Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik

[ Pregleda: 2278 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Pink 434
Dominik R
student
:::

Član broj: 276085
Poruke: 4
*.cust.bredband2.com.



Profil

icon Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik30.12.2010. u 02:40 - pre 162 meseci
Dok sam pocetnik u Javaskriptu , molim za pojasnjenje u jednom Izracunu,
Naime:

Kako da postavim funkciju u J.Skriptu da dobijem ispis kao izraucun "Amortizacije sa godisnjom odplatom.

Primjer po kojem bi ispis trebao vratit;

function suma( godina, amortizacija)
return {
....kod mi je potreban...
}

da bi dobijo ispis " sa cijelim brojevima", // Iteracija Math.ceil se nekako treba iskoristit
da ISPISE:

summa od 10000 eura je odplacena nakon..... godina ako placam 500 e mjesecno//

Ta funkcija treba da zove "amortizaciju " znaci da dobijem rezultat vremenski ako stavim variable suma i mjesecnu odplatu.

JELi MOze pomoc , Zahvalan i ponizan

Edit; Sta bi bez prave kafe Jave


Shine
 
Odgovor na temu

Branko Braco

Član broj: 44888
Poruke: 43
*.adsl.net.t-com.hr.



+1 Profil

icon Re: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik30.12.2010. u 17:13 - pre 162 meseci
Meni ovo lici na neki skolski problem koji ti nisi objasnio kako treba.
Citat:
Ta funkcija treba da zove "amortizaciju "

U tvom primjeru se amortizacija prosledjuje funkciji suma, sta onda ima ko da zove amortizaiju.

Citat:
znaci da dobijem rezultat vremenski ako stavim variable suma i mjesecnu odplatu.

Ovo mi je totalno nejasno, spominjes varijable suma i mjesecna otplata a u primjeru si stavio da se prosledjuje godina i amortizacija a ne suma i ne mjesecna otplata.

meni sad nije jasno jel ta tvoja funkcija treba da izgleda kao sto si naveo u primjeru ili treba da bude
Code:

function amortizacija(suma, mjesecna_rata)
{
   return "summa od 10000 eura je odplacena nakon "+x+" godina ako placam "+mjesecna_rata+" e mjesecno";
}

Znaci navedi mi lepo kako se funkcija treba zvati i argumenti koje prosledjujes joj kakve vrednosti mogu imati.

I da javascript nije java niti ima kakve veze sa javom, osim slicnosti u imenu, i javascript nije java script.
 
Odgovor na temu

Pink 434
Dominik R
student
:::

Član broj: 276085
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik31.12.2010. u 00:09 - pre 162 meseci
EDIT:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::


Da , bice da je umor ucinio svoje i da sam sa brda dole pisao u forumu ,
Pa evo da pojasnim sta trazim u ovom "zadatku".

Znaci , Trebam sa funkcijom da paketiram izracun amortizacije; ne da je zovem. : )
Ta funcija treba da vrati godine kao rezultat izracunat ako odplacujem 500 E mjesecno. Na kredit od 200.000 funti primjer

function amortizacija(suma, mjesecna_rata)

retur ( toliko godina da ispise )

"var" kredit i "var" odplata se salju funkciji da dobijem rezultat u godisnjem odplacivanju. To sto dobijem ispisujem.

Jeli bolje , ako je onda nadam se da mozes to rjesit .. ;)
Mnogo pozdrava i Sretna
NOVA i bolja godina </body>





--_950a83d3-4cc7-4214-a7ac-9274feaa4297_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
<BR>&nbsp;<BR>

&gt; To: [email protected]<BR>&gt; Subject: Re: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik [elitesecurity.pracenje.teme]<BR>&gt; From: [email protected]<BR>&gt; Date: Thu, 30 Dec 2010 18:13:25 +0100<BR>&gt; <BR>&gt; Meni ovo lici na neki skolski problem koji ti nisi objasnio kako treba.<BR>&gt; <BR>&gt; &gt; Ta funkcija treba da zove "amortizaciju "<BR>&gt; <BR>&gt; U tvom primjeru se amortizacija prosledjuje funkciji suma, sta onda ima ko da zove amortizaiju.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; &gt; znaci da dobijem rezultat vremenski ako stavim variable suma i mjesecnu odplatu.<BR>&gt; <BR>&gt; Ovo mi je totalno nejasno, spominjes varijable suma i mjesecna otplata a u primjeru si stavio da se prosledjuje godina i amortizacija a ne suma i ne mjesecna otplata.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; meni sad nije jasno jel ta tvoja funkcija treba da izgleda kao sto si naveo u primjeru ili treba da bude<BR>&gt; <BR>&gt;
Code:
<BR>&gt; <BR>&gt; &gt; <BR>&gt; {<BR>&gt; <BR>&gt; return "summa od 10000 eura je odplacena nakon "+x+" godina ako placam "+mjesecna_rata+" e mjesecno";<BR>&gt; <BR>&gt; }<BR>&gt; <BR>&gt; 
<BR>&gt; <BR>&gt; Znaci navedi mi lepo kako se funkcija treba zvati i argumenti koje prosledjujes joj kakve vrednosti mogu imati.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; I da javascript nije java niti ima kakve veze sa javom, osim slicnosti u imenu, i javascript nije java script.<BR>&gt; <BR>&gt; --<BR>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2773604<BR>&gt; <BR>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#418540<BR>&gt; <BR>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>&gt; esauth:418540:47e3077acd2eca40eea7bf6890d107fc<BR>&gt; Odgovor pisite *iskljucivo* ispod ove linije:<BR>EDIT:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::<BR>
&nbsp;<BR>
&nbsp;<BR>
Da , bice da je umor ucinio svoje i da sam sa brda dole pisao u forumu , <BR>
Pa evo da pojasnim sta trazim u ovom "zadatku".<BR>
&nbsp;<BR>
Znaci , Trebam sa funkcijom da paketiram&nbsp;izracun amortizacije; ne da je zovem.&nbsp; : )<BR>
&nbsp;Ta funcija treba da vrati godine&nbsp;kao rezultat izracunat ako odplacujem 500 E mjesecno. Na kredit od 200.000 funti primjer<BR>
&nbsp;<BR>
function amortizacija(suma, mjesecna_rata) <BR>
&nbsp;<BR>
retur&nbsp; ( toliko godina da ispise )<BR>
&nbsp;<BR>
"var"&nbsp;kredit i "var" odplata se salju funkciji da dobijem rezultat u godisnjem odplacivanju. To sto dobijem ispisujem.<BR>
&nbsp;<BR>
Jeli bolje , ako je onda nadam se da mozes to rjesit .. ;)<BR>
Mnogo pozdrava i Sretna <BR>
NOVA i bolja godina &lt;/body&gt;<BR>
&nbsp;<BR>
&nbsp;<BR>
&nbsp;<BR>
<BR>&nbsp;<BR> </body>
</html>
--_950a83d3-4cc7-4214-a7ac-9274feaa4297_--
Shine
 
