Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Teniserima ipak 180 000 evra

elitemadzone.org :: MadZone :: Teniserima ipak 180 000 evra
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18172 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+167 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 18:53 - pre 163 meseci
Citat:
milance_kg: Prost zakon za nosonju Djokovica i slicne :

Plati porez koji dugujes odavno ili se nosi tamo gde ti je nova otadzbina.
Sasvim prosto...


Koji tačno porez duguje Djoković i koji su to još slični njemu?

Nešto imam osećaj da patriote poput tebe stoje u prvim redovima kada je u pitanju utaja poreza, isplata zarade na crno, rad bez zdravstvenog osiguranja i slične komedije koje ovu zemlju čine onakvom kakva u ovom trenutku i jeste.

Da si nekada nosio grb na grudima i bio ponosan zbog sportske pobede, onda bi znao da ceniš neke stvari na pravi način.




 
+1

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.118.*



+47 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 19:18 - pre 163 meseci
Citat:
koje ovu zemlju čine onakvom kakva u ovom trenutku i jeste.


A davanje novca teniserima ce nesto da popravi u Srbiji? Tim likovima (svaka cast na pobedi) trebaju medalje, diplome, postanske markice sa njihovim likom, prijemi ... nesto sto ce da potraje duze od tog dzeparca sto su dobili!
Bolje da su taj novac ulozili u neki sportski objekat i dali mu ime jednog od ovih tenisera - ili tako nesto.

Realno, sta Djokovicu znaci 180K eura? A taj euro sto su uzeli (ili ce uzeti) od nekog ko zaradjuje 15K dinara mnogo znaci
 
0

Inspektor Nagib
Zemun

Član broj: 274566
Poruke: 20
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+167 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 19:30 - pre 163 meseci
Zaboravljaš da Djoković nije sam u toj ekipi.

Ima tu još igrača, treneri, pomoćnici trenera, masažeri, lekari ... tehniko ...
Gomila je to ljudi.

I kad podeliš te pare na sve njih, nagrada je više nego simbolična.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 20:09 - pre 163 meseci
Citat:
serbolicious

A davanje novca teniserima ce nesto da popravi u Srbiji?

Popraviće... Inflaciju.

Za patriotski čin patriotska nagrada - lik na poštanskoj marki ili na novčanici ili naziv ulice.

Srbija je čudo od države kojoj je izgleda cilj da odneguje neuspešne biznismene. Sport je danas profesija kao i sve drugo sa solidnom stopom obrta kapitala. Umesto da se sportisti i treneri uče kako da zaradjuju na svojim sposobnostima (kao i sve ostale profesije) u Srbiji se dresiraju na državni kazan.

Profesionalni sportisti u normalnom svetu žive od navijača i sponzora pa nema razloga da tako nebude i za reprezentativce Monaka.
 
0

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 20:18 - pre 163 meseci
Citat:
Inspektor Nagib: Koji tačno porez duguje Djoković i koji su to još slični njemu?

Nešto imam osećaj da patriote poput tebe stoje u prvim redovima kada je u pitanju utaja poreza, isplata zarade na crno, rad bez zdravstvenog osiguranja i slične komedije koje ovu zemlju čine onakvom kakva u ovom trenutku i jeste.

Da si nekada nosio grb na grudima i bio ponosan zbog sportske pobede, onda bi znao da ceniš neke stvari na pravi način.


A ko tebi rekao da sam ja patriota? Nosio grb, sutra kacim na preostalu babu (moje zene po kevi) , i ima da je odma prijavim za nacionalnu penziju,
posto si iz Zemuna "znaci" babac ima da bude calac....

edit :

Zena me obavestila i da je ta umrla, onda kacimo grb na tebe posto si patriota i odma da primas penziju...
Meni ce i dalje da od zarade skidaju... mora se..
Nisam privatnik, nego obican programer... sta ces, malo da dam oduska i ja kazem nesto :)


[Ovu poruku je menjao milance_kg dana 07.12.2010. u 22:01 GMT+1]
 
