Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite

[es] :: Windows aplikacije :: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite

[ Pregleda: 10782 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Milos Lazarevac
Milos Jovanovic
lazarevac

Član broj: 20008
Poruke: 1
*.041net.co.yu



Profil

icon Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite30.01.2004. u 22:05 - pre 246 meseci
Imam sledeci problem:

Koristim program DVD X Copy Platinum i on mi odgovara kada zelim napraviti kopiju originalnog DVD-a.Medjutim ukoliko zelim napraviti kopiju kopije ne mogu jer program to ne dozvoljava.
Problem mi je kada imam DVD od 8 GB i zelim ga prekopirati a da mogu kasnije da pravim kopiju te kopije sto Platinum ne dozvoljava.Takodje u BG se ne mogu naci DVD-i od 8 GB pa su mi opcije suzene.
Molim svakog ko je upucen u ovu problematiku da mi da bilo kakav savet sa kojim softverom bih mogao da kopiram DVD-ove.
Znaci meni treba program koji ce vrsiti kompresiju DVD-a ( sa 8 GB na 4.7) a da kucni DVD uredjaji mogu da ih citaju...

Hvala unapred,
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net



+7173 Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite31.01.2004. u 18:50 - pre 246 meseci
1. Instaliras program za on-the-fly dekripciju, tipa AnyDVD i sl (ovo je nezakonito u mnogim zemljama - USA, Japan i dobar deo zemalja u EU su na spisku)

2. Instaliras Nero Recode2 (www.nero.com) koji radi i DVD shrinking

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

adraskovic

Član broj: 18344
Poruke: 4
*.revija92.novosti.co.yu.



Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite25.02.2004. u 16:14 - pre 245 meseci
ja lično koristim DVDDecrypter - http://www.dvddecrypter.com/
pa u ISO (koji se kasnije može mount-ovati u FantomCD, VirtualCD ili sl.)

na kraju koristim Intervideo DVDCopy koji ima tu opciju da sve spakuje na 1 disk ili da podeli na 2...

kompletan proces - oko sat i po... pola sata za kreiranje image-a i još sat za transcoding i snimanje na athlon xp 2100+ i ASUS DRW-0402 ...
 
Odgovor na temu

Miroslavv
Miroslav Vucinic
Podgorica

Član broj: 21671
Poruke: 3
*.crnagora.net



Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite29.02.2004. u 22:18 - pre 245 meseci
Opis procesa koji mi se cini najjednostavnijim...

Originalni DVD dekriptuj pomocu DVD Decriptera koji mozes skinuti sa gore pomenute adrese, i to u file modu. Proces dekriptovanja zavisi od brzine DVD citaca, ali se krece od 45min pri 2x (SONY DRU 500A) do 15-tak min pri 12x (ASUS (krekovani) ili Pioneer).
Nakon toga pokreni program DVD2One koji mozes pronaci sa crackom po netu a tezak je manje od 1MB-a i ne zahtijeva instalaciju. Gledaj da nadjes instalaciju verzije 1.2.1 na vise jer ima ugradjenu podrsku za VBR (variable Bit Rate) i daje kvalitet skoro slican originalu sa svim menijima koji se nalaze na originalu.
Program je jednostavan za rad: odaberes izvorni folder odakle ce da "vuce" 8GB videa, i odredis mu destinacioni folder dje ce da smjesti kompresovanih 4.36GB. Sam proces kompresovanja traje od 20min (AXP2400 1GB RAM) do 30min (AXP 1.3 256MB RAM).
Vrlo je vazno da ti destinacioni folder ne bude veci od 4.36GB (4.692.xxx bytes) jer ga u protivnom neces moci snimiti na DVD. Za snimanje na DVD koristi NERO i opciju DVD video.
 
Odgovor na temu

SunTzu
F(X,Y)

Član broj: 13052
Poruke: 48
*.vdial.verat.net

Sajt: www.flexsim.com


Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite26.03.2004. u 11:59 - pre 244 meseci
Poceo sam da pratim uputstvo i startovao DVD decrypter koji mi je u logu rekao da imam FAT i da, o zalosti, ne mogu da napravim file veci od 4GB. Sta da radim? Da li moram da konvertujem bar jednu particiju u NTFS da bih mogao bilo sta da radim sa DVD-evima. Imam i Linux, koji ima problema sa NTFS podacima (read-only koliko ja znam) pa zbog toga ne bih vrsio konverziju.
Kevo brate, chu te napucam familije mi!
 
Odgovor na temu

MontSAT
Tadic Jovica
Montenegro

Član broj: 3082
Poruke: 63
*.rcub.bg.ac.yu

Sajt: www.tadic.me


Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite27.03.2004. u 12:39 - pre 244 meseci
Ja koristim DVD Shrink, najjednostavniji je po mom misljenju. Narocito mi je dobra opcija da mogu lagano da izbacim sa originalnog diska sve sto mi ne treba, npr. bespotrebni su titlovi na nekim drugim jezicima, audio tonovi na drugim jezicima, katkad i dodatne scene. Time se dobija vise prostora za glavni video i audio.
Probaj, ne moze da skodi ;)
Inace, sve DVD diskove sam sa njim uspjesno kopirao, malo me je zezao DVD Petera Gabriela nije htio da mu skine zastitu (iako do tada nijesam naisao na disk koji nije htio skinuti), ali slucajno naletjeh na foru da prvo startujem DVD Decrypter, pa inicijalizuje disk, i onda startujem DVD Shrink i sve je bilo OK.
Nijesam tacno mjerio vrijeme, ali mislim da na mom Liteonu 451s treba oko sat-sat ipo za cio proces.
 
Odgovor na temu

Wlada

Član broj: 14344
Poruke: 171
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite15.04.2004. u 18:41 - pre 243 meseci
Slusaj profesionalca!

[quote]
Ripujes film pomocu dvd xCopy programa, zatim
udjes u datoteku u kojoj drzi temprorary fajl sa
ripovanim filmom. Taj fajl postoji samo nakon prvog
koraka tj. ripovanja filma. Nakon rezanja sam se
izbrise. Treba da nadjes temporary fajl koji se zove
dvdXcopy i promenis mu naziv. Nakon toga nece moci
da ga brise. Posle toga pomocu Nero Burning ROM-a
mozes napraviti koliko god hoces kopija. A cak mozes
i izbrisati uvodni filmic koji sam program dvd XCopy stavlja
da bi dao do znanja da je to RIP-ovan film.
 
Odgovor na temu

tbenosic
Tomislav Benošić
Cadenas
Sl.Brod, Hrvatska

Član broj: 26418
Poruke: 280
*.cmu.carnet.hr.



+2 Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite29.09.2005. u 09:16 - pre 225 meseci
DVD Shrink.
Sam kompresira film da stane na obični dvd a još možeš izbaciti što ti ne treba recimo neke prevode i neke zvukove.
Asus H81M-C, G3220, 2x4GB Transcend DDR3 1333, PNY SSD 1TB +
Hitachi 3TB
Motorola Moto G 5G
 
Odgovor na temu

SonGayla
Dušan Mladenović
Beograd

Član broj: 69451
Poruke: 13
*.dialup.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite30.09.2005. u 09:36 - pre 225 meseci
Mozes ovo uraditi na neki od predhodno navedenih nacina, ali ako je upitanju film, nemoguce je to izvesti bez degradiranja slike.
I ja ti preporucujem kompresiju u XviD
 
Odgovor na temu

[es] :: Windows aplikacije :: Kako 8 GB sa DVD-a prebaciti na 4.7 uz skidanje zastite

[ Pregleda: 10782 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.