Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449353 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema26.03.2012. u 21:56 - pre 147 meseci
Evo ovako ako neko planira da menja biksnu cene se krecu od (500-800) navodno toyotina originalna.
500 din je u M!ROL@.

A ako neko planira da radi semeringe cene su mnogo razlicite..........
Navodno originalni semerinzi kostaju 1491 din.
Pricam o semerinzima radilice za nase toyote...
Posle toga neki kvalitetni je Korteko 640 din
Pa ima jos neki nemogu da se setim kako se zove ali je 230 din
Pa NDR koji je 180 din
I na kraju Payen najjeftiniji 105 din. medjutim ovakav isti Payen u drugim radnjama kosta 400 pa i vise......
Sto payen stavljaju na zadnje mesto???
Nisam bas upoznat sa tim da je on najlosiji od svih pomenutih..............
Semering uljne pumpe je malo jeftiniji od semeringa radilice tako da mozete da racunate sta i kako............

Eto kome treba ...................

laci86: radi na principu vakuma.......kad das gas stvara se veliki pritisak na usisu (uvlaci vazduh) i recimo cim predje neku vrednost pali se narandzasta........
Cim si zavrnuo sraf to te asocira na manji protok plina.........das gas i pri zelji da pretices ili palis narandzastu motoru treba vise plina ali posto si zavio motoru treba duze da postigne taj poduhvat. Samim tim kad mu treba duze da recimo preteknes isto tako i pre pali lampicu jer je slabiji odziv motora na papucicu gasa. I motor se da kazes za nijansu muci u odnosu na predhodno nastelovan plin, rezultat pre pali narandzastu.

To je ono.....zavijen plin ne znaci manja potrosnja, jer motoru treba duze vremena da prevazidje zadatak zadat papucicom gasa i samim tim veca potrosnja.

Ali evo i meni se to desilo pre. Nastelovan karburator na benzin i prebacen na plin. Nastelovan na plin i tako je lepo isao 800 obr. nekad 750 na leru ali nekad sa upaljenim potorsacima.
Plin naravno.
Ali potorsnja 10-10.5l. Bila kod mene zimus.
I tako ja dodjem jedan dan reko da prestelujem plin jer mnogo trosi krenem da zavijam ler skoci, ja zavijem jos ler gas raste. U reko ovaj mi pri stelovanju nastelovao prebogatu smesu cim se motor gusio (tako ja razmisljao). I krenem ono kao turiram i pocne da se gusi odvijes pola kruga. I malo ovamo na isparivacu ler i tako ostavih.
Medjutim nije to to ..........vidi se.....trenutno mi auto nije tu........otisao do Cacka :)
Kad stigne u planu imam zamenu semeringa uljne pumpe, da sredim curenje ulja kod razvodnika silikonom, da prestelujem ventile, i zamenim biksnu letve.

Kad se skida razvodnik, odviju se dva srafa (12 kljuc) koja drze razvodnik i samo se izvuce....???? Ili ima neka fora jos???

E da zaboravijh da kazem da je potorsnja zadnji put bila 9.5 l grad.
I da skoro sam reko nesto razmisaljo i na semaforu cekam zeleno :), i reko da stisnem kocnicu ono nekoliko puta na sec. Ler je 750 obr. krenem da stiskam 3 do 4 puta na sec op ler na 900 i daljim striskanjem pada na 700. Ja pustim vrati se na 750 i krnem ponovo ono se prvo povecaju pa smanje.....????

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
*.opera-mini.net.



