Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

elitemadzone.org :: MadZone :: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61593 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 16:52 - pre 161 meseci
Citat:
mmix: Niko nije rekao da je US sistem truo samo da je previse agresivan i da svojim agentima dozvoljava previse slobode u delovalju samo na osnovu sumnje i da namerno ignorisu cinjenicu da je njihovo delovanje podjednako traumaticno i opasno po dete kao i psihicko zlostavljanje losih roditelja.


Ja sam rekao da je USA/GB društvo bolesno, što bi se moglo protumačiti i kao da je sistem truo. I stojim iza toga. To je društvo sa svojim vrednostima koje se u velikoj meri svode na novac i glamur (filmovi i muzika puni nasilja i seksa, i slično - sve što donosi interesovanje a time i novac) , generiše bolesno ponašanje među sopstvenom populacijom (kriminal, promiskuitet, pa verovatno i pedofiliju). Onda pokušava to bolesno ponašanje u svojoj populaciji da suzbije jakim represivnim merama (kao recimo upravo ova o kojoj pričamo). Dakle, samo društvo je sve bolesnije jer ne leči žarište infekcije već žarište ostaje (jer im je previše sveto da bi da dirali) a oni se kljukaju sedativima (u vidu nekontrolisane represije i kontrole) da bi ublažili simtome bolesti. I pri tome nisu svesni da je žarište infekcije na sasvim drugoj strani, u samoj postavci njihovih vrednosti.

I šta ćemo sa onim bolesnim izborima za miss od 6-7 godina, što sam gledao na DOQ kanalu? Devojčicu namontiraju kao striptizetu od 18 godina (minić, gole noge, šminka) i onda biraju miss između 20-30 njih? A posle je valjda kidnapovana i ubijena jedna od pobednica sa tog bolesnog izbora, što je i bila tema te emisije koju sam gledao. Zar takvi bolesni izbori nisu generator bolesti u društvu? I jel za to sada kriv neko ko slika svoje golo dete kako se igra u kadi? Jok, kažem ja, društvo je bolesno a pije sedative umesto da leči žarište infekcije u sopstvenim vrednostima koje stavljaju novac i glamur iznad razuma.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:01 - pre 161 meseci
Citat:
milance_kg: Pa trebaju im degeni da se izrode za degenske zakone... samo cudi sto kod Svajcaraca!? Vise bi prilicilo kolevci
'gradjanskih sloboda i kretenizma' :)

ovako nesto si mislio?
http://www.srbijanet.rs/vesti/...4-baba-i-unuk-cekaju-dete.html

Citat:
generiše bolesno ponašanje među sopstvenom populacijom (kriminal, promiskuitet, pa verovatno i pedofiliju)

covek bi pomislio da onda samo u usa/gb postoji to sto si nabrojao u zagradi, ili ako i ima van istih,da su drzavljani te 2 zemlje pocinioci tih stvari
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:12 - pre 161 meseci
Taj čovek o kome pričaš može da pomisli, ali može i da razmisli.

Pedofila, kriminalaca, prostitutki, silovatelja ima svuda, ali negde ih ima mnogo više a negde mnogo manje, a to ne zbog genetike već zbog samog društva koje ih svojim postupcima i vrednostima takve formira ili ne formira, stimuliše ili ne stimuliše.

Da li je normalno praviti izbor za miss od 6 godina, koja pri tome šetka u miniću polugola i vrcka dupetom kao striptizeta? I onda pobednicu neko kidnapuje i ubije. I to je sve sasvim u redu (sa tim društvom), a kada roditelj slika svoje dete dok se igra u kadi to je bolesno?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:15 - pre 161 meseci
pa hajde, daj neku zvanicnu statistiku koliko ima zlocinaca u kojoj drzavi, a ne ovako pausalno reci usa i gb su krive za sve gadosti na tv-u/u zivotu!

(p.s. ja uopste nista nisam rekao za te "missice" i meni je to odvratno i degenerativno i oduzeo bih tim "roditeljima" tu decu, kao i oni klinci od 6 godina sto su nabildaniji vise nego svarcika u najboljim godinama)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:26 - pre 161 meseci


Haha, medju komentarima sa ove bizarne vesti :

...znate kako se u usa kaze: mother*ucker a moze i grandmother*uck er...

