Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

LCD vs. LED tehnologija

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD vs. LED tehnologija

[ Pregleda: 9313 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nmijuca

Član broj: 74272
Poruke: 5
..106.109.adsl.dyn.beotel.net.

Sajt: www.zarkom.rs


Profil

icon LCD vs. LED tehnologija20.01.2011. u 18:36 - pre 161 meseci
Postovani forumasi,

Koji od ova dva tipa televizora preporucujete za kupovinu obzirom da se cene dosta razlikuju. Da li vredi kupovati LED i sta je potrebno proveriti prilikom same kupovine?

Trebao bi uskoro da resim pitanje TVa, ali sa svojim slabim predznanjem ne bi smeo da se upitim u kupovinu...

Pozdrav svima,
 
Odgovor na temu

component

Član broj: 182885
Poruke: 1250



+455 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija21.01.2011. u 08:07 - pre 161 meseci
LED označava tip pozadinskog osvetljenja kod TV-a. Pošto je novija tehnologija na takve televizore obično stavljaju i kvalitetnije ekrane. Ništa ti ne znači koji je tip tehnologije. Suzi izbor na određeni broj modela pa pogledaj lično svaki kako radi. Ništa ti ne znače specifikacije na papiru. Moraš sam uporediti kvalitet slike.
U svakom slučaju, ako imaš novca, LED ti je obično bolji izbor, ali ponavljam, sve zavisi od konkretnog modela.
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija21.01.2011. u 09:41 - pre 161 meseci
Još je rano za bacanje novca. Ako ovi novi nemaju prijem DVB-T2 onda ništa. Moraćeš svakako posle da dodaješ eksterni prijemnik. Naravno ovo važi za Srbiju.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija21.01.2011. u 10:20 - pre 161 meseci
Kakve veze ima eksterni prijemnik? Ako ima kablovsku sve jedno ima eksterni prijemnik. Ako nema, onda ce imati satelitski. Ako nema ni to - onda mu TV treba za gledanje filmova - a ne programa iz etra (koji su ionako trash).

Kao odgovor na pitanje: Ili plazma, ili LED sa pozadinskim (ne bocnim) osvetljenjem i local dimmingom. Plazma je bolja u normalnim uslovima, LED LCD moze da bude bolji kad je svetlo jako (mada tad nijedan ne valja, ali jeste bolji). To su dve najbolje tehnologije za sliku, ja vise cenim plazme, ali opet video sam Sony back-lit LED sa local dimmingom i to je skroz OK. Ako nemas novca za dobar LED, po meni je bolje uzeti plazmu, moja Panasonic me verno sluzi vec 2 godine i jako sam zadovoljan :).
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija22.01.2011. u 11:57 - pre 161 meseci
Citat:
nkrgovic: Kakve veze ima eksterni prijemnik? Ako ima kablovsku sve jedno ima eksterni prijemnik. Ako nema, onda ce imati satelitski. Ako nema ni to - onda mu TV treba za gledanje filmova - a ne programa iz etra (koji su ionako trash).
:).

To važi još neko kratko vreme dok "kablovci" konvertuju sve na analogni signal. To sigurno neće tako ostati. Naravno, postojaće prelazni period prelaska na novi sistem, ali će se alanogni signal ugasiti i preko kablovske. Naime i oni će prenositi digitalno. To je jednostavno tako jer se sve digitalizuje. Promene su krupne, veće nego što se ovako spolja laički vidi. U evropskim kablovskim sistemima više nema analognog signala. Inače, a videćete užvo pa se setite ovoga, kada krene digitalan radio-tv signal slika će biti odličnog kvaliteta i gotovo bez smetnji. Tada će nam trebati tjuner za prijem DVB-T2.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija22.01.2011. u 14:07 - pre 161 meseci
Ovaj, Bane... A kakav je signal na ovim kablovskim koji imaju digitalni prijem HD kanala, a na TV ti ide HDMI kabl?

Naravno da ces, kad budes imao digitalni signal svuda, kablovska sve redistribuirati digitalno. Neki vec sad to nude. A iz lablovskog risivera ce digitalno opet izlaziti signal u TV. HDMI deluje kao logican izbor, posto ga vecina kavloskih operatera vec sad nudi, bar u varijanti u kojoj nude HD signal. U sustini, ako budes imao HD kablovsku, imaces HDMI i opet ti ne treba tuner u TV-u.

