Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

wa 583 gorenje problem sa centrifugom

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: wa 583 gorenje problem sa centrifugom

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 73624 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom02.12.2012. u 12:33 - pre 137 meseci
Slikacu ovih dana jer mi aparat nije tu trenutno. Inace sinoc sam ukljucio dve masine da peru na kratkom programu 30 stepeni. Odradila bez problema jedino sto je u prvoj turi bilo vise vesa pa mi se cini da se mucila da okrece bubanj ali je ipak okretala.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 11:21 - pre 137 meseci
E da...i ne otvara mi sliku gde se vidi na kom je mestu kondenzator...
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 11:52 - pre 137 meseci
Pa imaš na prethodnoj strani i sliku i objašnjenje koje je dao i test1234.
Odprilike da je kondenzator sa slike u prirodnoj veličini, pa ga tako pronađi na svojoj mašini.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 12:29 - pre 137 meseci
Meni tu sliku ne otvara, imam samo link ispod sa uputstvom kako se menja caura.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 12:56 - pre 137 meseci
Na ovo sam mislio

 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 15:34 - pre 137 meseci
Otvorio sam masinu i odozgo (skinuo poklopac), video sam gde je kondenzator. Nema fizickih ostecenja na njemu ako se vec po tome odredjuje da li je jos uvek za upotrebu ali sam svakako kupio novi. E sad imam pitanje, kondenzator ima 4 pina kao sto se vidi na slici, a ja prikljucujem samo na dva. Pitanje je koja dva!?? Dve zice sa buksnama su iste boje pa ne znam ni d ali je bitan raspored ili ne. Pokusao sam da zamenim po uzorku na stari ali ovaj novi kondenzator koji je istog proizvodjaca ima okrenute pinove za oko 90 stepeni te sam sad u dilemi kako povezati!??
Takodje, kupio sam u novi remen ali u servidu nisu imali ni remen istog proizvodjaca ni istih oznaka koje sam prepisao sa fabrickog remena ali su mi dali onaj koji po njihovim recima odgovara mojoj masini.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 19:27 - pre 137 meseci
To su samo duplirana dva pina i svejedno je da li ćeš koristiti dva prednja ili dva zadnja (na ovom na slici) i nebitan je polaritet žica.
Kad unimerom omski proveravaš kontakte na kondenzatoru (govorim o ovom na slici),spajanjem levog prednjeg i zadnjeg kontakta sa pipcima dobićeš na unimeru maksimalan otklon=kratak spoj, isto tako i sa desne strane, a kad spojiš sa instrumentom levi i desni, dakle onako kako ga spajaš i sa konaktima veš-mašine, instrument prvo pokaže određeni otpor i odmah skala počinje da pada ka beskonačnom otporu.
E tako ćeš i taj tvoj novi kondenzator da prvo proveriš da bi saznao koji su na njemu kapacitivni kontakti, a koji dupli.
Zašto ne pustiš mašinu u pogon sa vešom i tako otvorenu da je posmatraš, jer sam gotovo ubeđen da ove dve stvari bez potrebe menjaš.
Jesi li proverio stanje čaure onako kako sam ti na prethodnoj strani objasnio?
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 19:34 - pre 137 meseci
Cauru nisu imali, imace je sutra tako da za sad samo kais i kondenzator. Inace trenutno skidam slike i snimke sa fotoaparata pa ce eto nadam se biti malo jasnije. Inace stari remen sam skinuo tako sto sam ga samo svukao sa remenice na bubnju ali novi nikako ne mogu da nategnem toliko da bih ga stavio.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 19:42 - pre 137 meseci
Ovako izgleda zamenjeni kondenzator, mislim da sam ga dobro spojio!? Sta ce se desiti ukoliko nisam!?


Jel i ovo na slici obelezeno neki kondenzator!?



Cemu sluzi ova skala na dozirnoj posudi!? Vidim da se okretanjem programatora ona ne pomera:



Stari remen:



i koliko je bio zategnut:
http://www.youtube.com/watch?v=0447xlgJSHs&feature=youtu.be

Stari Sava remen i neki novi rumunski:


Remenica:
http://www.youtube.com/watch?v=5dlb8V6rcSM&feature=youtu.be



[Ovu poruku je menjao markofpi dana 03.12.2012. u 21:57 GMT+1]
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 21:09 - pre 137 meseci
Ajde, 'leba ti, pročitaj ponovo, PAŽLJIVO, ovu našu diskusiju, pa se onda "čujemo" sutra.
Ako nisi proverio kontakte kondenzatora unimerom kako sam ti rekao, a pogrešno ga povezao, napravićeš kratak spoj i izbiće ti mrežni osigurač.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom03.12.2012. u 21:29 - pre 137 meseci
Dogovoreno. A nisam proverio jer imam neki stari unimer koji je u podrumu, a koji izgleda vise ne funkcionise. Mozda je baterija u pitanju, mozda nesto drugo uglavnom mrzelo me sad i sa tim da se bakcem. Sutra ujutru idem do komsije koji ima ispravan unimer pa javljam sta se desava. Inace moracu da nekako oborim masinu na bok da bih popustio srafove koji drze motor kako bih ga malo podigao i uspeo da navucem remen.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom04.12.2012. u 07:13 - pre 137 meseci