0

noreniou
žarkovo-ak-žarkovo

noreniou
Član broj: 6411
Poruke: 392
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+120 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 21:28 - pre 163 meseci
Svi su oni otišli u sport zbog svog privatnog interesa, a ne zbog patriotizma i prema tome, ne treba im nikad omoguciti besplatne placeve, neke (poltron) nacionalne penzije i ostale gluposti, koje su običnim malim ljudima nedostupne. (bi neki dan da se kao i Miroslavu Ilicu iliti liku kojem su pre par godina odneli iz kuce 100 hiljada evra dodeli naci penzija - pa bre koji je more njegov doprinos ? - kao lepo peva ? i sta onda ? da mu svi sada 'ladimo klikere)

Ajd da napisem da su sportisti uvecali ugled Srbije u svetu,
ali se ne živi od ugleda u svetu već od poreza kojim se puni budzet Srbije!
Od toga koliko bude para u budzetu zavisi koliko će se moći utrošiti novca za puteve, mostove, porodiljske
naknade, 'besplatno' skolstvo/zdravstvo, plate drzavne administracije/birokratije, podsticanje privrede, ulaganja u sport...

Mi zivimo od nasih plate, rada i zavisimo od cena proizvoda/usluga u Srbiji
a ne zivimo od ugleda Srbije u svetu!
Sportisti neće povečati privrednu snagu neke zemlje.
Švajcarska ne zavisi od Federera nego od svojih proizvoda i privrede dakle i od poreza koji ubere na osnovu razvijene privrede.

Ajd da napisem da nam ugled u svetu pomaže možda pri plasmanu naših proizvoda
ali naš je izvoz kad se uporedi sa uvozom beznacajan - tako da ne znam kakve mi to imamo koristi od ugleda u svetu?

Novak Djokovic, Jelena Jankovic, Ana Ivanovic igraju tenis zbog love/para/novaca a usput promovisu i Srbiju
jer ko ne bi voleo biti poznat i obožavan i u svojoj zemlji? Kao oni bi učinili sve za Srbiju.
Pa bato budite face, plačajte onda porez u Srbiji kao svi građani Srbije.

Po meni je više napravila neka strana ili domaća firma koja u Srbiji otvori/stvori 5 novih radnih mesta i plaća porez kod nas
nego razni Djokovici, Jankovici i Ivanovici zajedno.

Džaba ugled u svetu, Srbiji trebaju radna mesta i strana ulaganja.
Ajd jel moze neko napisati,šta Vi konkretno kao mali čovjek imate od toga što je neki hili-bili iz Arizone čuo recimo za Djokovica?

ako se izabere Monako, onda nek se ne očekuje niti dinar/evro iz budjeta iliti džepova srpskih poreznih obveznika.

vlada koja za malo jace od 2 godine ima rezultate koji su duboko porazavajuce >preko novih 250 hiljada ljudi bez posla,
pad dinara u odnosu na evro od preko 25%, nivo industrijske proizvodnje ispod nivoa iz 1998., po prosecnoj plati i Albanija bolja...
nema nikakvo pravo da poklanja 180 hiljada e + naci penzije.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 21:38 - pre 163 meseci
Citat:
Inspektor Nagib: Zaboravljaš da Djoković nije sam u toj ekipi.

Ima tu još igrača, treneri, pomoćnici trenera, masažeri, lekari ... tehniko ...
Gomila je to ljudi.

I kad podeliš te pare na sve njih, nagrada je više nego simbolična.


