Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

COVEMAT G 250 problem sa nepovratnim ventilom (industriski parni kotao za pegle)

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: COVEMAT G 250 problem sa nepovratnim ventilom (industriski parni kotao za pegle)

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

tanasicr
zvornik

Član broj: 145061
Poruke: 17
188.124.200.*



Profil

icon COVEMAT G 250 problem sa nepovratnim ventilom (industriski parni kotao za pegle)18.01.2011. u 17:29 - pre 161 meseci
parni kotao ili vec kako da ga nazovem a da ne pogresim uglavnom kotao koji proizvodi paru na njemu se nalaze dve pegle koje se koriste za peglanje u industriske svrhe
problem sa nepovratnim ventilom i pritiskom ,prilikom opadanja pritiska u kotlu pali se pumpa koja vuce vodu iz spremnika otvara el.ventil koji se nalazi na ulazu u kotao i otvara obicni nepovratni ventil nabija pritisak u kotao i pred iskljucenje pumpe zbog potiska iz kotla okrece se sistem i pocinje da vraca vrelu vodu kroz pumpu i vraca je u spremnik .
zamjenom nepovratnog ventila 3/8 /3/8 dobio sam da je kotao radio 2 dana dobro medjutim ventil je crko i nastao isti problem
nadajuci se da je ventil nekvalitetan pokusao sam isti princip sa vise vrsta ventila dolazio sam do istog problema
pumpa moze da nabije pritisak skoro 5 bara ,grejaci se ukljucuju na 3 bara a iskljucuju se na 5,8 bara problem je u tome sto kada je kotao hladan ukljuci se pumpa nabije pritisak zagrije se kotao sve ok medjutim prilikom trosenja pare grejaci se vise puta ukljuce i ceo sklop radi ali kada nestane vode u kotlu ponovno ukljucivanje pumpe napravi problem ne moze da nabije dovoljan pritisak i dok se na prekidacu pumpa ne iskljuci pumpa vrela voda izlazi kroz pumpu u spremnik za vodu . i sada radi na poluautomackom sistemu cim opadne pritisak radnici pale pumpu rucno i cim dodje nabijanja pritiska radnici je gase .
ciscena je sonda u kotlu sve funkcionise a problem i dalje postoji jedino mi je preostalo da smanjim pritisak pare da se iskljucuje na recimo 4 bara smatram da bi sve funkcionisalo kako treba
imam staru verziju istog kotla koji radi do 6 bara a pumpa je veoma istrosena i ne moze da nabije ni 3 bara ali funkcionise sve
pitanje je gde mogu da smanjim pritisak posto je sve na elektronskom sistemu nije kao na staroj verziji na principu kontaktera ili vec ako se neko susretao sa ovim da mi pomogne sta moze biti u pitanju .hvala
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: COVEMAT G 250 problem sa nepovratnim ventilom (industriski parni kotao za pegle)

[ Pregleda: 2736 | Odgovora: 0 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.