A sto se tice stepena kriminala u USA... neki broj osudjenika... na brzinu pogledao,
natprosecan procenat stanovnistva....

izvor : http://en.wikipedia.org/wiki/Incarceration_in_the_United_States

 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:33 - pre 161 meseci
^^
a evo i 2. link
http://en.wikipedia.org/wiki/L...ountries_by_incarceration_rate
1. usa
2. rusija (cudno se pise velika britanija)
...
86. engleska i vels

al broj osudjenih ne mora biti srazmeran broju krimosa
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:39 - pre 161 meseci
@Horvat

Britaniju nisam ti ni spominjao... za Rusiju me ne cudi, totalni raspad od 1991., siromastvo, kriminal, korupcija,....

Nego da ne skrecemo sa teme... U celoj prici je USA sa 5% svetske populacije i preko 23% zatvorske populacije
usvetskim razmerama, a nije (kazu) bio raspad sistema kao u Rusiji.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:44 - pre 161 meseci
nisi ti,neko drugi je

a cek, bolje je da je 0,0001% u zatvoru? i to onda znaci da je tamo sve super?
to znaci samo da imaju smestaja i da osudjuju razne ljude (koliko od tih ima nevinih,necu nagadjati,sigurno ima vise onih koji nisu nevini)

ali,da, skrecemo sa teme, samo sam hteo da vidim razlog pisac-a zasto tvrdi da "svo zlo potice iz usa/gb"(parafraziram)
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici20.12.2010. u 17:50 - pre 161 meseci
Citat:
Horvat
to znaci samo da imaju smestaja i da osudjuju razne ljude (koliko od tih ima nevinih,necu nagadjati,sigurno ima vise onih koji nisu nevini)


Sto znaci da ovaj ceo slucaj ima itekakve veze sa ovim sto si rekao...
Dok kod nas imamo autistican sistem, kod ove gospode ovaj sistem se sam razvija i postao sam sebi svrha i podredio sve sebi...
iz krajnosti u krajnost.
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici21.12.2010. u 11:15 - pre 161 meseci
par nasih razumnih ljudi koji zivi u Kaliforniji, znajuci prilike tamo, predlozio je sada jedino racionalno resenje. Posto ce Nasticima sada predstojati jako duga pravna bitka s obzirom da oni nisu nevini posto je Vuk priznao krivicu po jednoj tacki (da bi bio oslobodjen druge dve) pa je onda posledica priznanja bilo oduzimanje deteta - tebace im PARA. I zato je dat predlog da se oformi neki ziro racun i da im se tako pomogne.

Drzava Srbija tu malo moze posto su deca izgleda americki drzavljani, pa otpada varijanta da SAD komplet isporuce porodicu Srbiji. Jos gore moze se desiti da na zahtev Srbije isporuce samo roditelje, a ne decu sto je najgora varijanta !
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici21.12.2010. u 11:43 - pre 161 meseci
Citat:
Izvoljski II: par nasih razumnih ljudi koji zivi u Kaliforniji, znajuci prilike tamo, predlozio je sada jedino racionalno resenje. Posto ce Nasticima sada predstojati jako duga pravna bitka s obzirom da oni nisu nevini posto je Vuk priznao krivicu po jednoj tacki (da bi bio oslobodjen druge dve) pa je onda posledica priznanja bilo oduzimanje deteta - tebace im PARA. I zato je dat predlog da se oformi neki ziro racun i da im se tako pomogne.

Drzava Srbija tu malo moze posto su deca izgleda americki drzavljani, pa otpada varijanta da SAD komplet isporuce porodicu Srbiji. Jos gore moze se desiti da na zahtev Srbije isporuce samo roditelje, a ne decu sto je najgora varijanta !


Ja se ne zezam - u slucaju navedenom jedino predstoji kidnapovanje dece od strane rodjenih roditelja i posto su blizu tihog okena, neki camac, brod... i
i onesposobljavanje 'katolickih' hranitelja meksikanskog porekla (da, casni, jedna mi slala bez trazenja gole slike iz tako fine katolicke meksikanske porodice )...

I ovoj vlasti napomenuti onog mamino-tatinog konja Miladina.
 
