Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

problem sa elektronskim termostatom frižidera

[es] :: Elektronika :: problem sa elektronskim termostatom frižidera

[ Pregleda: 4598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

POČETNIK
Servis liftova
BiH

Član broj: 268016
Poruke: 153
*.team.ba.



+3 Profil

icon problem sa elektronskim termostatom frižidera29.12.2010. u 19:48 - pre 161 meseci
Pozdrav svima
Molio bih sve koji mogu pomoć.Ja lično nemam iskustva sa rashladnom tehnikom tako da se ne kužim gotovo ništa o tome,samo sumnjam da moj frižider ne radi kako treba.
Frižider je kombinovani marke BOSCH problem je u tome što motor ponekad radi od 2-4 sata a kad se isključi ne radi po 8-10sati i tada se temperatura u gornjem dijelu prilično poveća(nisam mjerio) a u donjem dijelu namirnice se gotovo odmrznu.Sonda je zakačena u donjem dijelu dakle u dijelu gdje se zamrzava.Nisam rasturao ništa oko elektronike dok ne dobijem neke upute od iskusnih.Regulacija je preko te elektronike i potenciometra.Nema displej,područje podešavanja od 1-5. kompresor je jedan za oba dijela. Typ frižidera je SF-26/KGVA BOSCH
Odakle da počnem ili da i ne počinjem sa popravkom.Pozdrav za sve i hvala na pomoći...



[Ovu poruku je menjao POČETNIK dana 29.12.2010. u 21:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

robert63

Član broj: 55855
Poruke: 3732
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: problem sa elektronskim termostatom frižidera29.12.2010. u 21:24 - pre 161 meseci
POČETNIK:
-Dobro je to da znas sta sve NE znas--To je vec ogroman napredak.
Citat:
POČETNIK:Ja lično nemam iskustva sa rashladnom tehnikom tako da se ne kužim gotovo ništa o tome


NIJE STID NE ZNATI nego je lose pokusati da se TO jos i popravi:

Citat:
POČETNIKdakle da počnem ili da i ne počinjem sa popravkom.


NE pocinji NISTA jer ne mozes da popravis,mozes samo da mrsko gledas u sve to a i

-Struja moze da TE dobro "Izlupetara".

Dobro je da nisi okacio vecu sliku--Nista se NE bi videlo

Da nije tvoja kombinacija ovakva ili slicna?

Termostati:


Kuciste Kombinacije:


-Znaci i ja mogu da ocekujem da mi pred Novu Godinu zvekne BOSCH ?

(a gde cu da stavim Jagnje i Prase da se 'lade ?-na Terasu ??? )

poz
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

POČETNIK
Servis liftova
BiH

Član broj: 268016
Poruke: 153
*.team.ba.



+3 Profil

icon Re: problem sa elektronskim termostatom frižidera30.12.2010. u 07:02 - pre 161 meseci
Valjda neće sad i tvoj nemoj slutit,kod mene je baš kao i na slici samo što je jedan potenciometar,i nema termometar
kao kod tvog koliko vidim kod tebe je posebno podešavanje za oba dijela.Što se tiče elektronike naravno da je ne planiram popravljat jer nisam elektroničar već nego jel moguće postavit klasični termostat.
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: problem sa elektronskim termostatom frižidera

[ Pregleda: 4598 | Odgovora: 2 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.