Licno nemam nista protiv i da im se da novcana naknada za ogroman uspeh koji su postigli, ali 180 000 € u vreme kad par miliona gradjana Srbije zivi na ivici bede je sulud cin sadasnje vlasti. Neko pomenu zasto RTS placa prenos. Pa placa ga od naseg novca, Ne znam koliko gradjana ne placa pretplatu, ali bar 10-50 miliona evra dobiju od pretplate mesecno, a za taj novac gradjani ocekuju kvalitetan program koji ocigledno nemaju iako su se ovi obavezali da ce poboljsati kvalitet. Do 2013-4. necemo imati HD sliku. Gde tacno ide taj novac ne zna niko. To je problem. Isto i u sportu. Moje licno misljenje o tome sta su gradjani Srbije dobili od Djokovica, Ane, Jelene i Zimonjica u popularizaciji tenisa kod mladih je NISTA osim zadovoljstva gledanja na tv-u. Kako to? Pa gde god sam imao prilike da vidim da se igra tenis, to je jedan od najskuljih rekreativnih sportova kod nas. U provinciji je sat vremena iznajmiljivanja terena 300 din+ 150 din po reketu za osobu, a to je za vecinu gradjana Srbije veoma skup hobi. Svaka cast teniserima na uspesima, ali preci mi je standard vecine gradjana ove drzave od sportskih uspeha i to sto se drzava razbacuje ovde kad ima mnogo precih problema je za ne zaboraviti na sledecim izborima. Tolika je nemastina da je prosto neverovatno kako ljudi prezivljavaju. Imao sam priliku da delim neka resenja u par ulica u mom kraju i sramota me je u kakvoj bedi zivi 95% mojih sugradjana, a narocito starih ljudi. Oni jedini izgleda placaju sve poreze i takse pa im ne ostaje nista osim hleba i vode. Ispada da je bolje ne placati porez drzavi nego ga placati. Ko ne placa ima vise...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:08 - pre 163 meseci
Daj ne se*ite bre više ! Šta ste vi dali ovoj zemlji pa da vam ona da nešto ! Našlo se nekoliko se*onja na Elitesecurity da k*nja po sportistima ! Sram vas bre bilo majmu*čine, samo svoje dupe gledate ! Nole možda ne plaća porez ovde ali je sigurno mnogo puta kroz razne akcije skupio i poklonio humanitarne pomoći za razne akcije u Srbiji ! Sinoć su i dresove u kojima su igrali dali na aukciju a pare idu za pomoć Kraljevu . Koliko vas je uplatilo neki dinar za Kraljevo ? Niste sigurno ni SMS poslali da date 100 dinara kao pomoć , bednici jedni . Samo ken*ate pred monitorima k'o foke!
Koliko je Francuza došlo i bilo nekoliko dana u Beogradu ? Koliko su para potrošili ovde? Kome idu te pare od PDV-a ? Koliko je para zarađeno od prava za TV prenose ? Ne samo od ovog meča već i od mečeva sa Češkom i USA koje su ovde igrali naši teniseri ! Da li vi bednici znate koliko su na taj način ti momci doneli para ovoj zemlji !? Verujte mi na reč da su tih 180.000 eura bedna cifra naspram te . A siguran sam da će se i tih para odreći u neke dobrotvorne svrhe .

I na kraju , još jednom - sram vas bilo bednici jedni !









[Ovu poruku je menjao stonex dana 07.12.2010. u 23:39 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:40 - pre 163 meseci
Sto se derinjas.. na koga si ljut?
Jedino sta se ocekuje od nekoga da da drzavi (zajednici obicnih smrtnika) je upravo porez kojim se finansira infrastruktura i servisi od kolektivne koristi.
A ako neko nosi grb svoje drzave na grudima dok se takmici valjda to radi iz ljubavi prema svojoj zemlji a ne za penziju. Zna se kako se nagradjuju takvi uspesi.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+363 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:44 - pre 163 meseci
Moderatori bi mogli da obrisu poruku od ovog misa sto dreci ovuda. Necemo se vredjati...
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

serbolicious

Član broj: 258796
Poruke: 92
109.77.118.*



+47 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:45 - pre 163 meseci
@stonex
kada odrastes, zaradis neki dinar i kada ti mama i tata ne budu kupovali patike i davali dzeparac shvatices. Lako je poklanjati nesto sto nije tvoje.

Sportisti sigurno vise doprinose ugledu Srbije nego vecina clanova foruma a indirektno donose vise novca u tu istu Srbiju (mozda i direktno). To niko ne spori. Ono sto se vecini ne svidja je davanje novca ljudima kojima on ne treba.
 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:49 - pre 163 meseci
Niko ne spori njihove uspehe. Meni je licno drago sto su osvojili taj kup isto kao sto mi je drago kad bilo ko iz okoline uspe u necemu svojim zalaganjem ali to nema veze sa idiotskom odlukom vlade. Aj i da razumem doniranja kad su u pitanju neki ne tako profitabilni sportovi ali ovo je zaista bezv.
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:51 - pre 163 meseci
Netreba ništa brisati. Komentari govore o piscu komentara i njegovoj kulturi.
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 22:55 - pre 163 meseci
Kako se nagrađuju
Citat:
HeYoo: Zna se kako se nagradjuju takvi uspesi.


