Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...20.01.2011. u 12:10 - pre 161 meseci
Citat:
Nova "oluja" na Vikiliksu

Vikiliks je u ponedeljak, zvanično pred novinarima i TV kamerama, došao u posed dva CD-a sa "podacima o oko dve hiljade imućnih osoba koje svoj novac možda kriju na of šor računima kako bi izbegle plaćanje poreza".

Izvor ovih odataka je nekadašnji sluđžbenik jedne privatne švajcarske banke koji je svojevremeno vodio bančine operacije u jednom od najpoznatijih svetskih poreskih skrovišta, Kajmanskim ostrvima.

izvor i ostatak


ja bas i nisam uveren da je sigurno staviti svu imovinu na neki poverenicki (trust) fond u nekom poreskom raju i imati ovako nekog menadzera (ovaj je pustio informacije,koliko ih jos ima koji za sada nisu pustili informacije,al u svakom trenu mogu)


da dodam
Citat:
Uhapšen švajcarski bankar


Prekršio sveti zakon
Rudolf Elmer
Švajcarska policija je ponovo uhapsila bivšeg bankara zbog kršenja zakona o bankarskoj tajni time što je predao poverljive podatke internet sajtu Vikiliks (WikiLeaks).

Samo nekoliko sati pre ponovnog hapšenja, sud u Cirihu osudio je Rudolfa Elmera zbog kršenja jednog drugog zakona koji se takodje odnosi na bankarsku tajnu.

55-to godišnji Elmer je kažnjen novčanom kaznom od 6000 švajcarskih franaka ali je izbegao zatvorsku kaznu koju je tražio tužilac.


On je izjavio da je predao informacije da bi pokazao kako bogati izbegavaju plaćanje poreza.

Osnivač Vikiliksa, Džulijan Asanž, rekao je da će objaviti podatke čim budu provereni što će verovatno biti za nekoliko nedelja.

izvor


[Ovu poruku je menjao Horvat dana 20.01.2011. u 13:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Wi-Fi

Član broj: 260194
Poruke: 195
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+208 Profil

icon Re: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...20.01.2011. u 12:50 - pre 161 meseci
Pa koliko stotina hiljada ljudi ima offshore racune, nije ni nesigurno
 
Odgovor na temu

mmix
Miljan Mitrović
Profesorkin muz
Passau, Deutschland

SuperModerator
Član broj: 17944
Poruke: 6042



+4631 Profil

icon Re: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...20.01.2011. u 16:09 - pre 161 meseci
Pa frka ti je samo ako to koristis da ilegalno ne platis porez. Ofshore sam po sebi nije nelegalan i znam dosta ljudi koji vode legalne biznise u ofshoru i tamo vrte kompanijske pare i reinvestiraju ih bez da ih lokalna vlast orobljuje po tri puta na svakom koraku. Kad sebi uplate profit/dividende onda plate i porez i to je sve sasvim legalno. Objavljivanje informacija o takvim ljudima u javnost je po meni riskantno i debilno, narocito u sadasnjoj klimi. Bolje da su im nacrtali X na vratima.

Sama veoma niska kazna koju je "Robin Hood" dobio je po meni pogresna i sasvim sigurno ce zadati veoma gadan udar Svajcarskoj i njenom bankarskom sistemu koji se gro bazira na tajnosti. Jos malo pa ce Kineske banke da postanu najbezbednije mesto za lovu :) Sta vise njegov izgovor da je to uradio "da bi pokazao kako bogati izbegavaju plaćanje poreza" je isto laz jer on ne moze da zna da li ili ne njegovi klijenti placaju porez u svojim maticnim zemljama osim ako mu se oni nisu poverili direktno.
Sloba je za 12 godina promenio antropološki kod srpskog naroda. On je od jednog naroda koji je bio veseo, pomalo površan, od jednog naroda koji je bio znatiželjan, koji je voleo da vidi, da putuje, da upozna,
od naroda koji je bio kosmopolitski napravio narod koji je namršten, mrzovoljan, sumnjicav, zaplašen, narod koji se stalno nešto žali, kome je stalno neko kriv… - Z.Đinđić
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-109-121-75-248.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...20.01.2011. u 17:27 - pre 161 meseci
sad,relativna je ta legalnost (po zakonu ove drzave,zabranjeno je imati napolju racun i izneti vise od x kila eura,ne?,sem u posebnim slucajevima poput selidbe)
no,na stranu to
sam nacin ophodjenja radnika banaka je vec zabrinjavajuc, upravo to sto ce ovaj objaviti spisak,znace se ko i do koje mere se moze reketirati (da malo karikiram), ili sto si ti rekao, bolje da su im x stavili na vrata

ovaj je javno izasao sa svojim spiskom, koliko je onih koji taj spisak drze u pricuvi,ili jos gore, prodaju "nekim" ljudima odredjene informacije?

Citat:
Sama veoma niska kazna koju je "Robin Hood" dobio je po meni pogresna

isto me cudi, samo 6 kila franaka treba da plati sto je ukrao i objavio zasticene podatke? (jos bez dana iza resetaka)

Citat:
Sta vise njegov izgovor da je to uradio "da bi pokazao kako bogati izbegavaju plaćanje poreza"

ajde sad miljane, ti bi valjda trebao znas kako to ide i da nije daleko od istine
 
Odgovor na temu

elmagico

Član broj: 201244
Poruke: 1052



+240 Profil

icon Re: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...20.01.2011. u 19:57 - pre 161 meseci
Meni je ovo totalno "ne"proverena informacija, ja imam jednog drugara koji radi u banci (CH) i znam da ga stalno zazamo da kaze ko koliko para od nasih srba ima na racunu, on je samo jednom prilikom rekao da je on potpisao ugovor gde se obavezuje na cuvanje tajni klijenata banke pre nego sto je poceo da radi a da je kazna za to ogromna cak i do nekoliko miliona chf + zatvor, tako da ne verujem u ovu pricu o 6000 franaka i uslovno. Znam da je prosle godine Svet pritiskao CH, tj amerikanci da otkrije tajne samo njihovih drzavljana i da su im pretili kaznom na godisnjem nivou od 800.000.000 sfr a da oni nisu otkrili tu tajnu i da su rekli da ce radije da pristanu na kaznu.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Novo zvizdanje wikileaks-a...pa vi onda cuvajte lovu po bankovnim racunima...

[ Pregleda: 2174 | Odgovora: 4 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.