Odgovor na temu

Pink 434
Dominik R
student
:::

Član broj: 276085
Poruke: 4
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik31.12.2010. u 00:45 - pre 162 meseci


<br>

upravo GLEDAM na jos jedan primjer pa evo ako se vec zabavljas, imam jos jedan komad koji ti je mozda zanimljiviji.

Trebam sa pomoc Selekcije i funkcije da se vrati ime mjeseca zavisno od koji "cjeli broj" unosim ka funkciji.

Naprimjer:

function Monthname (a)
{" "}

/ gdje je januar 0,
februar 1, ;
mart 2 ; itd..
funkcije sa brojevima -1, 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12.

Da se uz pomoc iteracije, koja bi kad posaljem cjeli broj ukljucujuci 0, do 11, da funkcija vrati ime mjeseca..
<p> U svim drugim slucajevima bi trebala da vrati undefined.</p>
Iteracija if else se treba koristiti da se pojasni mjesec funkciji , ne u funkciji.

Primjer ispisa::::::::::::::::

-1 : undefined
0 : januar
1 : februar
2 : mart
3 : april
4 : maj
5 : juni
6 : juli
7 : august
8 : septembar
9 : oktobar
10 : novembar
11 : decembar
12 : undefined

Sretno i ako ide ti od ruke, ona bi mozda imao neki slozeniji stvari.
pa mozda i neki poslic po dogovoru.



--_26d799ed-ba3c-406b-937d-c80414169069_
Content-Type: text/html; charset="iso-8859-1"
Content-Transfer-Encoding: quoted-printable

<html>
<head>
<style><!--
.hmmessage P
{
margin:0px;
padding:0px
}
body.hmmessage
{
font-size: 10pt;
font-family:Tahoma
}
--></style>
</head>
<body class='hmmessage'>
<BR>&nbsp;<BR>

&gt; To: [email protected]<BR>&gt; Subject: Re: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik [elitesecurity.pracenje.teme]<BR>&gt; From: [email protected]<BR>&gt; Date: Thu, 30 Dec 2010 18:13:25 +0100<BR>&gt; <BR>&gt; Meni ovo lici na neki skolski problem koji ti nisi objasnio kako treba.<BR>&gt; <BR>&gt; &gt; Ta funkcija treba da zove "amortizaciju "<BR>&gt; <BR>&gt; U tvom primjeru se amortizacija prosledjuje funkciji suma, sta onda ima ko da zove amortizaiju.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; &gt; znaci da dobijem rezultat vremenski ako stavim variable suma i mjesecnu odplatu.<BR>&gt; <BR>&gt; Ovo mi je totalno nejasno, spominjes varijable suma i mjesecna otplata a u primjeru si stavio da se prosledjuje godina i amortizacija a ne suma i ne mjesecna otplata.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; meni sad nije jasno jel ta tvoja funkcija treba da izgleda kao sto si naveo u primjeru ili treba da bude<BR>&gt; <BR>&gt;
Code:
<BR>&gt; <BR>&gt; function amortizacija(suma, mjesecna_rata)<BR>&gt; <BR>&gt; {<BR>&gt; <BR>&gt; return "summa od 10000 eura je odplacena nakon "+x+" godina ako placam "+mjesecna_rata+" e mjesecno";<BR>&gt; <BR>&gt; }<BR>&gt; <BR>&gt; 
<BR>&gt; <BR>&gt; Znaci navedi mi lepo kako se funkcija treba zvati i argumenti koje prosledjujes joj kakve vrednosti mogu imati.<BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; <BR>&gt; I da javascript nije java niti ima kakve veze sa javom, osim slicnosti u imenu, i javascript nije java script.<BR>&gt; <BR>&gt; --<BR>&gt; http://www.elitesecurity.org/p2773604<BR>&gt; <BR>&gt; Prijave/odjave: http://www.elitesecurity.org/pracenje#418540<BR>&gt; <BR>&gt; Ne menjajte sledece dve linije ukoliko odgovarate putem emaila!<BR>&gt; esauth:418540:47e3077acd2eca40eea7bf6890d107fc<BR>&gt;
Shine
 
Odgovor na temu

[es] :: Javascript i AJAX :: Kako Izracunai i dobiti Ispis U Java Skriptu , Molim odgovor / pocetnik

[ Pregleda: 2278 | Odgovora: 3 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.