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.03.2012. u 01:47 - pre 147 meseci
Hvala brks. Sa 10w sam malo samo zakacio onu zimu a promena pri gasenju sijalicke za ulje je velika. Sad posle 3sec gasi. Jednom se opet javilo u kratkom razmaku pri paljenju dok je vruc dugo zadrzao lampicu, al tad je saug odmah cim se upalio motos spustio na 900o.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.37.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.03.2012. u 10:56 - pre 147 meseci
Citat:
codeNO: Hvala brks. Sa 10w sam malo samo zakacio onu zimu a promena pri gasenju sijalicke za ulje je velika. Sad posle 3sec gasi. Jednom se opet javilo u kratkom razmaku pri paljenju dok je vruc dugo zadrzao lampicu, al tad je saug odmah cim se upalio motos spustio na 900o.


i ja sam pisao o istom nazovi problemu gasenja lampice.
kod mene nekad gasi odmah aneki put drzi, pa tako, do tri sekunde

ulje je 15w40, mineralno, koristim ga tri godine i sve vreme se desava "TO" sa lampicim

misljenja su podeljena, bitno je da se nista ne kvari (bar ne za sad) a kad sam prvi put pitao majstora kod kog uvek idem, startovao je u mom prisustvu tojotu istu kao moju i gle cuda, lampica kasni 3-4 sekunde...rekao mi je da je to kod njih tako i nije nikakav problem

e sad

kod mene u zimskom periodu i kad je minus, prilikom jutarnjeg palenja gasi odmah, a bas kad je leto i nakon voznje, uvek kasni nekoliko sekundi

koliko sam ja primetio, na visokim temperaturama, pa cak i kad ugasim pa nakon 5 min upalim, obavezno kasni, desava se da nakon sto se ugasi, istog trenutka blicne

ne znam sta da tvrdim, ne kazem ni da valja ni da ne valja

kad palim zimi na plin ( sto retko radim) desava se da malo duze vergla i ugasi lampicu tokom verglanja, pre nego sto upali, pa mislim da je sa pritiskom sve ok,

 
Odgovor na temu

laci86

laci86
Član broj: 232749
Poruke: 449
...158.80.wifi.dynamic.cat.rs.



+8 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema27.03.2012. u 14:12 - pre 147 meseci
Hvala Zare.

Ne merim u decilitar, ali potrosnja je negde oko 8l, mozda i ispod,
sto je meni skroz ok.
Mene vise interesuje zasto auto sada ima visi ler. Doduse teze pali.
Vraticu danas kako je bilo, mozda jos malo vise.
Pa cu videti kako se auto ponasa.
 
Odgovor na temu

brks

Član broj: 265273
Poruke: 214
178.79.37.*



+6 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.03.2012. u 17:54 - pre 147 meseci
momci, jel znate neku radnju u BG-u u kojoj mogu nabaviti metalik sprej ( punjenje na osnovu sifre boje ) ili uzorka

ako znate... na pp

 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.03.2012. u 18:11 - pre 147 meseci
Da li je neko skoro menjao uljnu pumpu,kakav je izbor,kakve su cene?Navodno da postoje neke zamenske koreanske,tajvanske oko 50e.ako je tacno?
Ja sam kod mene najvise sumnjao na uljnu pumpu pa smo smo je skinuli.Vizuelno izgleda dosta dobro.Ne svidja mi se zazor izmedju rotirajuci delova jer merni listic od 0,25 prolazi,od 0,30 tesko ali prodje,doduse mereno je kad je skinuta remenica.Zazor izmedju rotirajuceg dela i kucista pumpe je u granicama tolerancije.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.03.2012. u 20:27 - pre 147 meseci
Kako mislis "rotirajucih" delova. Zazor pumpe se meri prema poklopcu ili prema nivou zupcanika prema telu pumpe, tu je vazan minimalan zazor.



