Znate da ste casno i posteno uradili svoj posao do kraja. istestirali ste komponente koje ugradjujete na taj nacin 50
%, ako treba nesto naknadno istestirati (VGA, CPU, itd) to se obavi, musterija zadovoljna, a i vi koji ste to uradili. Dobar glas se tesko i postepeno stice, a los brzo i jos brze gubi. Zato radite postepeno i sigurno, to je najbolje.

Poz dobri ljudi, gdje god bili......... :)


[Ovu poruku je menjao boske65 dana 01.12.2010. u 01:43 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows desktop :: Klađenje na (ne)mogućnost insztalicije Windows XP/7?

[ Pregleda: 3663 | Odgovora: 17 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.