DVB tuner ti treba u TV-u jedino ako hoces da gledas digitalni over-the-air prenos. Ceo jedan kanal. A za par godina ce ih biti 4. :D I svi ce biti u ponudi i kablovske.


Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

banetv
Branko Petrovic
Novi Beograd

Član broj: 39955
Poruke: 819
..252.195.adsl.dyn.beotel.net.



+22 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija23.01.2011. u 13:16 - pre 161 meseci
Vidim da ne razumeš kako će to ići. Svi tv signali će se distribuirati preko kabla u DVB-T2 formatu kao i u eteru. Prijem će biti preko istih tjunera u tv-u. Ili preko eksternih tjunera pa reko SCART-a ili nekog od digitalnih AV ulaza. Preko istog kabla može da ide i HD tv ali kako će biti, videćemo. Tako mogu ići slobodni ali ako treba naplatiti onda će biti kodirani pa opet preko eksternog dekodera pa na digitalni AV. Bilo je ideja de se i u nove TV ugrađuju dekoderi za pretplatne kartice (nešto kao u satelitskim prijemnicima) ali to niko još ne najavljuje. Dakle, rešenja će uglavnom zavisiti od mogućnosti naplate.
Ipak preporučujem, kad se već malo više plaća, da tv ima dvb-t2 tjuner.
 
Odgovor na temu

__Mrgud__

Član broj: 100453
Poruke: 36
92.244.154.*



+5 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija23.01.2011. u 15:12 - pre 161 meseci
Valjda će preko kabla da se distribuira u DVB-C standardu, pošto je već za to namenjen (C - cable), a u etar će da ide T2 - Terrestrial 2nd generation. Pritom, velika većina aktuelnih LCD televizora ima podršku za DVB-C.

A ovo što kaže nkrgovic je potpuno logično: DVB-T2 tjuner će ti trebati ukoliko ne koristiš usluge kablovskog operatera. Ako koristiš kabl - od njih dobijaš STB koji se brine o digitalnom prenosu i dekodiranju DVB signala, a STB sa televizorom povezuješ HDMI-jem. U tim varijantama praktično TV koristiš više kao monitor nego kao "pravi" TV.
 
Odgovor na temu

nkrgovic
Nikola Krgović
Beograd

Član broj: 3534
Poruke: 2807

ICQ: 49345867
Sajt: https://www.twinstarsyste..


+655 Profil

icon Re: LCD vs. LED tehnologija23.01.2011. u 15:32 - pre 161 meseci
Bas tako. Ako imas kablovsku nijedan kablovski operater se nece lomiti oko toga da ti da karticu, pa da je ti ubacis u svoj TV, koji ima svoj DVB-C dekoder. Svima je mnogo lakse da ti daju neki STB koji ce da odradi sve, nego da ih svi zivi cimaju i da pitaju zasto im ne radi. Naplatice oni to od pretplatnika. DVB-C dekoder ti nece nikad trebati.

Opet, ako imas satelit moraces da imas satelitski prijemnik. Nema TV-a sa takvim prijemnikom.

Ostaje jedino DVB-T2. Znaci, ima smisla da trazis taj prijemnik ako je to jedina televizija koju imas nameru da gledas. Naravno, ako je jedina televizija koju ces da gledas zemaljska, onda, po meni, bacas pare na TV.

Dodatno, ja bi izmedju dva TV-a slicne (ili iste) cene birao onaj koji ima BOLJU SLIKU. Ne bi se trudio da razmisljam oko prijemnika koji mi ne treba, nego bi novac ulozio u bolju sliku.

Mislim da ti ne razumes kako ce to ici. Niko nece da ti da karticu da je ubacis u TV, dace ti dekoder. A taj koji kupuje super-duper TV za samo zemaljski TV, po meni, baca pare.

Da, ima i DVB-T STB-ova, ako ti _BAS_ treba.
Please do not feed the Trolls!

Blasphemy? How can I blaspheme? I'm a god!'
 
Odgovor na temu

[es] :: Elektronika :: TV uređaji :: LCD vs. LED tehnologija

[ Pregleda: 9313 | Odgovora: 8 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.