Citat:
brks: momci, jel znate neku radnju u BG-u u kojoj mogu nabaviti metalik sprej ( punjenje na osnovu sifre boje ) ili uzorka

ako znate... na pp


Bilo koja farbarska radnja, narocito ako je sa farbom za automobile, a ako nije uputice te ka najblizoj lokaciji. Cak i google daje dobre odgovore


Poz
 
Odgovor na temu

Corolla XL
Novi Sad

Član broj: 298537
Poruke: 62
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema28.03.2012. u 20:55 - pre 147 meseci
Uljna pumpa kad se skine remenica sastoji se iz 3 dela ne racunajuci semering dekle pumpe i tkzv. o rig gumicu.Ima kuciste uljne pumpe i dva dela koja rotiraju u njemu.Centralni koji je u obliku trokrake i koji se okrece u kruznom delu i zajedno sa kruznim delom u kucistu.Koliko sam razumeo 3 mere su bitne za ocenjivanje potrosenosti pumpe.Meri se zazor radnog kola tj.izmedju vrha svakog kraka trokrake i kruznog dela u kome se okrece,zatim zazor kruznog dela i kucista pumpe i na kraju kad se stavi lenjir preko radnog kola i kucista meri se aksijalni zazor radnog kola u odnosu na kuciste pumpe i lenjira.Nadam se da sam ispravnu/razumnjivu/ terminologiju koristio kod ovog opisivanja?!
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.adriamedia.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.03.2012. u 11:10 - pre 147 meseci
Citat:
zarkoj:I da skoro sam reko nesto razmisaljo i na semaforu cekam zeleno :), i reko da stisnem kocnicu ono nekoliko puta na sec. Ler je 750 obr. krenem da stiskam 3 do 4 puta na sec op ler na 900 i daljim striskanjem pada na 700. Ja pustim vrati se na 750 i krnem ponovo ono se prvo povecaju pa smanje.....????


Otkaci vakuum sa serva koji ide u 4 cilindar i to se nece desavati ali onda nemas kocnicu:)

Dakle, do vakuuma je, dobija pritisak iz motora...

(p.s. E TO VAM JE momci OPTERECENJE motora a ne elektro sistemi).
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.03.2012. u 19:20 - pre 147 meseci
Stigli semerinzi i biksna. Jos samo auto da stigne :) i krecemo u akciju. Ako budem nasao nekog slobodnog mozda budem uradio snimak radova. :)

POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.03.2012. u 19:29 - pre 147 meseci
Po koji put ti to menjas te semeringe?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema29.03.2012. u 20:35 - pre 147 meseci
A sta cu kad znam :).....
Ovo je drugi put da menjam semering uljne pumpe.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.03.2012. u 00:56 - pre 147 meseci
Pozdrav svima na forumu.
Imam problem sa Toyotom Corollom lx 1990. god, 1.3 ugradjen lovato plin.

Naime na plin pali odlicno ali kad upalim auto na benzin motor se gusi i nepravilno radi- kao da trza i lose prima gas. Kada ga zagrejem vozeci na plin i tada prebacim na benzin radi normalno.
Znaci problem nastaje samo prilikom hladnog starta na benzin.

Automobil je od skoro u mom vlasnistvu tako da ne znam da li ga je i koliko prethodni vlasnik vozio na benzin. Znam da je uradjena generalna motora i da je od tad presao oko 5000 km. Ja sam presao oko 1000km i slabo sam ga vozio na benzin i uvek sam palio na plin

Zbog cega bi moglo da dodje do ovog problema ?
 
Odgovor na temu

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.03.2012. u 07:35 - pre 147 meseci
Prebacicemo te u temu.

Ovo je jedan od najcescih simptoma pokvarenog hi idle uredjaja na karburatoru (saug sistem). Dakle, potrebno je generalno podesavanje karburatora.
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.03.2012. u 18:01 - pre 147 meseci
Pozdrav svima,

Treba da mi neko objasni kako da skinem vrata,pokušao da skinem unutrašnju oblogu da bi otkačio kabal ali nisam uspeo,molim vas da mi kažete kako to da uradim ako neko zna..

 
Odgovor na temu

losmi183

Član broj: 301385
Poruke: 61
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.03.2012. u 18:13 - pre 147 meseci
Hvala na odgovoru cozmo :)
Malo sam potrazio po forumu i video sam da si preporucivao dobrog majstora za karburator. da li mi mozes poslati kontakt na p.m.

