Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?

[ Pregleda: 3126 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?30.12.2010. u 22:10 - pre 161 meseci
Pozdrav svima , skoro mi je probio jedan od dva dvosistemca sa bass reflex sistemom .

bas je na pojacalu bio malo vise pojacan , ali je pojacalo stajalo uvek na nekih 5% snage, i zvuk je bio odlican, medjutim prijatelj je greskom pojacao malo jace , a moguce da je pesma imala izrazeniji bas , pa je zvucnik probio, kada se pojaca bas na tom zvucniku narodski receno KRČI. sada stoji bas na 0 na tom kanalu pa je slusljivo, ali nije to taj zvuk kakav je bio pre ovoga .


posto nisam bas strucan , jel moze mala pomoc , da li bi se to moglo srediti da opet bude kao sto je bilo, i kako bi se to moglo uzvesti

unapred hvala

 
Odgovor na temu

Pigoza
Igor Markovic
tv snimatelj/montazer
TV Telemark Cacak
Pozega

Član broj: 41017
Poruke: 1726
*.adsl.eunet.rs.



+7 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?31.12.2010. u 08:42 - pre 161 meseci
Premotavanje zvucnika bi pomoglo, ali to mora da odradi neko ko se bavi time,mozda i neki vinkler,ako je neki veci bas reda 20cm i veci i ako je poznatija marka vredi premotavati,ako to nije slucaj onda kupiti drugi bas i zameniti ga.
Jos bolje zameniti obadva,jer verovatno i drugi bas je nacet iako nije probio.
Pozzz!
Blago onome ko zna da ne zna, a hoce da zna.
Covek se uci dok je ziv, pa opet lud umre.
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?31.12.2010. u 14:10 - pre 161 meseci
Jesi li vadio taj bas-zvucnik iz kutije? Ima li vidljivih fizickih ostecenja membrane,vesanja,pletenica sto vode struju sa konektora do membrane? Mozda nije do kalema,zilava je to naprava. ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

divx_by_jasmin

Član broj: 263343
Poruke: 69
*.kbcnet.rs.



+7 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?31.12.2010. u 16:17 - pre 161 meseci
@pigoza

moracu da vidim negde da to sredim ako je do toga , evo slike tih zvucnika , marka je philips , nisu neki ko zna kolko kvalitetni ali su davali odlican zvuk




posto se bas ne razumem najbolje , prilozio sam slike , e sad da pitam jel gore ovaj mali bas zvucnik ili ? posto kolko sam uspeo da cujem , taj gore nije imao neku funkciju, mada je to bas, ali ova velika 'membrana' koja se nalazi na sredini je bar po nekom mom misljenju davala bas. i kada se ona lagano pritisne bas skroz nestaje , i dolazi do izbolicenja zvuka. i sada kada je zvucik probio , kada se pritisne ta membrana svo ono 'krčenje' kada udari bas nestaje, zvuk je isto izoblicen.

mozda ce ovo pomoci da se bolje ustanovi kvar pa ako uspem da sredim to,

@44250
sto se otvaranje tice, nisam ih nikad otvarao niti vadio nesto , nebih znao ni da ih otvorim, kolko vidim od pozadi se ne mogu otvoriti osim da se sece iverica , ali od napred se vide linije kako je prednji deo upao u kutiju , verovatno se tako i vade , ali opet ne znam kako je sve to zatvoreno unutra.. tako da nebih znao u kakvom je stanju bas zvucnik i ostalo

 
Odgovor na temu

aleksandara 93
Aleksandar Krstic
Nezaposlen
Svrljig

Član broj: 202097
Poruke: 1652
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.google.com


+30 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?31.12.2010. u 16:51 - pre 161 meseci
Citat:
divx_by_jasmin: jel gore ovaj mali bas zvucnik ili ? posto kolko sam uspeo da cujem , taj gore nije imao neku funkciju, mada je to bas, ali ova velika 'membrana' koja se nalazi na sredini je bar po nekom mom misljenju davala bas. i kada se ona lagano pritisne bas skroz nestaje , i dolazi do izbolicenja zvuka. i sada kada je zvucik probio , kada se pritisne ta membrana svo ono 'krčenje' kada udari bas nestaje, zvuk je isto izoblicen.


Gornji zvučnik je visokotonac a donji niskotonac-bas.

Membrana se ne pipa prstima i ne pritiska!

Moguće da je se špulna odlepila ili izdeformisala pa se od kretanja čuje takav zvuk, u svakom slučaju mislim da je bolje da to uradi neko ko zna ali i ako odlučiš ti da radiš sigurno će se naći neko da ti pomogne...
Aca 93
 
Odgovor na temu

44250

Član broj: 265420
Poruke: 4090



+166 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?01.01.2011. u 14:08 - pre 161 meseci
Citat:
aleksandara 93: Gornji zvučnik je visokotonac a donji niskotonac-bas.

Membrana se ne pipa prstima i ne pritiska!

Moguće da je se špulna odlepila ili izdeformisala pa se od kretanja čuje takav zvuk, u svakom slučaju mislim da je bolje da to uradi neko ko zna ali i ako odlučiš ti da radiš sigurno će se naći neko da ti pomogne...


U potpunosti se slažem,ako nisi siguran i nemaš nikakvog iskustva najjeftinije je da ti to popravi neko stručan,čak i u slučaju zamene basova. ...
"chop your own wood and it will warm you twice..."
 
Odgovor na temu

michabass
milan jovanovic
smederevo

Član broj: 117154
Poruke: 370
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+10 Profil

icon Re: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?01.01.2011. u 14:09 - pre 161 meseci
Definitivno posao za servisera zvučnika! verovatno namotaj rascentriran ili spao namotaj sa nosača pa grebe ili... to već treba pregledati a ne bacati pasulj...
da si u Smederevu ja bih ti to sredio za dž ...ovako ne znam šta da ti kažem... srećno!

p.s. odnesi kod nekog ortaka ko se razume u te stvari možda može da se sredi bez mnogo cimanja
Milan Jovanovic, Karadjordjeva 18/7, 11300 Smederevo, +381631049931
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: Audio-elektronika :: Probio Dvosistemac Bass Reflex - Ima li spasa?

[ Pregleda: 3126 | Odgovora: 6 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.