Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

APT-GET skini mi pola repozitorijuma

[es] :: Linux :: APT-GET skini mi pola repozitorijuma

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
62.101.138.*

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon APT-GET skini mi pola repozitorijuma06.02.2011. u 21:32 - pre 159 meseci
E ovako instaliso sam neki Luit Linux baziran na Debian-u na nekome startome kompu pa tako ima i apt-get sa sobom koji funkcionise. Ja bi na taj linux instalisao neke stare igrice kao sto su Jump'n'Bump i Liquid War (dobre igre i ako su stare :D). Sada da bi ih instalisao mogo bi napraviti neki manji repozitorijum na CD-u i lepo instalisati. Moje pitanje je kako da pomocu apt-get komande skinem neki paket u odredjeni folder i njegove ovisnosti (i one koje imam instalisane na svom racunaru). ono npr. lupam: apt-get skini_sve jumpnbump; da skine ovaj paket i njegove ovisnosti i da ih kasnije instalisem na drugi racunar. Nadam se da sam bio jasan ;)
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

SStudio

Član broj: 254071
Poruke: 586



+308 Profil

icon Re: APT-GET skini mi pola repozitorijuma07.02.2011. u 00:44 - pre 159 meseci
Postoji ova aplikacija

http://aptoncd.sourceforge.net/

Verujem da će ti koristiti, jednom dva put sam ga upalio dok sam imao ubuntu, ne pitaj me kako radi na mašini gde je linux držim slack distro a malo sam zaboravan u zadnje vreme :)
Kada imas cekic sve ti lici na ekser
Simplicity is the ultimate sophistication.
 
Odgovor na temu

dany12
/home

Član broj: 247039
Poruke: 464
*.mediaworksit.net.



+25 Profil

icon Re: APT-GET skini mi pola repozitorijuma07.02.2011. u 07:42 - pre 159 meseci
Probaj sa ovim http://keryxproject.org/
Grejna površina:Kuća na sprat 100 m2,podno grejanje,zid i plafon 10cm
stiropor,pod 5cm
stirodur + prizemna kuca 40 m2,radijatori,zid 5cm stiropor,plafon 10cm staklena
vuna + kombinovani bojler 120 litara.I na jednom i drugom objektu
petokomorna pvc stolarija sa duplim staklom punjena argonom.
Kotao: Termomont toby20
 
Odgovor na temu

Ixtis
Niš bate, Srbija bato

Član broj: 7830
Poruke: 169
217.16.129.*



+42 Profil

icon Re: APT-GET skini mi pola repozitorijuma07.02.2011. u 11:12 - pre 159 meseci
Citat:
pgavrilo: E ovako instaliso sam neki Luit Linux baziran na Debian-u na nekome startome kompu pa tako ima i apt-get sa sobom koji funkcionise. Ja bi na taj linux instalisao neke stare igrice kao sto su Jump'n'Bump i Liquid War (dobre igre i ako su stare :D). Sada da bi ih instalisao mogo bi napraviti neki manji repozitorijum na CD-u i lepo instalisati. Moje pitanje je kako da pomocu apt-get komande skinem neki paket u odredjeni folder i njegove ovisnosti (i one koje imam instalisane na svom racunaru). ono npr. lupam: apt-get skini_sve jumpnbump; da skine ovaj paket i njegove ovisnosti i da ih kasnije instalisem na drugi racunar. Nadam se da sam bio jasan ;)


Sve pakete koje skineš sa apt-get preko neta sistem smešta u /var/cache/apt/archives
E sad te pakete možeš da sačuvaš na gore navedene načine (preporučujem aptoncd, jer je lak za rukovanje), ili da napraviš lokalni repozitorijum čiju lokaciju na hard disku ćeš dodati u /etc/apt/sources.lst. Malo je komplikovanije od gore navedenog, ali evo par uputstava: link_1, link_2, link_3. Pozdrav!
Debian & Win 7
 
Odgovor na temu

pgavrilo
Kulaši

Član broj: 146777
Poruke: 297
62.101.138.*

Sajt: www.yoyogames.com/games/s..


+1 Profil

icon Re: APT-GET skini mi pola repozitorijuma08.02.2011. u 13:43 - pre 159 meseci
Hvala za pomoc ali to nije to sto sam hteo. Ja sam davno skinuo jumpnbump paket i vise ne postoji u /var/cavhe/apt/archives. Ne dodje veliki problem opet skinuti taj paket. Problem je sto ne skine i sve ovisnosti jer meni treba nesto sto ce skinuti paket i njegove ovisnosti(one koje su instalisane na sistem i one koje nisu). Nadam se da ima jos neko da pomogne ;)
Dođite na http://www.yoyogames.com/games/show/74141 i pogledajte moje igrice i isto tako ocjenite ;)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.145.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: APT-GET skini mi pola repozitorijuma08.02.2011. u 14:51 - pre 159 meseci
sudo apt-cache depends ime_paketa

ce ti pokazati zavisnosti za taj paket i jos neke informacije (sugestije dodatnih paketa, konfliktne pakete...)

Evo rpimer:


srdjan@zverko ~ $ sudo apt-cache depends grep
grep
|Depends: dpkg
Depends: install-info
PreDepends: libc6
Suggests: libpcre3
Conflicts: <rgrep>
srdjan@zverko ~ $



srdjan@zverko ~ $ sudo apt-cache depends gufw
gufw
Depends: python
Depends: python-support
Depends: ufw
Depends: python-gtk2
Depends: python-glade2
Depends: python-gobject
Depends: python-gnome2
Depends: gksu
srdjan@zverko ~ $

 
Odgovor na temu

[es] :: Linux :: APT-GET skini mi pola repozitorijuma

[ Pregleda: 2232 | Odgovora: 5 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.