Da li je moguce da mi je zbog neispravnog sauga veca potrosnja? Konkretno trosi oko 12l plina po gradu a zivim u Pancevu gde nema neke velike guzve i ravnica je pa mi je to malo mnogo a i citam ovde koliko druge corolle manje trose :(
Inace su skoro stavljeni novi isparivac i filter plina pa kapiram da nije do toga a i majstor je ustelovao plin.

I jos jedno laicko pitajne, kakvu funkciju ima karburator prilikom voznje i paljenja na plin? Ako meni auto normalno pali na plin a na benzin pravi problem da li je bolje da stalno palim na plin dok ne sredim karburator?
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema31.03.2012. u 19:08 - pre 147 meseci
allezi: vrata skidas tako sto odvijes sarke (kljuc 12 mislim). Koju oblogu si skidao??? kakav kabel???

sto se tice karburatora i njegove funkcije na plinu. NEMA JE.
Sluzi eto da usmeri dotok plina ka usisnoj grani. Sve ostalo se steluje na uredjaju. Da bi to radilo kako valja. Prvo karb na benzinu nastelovati pa tek onda plin.
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

allezi
nova pazova

Član broj: 286596
Poruke: 44
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.04.2012. u 12:19 - pre 147 meseci
Mislim da u vrata ulazi kabal za centralnu bravu,kako meni izgleda moram da skinem oplatu sa unutrašnje strane vrata i otkačim kabal pa tek onda odvrnem te šafove i skinem vrata,ne znam kako da skinem oplatu sa unutrašnje strane vrata jer mi se čini da to moram da uradim da bi otkačio taj kabal,ustvari ne znam da li se skidaju ručice na vratima..
 
Odgovor na temu

zarkoj
Zarko Jovanovic
Masinski inzenjer / QMS
La Co Me Tecno doo
Kraljevo

Član broj: 193344
Poruke: 1426
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+11 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema01.04.2012. u 12:48 - pre 147 meseci
Sve se skida lako. Rucica za prozor , za rukohvat i za otvaranje vrata se je na srafove. Rucica za prozor na zeger.
I imas jedan sraf kod retrovizora u pravcu njega pod plasticnim cepicem.
Vrata skidas sa sarki a ne iznutra. Otvori vrata i ivdeces srafove 2 po sarkama. I lepo odvijes i skines. Nista iznutra netreba da odvijas.

Evo detaljnije:

Nasuprot retrovizora imas jedan sraf. Koji je prekriven plasticnim cepom. Videces cep jeizbacen tj navlaci se na glavu srafa. NJega odvijes. Dalje rukohvat imas sraf unutra i njega odvijes i izvadis. Kvaka za otvaranje vrata ima sraf na sredini koji odvijes i gurnes kvaku ka napred da je oslobodis i tako je otkacis od tapacira.
A sto se tice zegera na rucici za prozor neki tanki srafciger i polako je otkacis i izvuces rucicu. POlako radi na neto ne polomis i to je to.
Sto se tapacira tice na zabice je i samo ga skines, vuces.



[Ovu poruku je menjao zarkoj dana 01.04.2012. u 14:20 GMT+1]
POZDRAV OD ŽARKA
 
Odgovor na temu

codeNO

Član broj: 185745
Poruke: 1192
95.180.80.*



+76 Profil

icon Re: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema02.04.2012. u 00:35 - pre 146 meseci
Drug me zamolio da pitam gde da ide da sredi karburator? U pitanju je 1.6 motor mada mislim da nema veze.

Pazi kada skidas tapacirug da ne pokidas zabice one zelene, ako ih pokidas zjapice rupa, a opet moras malo da budes i grub kada skidas. Polako srafcigerom natezi

http://www.elitemadzone.org/t280827-47 pri dnu pogledaj slike
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Toyota Corolla 1.3 XL - nova tema

Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1449353 | Odgovora: 5068 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.