Odgovor na temu

pisac

Član broj: 13046
Poruke: 4578



+3341 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 00:19 - pre 161 meseci
Posle ove vesti http://www.vesti-online.com/Ve...uju-sedenje-Deda-Mrazu-u-krilu (a i ove teme http://www.elitemadzone.org/p2767082) ja sam shvatio da sva ta paranoja koja se širi sa zapada i želi da obuzme ceo svet nije uopšte slučajni proizvod birokratije. U stvari, reč je verovatno o instruiranom (sa viših nivoa) forsiranju paranoičnih razmišljanja u društvu, kroz glupu birokratiju, kako bi to isto društvo što lakše prihvatilo masovnu kontrolu i nadzor koji mu se postepeno uvodi na sve strane. Što je društvo paranoičnije, to je lakše kontrolisati ga u svakom segmentu postojanja pod izgovorom brige o njegovoj bezbednosti.

To uopšte nije naivna stvar.

A posledica sve te (u ovom slučaju) pedo-paranoje je verovatno i tragična po razvoj dece, jer je za pravilan razvoj dece neophodan dodir sa njima, od samog rođenja. Deca koja rastu u paranoičnoj sredini bez dodira (a i bez normalnog ponašanja u porodici) će u većem procentu porasti u bolesne ili problematične osobe. Onda se krug zatvara, i paranoja u stvari (tek) tada postaje opravdana. Što uostalom možemo videti na primeru bolesne amerike u kojoj je ogroman procenat bolesnih pojedinaca koji su rasli u tom "uređenom" društvu.

Iz primera koji motiv za otvaranje ove teme, jasno je da se tu uopšte ne brine o deci već se sprovodi čista birokratska procedura kojoj je samo zvanično cilj zaštita dece, nezvanično naizgled je cilj sama za sebe, a u stvari cilj je mnogo opasniji. Ovo je bukvalno vrsta zavere koja vodi ka centralizovanom paranoičnom društvu punom bolesnih pojedinaca, koje će biti strogo kontrolisano uz odobravanje samog tog isparanoisanog društva.
 
Odgovor na temu

maliradojca

Član broj: 55393
Poruke: 242
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+132 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 00:44 - pre 161 meseci
Lici mi da su deca u US public property, cuvalac te public property-dece( roditelj) je samo tu radi okota, da ima ko da placa porez za xx godina.
Rece mi drug jos pre da je US kao druga planeta u odnosu na Evropu, sad se setih nesto toga. Mada, bice takvih stvari verovatno i ovde.
 
Odgovor na temu

burex
Software developer
Iterro
46°05'N 19°39'E

Član broj: 24964
Poruke: 987
*.adsl.eunet.rs.



+679 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 01:15 - pre 161 meseci
http://blog.b92.net/text/16836/I-ja-sam-Nastic/?page=3#komentari

Citat:
Moram i ja da se javim.

Vrlo osetljiva tema.

Evo još jednog pogleda na problem.

Meni je jako smetalo što naši tzv. eksperti Korać, Trebješanin&Co, ne kažu: ograđujem se, znam samo za informacije iz sredstava informisanja, ne znam sve činjenica, i ako je tako kao što se piše onda ja mislim tako-i-tako. Informisati se iz glupih novina i davati sudove o ovako osetljivoj temi je dozvoljeno blogerima, čitaocima, mom komšiji mesaru, mojoj kafe kuvarici itd. ali ne i ekspertima.

E, sad, zašto ja isključujem sebe iz nabrojanog spiska onih kojima je dozvoljeno da daju ofrlje sudove?
Zato što slučajno znam za muku te porodice već par meseci. A dotičnu Vericu znam lično bar dvadeset godina. I čitavu priču sam pre par meseci slušao otvorenih usta. I sad kad je to puklo u javnosti opet sam zinuo.

Izgleda da stvari nisu tako čiste kao što se na prvi pogled čine.
Tu ima značajnih stvari koje naša sredstva informisanja ne znaju ili ne prenose. Ja ću vam preneti informacije koje znam, skoro iz prve ruke. Vi mi možete verovati ili ne.