Kako se nagrađuju ?

Citat:
fanfon: Moderatori bi mogli da obrisu poruku od ovog misa sto dreci ovuda. Necemo se vredjati...


Ti vređaš te momke a ja ih samo branim od kompleksaša



Citat:
serbolicious: @stonex
kada odrastes, zaradis neki dinar i kada ti mama i tata ne budu kupovali patike i davali dzeparac shvatices. Lako je poklanjati nesto sto nije tvoje.


Pa vidi druškane , ja imam 40 godina , nikada nisam živeo na tuđoj grbači i odavno zarađujem svaki dinar za sebe i svoju porodicu.


Citat:
serbolicious:Sportisti sigurno vise doprinose ugledu Srbije nego vecina clanova foruma a indirektno donose vise novca u tu istu Srbiju (mozda i direktno). To niko ne spori. Ono sto se vecini ne svidja je davanje novca ljudima kojima on ne treba.


Ta većina nije nikada ništa ni uradila za ovu državu i stoga nema moralno pravo da išta ovim momcima prebaci .
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:02 - pre 163 meseci
Citat:
HeYoo: Niko ne spori njihove uspehe. Meni je licno drago sto su osvojili taj kup isto kao sto mi je drago kad bilo ko iz okoline uspe u necemu svojim zalaganjem ali to nema veze sa idiotskom odlukom vlade. Aj i da razumem doniranja kad su u pitanju neki ne tako profitabilni sportovi ali ovo je zaista bezv.


Prvo , ovo nisu doniranja već nagrada za uspeh . Drugo, SVI sportisti koji donesu uspehe i medalje dobijaju nagradu od države a takvih nije mali broj . I pre svega , svi ti sportisti su na ovaj ili onaj način doneli svojim sportskim uspesima mnogo dobrog ovoj zemlji .




Citat:
kandorus: Netreba ništa brisati. Komentari govore o piscu komentara i njegovoj kulturi.


Baš ti hvala , ako ti pametni kažeš tako onda ću malo da se stidim :)))

Pali bre klošaru !
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:03 - pre 163 meseci
Živio SuperHik!!!

 
0

HeYoo

Član broj: 72595
Poruke: 491



+1017 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:06 - pre 163 meseci
Citat:
Kako se nagrađuju ?


Plaketa, oren, markica.. ako bas neko oce nek im i sagradi spomenik. Sve je to ok ali ljudima koji imaju milionske plate davati nesto sto njima nista ne znaci nema poente. Samo pokazuje neumesno ponasanje drzave koja inace puca po savovima sto se tice ekonomije.
Ima mnogih koji su dali i glavu za drzavu i njena ludovanja pa im porodice dobile kao nagradu samo mesto na nekoj od evidencija. Da to su one slike sa tv dnevnika na koje vecina promeni kanal. NIje sve tako sareno u ovoj zemlji da bi mogli tako "galantno" da se ponasaju.
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:14 - pre 163 meseci
Pa jbt ne razumem o čemu pričaš , pa tako je u svim zemljama na svetu ! Pa nismo to mi smislili prepet dana ! Sportisti se svuda i oduvek nagrađuju u ovoj zemlji i mahom te pare ili daju u humanitarne svrhe ili svojim sportskim savezima za razvoj mladih sportista . Najverovatnije će tako biti i u ovom slučaju . Zar zaista misliš da će Nole svoj deo , oko recimo 30.000 staviti nonšalantno u džep ? Pa nemojmo biti smešni .
 
0

kandorus

Član broj: 266404
Poruke: 429
*.gogethosting.com.



+443 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:34 - pre 163 meseci
U kojim državama se teniseri za osvojen Dejvis kup nagradjuju sa 610 prosečnih plata i nacionalnim penzijama?
 
0

stonex

Član broj: 25873
Poruke: 642
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: Teniserima ipak 180 000 evra07.12.2010. u 23:45 - pre 163 meseci
U svim
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Teniserima ipak 180 000 evra
(Zaključana tema (lock), by Shadowed)
Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 18172 | Odgovora: 90 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.