Vidiš ovaj šraf i maticu ispod snopa bužiranih kablova, a u pravcu palca?
Samo njega treba da odvrneš i motor će se osloboditi, a za to ne moraš da obaraš mašinu, treba ti samo dva ključa "13" da bi držao kontru s unutrašnje strane.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom04.12.2012. u 14:36 - pre 137 meseci
Provereni kontakti na kondenzatoru tako da je sada 100% i teoretski i prakticno spojen kako treba! :)
E sad, sto se tise oslobadjanja motora uradio sam jos sinoc kao sto sam u postu video i procitao. Znaci skoro do kraja odvrnuo maticu ali....motor ni da mrdne. Pokusao sam malo i na silu ali vidim nee pa nece. Pogledam malo bolje i vidim da na drugom kraju motora (blize prednjoj strani masine, a u liniji srafa koji sam odvrtao) postoji identican sraf sa istim takvim kanalom u limu na kojem se drzi. Zato i rekoh da cu morati masino da dobrano nagnem, fakticki oborim da bih i taj sraf popustio, osim u slucaju da nema potrebe, a da sam ja imao neki propust.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.10.*



+20 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom04.12.2012. u 18:39 - pre 137 meseci
Da li ti se "proklizavanje" događa i na ostalim programima pranja, ako da ona je ili remen, čura, kondenzator a na kraju vrlo moguće motor ima problem.
Najlakše izvaditi motor vani mašine i isprobati ga , vidjeti da se motor možda ne grije, prisloniti držalo drveno na remenicu i ako se motor zaustavlja otišao motor..
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom04.12.2012. u 21:35 - pre 137 meseci
Da da, na svim programima i nije uvek i pri svakom pranju, vec bez nekog nepisanog pravila. Ako nije remen, ni kondenzator, niti zauta onda ostaje ono najskuplje, a to je programator ili motor. Sledeca faza je svakako motor koji ce biti ispitan, a onda cu vec videti isplati li mi se takvo ulaganje ili ce masina u delove pa na prodaju. :)
U prolazu....
 
Odgovor na temu

mugi junuzovic
junuzovic mugi
butiq

Član broj: 178080
Poruke: 1165
82.118.10.*



+20 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom05.12.2012. u 10:47 - pre 137 meseci
Pregledaj konektore na programatoru (kopčanja) zna kod tih mašina usljed centrifuge da skoći bubanj i otkaći malo konektor i onda nemaš centrifuge. Ja tipujem na problem sa programatorom, sumnjam da je motor ( on radi ili ne radi).
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+310 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom05.12.2012. u 13:53 - pre 137 meseci
Promeniš kondenzator, čauru i kaiš i problem rešen za manje od sata.
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.adsl.eunet.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom05.12.2012. u 23:39 - pre 137 meseci
Samo da javim da je kondenzator zamenjen i remen takodje. Malo sam se namucio dok sam ga zamenio jer sam morao da popustam srafove koji drze motor kako bih ga malo podigao i uspeo da navucem novi remen. Tada sam shvatio da stari mozda i nisam trebao menjati jer je fizicki bio u ok stanju vec samo malo remenicu spustim nize tj. povecam rastojanje ozmedju nje i velke remenice na bubnji i to je to ali eto, sad bar znam da je remen nov.
Nakon toga pustio sam masinu u probni rad na srednjem programu i na 'prazno' cisto da vidim da li sve funkcionise. I tako i bi. Jedino sto primetih nakon menjanja remena je to da se bubanj rukom malo teze okrece, a masina dok je vrtela centrifugu na prazno kao da nesto tiho zuji. Moguce da sam malo pretegao kajs ii mu treba vremena da se on formira i rastegne. Videcu kako je kad bubanj opteretim vesom.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

markofpi
Beograd

Član broj: 88816
Poruke: 830
*.dynamic.sbb.rs.



+5 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom09.12.2012. u 16:43 - pre 137 meseci
Sinoc je masina imala prvo otkuvavanje posle zamene remena i kondenzatora. Stanje je takvo da se opet povremeno desi da nema snage da okrene bubanj ali kao sto rekoh vec manje je izrazeno nego ranije ali sad se jos posle centrifuge pojavio neki cudan miris koji dopire iz zadnjeg dela masine. Pretpostavljam da remen stinky ali ne znam zasto!? Mozda ako je nov, ili je vise nategnut mada kada sam ga stavljao ugiba se oko 1-1.5cm. Palo mi je na pamet da je moyda remen malo siri od onog fabrickog pa se eto krajevi 'jedu', a prilikom trenja se zagrevaju pa otuda i taj smrad.
U prolazu....
 
Odgovor na temu

test1234
Branislav B. Rakic

Član broj: 146636
Poruke: 4594
*.dynamic.sbb.rs.



+310 Profil

icon Re: wa 583 gorenje problem sa centrifugom10.12.2012. u 00:10 - pre 137 meseci
Proklizava čaura.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Bela tehnika :: wa 583 gorenje problem sa centrifugom

Strane: < .. 1 2 3 4 5

[ Pregleda: 73624 | Odgovora: 98 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.