Muž tj. Vuk bije suprugu tj. Vericu godinama!!! Dakle tuče ženu!!! Ta činjenica značajno menja, bar se nadam, svačiji pogled na problem Nastića. Iz te činjenice i činjenice da su tu prisutna mala deca može da ispadne svaki đavo.
Naravno, ne znam sve detalje, ja im nisam držao sveću, Značajno je i što su stalno u finansijskim teškoćama, pozajmljivanje novca od poznanika, nemanje papira, seljenje u neku nedođiju, živi očaj.
U dugovima su ne samo sada zbog advokata kao što se može pročitati u našim novinama nego su u dugovima već dugo.
Ja sam slušajući tu priču saznao da u računaru ima par stotina snimaka za koje tata Vuk i mama Verica kažu da ih je napravio sin. Moguće. Nije bitno što naše novine objavljuju da je nađeno nekoliko fotografija.
Priznajme da ne znam kakvog su tipa te fotografije.
Naravno, to što su oni Srbi nije im puno pomoglo u silnim problemima koje su imali.
Ja mogu samo da pretpostavim da su i takve nabrojane činjenice uticale na to njihovo SAD socijalno staranje da postupe kako su postupili tj. da im uzmu decu. Priznajem da sam zaboravio još neke neprijatne detalje koji su mi ispričani o njima, u tom trenutku sam bio zapanjen pa mi nije palo na pamet da sve zapisujem ili da se potrudim da zapamtim. A i sad sam izabrao samo one činjenice koje im ne mogu odmoći jer su već poznate vlastima u SAD. Pretpostavljam da se i ovaj blog sa komentarima puno čita.

Naravno, da i pored toga ne mislim da je oduzimanje dece dobar potez. Đavolska je stvar.


Koliko je ovo verodostojno, ne znam, ali ovo je prva stvar što sam pročitao što ne ide u odbranu Nastića...
A man is smart. People are stupid.
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 01:29 - pre 161 meseci
meni se jos jedna misao vrzma po glavi.

Sta npr ako ono dvoje dece u meksickoj porodici saceka neki pedofil ili im se desi nesto lose ? Da li drzava garantuje da su ti ljudi apsoluno cisti, naj naj idealniji, koji nikada ne bi ucinili nesto nazao deci ?

Sta ako se ipak, nedajboze, nesto desi deci - ko ce biti kriv ?

Setimo se slucaja Fritzl gde je on bio takodje cenjen radnik, divan muz i komsija, a onda se otkrilo to sto se otkrilo.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-78-30-171-56.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 01:43 - pre 161 meseci
a inace, zbog cega se uopste potencira ono "srpskoj porodici"? da je ovo zadesilo "kinesku porodicu" onda nikom nista ili sta?
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 06:43 - pre 161 meseci
Citat:
Sta npr ako ono dvoje dece u meksickoj porodici saceka neki pedofil ili im se desi nesto lose ? Da li drzava garantuje da su ti ljudi apsoluno cisti, naj naj idealniji, koji nikada ne bi ucinili nesto nazao deci ?

Sta ako se ipak, nedajboze, nesto desi deci - ko ce biti kriv ?


Idi na bilo koji od sajtova tipa cps watch, pa ces naci na statistike gde kazu da se u tim
'narednim' porodicama sanse da dete bude pretuceno, silovano, ubijeno povecavaju
odprilike 7-10 puta, zavisno od stavke.

Takodje, navode i pravu prirodu tih organizacija, celu njihovu finansijsku konstrukciju,
(premije za legalno izvedeno otimanje dece), socijalnu pozadinu (khm...marginalnih drustvenih grupa)...
i naravno - glavnog orkestratora u pozadini koji cesto govori kroz usta najvisih politickih
vrhova...

...kao i kompletne pravne savete sta ciniti/ne ciniti, kome se obratiti, adrese advokata
sa dobrim track record-om u borbi (neki su uspevali da izboksuju odstete od po 12-15M USD),
itd.

Stavise, znam i za slucaj svog dobrog druga koga je supruga amerikanka prilikom razvoda
optuzila da je seksualno zlostavljao svoje troje dece, koju svi znamo da potpuno obozava,
pazi i odgaja s ljubavlju. Najzalosnije je tokom razvoda policajka zaduzena za slucaj presovala
da lazu ne bi li mu napakovala robiju (sto ipak nije uspela, jer mu je lawyer bio zmaj, a deca
ipak ne toliko mala da bi mogla da im se ispira pamet).

Zavrsilo se tako sto je dobio probation i bez dozvole ne moze da putuje van svoje savezne
drzave.

Uglavnom - ne boj te se da su Srbi jedini kojima se stomak prevrce a ruka sama krene da
pipa po stolu (kao Staljin kad mu se pomene demokratija); i Amerima su odavno dozlogrdile
histericni liberalni NWO pedanti koji pedluju stvari te vrste. Samo, uglavnom se malo zadrzavaju
na pricama, a vise se organizuju u informacionom i pravnom smislu.

(...ne znam kako i zasto, ali jasno vidim da svet dolazi do tacke gde ce se stvari tako
obrnuti da ce likovi te vrste bezati u misje rupe, a nece biti mesta gde ce moci da se sakriju...)

S druge strane, ta sluzba kao sluzba definitivno nije sasvim bez veze. Ima puno dece koja
su stvarno zlostavljana, tucena, izgladnela, ili su im roditelji jednostavno mandrili. Jedna nasa
zena koja radi u toj sluzbi u Ohaju je navela slucaj koji je videla da je beba lezala na prljavom
madracu na patosu, a preko su pretrcavali misevi/pacovi.

Bio je nedavno slucaj kad su muz i zena mexosi otisli u Vegas da se malo relaksiraju, i ostavili
kod kuce dvoje dece od 9 i 5 godina (ali se ipak pobrinuli da obezbede setaca za kera)
http://www.msnbc.msn.com/id/10...nued/print/1/displaymode/1098/

ili idiota koji je usao kod ortaka u suncanom San Jose-u, zagledao se u utakmicu fudbala na TV-u,
zaboravio na svoju bebu u zatvorenim kolima koja je za sat vremena umrla od hipertermije (pregrevanja).
Citava lista takvih slucajeva je ovde: http://www.momlogic.com/2009/06/baby_dies_in_hot_car.php
 
Odgovor na temu

Izvoljski II

Član broj: 272054
..5-r.retail.telecomitalia.it.



+3 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici22.12.2010. u 09:11 - pre 161 meseci
to oko porodica je jos jedan promasaj amerike ili pak pogodak u cilj ukoliko su hteli da stvar jos vise za komplikuju.

Mislim, sta ima neka porodica, cak i da je besprekorna da brine o deci ? Porodica je porodica, to je intimno mesto krvno bliskih ljudi i mi svi znamo kako emocije tu mogu biti nabijene. Na kraju ako insistiraju na multikulturalnosti gde svako moze biti ono sto jeste, zasto bi dete bilo odgajano uz tortilje ili sushi ako je to srpsko dete ? Isto, sto bi recimo srpska ili albanska porodica odgajala kinesku decu npr ?

Ako vec zele da oduzimaju decu koja su zlostavljana, sa cim se slazem, onda tu decu treba poveriti PROFESIONALNOJ USTANOVI. Ja se uvek rado setim (mada je uspomena tuzna) svima nama dobro poznatog Decijeg Sela u Kamenici (NS) gde su na profi nacin odgajana deca bez roditelja ili cak i KPD (hint Sivi Dom) gde je sve radjeno profi.

U tim ustanovama imali ste najpre skolovane vaspitace, pedagoge, zatim psihologe i svi su bili profesionalci.
 
Odgovor na temu

milance_kg

Član broj: 59131
Poruke: 185
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici24.12.2010. u 11:37 - pre 161 meseci
Razdvojili brata i sestru, da navodno osmogodisnji brat ne bi uticao na mladju sestru pri svedocenju...
Orvelovski, cista 10+ ...

Vest : Američki sud razdvojio decu porodice Nastić
 
Odgovor na temu

Isak666
DE

Član broj: 178292
Poruke: 758
...kabel-badenwuerttemberg.de.



+586 Profil

icon Re: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici24.12.2010. u 12:08 - pre 161 meseci
Sve za pravdu.
Evo nesto i za tatu da mu pripomogne prisecanju nekih detalja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: USA: Oduzeli decu srpskoj porodici

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 61593 | Odgovora: 340 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.